Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Krugovi u žitu

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   uto srp 19, 2011 12:57 pm

Ja ne znam, ali mi se čini da nam vanziči ne žele reći sve jasno i glasno. Možda je razlog i taj što da bi odgonetnuo neku šifru moraš biti na određenom nivou, a taj nivo će ti pomoći da razumiješ što ti netko želi reći. Kad bi nama sad netko rekao najveću tajnu Svemira mi ju uopće ne bi razumjeli. Za nas bi to bila hrpa bez veznih riječi bez obzira što bi nam bilo rečeno na Hrvatskom jeziku. Dakle poruka nam je upućena, mi ju moramo sami dešifrirati, a možda je i u samom tom dešifriranju skrivena dodatna poruka :)

A opet, možda se netko od Svemiraca sa Zemlje igra sa nama ostalim svemircima :)

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   uto srp 19, 2011 1:41 pm

Ne vjerujem da nam izvanzemaljci šalju neke poruke preko krugova u žitu (barem ne na ovaj način). Mislim da znaju da imamo ili bi trebali imati pametnijeg posla od dešifriranja njihovih znakova. Uostalom, kako dešifrirati/otključati nešto. Za to trebamo imati mentalni ključ. Kako imati mentalni ključ za nešto što je izmišljeno na neljudski način razmišljanja? Ako već žele slati poruke, mislim da su sigurno dovoljno pametni da nauče engleski i sl.

@Chak, mislim da bi taj nivo trebao biti strašno velika inteligencija ili razina pameti. A mislim da izvanzemaljci (ako postoje na Zemlji) ne traže od nas da budemo pametniji, nego svjesniji. Svijest mi nema neke veze s matematikom :P

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   uto srp 19, 2011 2:23 pm

I ja razmisljam kao i Legi...da nesto hoce mogli bi to vrlo jednostavno reci...da zbilja hoce...

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   uto srp 19, 2011 9:25 pm

Ok, ajmo reći da je to na slici binarni kod. Tip na toj

stranici to interpretira tako da čita svaki niz binarnih

znamenki u smjeru od sredine kruga prema van. Također,

očitava i onaj krug žita koji je najbliži centru, iako nema

razloga da to radi kad je taj uvijek 0.
ASCII kodna norma u upotrebi je od 1963., s revizijama 1967.

i konačnom inačicom 1986.
Ne znam je li korišten na ploči na Voyageru ili ne.
Tip neispravno interpretira 8 bitova kao ASCII kod, kad se

zna da je ASCII kod 7-bitan.
UTF-8 je 8-bitna norma. Na stranu s tim "sitnicama", tip

interpretira 8 bitova kao sljedeće:
00100000 = 32 (blank)
01000101 = 69 (E)
01100001 = 97 (a)
01000101 = 69 (E)
01101110 = 110 (n)
01101011 = 107 (k)
01101001 = 105 (i)

Numerički se sve podudara, nema greške. Jedino unutarnju

nulu ne treba ni čitati, dakle imamo prema ASCII:
0100000 = 32 (blank)
1000101 = 69 (E)
1100001 = 97 (a)
1000101 = 69 (E)
1101110 = 110 (n)
1101011 = 107 (k)
1101001 = 105 (i)

EnkiEa

Na slici se ne vidi dobro gornji niz znamenki, onaj od "i",
vjerojatno se radi o 1101001 (i), ali možda i o 1101011 (j).

Pogledajmo što se dobije ako se obrne čitanje slijedova:
0000010 = 2 (start of text)
1010001 = 81 (Q)
1000011 = 67 (C)
1010001 = 81 (Q)
0111011 = 59 (;)
1101011 = 103 (g)
1001011 = 75 (K)

QCQ;gK

Ovo drugo nema smisla, ovo prvo ima itekako smisla.
Vrlo mala je šansa da bi se ime starosumerskog glavnog božanstva našlo slučajno u nizu od 7 slova.

Postoji nekoliko objašnjenja, a sva se po meni baziraju na nedavno prikazanoj seriji Ancient Aliens, sezona 2, epizoda 10.
Tamo dva vojnika pričaju o NLO incidentu u šumi Rendlesham, pri čemu jedan pokazuje bilježnicu u koju je zapisao poruku koju je tada dobio kao mentalnu sliku kad je taknuo NLO. Poruka je zapisana u obliku nula i jedinica u teku.
Navodno je tek krajem prošle godine dešifrirana i to očito prema ASCII standardu (iako se o tome ne govori eksplicitno u seriji).
Sljedeća su dakle objašnjenja:
1. Krug je fejk, a inspiracija onim ljudima koji su ga napravili bila je upravo ta prikazana epizode te serije.
2. Krug je djelo vanzemaljaca, pri čemu su namjerno koristili binarni kod jer su znali da je slična stvar nedavno emitirana na televiziji pa da će ljudi to povezati.
3. Krug je djelo vanzemaljaca, a koriste binarno kodiranje ASCII normom zato jer znaju da ćemo ga lako dekodirati. Pitanje je međutim zašto ako znaju ASCII normu, zašto ne koriste direktno brojeve i slova kao što su mnogi ovdje već pitali.
Mislim da to nema veze s univerzalnosti ili neuniverzalnosti slova i jezika, jednostavno je binarno kodiranje najpogodnije i najlakše za prikazati - ili nečeg ima ili nečeg nema, ovako bi morali iscrtavati razne znakove.

Osobno mislim da se radi o prvom objašnjenju. Krug je fejk.

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   uto srp 19, 2011 9:48 pm

Krug definitivno nije fejk, on je stvaran. Objašnjenje da su ga napravili vanziči može biti fejk, ali sam krug ne ;) No ako ga nisu napravili vanziči, tko onda jest, ostaju naravno ljudi. Moguće da jesu, ako jesu moram priznati da su se već usavršili raditi te krugove, jer ovaj jako lijepo izgleda.

Što se tiče poruka i zašto nam ih ne kažu jasno i glasno po mogućnosti na tečnom engleskom? Ah tko zna, mi ne znamo kako oni funkcioniraju, a i što bi mi napravili da nam i kažu nešto. Prvo tko bi uopće vjerovao da su to rekli oni, a ne neki ljudi. Recimo sigurno bi jedna od poruka bila da više radimo na miru i da se pokušamo više prijateljski odnositi jedni prema drugima, što ljudi međusobno što narodi i države. Drugo bi bilo da čuvamo ovaj okoliš jer je to jedini što imamo... pada mi još par poruka na pamet, ali skužili ste poantu. E sad kad bi oni tako nešto napisali u žitu, što bi mi rekli? Nije da to već nismo čuli, nije da to već ljudi i prije nisu govorili... Dakle očito treba nešto drugačije, nešto što će dati jaču i snažniju poruku. E sad da li su to baš krugovi u žitu. Ah ne znam, ali imam dojam da vanziči dođu i da nas udare toljagom po glavi, neki od nas i dalje ne bi vjerovali da oni postoje ;)

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   uto srp 19, 2011 10:13 pm

Vjerojatno neki ne bi vjerovali ni da im dođu u sobu i predstave se na lokalnom jeziku.
Enki: "Bok, ja sam Enki, zovu me i Ea i dolazim s planete Nibiru."
Tip: "Je, aj skini tu glupu masku, otiđi i ostavi ljude na miru dok večeraju." :D

I da, naravno da je krug stvaran. Zna se na što sam mislio. miga :)
Mislim da ovakav krug ne bi trebalo biti nešto problematično napraviti. Uvijek postoji niz indikatora pomoću kojih se može odrediti je li nešto napravio čovjek. Primjerice, fino položene travke žita, nepotrgane. Savršenstvo samih geometrijskih oblika, njihova složenost, vrijeme potrebno da ih se izradi, zračenje na terenu i sl.

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   uto srp 19, 2011 11:50 pm

Ma naravno MoW, ja se malo zezam ;) No ipak čim govorimo o stvarnim i fejk krugovima i ako ih možemo prepoznati na temelju ovoga što si ti rekao, znači da je te stvarne netko drugi napravio. E sad zašto bi to netko radio, tko ih je napravio, koju poruku šalju na taj način...? Sve su to pitanja na koja mi nemamo pojima kako odgovoriti.

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   sri srp 20, 2011 10:23 am

Mozda je sam krug (velika slika) od jednog izvora, a ovi manji sto kao nose poruku od drugog (tj. od ljudi).

Dinosaur

Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Registration date : 05.10.2009

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   sri srp 20, 2011 11:39 am

vidim sve zanima sta ta poruka znaci, ali niko se nije sjetio vidit cega je Enki bio Bog

Ea tj. Enki je bio bog voda i inteligencije, moza ima veze sa jednim od tog dvoje
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Registration date : 05.10.2009

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   sri srp 20, 2011 12:50 pm

Enki je u sumeranskoj mitologiji oznat i kao stvoritelj zivota, takodjer on je ako se ne varam imao simbol koji je predstavljao 7 planeta, jer je zemlja u sumeranskoj mitologiji bila znana kao 7 planet, a na slici se vidi takodjer i u sredini zvjezda sa 7 krakova
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   sri srp 20, 2011 4:51 pm

@Mistery možda je, tko bi ga znao ;)

@Alpha da to se često znalo događati da ljudi na već postojeći krug ili simbol dodaju nešto svoje pa onda kažu da su sve sami napravili. Iako i tada se vidi razlika onoga što su ljudi napravili i onoga što je netko drugi.

Pračovjek

Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Registration date : 08.09.2010

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   pet srp 22, 2011 12:12 am

MoW je napisao/la:

3. Krug je djelo vanzemaljaca, a koriste binarno kodiranje ASCII normom zato jer znaju da ćemo ga lako dekodirati. Pitanje je međutim zašto ako znaju ASCII normu, zašto ne koriste direktno brojeve i slova kao što su mnogi ovdje već pitali.
Mislim da to nema veze s univerzalnosti ili neuniverzalnosti slova i jezika, jednostavno je binarno kodiranje najpogodnije i najlakše za prikazati - ili nečeg ima ili nečeg nema, ovako bi morali iscrtavati razne znakove.

Zamislite si jedan krug koji rade, sa nekakvim savršanstvom, sa savršeno izrađenim krugovima, i ostalim detaljima, i onda ostave na tome poruku na engleskom, sumerskom, klinastom, hrvatskom pismu, ili stave umjesto točkica brojeve? Kvari cijeli dojam umjetnosti! Zar nije tako? ASCII je univerzalno, recimo, nešto što znamo mi a znaju i oni, možda je taj isti ASCII sustav nastao baš zbog neke tamo komunikacije sa nekim vanzićima? Ja mislim da mi, i oni pametniji od nas znaju samo 0,01% od svega onoga što je pred nama sakriveno...

Kako god bilo, fake ili ne, tko god da je napravio krug imao je razloga...

Stanica

Male
Cancer Pig
Broj postova : 19
Registration date : 31.07.2011

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   ned srp 31, 2011 4:51 pm

Prvi krug kao da je neko predstavljanje...
Centralni element podsjeća na sunce a okolo je 10 planeta!

E,kao što sam rekao filmić je lažan,tip je samo copy/paste sliku kruga u žitu na nekom polju,
sliku neke ''čiste'' tačke na polju,dodao prelaz iz unutrašnjosti ka spolja i na kraju dodao dvije svijetleće kugle!
[Vrh] Go down
megawar888
Riba

Male
Libra Horse
Broj postova : 196
Registration date : 30.04.2012

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   pon svi 07, 2012 10:23 pm

Da mi je znati tko je to napravio.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1128
Registration date : 18.03.2014

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   uto vel 03, 2015 1:10 am

krugovi u žitu najveća glupost i varka ,ne znam tko u to vjeruje..pa nisu alieni glupi tako da rade krugove u žitu. slini
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Krugovi u žitu   Today at 12:35 pm

[Vrh] Go down

Krugovi u žitu
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 18 / 18.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» Krpelji
» Vilino kolo perunikine kruzoliske-Lepista irina