Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nogometna Liga Prvaka

Go down 
+9
Madonna
Einar
Korplikan
Fantom
Neo
Floridain
biga
Chakotay
Blizzard
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimepet oľu 16, 2012 11:43 am

Ne bi samo htio da Milan dobije Marseille. Oni su takva ekipa da će još ispast od njih (milan od marseillea)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimepet oľu 16, 2012 2:22 pm

A od Barce? zubi

Evo parova.

Apoel - Real Madrid
Bayern - Marseille
Benfica - Chelsea
Milan - Barcelona

Benfica - Chelsea nam se obojici ispunila želja rofl2

Šuška se da je Cristiano već počeo glancati kopačke.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesub oľu 17, 2012 2:50 am

Joooooooooj Bayerna sretnika... Kako ih ne podnosim. Realno nisu ni za 1/8 finala a evo ih u polufinalu... Počinjem ih strastveno mrzit

Milan - Barcelona.... Ne znam šta reći. Barcelona prolazi ali potanko nadam prolasku Milana (razlog je taj što mi se nikako ne dopada to da njemci imaju 4 predstavnika u LP a talijani samo 3 kada je glupa liga u kojoj je uvijek u nekoj sezoni jedan klub jako dobar, ostali smrde dok u italiji su svi nekako podjednaki. iznimka dominacija intera u razdoblju 2006-2010 al to zbog calciopolija, lopovske urote mamu im smrdljivu)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesub oľu 17, 2012 5:40 am

Možeš li ponoviti razlog zašto mrziš Bayern? zubi

Inače ovo što kažeš o Bundesligi ne znam baš jel stoji. To je jedna od najdinamičnijih liga i prvaci se redovito izmjenjuju i konkurencija se izmjenjuje. Dortmund se posrao u ligi prvaka, a u domaćem prvenstvu rasturaju. Bayern je pak rekli bismo najbolji prezenter Bundeslige, iako nisu uvijek najbolji tamo. Čak ni trenutno nisu ni po igri ni po skoru, Dortmund koji se tako izblamirao je bolji od njih. Neki klubovi imaju povremene bljeskove, ostali padove. Schalke je primjer. Bundesliga je takva da nikad ne znaš tko bi sljedeće sezone mogao pobijediti.

Što se tiče Bayerna, oni su bili jako moćni tijekom natjecanja u skupinama, igrali su sjajno i pomeli konkurenciju u obliku jednog Cityja i Napolija. Protiv Basela su imali žutu minutu, ali su se vratili sa stilom. Na koncu konca oni su od samog početka slovili kao jedni od favorita za osvajanje, a trenutno su treći favorit poslije Barce i Reala, i statistički, i po kladionicama, i po ekipi na papiru. Ako će igrati kako su igrali u skupini, oni su itekako sposobni izbaciti čak i jedan Real iz natjecanja, osim ako i Real ne bude igrao u top formi. Velika slabost Bayerna je što, za razliku od Reala, nisu toliko konstantni. Koliko sjajno mogu odigrati, toliko i slabo mogu odigrati, ko protiv Basela prvu utakmicu. Žute minute im se jednostavno ne smiju dešavati jer će izletjeti iz natjecanja, čak i protiv Marseillea im se može desiti. Da imaju tu konstantnost, bili bi jedna fantastična ekipa. Ovako su onako, jaki u imenima, a igraju kako vjetar puše, što nije odlika top momčadi.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesub oľu 17, 2012 2:46 pm

Blizzard je napisao/la:
Možeš li ponoviti razlog zašto mrziš Bayern? zubi

Inače ovo što kažeš o Bundesligi ne znam baš jel stoji. To je jedna od najdinamičnijih liga i prvaci se redovito izmjenjuju i konkurencija se izmjenjuje. Dortmund se posrao u ligi prvaka, a u domaćem prvenstvu rasturaju. Bayern je pak rekli bismo najbolji prezenter Bundeslige, iako nisu uvijek najbolji tamo. Čak ni trenutno nisu ni po igri ni po skoru, Dortmund koji se tako izblamirao je bolji od njih. Neki klubovi imaju povremene bljeskove, ostali padove. Schalke je primjer. Bundesliga je takva da nikad ne znaš tko bi sljedeće sezone mogao pobijediti.

To i govorim. Svake sezone je jedan klub sila i izmjenjuju se. Npr prije koju sezonu je Wolfsburg izdominirao pa iduće sezone opao. Bilo je slučajeva i sa Leverkuzenom i mnogim ostalim. Ono što hoću reć je da jedan klub dominira, ostali mu prismrdit ne mogu a već sljedeće sezone su očajni i onda se blamiraju u ligi prvaka. Iznimka je to što je i ove godine Dortmund dobar ali ipak se blamira po LP. Nervira me to. Je da je Bayern konstantan ali kad vidim te igrače kakvi su tamo i količinu svršavanja na Bayern, ne mogu ih volit nikako. Ali onaj pravi razlog što ih ne podnosim je više medijska krivica nego baš njihova. Kada su porazili Juventus 1-4, komentator mi je digo tlak jer je doživljavao orgazme na Olića smrada prokletog a tek drugi dan kakvih sam se sranja načito..... Btw, Olića nikako ne podnosim i jedan je od rijetkih ljudi kojima želim sve najgore u životu i to baš iz tog razloga što je Juveu utero golove i onda se kurčio i davao izjave da su ga trebali dovest kad su imali šansu, da je on bio zainteresiran da dođe u Juve a oni su ga odbili i eto im sad na, osveta je slatka. Ne tim riječima ali u tom smislu. Mamu mu j**** cigansku, seljačina Davorska. Drago mi je da propada sad. Pokazo je kakav je profesionalac. U cijeloj karijeri je odigro JEDNU dobru sezonu i odma si umislio da je superstar i da ima pravo provocirat okolo.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesub oľu 17, 2012 4:46 pm

Inače, da te pitam. Ovo što kažeš za Bundesligu, da jedan klub dominira, a ostali mu prismrdit ne mogu, nije li upravo TO odlika Serie A? Ako gledam krajnje rezultate sezone unazad desetak godina, u Serie A su redovito, gotovo po pravilu, pobjeđivali klubovi sa osjetnom razlikom ispred drugoplasiranog, izuzev kad su Inter i Roma dva puta bili jako blizu, s tim da su se jednom poprilično odcjepili od ostalih. Inter je 5 sezona za redom bio na tronu, prošle godine je Milan bio uvjerljiv, prije ere Intera su uvjerljivi bili Juventus i Milan.

Ako pogledamo Bundesligu, situacija što se tiče uvjerljivosti prvoplasiranih nije bitno različita, s tim da se prvaci izmjenjuju. Općenito sam nailazio na komentare da je Bundesliga zanimljivija od Serie A jer je više nepredvidljiva. Ako želiš pogledaj i ti krajnje rezultate tih prvenstava pa mi reci ako se ne slažeš samnom po tom pitanju, ili bih volio da malo bolje obrazložiš zbog čega su u Serie A klubovi više ravnopravniji nego u Bundesligi.

Što se tiče medija, Barca je momčad na koju se najviše svršava u javnosti, Messijev poster ima pola klinaca danas, a čak i naši komentatori poput Ćosića brišu svoju komentatorsku kabinu poslije utakmice Barce. A da ne pričamo koliko puta su sraćkali da to nije ekipa sa ovog planeta... Ne čini li ih to daleko najiritantnijom ekipom u medijima? Poslije svake utakmice Barce samo čekamo vijest kako su mega momčad i kako se poigravaju s protivnicima, a Messi je već 10 puta bio proglašavan Maradoninim nasljednikom.

Želim reći, mediji općenito toliko seru o svemu tome, a pojma o ničemu nemaju. Isto tako su recimo Ribery i Robben top zvijezde Bayernove momčadi, a mi koji gledamo znamo da su oni najveći egoisti ekipe i da je Schweinsteiger taj koji zapravo diktira tempo momčadi. Schweinsteigerov Bayern je onaj iz skupine lige prvaka dok su trgali sve. Ali naravno da mediji to ne znaju, njima su Robben i Ribery mega zvijezde. Riberyju opraštam, on i je bitna karika u momčadi. Jebeš medije, lupaju gluposti kud stignu, tko ih više shvaća ozbiljno zubi
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesub oľu 17, 2012 5:21 pm

Nisam ni rekao da volim Bercelonu, i oni mi idu na živce ali Bayern mi se još dodatno zamjerio zbog Juvea zubi

A za bundesligu ne znam što da ti više kažem. Samo mi reci da li bi radije u LP gledao Juventus, Milan, inter i Romu/Napoli/nekog drugog ili Bayern, Dortmund, neku treću ekipu koja bljesne u jednoj sezoni i neku četvrtu ekipu koja bljesne u jednoj sezoni.... Mislim da sam ovime sve rekao....
Isto je i stvar ukusa. Meni se sviđa sadašnji stil igre talijanskih klubova (Milana i Juventusa, inter je uvijek ogavan). Samo fali klase a to je do debilnih ljudi u upravi, Marotte i Gallianija.

Btw, ne možeš od mene očekivat objektivnost po pitanju nogometa. Otvoreno govorim što volim a što ne i ono što ne volim ću na sve žive načine pokušavat popljuvat. A njemce ne volim. Ni u sportskom a ni u političkom životu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesub oľu 17, 2012 8:42 pm

Ne znam jesam li prava osoba za takvo pitanje. Recimo meni je ove godine Europa liga zanimljivija za praćenje u eliminacijskom dijelu nego što je to Liga prvaka, zato jer je neizvjesnije, a ima momčadi koje igraju lijep nogomet unatoč tome što tu nema ni Barce, ni Reala, ni Milana ni nekog sličnog. Pratim i jače i slabije ekipe koje sudjeluju u tim natjecanjima.

Pitaš me dakle koga bi radije? Radije bi bilo koga tko pokaže dobar nogomet. Ako se radi o Milanu, a pokaže se da im je igra gola kita, onda me takva momčad ni ne zanima za pogledati utakmicu. Ove godine Inter mi je bio kao neki autsajder u osmini finala bez obzira na njihova velika imena u momčadi. Napoli me s druge strane oduševio svojom brzom igrom i konkretnim akcijama, a nisam očekivao da budu, praktički sam im na početku davao manje šanse za prolazak skupine nego Villarealu. Zato, meni nisu imena toliko bitna koliko mi je bitno što ta ekipa prezentira, zvala se ona Juventus ili Benfica. Ako znam da Juve i Milan igraju sjajno, svakako bi ih volio gledati u ligi prvaka, a s druge strane ako znam da Bayer i Bayern ne igraju, onda se ne radujem toliko njihovom sudjelovanju. Vrijedi dakako i obrat. Ono što ću ti ipak reći jest da mi imena poput Milan, Juventus, Inter, Roma znače više od Bayern, Dortmund, Bayer, Schalke, samo to je više zbog slavne prošlosti Serie A i vremena dok su drli guzice po Europi, pa ostaje neko sjećanje na njih.

Moj je pak dojam da je Bayern zapravo jedina "prava" momčad iz Bundeslige, ostali su kao neki dotepenci u natjecanju. Serie A pak prezentira više svojih ekipa, poput Milana i Intera, prije je tu bio i Juventus. Ti klubovi, koliko god da su u tom trenu jaki ili slabi, oni već zbog samog imena zvuče kao neugodni protivnici. Jedini Bundesligaški klub koji ima takav efekt je, kao što rekoh, Bayern. U tom smislu, da, spomenute ekipe Serie A zvuče kao prava navala za ligu prvaka za razliku od Bayerna i ostale ekipice, iako uvijek volim osobno provjeriti je li neka momčad u formi ili nije, bez obzira na ime. Pogledajmo Premiership ekipice kako su se obrukali ove godine, prvenstveno mislim na oba Manchestera. Tko bi tako nešto uopće očekivao, a United je i u Europa ligi pokazao da ove godine nisu nikakva elitna klasa, iliti nisu "onaj" United na kojeg svi pomisle kada se spomene to ime. Stoga, imena su varljiva stvar u svemu tome.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimeuto oľu 27, 2012 11:49 am

Večeras Benfica - Chelsea i Apoel - Real.

Čitam da je Murinjo pripremio najjači sastav za Cipar. Odlučio je u prvoj utakmici riješiti pitanje pobjednika, čini se. Vidjet ćemo zubi
Benfica - Chelsea zanimljiv par koji ćemo pratiti uz izravan prijenos.

Sutra Marseille - Bayern i Milan - Barca. Kod Milana možda ne bude pola obrane, što im dodatno otežava posao.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri oľu 28, 2012 12:54 am

I druže Korplikane, zadovoljan ishodom večerašnjih utakmica? :kokice:
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri oľu 28, 2012 4:40 pm

Pa ne mogu reći da nisam. Ovako sam od prilike i očekivao, s tim da je APOEL mogao i gore proć... Ovo danas me više zanima. Prognoziram pobjedu Barcelone, nadam se pobjedi Milana
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri oľu 28, 2012 9:38 pm

Sad dok vidim sastave, taman bi bacio kladu na hendikep Barce. Vidjet ćemo na šta će to sličiti i koliko je Milan zbilja ozbiljna ekipa.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimečet oľu 29, 2012 3:52 pm

Ja recimo nisam zadovoljan jučerašnjom utakmicom. Smatram da je Milan odigrao previše pičkasto, tako da kažem. Obranu su odigrali fantastično, a igra prema naprijed im se svela na "napucaj i pogodi Ibrahimovića". Imali su nekoliko sjajnih prilika, i nekoliko potencijalnih, ali sve u semu nisam nešto zadovoljan. Sjajna obrana, solidne kontre, ali smatram da su mogli malo više igrati, kao zadnji puta. Ovako je ispala malo dosadnjikava utakmica, Barca plete mrežu, ne mogu probiti obrambeni zid Milana, u obrani se malo gube. To je to. Milan je mogao pobijediti, ali X je sasvim realan rezultat i smatram da bi Milan trebao biti zadovoljan s time, naročito svojom defenzivom gdje su briljirali bez pola obrane.

Ipak, ako misle odigrati slično i u uzvratu, mislim da je sasvim moguće da neće ni centar proći kako spada. A ako se uzvrat svede na to, onda u kujac i s takvim Milanom.

Uopće ne sumnjam da netko tko voli defenzivan nogomet će jučerašnju utakmicu vidjeti sasvim drugačije od mene. Stvar je u tome da Milan smatram dostojnim protivnikom, a to predstava od jučer, po mojim kriterijima, nije pokazala. Getafe - Barca, Milan - Barca, razlika je samo u tome da je Milan bolji u obrani od Getafea. To je moje viđenje Milana od jučer. Nisam očekivao da će se ići nadigravati, nipošto, ali da će igrati malo bolje sam očekivao, mislim da nisam previše očekivao od ekipe kao što je Milan.
Možda ih je zeznulo to da nisu imali važne igrače u obrani pa su odlučili igrati povučenije, ne znam.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimepet oľu 30, 2012 4:07 pm

Ja sam zadovoljan. Očekivao sam takvu igru milana. Njima je bilo najvažnije ne primiti gol što su uspješno odradili. sada u barceloni samo treba zabiti gol i čak i sa izjednačenim rezultatom se prolazi. nadam se samo da neće opet ići sa ovom taktikom iz milana jer neće dobro završiti. ne možeš se braniti 180 minuta protiv barcelone, nitko to ne može ali ih se dobrom taktikom može svladati. ponavljam, očekujem prolaz barcelone jer su jednostavno stroj mada bi volio da milan prođe jer barcelonu nikako ne podnosim.

volio bi čak i da se ode u izvođenje penala, obožavam to gledati a već dugo se nije odlučivalo penalima....
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimeuto tra 03, 2012 8:44 pm

dosadne li tekme, serem na tu talijansku igru s 11 igrača u obrani, ako to žele napravit kako spada nek se ugledaju na grčke bunkere, oni znaju kako zaposlit svih 11 u obrani.
BAYERN FTW!!!
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri tra 04, 2012 12:09 am

omg nisi to reko. inače, sutra ću pričati o ovome, danas mogu samo ban pokupit....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri tra 04, 2012 2:17 am

Opet nisam zadovoljan utakmicom s Milanove strane. Da se ponovim, smatram da su ekipa koja može odigrati puno bolje nego što jesu. Danas od njih baš ništa nisam vidio, nedostaje im igrač na sredini koji bi povezao napad i obranu, jedva su centar prolazili. Napad im je dobar, opasni su kad god su pred golom, to štima. Statistika je veoma deprimirajuća, u cijelu utakmicu Milan je uputio jedan jedini udarac prema golu Barce, i to je bio gol. Očekivao sam bar da će, kad su već gubili, postati konkretniji i opasniji, ali jok. Veoma slaba partija Milana.

Prokomentirao bih i to da je drugi dosuđeni jedanaesterac veoma sporan. Povlačenja jest bilo, ali mi se čini da je u to vrijeme lopta još bila van igre i samim tim se lopta trebala vratiti na korner, ne suditi penal. Postoji čak i opcija suđenja faula u napadu od Puyola, iako ne podupirem takvu opciju. Dakle, ili vraćanje lopte na korner ili penal, ovo drugo samo ako je procjenjeno da je faul napravljen dok je lopta bila u igri s čim se nekako ne slažem.

S druge strane nije ni Barca bila bog i batina, igrali su svoju igru po običaju, malo zavlačili utakmicu i to je to. Bili su veoma loši u 1 na 1 situacijama, a prilika su imali. 3 prilike ili 2? Ne mogu se sjetiti.

Inače, samo da kažem, ti takozvani "grčki" bunkeri su mi nešto najgore što sam gledao u nogometu. PAOK je klasičan primjer bunkeraškog antinogometa. Tu napad kao da ne postoji, samo deri obranu zubi

Čestitke Oliću i Bayernu koji je rutinski završio stvar. Bayern - Real, poslastica.

Chelsea - Barca, veoma moguć par. Očekujem tonu sraćkanja oko krađe stoljeća prije milijun godina i željom za osvetom. kava
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri tra 04, 2012 10:50 am

Slažem se sa svim navedenim, osim onog s grčkim bunkerima. To je po meni vrhunac taktiziranja, pogotovo kad sam sam jednom igrao takvu postavu s frendovima. A što se penala tiče, ne bih komentirao, ćorim kad se događaju takve stvari, to po meni nije nogomet. Jadničci ne mogu podnijeti malo grube igre.
Kako je počelo, nogomet će se za godinu-dvije pretvoriti u balet. E di su one 30-e kad se faul dosudio samo zbog šake ili noge u glavu...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri tra 04, 2012 1:16 pm

Ne kužim, zbog čega bi to bio vrhunac taktiziranja? Ne igraju li tu taktiku svi underdogovi u meču dok ne znaju što drugo da naprave ili su nesposobni išta drugo napraviti?

Inače, nogomet je u tridesetim bio brutalan, onda se sudio faul tek dok ti je netko skoro nogu strgao. Maradonu su nekoliko puta gadno polomili zbog toga. Mislim da je kod jednog faula izgubio mobilnost gležnja 30%, a počinitelj niti žuti nije dobio. Tek je negdje 90-ih uvedena protekcija sudaca prema igraču pa od onda zapravo gledamo blaži i bolji nogomet u tom pogledu. Da se danas igra kao prije, pola igrača se ne bi usudilo izaći na terene da ih neki ludi branič ne polomi i za to dobi tek žuti, ako. Nije da danas toga nema čak uz te protekcije, ali ako ništa drugo izleti van i dobi kaznu neigranja, pa nikome nije u interesu to raditi. Prije je bilo jer si mogao.

Da je u nekim varijantama nogomet preblag istina je. Isto tako ima previše onih koji simuliraju prekršaj pa suci trebaju pozorno pratiti što se događa. Po meni bi se trebala uvesti dodatna kazna NAKON utakmice i nakon pregledavanja snimke za sve te dajvere. Utakmica neigranja ili slično. Pa da vidimo kako će se dajvati. Ako se dajv ponovi, onda 2 utakmice neigranja i tako dalje. Ja bi fakat uveo tako nešto, zbilja na 90% utakmica ima bar jedno iznuđivanje penala sa dajvom, kao i kartona. Smiješno. A najsmiješnije je dok vidiš igrače poput Cristiana i Messija da rade to isto, pa si misliš kuda je to nogomet otišao.

Općenito što se tiče kriterija suđenja faulova, tu nemam prigovora. Ako te igrač nateže za majicu dok ti trčiš, možda se čini kao lak prekršaj, ali to itekako ometa igrača i daje prednost braniču. Svi ti prljavi trikovi kao lagano odvaljivanje lakta u pluća igrača, pa pokriš mu malo lice s rukom, pa ga malo gurneš, svaka ta pojedinačna radnja nije ništa posebno, ali u kombinaciji je prekršaj. Bilo što čime ometaš drugog igrača, a da nije građenje tijelom, je u biti prekršaj. Isto tako nisam spomenuo, ali dok trčite jedan do drugog, vi se možete naguravati, normalna igra, ali ne možeš recimo nastaviti ruku igraču pa da ga tako kočiš. Toga ima i previše u nogometu, a praktički je isti drek ko da ti netko trči, a ti ga navlačiš za dres ko norjak.

Sve u svemu, osobno ne vidim neki problem oko sudačkog kriterija tu, već vidim problem oko igrača i pretjeranog simuliranja, pa nikad ne znaš jel bi bio faul, ili ne bi. Da se igra pravo muški, stvar bi bila jasna, ovako se mučki trudiš skužiti što se događa. Da UEFA da peticiju za uvođenje dodatnog kažnjavanja dajvera, isti tren bi to potpisao, to je ono što jebe današnji nogomet, baletani na terenu, pa je to sve manje muška igra, a sve više plesanje oko suca i prakticiranje glumačkih sposobnosti. Žalosno ali je tako. Imaš osjećaj da pravi nogomet igraš tek dok igraš s kompićima gdje simuliranja nema, normalno naguravanje, građenje oko lopte i sve ostalo. Još dok si u korneru pa se igrač objesi na tebe, to je najjače. Ovdje bi se jedan Cristiano, koji je u biti mrga od čovjeka, srušio ko da ga je vlak pokosio.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri tra 04, 2012 3:56 pm

Mene fascinira strategija. Proučavao sam puno raznih vojskovođa, vojnika i sportaša (od Napoleona, preko Xenofonta, koji je btw. najbolji taktičar i vojskovođa poznate povijesti, do Mourinha i Klička) i nekako me uvijek veseli kad slabija strana (čitaj:Grčka) sjebe jaču i to na način da ovi samo mogu kosu čupati. Zato volim grčke bunkere.

Što se faulova tiče, potpuno se slažem, iako bih napomenuo da 30-ih nije bila tako brutalna igra ko 60-ih. Tad se igralo manje-više na povjerenje i pazilo se donekle (osim u tekmama a la Treći Reich vs Sovjetski Savez). U doba Maradone se sloboda fauliranja počela zloupotrebljavati, pa je poslije zato ukinuta. I zato žalim za tim prastarim nogometom.

Dakako da nema povlačenja za majicu, laktova u rebra i ostalog norjačenja ali eto, ja uvijek igram braniča (zovu me drvosječa) i obožavam se odmjerenom snagom i brzinom zaletit u nekoga tko trči uz mene taman da ga skrenem iz putanje. Kako volim reć: Ili će proći igrač, ili lopta. A kad skreneš nekoga iz prvotne putanje, onda obično taj popusti u trku. I ono sa kočenjem je dobra fora, zašto ne bi bio faul. Ti ga gradiš rukom kad si sa strane kao što bi ga gradio leđima da si ispred njega.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri tra 04, 2012 5:26 pm

Nađe se kod nas braniča koji imaju filozofiju "lopta može proći, ali igrač niti slučajno". :P
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimeuto tra 17, 2012 10:20 pm

bog te tko je ovaj komentator na novoj što svršava stalno na Ronalda... ne mogu gledat utakmicu od njega...
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimeuto tra 17, 2012 11:45 pm

Zna se tko je tata, jebo ja napuhani Real!!! Baš mi je drago za Bayern!!!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri tra 18, 2012 2:07 am

Drago mi je zbog Bayerna jer su ga mnogi podcjenivali, čak su bile popularne prognoze od 3-1 ili 3-0 za Real. Friška figa.
Real je sad u teškoj poziciji, slijedi im veoma važna utakmica protiv Barcelone, a onda odmah uzvrat protiv Bayerna. Ako izgube od Barce, pitanje je kakvo će biti raspoloženje u momčadi i mogli bi pasti, taman prije važnog uzvrata gdje trebaju loviti rezultat. Možda dominiraju cijelu sezonu i zabijaju preko 100 golova, ali ovo sad im je pravi ispit, prvo se trebaju dokazati protiv Barce, a potom i protiv Bayerna.

Bayerna također čeka težak posao, ništa nije gotovo. Real bi kod kuće trebao odigrati ozbiljniju partiju, a činjenica da im je i 1-0 dovoljno za prolazak znači da će Bayern trebati ići na postizanje gola u gostima ako misle proći dalje ili nekim čudom zadržati nulu protiv ovakvog Reala. Teško.

Sveskupa prednost dajem Realu, iako tek ćemo vidjeti kako će imati stanje nakon El Classica.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitimesri tra 18, 2012 2:47 pm

znaci,moglo bi se reci da sam bio u pravu sto se tice bayerna...@ kava
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nogometna Liga Prvaka   Nogometna Liga Prvaka - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nogometna Liga Prvaka
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Hrvatska nogometna liga 2009-2010
» Liga prvaka 2009/10.
» Dinamo u Ligi Prvaka
» Europa liga
» hnl vs. jadranska liga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Sport-
Forum(o)Bir: