Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Najljepše je đačko doba...

Go down 
+4
Green
floridana
Fantom
Athena
8 posters
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Najljepše je đačko doba... Empty
PostajNaslov: Najljepše je đačko doba...   Najljepše je đačko doba... Icon_minitimepet vel 18, 2011 1:35 am

Svi mi, jednom smo bili osnovnoškolci, srednjoškolci, studenti.
Nekima su slike "đačkog doba" svježije u sjećanju, drugima sve više jenjavaju.
U dugogodišnjem periodu školovanja, nicali su temelji na kojima smo gradili svoju budućnost.
Upravo tada smo počeli stjecati prva gorko-slatka iskustva, upoznavali život, mijenjali smo se i formirali.

Svatko od nas pamti neke događaje i dogodovštine tog perioda odrastanja koje je konstantno bilo praćeno velikim promjenama.
Upravo je ono zaslužno za ono što smo bili, što jesmo, a posredno i što ćemo biti. miga
Na ovoj temi možete podijeliti svoje dogodovštine, "bisere", događaje i razmišljanja koja su obilježila vaše školske dane.
Prisjetite se da ste i vi jednom bili školarci i evocirajte uspomene. :)

[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Najljepše je đačko doba... Empty
PostajNaslov: Re: Najljepše je đačko doba...   Najljepše je đačko doba... Icon_minitimepet vel 18, 2011 2:54 pm

Nekad,skoro ne mogu ti reci,doci ce dani tuge i sjete,sjecat ces se kad si bila Athena bezbrizno dijete... 5
Ali vise nikad,vratiti se nece to divno doba mladosti rane,zato sada u valu srece uzivaj svoje bezbrizne dane... ljubi

P.S. Ovo vazi za sve skolarce... study

Jos samo da napomen,kao sto rece jedan bistar um:
Od kolijevke pa do groba,najljepse je djacko doba... tuzni
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Najljepše je đačko doba... Empty
PostajNaslov: Re: Najljepše je đačko doba...   Najljepše je đačko doba... Icon_minitimepet vel 18, 2011 5:16 pm

meni nije. dobar mi je bio osjećaj bezbrižnosti za razliku od trena kad sam postala roditelj. ali bilo je tu bolnih trenutaka. trebalo je naći svoje mjesto pod suncem. trebalo je pokontati kako šta funkcionira. bilo je grešaka na pretek dok se nije naučilo. još uvijek se uči, i još uvijek se rade greške, ali puno manje jer se ima dosta iskustva. ne kažem da nije bilo dobro, ali dobro je i sada.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Najljepše je đačko doba... Empty
PostajNaslov: Re: Najljepše je đačko doba...   Najljepše je đačko doba... Icon_minitimepet vel 18, 2011 5:17 pm

Nikad to nisam razumjela.
Sada sam student, student koji radi i plača račune, kuha... Dakle zaposleni student koji mora voditi brigu o apsolutno svemu ostalome. Ne pada mi na pamet da se vratim u školu, pa nisam luda. Ništa mi ne fali sada. Da, bilo je zabavno, ali sada je zabavnije.

Bez obzira na vođenje kuće i kuhanje, na sve račune i poreze i banke, sada mogu izlazit gdje, kada i s kim hoću, raditi što god hoću, a ljudi me poštuju. Kao klinku nitko me nije poštivao, a moje mišljenje se odbacivalo jer sam premlada i preneiskusna. Danas mogu razgovarati s ljudima bez da me podcjenjuju zbog godina. Mogu otići sa mamom na kavu, smijati se i ne smatrati se čudnom radi toga. Zabavljam se i uživam u životu, a na školsko doba gledam kao na nešto što sam nažalost morala proči kako bi jednog dana ušla u taj "elitni" svijet odraslih. Danas odgovaram sama za sebe i ne bih to za ništa mjenjala, sloboda je neprocjenjiva. :)
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Najljepše je đačko doba... Empty
PostajNaslov: Re: Najljepše je đačko doba...   Najljepše je đačko doba... Icon_minitimened kol 07, 2011 9:46 pm

@Green - U potpunosti se slažem s tobom. :)
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Najljepše je đačko doba... Empty
PostajNaslov: Re: Najljepše je đačko doba...   Najljepše je đačko doba... Icon_minitimeuto kol 09, 2011 10:16 pm

traumatiziran sam. hvata me depresija kad se sjetim srednje i osnovne. ne želim nazad i to je to. sad sam student, je stresno ali nekako je lijepo biti student. fuj škola
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Najljepše je đačko doba... Empty
PostajNaslov: Re: Najljepše je đačko doba...   Najljepše je đačko doba... Icon_minitimened ruj 25, 2011 5:37 pm

Nikad zapravo nisam voljela školsko doba, obveze, učenje (ne)zanimljivih predmeta itd., iako se to ne bi reklo na prvi pogled. :P
Osnovna i srednja škola su predstavljali dosta "usmjerene periode" u mom životu i bili su obilježeni nekim osjećajem sigurnosti, iako sam to tek naknadno shvatila.

Nakon srednje škole, dolazi fakultet u kojem zapravo dolazi do većih promjena.
Više vremena, promjena okoline, potreba za boljom samoorganizacijom, upoznavanje vlastitih (ne)sposobnosti, oslanjanje na svoju malenkost i veći prostor za istraživanjem.
Puno slobode, a opet tako puno (samo)odgovornosti. miga
Ne sviđa mi se previše niti to razdoblje, jer je dosta neizvjesno i obilježeno promjenama.
To osobito dolazi do izražaja u slučajevima kad nemate točno određen cilj.

Osobno mi je bilo najljepše kad sam bila dijete i još nisam krenula u školu. Definitivno sam imala jako lijepo i bezbrižno djetinjstvo.
Mislim da ću biti zadovoljnija tek kad se "skockam" i nađem svoje mjesto pod suncem, nakon završetka cjelokupnog đačkog doba.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Najljepše je đačko doba... Empty
PostajNaslov: Re: Najljepše je đačko doba...   Najljepše je đačko doba... Icon_minitimened ruj 25, 2011 5:43 pm

uglavnom sam mrzio skolu i sve sta ime veze sa njome..
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Najljepše je đačko doba... Empty
PostajNaslov: Re: Najljepše je đačko doba...   Najljepše je đačko doba... Icon_minitimened ruj 25, 2011 11:48 pm

Problem je u tome što mi nikada nismo svjesni da živimo u lijepom dobu. Ako je to sada, mi ćemo toga postati svjesni tek u budućnosti kada nam se desi nešto loše. Tako je i sa đačkim dobom, čini nam se lijepim jer pamtimo samo lijepe trenutke. Meni je recimo sada zanimljiva i trema prije ispita, jer već dugo nisam bio na ispitu, pa mi je to onako uzbuđujuće, ali kad sam bio na faksu to mi baš i nije bilo nešto posebno vauu.

Mislim da svaki period u ljudskom životu ima svoje lijepe strane, pitanje je da li ih mi prepoznajemo ili samo gledamo ono loše misli
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najljepše je đačko doba... Empty
PostajNaslov: Re: Najljepše je đačko doba...   Najljepše je đačko doba... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najljepše je đačko doba...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Informaticko doba
» Novo ledeno doba
» Doba nove inteligencije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obrazovanje-
Forum(o)Bir: