Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Prehlada

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Prehlada   uto ruj 15, 2009 4:03 pm

eterično ulje paprene metvice pomaže kod nosa :)
staviš ga u čašu s malo vode i pokraj kreveta ili je malo namažeš na grudni koš... prodišeš isti tren

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Prehlada   uto ruj 15, 2009 8:27 pm

urbanaaa je napisao/la:
Danas mi je puno gore, nos sređujem s kapima, ali zato grlo mi je upaljeno, jedva pričam i ne znam hoću li moć jest... koma :(
Prehlada, a i još neke bolesti imaju svoj tok, prvo počinju sa blagim simptomima, pa oni kulminiraju do svog maksimuma i nakon par dana se vračamo prema zdravlju. Za to vrijeme ublažavamo simptome, čajevima, vitaminima... što ti već i radiš. Meni pomaže ta spoznaja da ću biti zdrav za par dana.

Eto i tebi želim da ubrzo zdraviš :)
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: Prehlada   sri ruj 16, 2009 1:13 pm

Ja sam jucer bio na Zaraznoj, 37.3°C, grlobolja, srmcanje. Poslali me doma s virozom. Navecer mi skocilo na 37.9°C, grlobolja prestala, nos potpuno zastopan. Duga neprospavana noc. Mogla bi bitii i svinjska, ipak sam se vratio iz Spanjolske ˘˘
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: Prehlada   sri ruj 16, 2009 5:21 pm

^^U jebote.. čuvaj se! Stvarno ti nije dobro...

Hvala Chakotay!

Imaš pravo, treba razmišljati o tome kako će brzo proći...sve je ako je to obična prehlada... Dok sam bila u pubertetu i prije toga sam svakih 3-4 mjeseca imala prehladu, bronhitis ili nešto slično...užas! Od neke 19. godine sve rijeđe i to mi se jako sviđa :)

Gea je napisao/la:
eterično ulje paprene metvice pomaže kod nosa :)
staviš ga u čašu s malo vode i pokraj kreveta ili je malo namažeš na grudni koš... prodišeš isti tren

Hvala na savjetu Gea, nabavit ću si to za u buduće ;) Trenutačno se trujem kapima, pa bumo vidli :D
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: Prehlada   sri ruj 16, 2009 7:59 pm

Zadnji update: 38.4°C
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek

Female
Scorpio Tiger

PostajNaslov: Re: Prehlada   pet ruj 18, 2009 6:01 pm

Uf..gadno... nadam se da piješ puno tekućine i neke tabletice za snižavanje temperature...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: Prehlada   pet ruj 18, 2009 7:46 pm

Weee danas konacno bolje :) Naspavao se, ustao nakon podneva, posteno pojeo, dosli nalaze s rentgena - pluca i sinusi uredni. Do ponedjeljka sam fit :)
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek

Female
Scorpio Tiger

PostajNaslov: Re: Prehlada   sub ruj 19, 2009 3:36 pm

whee super!
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun

Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Registration date : 01.11.2009

PostajNaslov: Re: Prehlada   uto stu 10, 2009 12:06 am

Ja se moram pohvalit da nikad nisam imala gripu :P. Moji se kući razbole svake zime obavezno i ja se ponašam kao i kad su zdravi. Kažu,ne idi blizu ljudi koji imaju gripu,preći će na tebe,al na mene to baš i ne djeluje. Bar se sad nemoram bojati ove svinjske gripe whee
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Prehlada   uto stu 10, 2009 1:08 am

Najbolja zaštita od gripe i ostalih zaraznih bolesti je pranje ruku nakon kontakta s oboljelima i predmetima koje su oboljeli dodirivali. Na rukama se prenosi velika većina mikroba, više nego što ih leti zrakom kad kišemo i kašljemo, iako i na to treba pripaziti...
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek

Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Registration date : 01.12.2007

PostajNaslov: Re: Prehlada   čet stu 26, 2009 5:09 am

Ja već neka dva tjedna vučem prehladu. Kašalj mi se smanjio, na nos mi još curi, još je začepljen... a bome od četvrtka su mi i uši začepljene, pa slabije čujem. W-T-F?! Mislim si... pa valjda nakon dan, dva bude prošlo. Imam kapi za uši, nos.. koristila sam sirup islandskog lišaja, tablete za grlo, kašalj, pun k... tableta sam si kupila protiv prehlade. Pijem čaj, s medom... i još ništa. Temperaturu nisam imala. Ovak mi nikada nije bilo.

Nisam bila kod doktorice, zakaj da idem, kad znam kaj će mi reć, i prepisat. To i sama znam.
[Vrh] Go down
flory
Majmun

Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Registration date : 06.01.2010

PostajNaslov: Re: Prehlada   ned ruj 05, 2010 1:28 pm

Malo sam se prehladila pa imam i s grlom problema. Ugl, zato stalno uzimam žlicu meda. I jučer mi je rečeno kako ne smijem uzimati med s metalnom žlicom, nego samo s drvenom ili plastičnom. Ali ta osoba mi nije znala reći Zašto nije dobro s metalnom. Jel zna itko ovdje? misli
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Prehlada   ned ruj 05, 2010 1:41 pm

Ja jedem med s metalnom žlicom pa sam i dalje normalan zubi
Citat :

Metalne posude koje nisu posebno pripremljene za med ne treba rabiti, jer u njima može doći do reakcije organskih kiselina i metala. I pri uzimanju meda nije preporučljivo koristiti metalni pribor, već npr. plastični, drveni, porculanski. Za skladištenje meda koriste se inox posude za prehrambenu industriju.
Izvor
Citat :
Bit će da genij koji je izmislio to o poništavanju nije čuo da se med skladišti u metalnim bačvama, te da su vrcaljke, sita i uglavnom sva aparatura za obradu meda od metala
Citat :
Obratiti pažnju na zadnji pasus na stranici, gdje je tekstualni opis pribora, s preporukom da posude za med i pribor budu od inoxa!
Ako sav taj pribor i kante u kojima se med čuva prije ne uspiju "poništiti nešto u medu", sigurno neće ni rostfrei žličica kojom na par sekundi zagrabimo med!
forum.hr

Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Prehlada   ned ruj 05, 2010 3:48 pm

flory je napisao/la:
Malo sam se prehladila pa imam i s grlom problema. Ugl, zato stalno uzimam žlicu meda. I jučer mi je rečeno kako ne smijem uzimati med s metalnom žlicom, nego samo s drvenom ili plastičnom. Ali ta osoba mi nije znala reći Zašto nije dobro s metalnom. Jel zna itko ovdje? misli
to je netko pomiješao... nisam nikad stvarno čuo to za med... evo legi ti je odgovorio u čemu se med čuva i sve to...
ovo što si napisala vrijedi za matičnu mlječ, a stvarno sumljam da si nju kupovala.... hehe...
[Vrh] Go down
flory
Majmun

Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Registration date : 06.01.2010

PostajNaslov: Re: Prehlada   ned ruj 05, 2010 3:55 pm

Nisam kupila matičnu mliječ :)

fala ljudi.. ipak će se prljati metalna žlica :D
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Prehlada   ned ruj 05, 2010 4:07 pm

nema na čemu... ;)
[Vrh] Go down
MACICA
Višestanični organizam

Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 38
Registration date : 16.09.2010

PostajNaslov: Re: Prehlada   uto sij 25, 2011 10:51 am

Evo ja vec dva dana iman fibru,grlobolju i smetnje pri gutanju te kasalj...iden u doktora
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek

Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Registration date : 16.03.2010

PostajNaslov: Re: Prehlada   uto sij 25, 2011 12:13 pm

bisoleks pij. Ili sumamed. I pojedi jedan sladoled. Snjegulicu ili ledo kornet od vanilije :)
[Vrh] Go down
MACICA
Višestanični organizam

Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 38
Registration date : 16.09.2010

PostajNaslov: Re: Prehlada   uto sij 25, 2011 5:28 pm

Otkrila san ja da lekadoli rjesavaju sve...ali tnx anyway
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Prehlada   ned svi 08, 2011 6:28 pm

Eto, sto godina nisam imala temperaturu, a zadnja dva dana imam temperaturu koja varira od 37.5-38.2.
Nasreću, sada više nemam povišenu temperaturu.
Najgore je što jako teško gutam (koristim Strepsils tabletice, fine su za cuclanje :D). Osim toga, izgleda da mi je naotekla žlijezda s desne strane grla i dosta je bolna.

Ovo pitanje bi možda išlo pod neki drugi topic zdravstvenih savjeta i sl., međutim ukoliko netko zna ponešto o tome, bilo bi korisno znati. :)
Naime, zadnjih par puta kad se prehladim ili razbolim (temperatura, problemi sa probavom-trovanje hranom...), osjećam dosta oštru bol u malom prstu stopala, kojeg tada moram masirati.
Nakon nekoliko sati to prođe. Da li bih radi toga trebala konzultirati liječnika ili se radi o zanemarivoj stvari?
Napominjem da nisam od osoba koje svako malo idu doktoru.

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Prehlada   ned svi 08, 2011 6:53 pm

Ja stvarno ne znam što bi ti to moglo biti, ali ako ne želiš ići samo radi toga kod doktora, onda to možeš spomenuti sljedeći puta kad ćeš biti kod doktora radi nečega drugoga. Naravno ako to do tada ne prođe :)

Želim ti da što prije ozdraviš :)

Majmun

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Prehlada   ned svi 08, 2011 6:54 pm

Evo ti Athena malo informacija na LINKU pa vidi.
I ozdravi čim prije miga
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Prehlada   pon svi 09, 2011 12:17 am

Hvala svima.:)
Doduše, imam mail zdravlja na kojem su nacrtani centri na tabanima, ali nisam znala proturiti o kojem se organu radi na malom nožnom prstu.
Dakle, sinusi. miga
Najbolje ću ja to sutra ili prekosutra provjeriti, jer ponovno mi raste temperatura pa da ne bi bila neka gnojna upala, neka to doktorica pogleda.

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Prehlada   pon svi 09, 2011 11:07 am

Odi doktorici, jer ako je upala onda može biti da je bakterijska. U tom slučaju slabo pomaže refleksoterapija već ti trebaju antibiotici i puno C-vitamina.

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Prehlada   pon svi 09, 2011 7:58 pm

Da, očito se radi o bakterijskoj upali, jer sam dobila antibiotik.
Bol u malom nožnom prstu nije toliko alarmantna i rekla je da se možda radi o problemima sa sinusima.
Eto, sad pijem tabletice i čaj. zaflo

PostajNaslov: Re: Prehlada   Today at 3:08 pm

[Vrh] Go down

Prehlada
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next