Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kad životinje stavimo ispred ljudi...

Go down 
+4
floridana
Athena
biga
Green
8 posters
Autor/icaPoruka
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimesub vel 19, 2011 12:19 am

Tema je malo kompleksna, čačkala sam po forumu i nisam našla neku sličnu, ako postoji, molim da se ovo ili samo s njom spoji ili već nekom drugom moderatosrkom magijom riješi :)

Volim životinje. Kada sam živjela sa roditeljima, imali smo nekoliko pasa, neko vrijeme papige, ribice, kad sam bila mlađa i par zečića. Danas nemam nikakvog ljubimca jer se nemam vremena za njega brinuti, a ne bih htjela da me susjedi preziru onako kako ja prezirem one koji ne samo da se ne znaju brinut sa svoje životinjske prijatelje već ih stavljaju ispred ljudi.

Problem je ovakav. Postoji jedan susjed koji jaaaaaaaaaaaako voli mica mace. Imao ih je nekoliko, a onda je počeo hraniti i dovoditi divlje mačke s ceste. Sve bi to bilo ok i plemenito kad bi se on za njih uistinu i brinuo. Ne brine se. Sada je susjedstvo preplavljeno divljim, zmazanim i bolesnim mačkama koje ulaze u apsolutno sva dvorišta i vrše nuždu po njima, pare se i kote po tavanima i podrumima i naravno zavijaju jedna na drugu. Susjedstvo nam još uvijek nije dobilo one kante od čistoče, zelene, za smeće, pa i dalje samo ostavljamo smeće u vrečicama ispred kuće. Ti dani su posebno zabavni jer je smeća po čitavim ulicama obzirom da male beštije to sve raskupusaju.

Roditelji sa malom djecom imaju problema u sezoni parenja jer i do dugo u noć traje vrištanje koje im budi klince.

Riješenje očito ne postoji. Jedna je žena prijavila dotičnog susjeda i to kom god je stigla, na kraju je morala platiti jer susjeda se smatra velikim dobrotvorom po životinje i kako se ona usudi buniti što joj bolesne životinje hodaju tamo gdje joj hodaju i djeca. Nakon toga susjed je prijavio nekoliko drugih susjeda da mu truju mačke raznoraznim otrovima, nitko to nije činio, bar nitko da ja znam :)

Obzirom da ja ne želim naštetiti mica macama niti ih ozljediti našla sam receptić. Osušena narančina kora + cimet u prahu. Mačke imaju izrazito razvijen njuh koji im pomaže pri ulascima i izlascima iz njihovog ili ne njihovog teritorija, a ova kombinacija ih zbuni. Napravila sam mali test. Iznjela sam smeće ispred vrata prije par dana i vreću posipala tim prahom i malo oko vreće, vreča je čitava, uspijeh. Ako neko ima sličnih problema, preporučam.

Zanima me kako vi razmišljate o ovome. Je li normalno staviti životinje ispred čovjeka i njihovim bolestima ugrožavati djecu i postoji li uopče riješenje za divlje pse i mačke, a da vas se automatski ne prozove mrziteljem životinja? Ja stvarno volim životinje, ali ne baš toliko jako kada mi ostavljaju poklone svuda po dvorištu.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimesub vel 19, 2011 12:35 am

životinje su životinje a ljudi su ljudi. ja sam ljubitelj životinja, al ne razumijem ljude koji drže životinje kao da su im djeca.
gledam ono na rtl2 o životinjama i mogu reći da nitko od onih ljudi nije sekunde normalan.

u mom selu je bio čovjek koji je imao 30 mačaka, al ih je redovno hranio i nije bilo nikakvih problema. sad drugi susjed ima 20-ak mačaka i kad moj mačak dođe i premlati njegova onda on ga gađa puškom. nije fer, al takav je život.

a to što mačke se čuju noću. jbt u mene se lisice znaju kriviti ispod prozora, a ispod kuće svako jutro nalazim tragove jazavca.


pametno ti to što si uradila. mogla si i bibera baciti na kese... nakon 7,8 puta mačke više ne bi dolazile.
a kako ih spriječiti da se razmožavaju svukuda stvarno ne znam. čudno mi pa policija to nije riješila ili oni što kupe divlje životinje. ne znam postoji li ta ustanova u HR...

ovdje u BiH to se riješi puškom na štetu životinje. jest da nije fer, al opet takav je život...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimesub vel 19, 2011 2:58 am

Ja sam ljubitelj životinja, ali neka ograničenja trebaju postojati, a ona se posebno odnose na broj držanja životinja u kući ili stanu.
Osoba koja u stanu ili kući drži primjerice 10-ak mačaka ili pasa, ne može biti dobrotvor životinja, jer se radi o osobi koja je potpuno izgubila kompas.
Sasvim je jasno da to nisu uvjeti u kojima se životinjama može pružiti sve što im treba i održavati higijena.

Što se tiče problematike iz uvodnog posta, priča mi je i više nego poznata. roll
U samom centru grada Zagreba, moja susjeda od 80-ak godina drži desetak mačaka koje obavljaju nuždu u zajedničkom hodniku koji dijelim s njom.
Sada ih ima nešto manje, jer tvrdi da sam ja trovačica i zove me Borgia. suspect
Ipak, jedan dio stana mi smrdi od dugogodišnjih fekalija i izmeta (ona živi od 50-ih godina tamo), toliko da sam se zgrozila i tamo rijetko dolazim.

Naime, moram naglasiti da sam pisala i u novine, gdje imam isječak u kojem su mi nadležni odgovorili: "Zovite veterinarsku inspekciju".
Nazovem veterinarsku insepkciju, štoviše pošaljem dopis (poslužit će kao dokaz na sudu), kažu mi da oni nisu ovlašteni ući u zajednički prostor niti maknuti mačke, koje nedvojbeno šire zarazu, jer ona za njima ne čisti i neka se obratim sanitarnoj inspekciji.
Poslala sam dopis tamo i jedino što je rečeno, bilo je da su konstatirali kako postoji opasnost od zaraze, međutim nisu nadležni ništa napraviti.
Još sam kontaktirala i Gradsko-komunalno gospodarstvo, nadležno za taj dio grada i Prijatelje životinja, međutim ništa.
Pričaju priče da ne mogu ući u zajednički prostor-hodnik (kamo bi ih ja kao suvlasnik pustila, jer su dužni utvrditi koliko su moje pritužbe vjerodostojne), a zapravo im se ne da time zamarati.
Da ne pričam, kako su mi odgovor poslali nakon 3 mjeseca, a to su dužni napraviti nakon mjesec dana.

Sada mi ne preostaje drugo, nego uložiti tužbu, zajedno sa svim tim fotkama, dokazima, papirologijom i tražiti da joj se zabrani držanje mačaka, a po mogućnosti i platiti vještaka da utvrdi koliko je zdravstveno riskantno tamo boraviti.
Jedino što me smeta je mazanje očiju, kako su inspektori nadležni za ovo ili ono, a konkretno pobijaju jedni druge crno na bijelom.
Dakako da ću tražiti i nadoknadu štete (žena živi od socijalnog, nikad radila nije) radi mačaka koje su uništile hodnik.

Jednostavno, sa takvima nema drugog izbora nego pokazati zube, a ujedno je i nadasve bezobrazna. roll

S druge strane, danas mi prijateljica priča kako su joj komunalci naplatili kaznu od 600 kuna, radi toga jer je staru kuju koja ne može hodati šetala prema Cmroku, bez uzice, a ostalim šetačima pasa naplaćuju masne kazne ako šeću pse na području parkova i zelenih površina.
Pitam se gdje bi ti ljudi trebali šetati svoje ljubimce? scratch

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimesub vel 19, 2011 12:22 pm

na to su trebali misliti prije nego li su uopće udomili ili kupili kućnog ljubimca. i normalno je da ih vode na uzici i da im stave brnjicu. kad dotrči pas do mene ja neznam ni čiji je, ni kakve je naravi, ni da li je bolestan. umirivanje tipa- neće vam on ništa, on je dobar i nije neka utjeha. to meni ništa ne znači. puno puta sam se našla u situaciji, još dok su mi klinci bili mali, da ne znam kako ću ih svo troje podigniti i staviti u naramak da bi ih zaštitila od eventualnog napada tih slobodnošetajućih i bez brnijce kućnih ljubimaca. o minama na putu da i ne govorim. kako bi bilo da sam svojim klincima dopusitla da se pokake nasred ulice? vjerovatno bi izazvala javnu sablazan. i šetanje livadom je puno iznenađenja. tako da se na kraju svi moraju prilagoditi toj prevelikoj ljubavi prema kućnim ljubimcima.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimesub vel 19, 2011 4:35 pm

Ovdje ne mislim na pse koji šeću bez nazdora, već na činjenicu da u Zagrebu psi ne bi smjeli šetati ni na uzici po zelenim površinama i to uglavnom svugdje na području grada.
Naravno da to vlasnici pasa ipak rade. Zar bi trebali šetati svoje pse samo po cesti i na semaforima, izvan svakog doticaja sa prirodom? scratch
To nije u skladu sa europskim standardima.

S druge strane, kad već naplaćuju masne kazne vlasnicima pasa, koji čiste za njima na svim zelenim površinama i drže ih uz sebe, zašto isto ne čine sa balavudrijom koja po parkovima uništava klupe i razbijaju boce, galame cijele noći?
Ne dovode li oni u opasnost jutarnje šetače i prolaznike, time što je nakon njih sve puno stakla, bljuvotine itd.?
Procedura je predugačka, međutim to je slabo opravdanje. kava

Meni se čini da se radi o nebuloznim propisima i njihovoj parcijalnoj primjeni, kojom se samo gleda kako na najlakši mogući način popuniti proračun.
Srećom, u Istri gdje ljetujem, već su se donekle prilagodili europskim standardima, iako je nesumnjivo da su neke propise donijeli samo radi stranaca.
Dakle, postoje pseće plaže i u mnogim parkovima, posebno na lunogmaru je dozvoljeno da psi šeću i trče.
Mislim da se time ne pokazuje velika ljubav prema kućnim ljubimcima, već poštovanje njih, kao živih bića i omogućavanje normalnih uvjeta življenja životinja.
Pritom i dalje smatram da treba naplaćivati kazne vlasnicima koji ne pokupe izmet svojih ljubimaca na javnim površinama itd.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimepon oľu 07, 2011 11:34 pm

Stim se i ja slažem.. da se treba pokupiti izmet od psa, pogotovo ako se nalazi na pločniku
što se tiče vođenja psa bez uzice za to pas mora biti izdresiran .. bar donekle :/
ja svoju ne vodim jer voli njuškati posvuda pa ja stojim na pločniku dok ona proučava grmlje
i bez razmišlajnja reagira na svaki moj povik da nešto pusti ili da dođe uz nogu.. stavim je na uzicu samo kad vidim kad drugi pas ide prema meni, kad ide čovjek onda je samo uhvatim za ogrlicu da slučajno ne bi nanjušila dobru "vibru " iz čovjeka i otišla ga pozdraviti :)
a i postoji popis ulica gdje se pas može bez lajne šetati

Dosta je opasno se igrati s životinjama u smislu propisa... jer je jako lako uzbuditi društvo za zaštitiu životinja.. iako se radi o dobrobiti samih životinja, dovoljno je samo se malo pobuniti da kao u Ateninom slučaju te zovu trovačem roll

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimepon oľu 07, 2011 11:43 pm

ja mislim da je sve do dresure zivotinje...i nase posvecenosti njima...dok god ih budemo stavljali na mesto dalko iza nas , nailazicemo na pomenute probleme...

ne moze traziti od zivotinja da se ponasaju "normalno" ,ako im ne damo normalne uslove


meni je mnogo okrutno po zivotinju da se dovodi u stan , mislim na zivotinje poput macki i pasa...jer njima je potrebno mnogo vise slobode...

ja nikad nisam imala problema sa zivotinjama , a imam ih mnogo....ali ja imam oko 200 kvadrata okucnice gde zivotinje mogu trckarati bez problema ....

cak mi se nije desavalo da psi i macke dodju u sukob....uvek su se voleli <3
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimepon oľu 07, 2011 11:48 pm

ali postoje ljudi koji vole životinje a nemaju dvorište :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimepon oľu 07, 2011 11:51 pm

bas zbog ljubavi prema zivotinjama, trebali bi da malo vise misle na njih
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimepon oľu 07, 2011 11:52 pm

zar ta ljubav ne prerasta u licno zadovoljstvo ako zivotinju "mucimo" samo zato jer MI VOLIMO zivotinje....nema smisla...
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimepon oľu 07, 2011 11:55 pm

znači da ti živiš u stanu ne bi imala ni jednu životinju? miga

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimepon oľu 07, 2011 11:58 pm

zivela sam u stanu 6 godina...imala sam Damjana ,zlatnog retrivera....znam da je lepo imati zivotinju....ali posle ,kad sam preselila u kucu na selo...videla sam sta zivotinjama znaci imati prostor...videla sam po Damjanu....trcao je kao muva bez glave...videlo se da mu je trebala ta prostranost, priroda uopsteno....nije za zivotinju da zivi u 4 zida...to sam posle skuzila.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 1:06 pm

Tema je zbilja kompleksna. Najveci je problem ovo sto navodi Athena. Nitko nije nadlezan. Glupost. Ako oni ne smiju uci u zajednicke prostorije tko smije? 8)

Po zakonu pas mora nositi brnjicu i biti na povodcu. Vlasnik je duzan pokupiti izmet za psom bez obzira da li se radi o travnatoj povrsini ili bilo kakvoj drugoj.

Ljudi su zivotinje istjerali sa njihovih obitavalista (ne samo zivotinje nego i druge ljude kao npr. Indijance). Sto o tome imaju reci zivotinje? Koliko mi njima smetamo? Ovo nije nas planet. Zajednicki je.

Ali ipak, kad netko ustanovi svoje staniste onda ga i brani. To rade zivotinje-zivotinje i ljudi-zivotinje. Tako se i mi branimo od macaka, stakora i td.

Tom tipu koji uzgaja macke bez ikakvog reda se treba svako jutro posrat ispred vrata. Tim ce biti bolje ako mu se vrata otvaraju prema vani tako da svaki put to sve razmelja po pragu.

kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitimepet svi 25, 2012 9:51 pm

pa ljudi se ponašaju kao najodvartnija čudovišta, tako da vrlo rado stavljam životinje ispred ljudi, ne uvijek ali ono, nije problem...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kad životinje stavimo ispred ljudi... Empty
PostajNaslov: Re: Kad životinje stavimo ispred ljudi...   Kad životinje stavimo ispred ljudi... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kad životinje stavimo ispred ljudi...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: