Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Polovica cura smatra da je u redu ako ih dečko udari i izvri

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Polovica cura smatra da je u redu ako ih dečko udari i izvri Empty
PostajNaslov: Polovica cura smatra da je u redu ako ih dečko udari i izvri   Polovica cura smatra da je u redu ako ih dečko udari i izvri Icon_minitimened vel 20, 2011 1:08 pm

Poražavajući su podaci istraživanja u srednjim školama da više od 45 posto djevojaka smatra normalnim da ih dečko udari ili izvrijeđa. Ništa svijetlija nije niti brojka od 50 posto srednjoškolaca koji priznaju da su bili nasilni prema partnerima.


Iako se svakog dana susrećemo s vršnjačkim nasiljem i obiteljskim zlostavljačima, manje se govori o nasilju u vezama mladih.
Poražavajući su podaci da više od 45 posto djevojaka smatra normalnim da ih dečko udari ili izvrijeđa!? Prema istraživanju centra za psihološku pomoć u Zagrebu, tijekom svibnja i lipnja prošle godine, u 56 srednjih škola na području cijele RH, gdje je bilo obuhvaćeno 700 učenika trećih razreda srednje škole, više od 60 posto srednjoškolaca već je bilo suočeno s nekim od vrsta nasilja u svojim prvim romantičnim iskustvima, a čak 50 posto njih priznaje da su bili nasilni prema partnerima.

''Nema nikakvih razlika radi li se o strukovnim školama ili gimnaziji. Razlozi su ljubomora, strah od prekida veze, odgovor na provokaciju, kontrola partnera, partnerice i slično'', kaže Darko Ćurković, policijski službenik iz odsjeka za preventivu u PU osječko-baranjskoj.

Ipak, čini se da je na području Osijeka ipak manje djevojaka od hrvatskog prosjeka koje bi trpjele bilo kakav oblik zlostavljanja. Monika Šimek, psihologinja u srednjoj Medicinskoj školi smatra da se tako veliki prosjek, oko 45 posto, ipak ne odnosi na Osijek već prije na neke ruralne sredine u Hrvatskoj.

Nada Grujić Tomas, pedagoginja u osječkoj srednjoj Medicinskoj školi sudjelovala je u jednom od projekata u kojem se mladima ukazivalo da nasilje u vezi nije normalna stvar.

''Nasilja u vezama mladih definitivno ima. Na drugom satu na kojem smo predstavljali projekt jedna od djevojaka odjednom se ustala i rekla: 'Bože pa ja sam u vezi u kojoj me dečko zlostavlja'. Tek tada je osvijestila tu činjenicu'', rekla je pedagoginja.

Dodaje da je potrebno razgovarati s mladim osobama da shvate da nasilno ponašanje nije normalna stvar i da ga nitko ne treba trpjeti. Važno im je reći da to nije uobičajeno. Mladenačka ljubav treba biti nešto lijepo i romantično, a ne traumatično iskustvo.

''Sve ovisi o samopoštovanju djevojaka. O tom pitanju možemo mnogo učiniti i u školi, gdje se prema djeci odnosimo s poštovanjem i uvažavamo ih, kao i oni nas'', rekla je Nada Grujić Tomas za Glas Slavonije.

izvor


stvarno poražavajući podaci.
cure, dečki, jeste li se susreli sa zlostavljanjem u svojoj ili tuđoj vezi?
tolerirate li to uopće? mislim i na psihičko i fizičko zlostavljanje. ponekad radi ljubavi činimo razna čuda, pa tako i opraštamo neoprostivo.
[Vrh] Go down
Icecrowned
Riba
Icecrowned


Male
Taurus Horse
Broj postova : 130
Age : 33
Location : Fizički: Zagreb; Duhovno: Skandinavija...
Registration date : 27.10.2010

Polovica cura smatra da je u redu ako ih dečko udari i izvri Empty
PostajNaslov: Re: Polovica cura smatra da je u redu ako ih dečko udari i izvri   Polovica cura smatra da je u redu ako ih dečko udari i izvri Icon_minitimened vel 20, 2011 1:36 pm

Nisam to nigdje još susreo, ali definitivno ne toleriram to...

Recimo, ja sam naišo podatak, kad sam imao kolegij iz medicinske sociologije, da u otprilike u manje od 2% slučajeva žena je fizički nasilna prema muškarcu - bio sam šokiran...
[Vrh] Go down
 
Polovica cura smatra da je u redu ako ih dečko udari i izvri
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj :: Teens-
Forum(o)Bir: