Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Rušenje Vlade

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Rušenje Vlade   pon vel 21, 2011 4:22 pm

Putem Facebooka nastavlja se širiti inicijativa da se u utorak, 22. veljače u 13 sati okupi veći broj ljudi na Markovom trgu i da građani pokažu da je pad vlastodržaca moguć i u Hrvatskoj. Prosvjed se održava pod sloganom 'Srušimo Vladu RH! Vrijeme je da preuzmemo stvar u svoje ruke'.

"Vlada nije legitimna, izbore su dobili novcem iz crnih fondova, odnosno ukradenim novcem. Drugim riječima, prvo su opljačkali narod, a onda ga izmanipulirali istim tim novcem. Suvišno je reći da su glasali i mrtvi. Potporu (povjerenje) građana više nemaju. Ako to nije dovoljan argument za nelegitimet Vlade, ne znam što jest", jedan je od novijih statusa Saveza za promjene, koji putem Facebooka pokušava mobilizirati hrvatske građane da sudjeluju u prosvjedu "Srušimo Vladu RH! Vrijeme je da preuzmemo stvar u svoje ruke", usmjerenom protiv koalicijske vlasti na čelu s HDZ-om.

Naumili su 22. veljače u 13 sati okupiti veći broj ljudi na Markovom trgu, gdje je okupljanje zabranjeno, i pokazati da ako je Mubarak pao u Egiptu, u Hrvatskoj može pasti i HDZ. Organizatori smatraju da se od Vlade trebala tražiti zabrana političkog djelovanja stranke HDZ, iako im to zasad nije službeni zahtjev, a drag im nije niti oporbeni SDP.

Savez za promjene još nije registrirana stranka, nego je u fazi prikupljanja članova za registraciju, a u Savezu djeluje mladi aktivist Ivan Pernar, kojega se moglo uočiti na prosvjedima protiv projekta Cvjetni u organizaciji Zelene akcije i Prava na grad.

Na blogu zelena politika.wordpress.com te na Facebooku objavljene su i mjere koje predlažu, poput ukidanja obaveznog plaćanja RTV-pretplate, ukidanja nameta ZAMP-a na prazne nosače zvuka i slike, uvođenja slobodnih, besplatnih i otvorenih softverskih sustava (Linux) nasuprot Microsoftovim skupim i zatvorenim u državnu administraciju (ušteda 300 milijuna kn godišnje), prestanka hrvatske vojne misije u Afganistanu ili raspisivanja referenduma za ostanak u NATO-savezu.

Trg sv. Marka i prosvjedi

Pokušaj da organiziraju prosvjed u četvrtak nije baš uspio, jer se okupilo tek troje ljudi, kada su iznijeli stav kako je vrijeme da Vlada ode, jer za to ima "334.378 razloga". Putem transparenata su poručili kako im je dosta HDZ-ove tiranije i pljačke. Jedan od prosvjednika upitao je ministra zdravstva Darka Milinovića "Dokad ćete krasti? Dokad ćete nas zabavljati?", no ovaj ga je ignorirao.

Zadnja skupina građana koja je uspjela prilično slobodno prosvjedovati na Markovom trgu su bili novinari 2. lipnja 2008. godine, dva mjeseca nakon premlaćivanja novinara Dušana Miljuša. Na njih je policija umjesto zakona primijenila dvostruke standarde kako ne bi izazvala pretjerano nezadovoljstvo novinarske struke te im dopustila da se prošeću ispred Banskih dvora u skupini od dvjestotinjak ljudi.

Prosvjedi na Markovom trgu zabranjeni su izmjenama i dopunama Zakona o javnom redu i miru koje je sredinom 2005. godine osmislila Vlada Ive Sanadera.

izvor

hmmm..čisto sumnjam da će odaziv biti veliki. naši ljudi su takvi da psuju ispred tv ekrana i monitora, ali izgleda nemaju muda za ništa više od toga. oni bi najradije da to netko drugi umjesto njih odradi kava
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pon vel 21, 2011 4:37 pm

Mislim da od toga neće biti ništa.
Inače, iluzorno je vjerovati da će bilo koja druga stranka osim dvije najveće (HDZ-a ili SDP-a), odnijeti pobjedu. Dakle, možemo birati jedne ili druge.
Moje mišljenje je da je Vlada već davno trebala odstupiti, ali s druge strane, birali su je građani Hrvatske, dijelom i masovnim neizlaženjem na izbore.
Istina je kad se kaže da svaka država ima Vladu koju zaslužuje pa tako i mi, masovno inertni Hrvati. kava
Slušam građane naše zemlje, mahom mlade ljude koji se apsolutno ograđuju od stanja u državi i nemaju ni najmanji interes nešto promijeniti.

Naši ljudi nisu zainteresirani za nikakve konkretne akcije i uglavnom su skloni samo filozofiranju. To se isto vidi i po studentima, koji prvo prosvjeduju pa kažu da prosvjedi nemaju smisla itd.
Vidjela sam puno primjera kad nezadovoljni studenti kažu:
"Ovi moje kolege sad prosvjeduju, a ništa se neće promijeniti, umjesto da sjede doma i uče", a s druge strane su dojučer bili glavni zainteresirani za prosvjede.
Nitko nikome neće dati potporu, ako sami nemaju konkretni interes i to je pokazatelj masovne nesolidarnosti i proračunatosti.

Dakle, cjelokupni mentalitet hrvatskog naroda je takav da se puno ne razlikuje od onog ruskog. Mi volimo i želimo "čvrstu ruku" koja će nas doduše izrabljivati, ali to je navika koja je postala ustaljena od stoljeća i stoljeća unazad.
Zato je Sanader, danas toliko neomiljen, bio naš "veliki, perspektivni vođa", hvaljen i slavljen pred dvije godine.
Danas, drukčija priča. Isto je i sa Vladom. Samo što je to očiti pokazatelj koliko su ljudi naivni ili glupi, kad u kratkom roku mogu toliko drastično promijeniti mišljenje o nekome.

Inače, ja se iskreno nadam da će ulaskom u EU (još ćemo se mi toga načekati) neka druga ekonomski snažnija i stablinija zemlja uvesti ovdje malo reda i discipline, jer mi sami očito za to nismo sposobni. Ja sam Hrvatica, ali smatram da su Hrvati u globalu prilično loš narod, koji bi da može prodao vlastitu majku i brata, ukoliko bi profitirao na tome. Najveću štetu nisu nam napravili stranci, već smo to napravili i radimo mi, jedni drugima.

Što se tiče pak novih izbora, mislim da će se oni redovno održati tek krajem godine.

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pon vel 21, 2011 4:58 pm

Athena je napisao/la:
... koji bi da može prodao vlastitu majku i brata, ukoliko bi profitirao na tome. ...
Nažalost većina je takva, svi gledaju samo svoje vlastite interese i kako ih ostvariti, bez obzira da li je to dopušteno ili nije, bez obzira koliko će to štete nanijeti drugima. Pa čak ako to nanese štete i vlastitim prijateljima ili pak rodbini, većina će pristati. Koliko ljudi samo sklapa ugovore svjesni da nikada neće moći ispuniti svoj dio, ali to čini samo da dobije ono što onaj drugi mora učiniti. Koliko ljudi vodi sudske sporove oko zemlje, međe, nasljedstva sa svojom braćom ili sestrama, to je sramotno da se braća i sestre ne mogu međusobno dogovoriti, već da žele iskoristiti jedni druge. Koliko prijatelja iskoriste druge prijatelje sa raznim ugovorima ili tzv. super poslovima ili pak sa jamstvom za kredit. Pa onda onaj naivan plaća, a onaj prvi već potrošio novac i više se ne javlja. Da ne spominjem ljude koji rade, a ne primaju plaću. Za to nije kriva država, mislim za prvi dio problema tj. za samu srž problema. Naravno za onaj drugi dio je. Za prvi dio problema su krivi sami ljudi, oni su stvorili taj problem, sad je na državi da uvede red i da takve stvari ne dozvoli. No naravno vlast proizlazi upravo iz tih ljudi i nije baš realno za očekivati da će oni sami sebe obuzdati ;)

Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pon vel 21, 2011 7:12 pm

Hrvati su bili najbolji kad ih ne netko trao kroz povijest.
Mi i ne znamo živiti u miru. Ako uzmemo da je istina da smo došli ovdje da potjeramo neke ljude koji su bili tu prije nas, onda od tada do kraja ovog rata hrvat nije proveo 100 godina mira u jednom komadu. znači svaka je generacija bila ratnička. po tome mislim da se jednostavno ne znamo ponašati u miru...
previše gladnih vlasti, koji gledaju samo na sebe, a druge pokopavaju... jbg...

[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   uto vel 22, 2011 11:23 pm

NA MARKOVOM trgu okupio se jutros veći broj policijskih snaga u namjeri da zaustavi prosvjed protiv Jadranke Kosor i njene Vlade. Stigli su s maricama te željeznim ogradama kako prosvjednici ne bi stigli do Markovog trga. Kako doznajemo s mjesta događaja, na Markov trg ne propuštaju čak ni turiste.

Prosvjed je počeo u 13 sati, a prosvjednici su se počeli okupljati na Trgu bana Jelačića odakle su krenuli prema Gornjem Gradu. Okupilo se između 250 i 300 ljudi koji su oko 13 sati krenuli prema Markovom trgu uz povike "Lopovi, lopovi!". Na prilaznoj ulici Trgu dočekale su ih policijske barikade. Kako Vlada komentira prosvjed, upitali smo Kosoričinog glasnogovornika Mladena Pavića: "Svatko ima legitimno pravo prosvjedovati i izražavati svoje nezadovoljstvo, dok god je prosvjed u zakonskim okvirima".

Uhićen organizator prosvjeda

"HDZ lopovi", "Jaco odlazi", "Hrvatska policija - mito i korupcija", uzvikivali su prosvjednici na barikadama. Nekolicina njih preskočila je barikade, a specijalci su ih strpali u maricu! Među uhićenima je organizator prosvjeda Ivan Pernar, koji je prvi preskočio ogradu. Za njim je krenuo još jedan prosvjednik koji se prikladno maskirao u ovcu, izvrnuvši jaknu naopako. Obojica su završili u pritvoru. Iz PU zagrebačke za Index je potvrđeno da je tijekom dana uhićeno ukupno pet prosvjednika.

Prosvjednici su se zatim uputili iz Kamenite ulice kroz Habdelićevu i Jezuitskog trga do Ćirilometodske gdje su ih opet dočekale barikade. "Jaco, mi smo gladni, želimo jesti", skandirali su prosvjednici. Prosvjednici su u jednom trenutku policiju počeli gađati kovanicama i sličnim predmetima, međutim organizatori su ih odmah smirili riječima da policiju ne treba napadati i vrijeđati jer oni samo rade svoj posao.

Oko 14 sati još je oko stotinjak prosvjednika ostalo na barikadama. Poručili su kako neće ići kući te pozivali građane da im se pridruže kada završe s poslom. Također su najavili novi, još masovniji prosvjed ukoliko Pernar ne bude pušten iz pritvora. No, oko 15 sati prosvjednici su se razišli i barikade su uklonjene.

Podršku prosvjedima izrazio je i Adriatic institut za javnu politiku, koji je pozvao izabrane dužnosnike u EU i SAD-u da osude samovoljnu Vladinu odluku o zabrani mirnih prosvjeda na Markovom trgu.

"Vlada Republike Hrvatske je izvršno tijelo koje je izabrano voljom hrvatskih građana. Markov trg predstavljaju institucije koje služe hrvatskim građanima - apsurdno je govoriti o zabrani mirnog prosvjeda na trgu u kojem borave javni službenici koji trebaju zastupati interese najvećeg broja hrvatskih građana. O rezidentima Markovog trga odlučuju hrvatski građani. Markov trg pripada hrvatskim građanima", priopćila je predsjednica Instituta Nataša Srdoč

izvor

pa nije ni loš odaziv bio, mada daleko od očekivanog.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   uto vel 22, 2011 11:36 pm

Ma najvažnije je da bi zatvorimo poglavlje o pravosuđu i ljudskim pravima. Ako ovo danas nije dokaz da smo na pravom putu, onda ne znam što je zubi

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   uto vel 22, 2011 11:45 pm

PANIKA VLADAJUĆIH NA GORNJEM GRADU
Privedeni organizator prosvjeda i čovjek - ovca!

Uhićen čovjek-ovca

Prosvjed za smjenu Vlade uz pomoć nekoliko desetaka policajaca, nije došao do Markovog trga. Nakon što je organizator Facebook-bune Ivan Pernar pokušao povesti kolonu od 200-tinjak prosvjednika preko policijskih barikada, policija ga je privela i zatvorila u maricu. Ni minutu kasnije priveden je i njegov najvjerniji sljedbenik koji je glumio ovcu, a zatim još troje prosvjednika. Ostatak se mirno povukao svojim kućama oko 15 sati

Ostatak teksta na T-portala

Višestanični organizam

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 48
Registration date : 09.08.2010

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   čet vel 24, 2011 2:19 pm

Koliko je vremena prošlo od rata koji je devastirao ove prostore? Nakon Jugoslavije, oprobali se i lijevi i desni. Ne ide, pa ne ide. Ne ide ni Obami, nemoćni su i Sarkozy, i Merkl, i Barroso, nemoćna je sva ta globalna ekipa.

Ima već nekoliko dana kako ovim dijelom web svemira kruži poziv na rušenje vlade Jadranke Kosor.

Što poslije? I tko poslije?

Upravo je javnosti predstavljena ekskluzivna zbirka lažnih vitezova pravde, poštenja, kulture, informacija, znanja i boraca za punosvjesno građanstvo. Ime, prezime i zanimanje:

Zvjerinjak
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pet vel 25, 2011 12:14 am

nije ni bitno hoće li je srušiti ili neće. neće najvjerovatnije. ono šta je bitno je da će poručiti vladi i Jadranki Kosor da narod zna šta rade i šta su radili, i da im je pun kufer njih i njihovih laži. narodu je došla voda do grla.
a ti se pitaš tko poslije mafije....

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/02/24/0744006.html?pos=n0
nisam stigla pogledati dnevnik samo sam na brzinu čula da Zagreb nije jedini koji prosvjeduje.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pet vel 25, 2011 12:20 am

A zašto ju ne bi srušili. Mnogi veliki diktatori su pali iako se mislilo da neće.

Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pet vel 25, 2011 12:34 am

uh....biti će to poprilično teško. previše im je stalo da ostanu na ovim položajima jer kad odu lako će se otkriti sve njihove rabote. dok su na vlasti to drže pod kontrolom.
ovo šta su oni nama učinili pisati će u uđbenicima iz povijesti.
[Vrh] Go down
Deti
Majmun

Male
Sagittarius Broj postova : 1703
Registration date : 29.09.2007

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pet vel 25, 2011 12:36 am

Tko može srušiti "Jacu"?

Jača je Jaca od Mubaraka i Gadafija zajedno! rofl2

Da su i oni prosuli priču o čobanima, možda bi se sve odvijalo drugačije . miga

Zadnja promjena: Deti; pet vel 25, 2011 1:43 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pet vel 25, 2011 12:38 am

...ma ova vlada je već praktički bivša. Pitanje je nove vlade i kakva će ona biti. Nadam se da neće biti kao ova iako će se to jako teško desiti tuzni

@Deti možda ju sruši neki čovjek-ovca :)

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   sub vel 26, 2011 7:39 pm

Ozlijeđeni i krvavi građani slika su Zagreba

Centar Zagreba je neprepoznatljiv. Kaos, razbijeni izlozi, ozlijeđeni građani.
Kako je izvjestila policija privedeno je 40 osoba do 17 sati. Liječničku pomoć potražilo je 13 civila, a ozlijeđeno je i 11 policajaca.
Trauma prima ozlijeđene, a kaos, metež i tučnjava između prosvjednika i policije u kojima su stradali i nedužni građani smirili su se tek oko 17 sati.

Opširnije o današnjem prosvjedu i porukama branitelja

LINK http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/02/26/0012006.html?pos=n0

Pračovjek

Male
Taurus Cat

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   sub vel 26, 2011 8:30 pm

zašto 90% ljudi sad misli da je policija kriva?? gledam komentare na net.hr-u...

gledao sam na tv-u da je na trgu mnogo ljudi i da je sve mirno... al huligani dođu, izazovu policiju i kad dobiju po glavi onda se pravfe anđeli... iskreno, mislio sam ići u spec policiju, al mi stari nije dao. ja bih nekoga ubio...
gledam u mom gradu neki neredi i baba opali šamar policajcu. da sam ja to bio, kosti bi joj prošeto... al ne, čak ni prijavu nije dobila...

iii tako... tko želi da pane ova vlada, ne treba izlaziti na prosvjede, nego se strpiti do ljeta i izaći na izbore. ja vam garantiram ako hercegovina bude glasala, da će ovog puta bit malo glasova za HDZ... a HDZ nema ni teoretske šanse da ih dobije. ostaje jedino nada da je SDP drugačiji i da ima malo poštenijih i pametnijih ljudi tamo...
[Vrh] Go down
Eudaimonium
Višestanični organizam

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 52
Registration date : 09.10.2008

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   sub vel 26, 2011 8:54 pm

I ćorav vidi da su novinski članci pisani stilom koji je negdje između "Znali smo" i "Ajd fala ti Bože, više jednom".

Bilo je samo pitanje vremena kad će raji bit preveć, da se dignu na noge i naprave nekaj u vezi tih sranja. Ja se iskreno čudim da je to tolko dugo trebalo.

Svaki čovjek, žena i dijete koji su ustali, tamo otišli i dali pametnom do znanja da je ovih pi**arija dosta, je nacionalni heroj.

Vidio sam raznih mišljenja, dosta pojedinaca koji su mišljenja da su ti prosvjednici ludi. Tim ljudima fali daska, i to preciznije ona koja bi se trebala baviti kuženjem količine sranja u kojem spomenuti ljudi plivaju. Nadajmo se samo da ona daska koja je zaslužna za kuženje da se guše u spomenutom sranju još radi.

Po meni, svaki koji je tamo izašao je pravi čovjek, patriot, kojem ja skidam kapu. Koji ku**c policija uopće štiti one tam ljude, pojma nemam. Da su tak glupi da ne vide da i oni praktički već sad nemaju posla (ni šanse) i da i njih same ovi iz Vlade zlostavljaju, ne vjerujem. mora da nekaj drugi posrijedi. Pa da imam neznam kak plaćen posao u policiji, ja bi se tamo sa onim štitom okrenuo za 180° i krenuo na vražju zgradu.

Kakvi to ljudi moraju bit da štite prirodni izvor govana u kojima se Hrvatska utapa, da ne vide kaj se zbiva oko njih i njma pred nosom, pa fakat neznam.

Sam organizator je kraljčina. Da nema njega, možda bi raja došla, policija bi došla, gledali bi se pola sata, psovali roditelje, i razišli. Mora UVJEK postojati jedan koji propuza ogradu, koji izazove intervenciju policije da cijela stvar krene. Nije mi samo jasno kak je prepuzao ogradu sa tim masivnim mudima. Voljno je krenuo glavom o pendrek da počne cijela stvar.

Svakome kojem nije jasno zakaj se sve ovo zbiva i mišljenja je da su prosvjednici budale, ili je član same te vlade koja se pokušava srušiti, ili ima plaću u 5-znamenkastim brojevima. Evo TL:DR verzija : Daj se okreni oko sebe, je**te. Nebudeš tu svoju plaćicu imal još dugo, jer će vlada uzet i to prije il kasnije.

Eto malko rantanja od mene, morao negdje se ispuhat.

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   sub vel 26, 2011 10:32 pm

Ma za ovu vladu mogu glasati samo ovce, no kao što vidimo njih se hapsi pa sumnjam da će više i oni to činiti.

@Biga policija bi trebala štiti građena, a ne ih napadati, to je njen posao i zato postoji. Naravno nisu krivi policajci koji rade što im se kaže, već je kriva vlada što se uopće dovela u situaciju da ljudi moraju na ulici tražiti njenu ostavku. No u demokratskom društvu vlast proizlazi iz naroda i ako narod želi ostavku vlade on to može izreći bilo gdje i bilo kako, ne nužno samo na izborima. Da je vlada doista demokratska ona bi sama odstupila jer ju na to poziva većina građana. U ovom slučaju vlada zloupotrebljava policiju i koristi ju na način na koji ne bi smjela. Kao što je Sanader zloupotrebljavao svoj položaj tako to sad radi i premijerka i ministar Karamarko.

Pračovjek

Male
Taurus Cat

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   ned vel 27, 2011 12:49 am

pravi ljudi su bili na trgu i mirno protestirali... huligani su krenuli u onu ulicu kraj crkvice da urade sranje. u ovom klipu što sam gledao vidio sam 5 ljudi sa fantomkama. još ih je mnogo bilo zamotanih, samo su im oči virile. jel to njihov outfit za šetnju po gradu??

koji je povod bacanju kamenja i cigli na policiju? il je to njihov način da kažu policiji da je to ustvari miran prosvjed, da ne žele da ih se hapsi? svaka akcija za sobom povlači reakciju.

slažem se uvijek sa normalnim ljudima, al morate priznati da je 90% onih što su dobili degenek došli samo da sranja prave. da, strada nekad i nevin čovjek, al šta je taj nevini radio među masom koja radi nered??

branitelji i ostali na glavnom trgu su došli normalno i pošteno pokazati da nisu zadovoljni. to je njihovo pravo. nisu nikoga izazivali i sve 5.

ja samo branim postupke policije. jer i policajac je čovjek koji mora odraditi što mu se zapovidi i koji ne može izdržati da mu neki drkadžija od 19 godina jebaje majku kad on s tim poslom treba zaraditi doma da djete prehrani.

ćaća mi je policajac, al ja sam isto jednom dobio bubak od policije. da nisam izazivo vraga, ne bih dobio po glavi. i zato bih rado vidio 1 na 1 svakoga tko piše A.C.A.B.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   ned vel 27, 2011 12:27 pm

Da naravno biga, ali treba gledati malo šire. U svakoj takvoj skupini ćeš naći ljude koji žele raditi nered, ali da nema prosvjeda tada ne bi bilo niti njih. Slično je i sa nogometnim utakmicama. Uvijek se kritiziraju navijači, ali nitko nikada nije rekao da su ti ljudi isprovocirani ponašanjem čelnika u nogometu, mamić, štimac, marković i ostali su gori huligani od onih koji rade nerede. Tako je i ovdje, naravno njihova metoda je pogrešna, ali u masi ljudi ćeš uvijek pronaći određeni postotak takvih ljudi.

Višestanični organizam

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 52
Registration date : 09.10.2008

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   ned vel 27, 2011 1:08 pm

Da je situacija dobra, ne bi ljudi pravili sranja, Biga.

BTW, Onaj post na vrhu stranice, pisano prije onog zadnjeg sranja što su huligani nakon mirnog prosvjeda pravili sranja. Al jeb'te daj realno, oće'l itko okrenut očnu jabučicu da reagira na "mirni prosvjed" ? Oćemo si na tren zamislit reakciju Jace na to, prosim?

"Jadranka, ovi ljudi prosvjeduju vani."
"Jel su mi razbili BMW?"
"Nisu, to je miran prosvjed."
"A, onda OK. Kaj me onda zaje***aš, daj gledaj svoja posla."

Kužiš kaj pokušavam reći?
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pon vel 28, 2011 11:13 am

kužim ja... što se mene tiče, sve je ok. ljudi imaju pravo izlaziti na ulice.
al ovo ispada nešto kao ono vidili smo u egiptu, tunisu i još negdje sranja, pa hajmo i mi.
koliko sam ja skužio u ovoj godini će biti izbori. onda je svejedno. ionako će se trebati 3 ,4 mjeseca raditi sranja da gospoda skuže da ih se ne želi više na vlasti. možda oni još kontaju da ih ljudi vole.
a branitelji su izašli na prosvjede jer im je slučaj sa Purdom prelio čašu. stvarno ne razumijem, mogli su i prije kad su generale poslali u hag. onda se vidilo da je HDZ spreman prodati sve samo da uđe u EU. i sad ono Kosoričino: ovi će nas prosvjedi udaljiti od EU...
pa daj molim te, kao da su svi u hrvatskoj mentalno na razini djece. oni nisu uspjeli sve uraditi, ili europa čeka srbiju i bosnu(koja neće u eu za 1000 godina) pa oteže i sa hrvatskom.

totalno smo pogrešno ušli u pregovore sa europom. po mom, mi bi bili kao švica. europa bi nas molila da uđemo. imamo lijepo ne zagađeno more i prirodu.. raj za turizam. oni bi nas molili. al ne, morali su sve rasprodat strancima samo da uđu u EU. kako će tamo biti, vidit ćemo...

kad se sve skupa zbroji i oduzme sadašnja vlast pada... ili prisilno ili se još strpiti pa će pasti na izborima... i to je njima jasno i budite sigurni da će odugovlačiti što je više moguće...
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac

Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Registration date : 24.12.2010

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pon vel 28, 2011 12:56 pm

Najlakše je okriviti "glupu" masu ljudi koja se ponaša kao pobješnjeli pčelinjak. Ne važno tko je u masi, što ih više okrive to je veća šansa da će kasnije biti manje prosvjeda. Debilizam, nisu ni prosvjednici pozitivini, nisu ni policajci, a ne može se sve to odgoditi i otići kući. Treba pokušati mirnim načinom pristupiti, ali koliko ja znam u RH je potrebno tražiti referendum za referendum tako da svaki način mirnog pristupa je apsurd, pa je najlakše okriviti masu, a masa će poluditi i zaletiti se na vladu. I da sruše vladu ništa se neće promijeniti, i da dođe bilo koja opozicija, jer onaj vladajući je pod prevelikim pritiskom, prijetnjom i mitom da radio racionalno i humano.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pon vel 28, 2011 2:50 pm

DOMAĆA ZADAĆA
HDZ-ovci moraju premijerki poslati 220 tisuća pisama potpore

Vladajućima se trese tlo pod nogama, što dokazuje i najnovija inicijativa HDZ-a usmjerena prema članovima i simpatizerima te stranke. Za domaću zadaću moraju na Markov trg poslati minimalno 220 tisuća pisama potpore Jadranki Kosor kako bi odgovorili na 62 tisuće potpisa koje su građani stavili na pismo protiv Vlade Dragutina Lesara

Više na T-portalu

Eto, tako će naša pametna premijerka riješiti problem prosvjeda. Ipak je više onih koji ju podržavaju. Pitam se samo, znaju li ti napisati pismo lol

Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   pet oľu 04, 2011 6:19 pm

Donosimo vam korisne informacije vezane za pandemiju prosvjeda u zemlji, odnosno pregled lokacija i vremena početaka prosvjeda diljem Hrvatske u iduća tri dana. Prvi na redu je onaj današnji na Cvjetnome trgu u Zagrebu u 18 sati.

Prosvjed će, dakako, biti miran i mogu se očekivati već poznate rute kretanja pobunjenih građana, no iznenađenja su uvijek moguća. U isto vrijeme počinju i mirni prosvjedi u Osijeku i Puli, a zbog nešto ugodnijeg vremena u odnosu na srijedu, ali i širenja revolucionarnog duha među Hrvatima, organizatori očekuju da će prosvjedi biti masovniji od svih dosadašnjih.

Nakon petka, u subotu se, prema informacijama Facebook grupe "Veliki prosvjed za rušenje Vlade", koja sada već ima oko 30 tisuća pristalica, prosvjedi očekuju na sljedećim lokacijama: Rijeka, Hotel Kontinental u 19 sati; Koprivnica, glavni trg, 17 sati; Split, Riva u 18 sati; Zadar, Narodni trg u 12 sati; Virovitica, Trg kralja Tomislava u 10 sati; Osijek, Trg A. Starčevića u 18 sati; Slavonski Brod ispred zgrade županije u 12 sati te varaždinski Korzo u 11 sati.

Za nedjelju je zasad poznato da će se zagrebački prosvjed organizirati ponovno u 18 sati na Cvjetnom trgu, dok je za ponedjeljak najavljen prosvjed na Trgu Republike u Čakovcu, i to u 17 sati.

'Pitanje opstanka'

Zašto prosvjedovati? Pa, misao vodilja svih najavljenih prosvjeda je rušenje Vlade. Na Facebook grupi pojašnjavaju da "svakoga dana petsto ljudi ostaje bez posla, a oni nam se smiju i rugaju.

"30.000 mladih ljudi s diplomom je nezaposleno, a ista sudbina čeka i ostale koji će uskoro završiti školovanje. HRT kao javni medij više ne postoji, sve se cenzurira. Ovo nije političko pitanje, ovo je pitanje opstanka naše zemlje i svih ljudi koji u njoj žive", navode organizatori.

izvor
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   sub oľu 05, 2011 11:52 am

U Zagrebu je održan vjerojatno najmasovniji prosvjed protiv Vlade Jadranke Kosor dosad. Masa od možda i 10.000 ljudi je prosvjedovala po cijelom gradu, pred HDZ-om, HRT-om, EPH-om i Šeksovim stanom. Dva puta su prosvjednike policijski kordoni blokirali na putu prema Markovom trgu.

više
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Rušenje Vlade   Today at 3:10 pm

[Vrh] Go down

Rušenje Vlade
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ručno rađenje korica
» Svjetlost kao onečišćenje...