Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Treba li ukinuti peticije?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
bider
Višestanični organizam



Male
Cancer Rooster
Broj postova : 56
Age : 42
Registration date : 09.08.2010

Treba li ukinuti peticije? Empty
PostajNaslov: Treba li ukinuti peticije?   Treba li ukinuti peticije? Icon_minitimepon vel 21, 2011 10:03 pm

Veliki pozdrav svim sretnim prosvjednicima, nesretnim demonstrantima, siromašnim nezadovoljnicima i potlačenim revolucionarima.

Welcome, willkommen, benvenuti, dobrodošli u svijet peticija u kojem jedan potpis mijenja sve.

Pridružite se i već sutradan će zli vladari napustiti zemlju, svi ćemo procvjetati od sreće. Izabrat ćemo novog predstavnika i iskorijeniti nezaposlenost, cijene će pasti, a plaće porasti. Banke će novac koji nemaju masovno posuđivati po niskim kamatnim stopama, i prirodni resursi će se u bezgraničnim količinama klonirati sami od sebe. Svi će živjeti život kakav se samo poželjeti može. Novi vladari će biti pošteni i odgovorni od prvog trenutka krunisanja.

Već nam je ušlo u naviku i postalo najnormalnije da nas mediji obmanjuju, a političari i mega-korporacije lažu.
No u našoj društvenoj zajednici postoje i oni od kojih očekujemo iskrenost i poštenje, na primjer razne udruge, organizacije i aktivisti.

Od navedenih aktivnosti za pravednu borbu je nemoguće živjeti iz jednostavnog razloga što ne donose novac.

Pitanje: da li je je opasno grupacijama s hvale vrijednim namjerama pokloniti povjerenje i podršku, a prije toga se ne informirati koliko su one vjerodostojne? Odgovor: DA.

Kako je najlakše utvrditi da li neka organizacija zaslužuje naše povjerenje i podršku? Lako, dosta je naime samo slijediti novac, novac je najbolji govornik.

Koji je dakle pravi razlog zbog kojeg nas raznorazni aktivisti, udruženja i organizacije konstantno pozivaju da potpisujemo svakakve peticije, iako unaprijed dobro znaju da od toga nema nikakve vajde? Probajmo pogoditi:

Peticije Online - Peticija Protiv Peticija
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Treba li ukinuti peticije? Empty
PostajNaslov: Re: Treba li ukinuti peticije?   Treba li ukinuti peticije? Icon_minitimepon vel 21, 2011 11:26 pm

Pravi razlog je to sto ce se mnogi, kako ti velis, potlaceni, nezadovoljni, utrudjeni, kratko vrijeme nakon potpisivanja (narocito tokom) takve peticije osjecati kao da I ONI ucestvuju u "vladanju", da se i njih "pita", da nisu samo sluge - vec da, ipak, imaju neku moc, a sve sto treba je sarnuti hemijskom po nekom papiru...

To je uglavnom SVE. Ko je sposoban misliti svojom, ponovicu i podvuci - SVOJOM glavom, tome je jasno da u jednom fazonu u kome je svaki glas jednako vrijedan - a peticije, ankete i demokratija uopste upravo je to - nesto ozbiljno ne stima.

Nikad nisam ucestvovao u takvim "blejavim poslovima" i ne planiram dok god imam najmanje 1 zrnce zdrave pameti... a za poslije nista ne garantujem...

Ne mogu a da ovo sve ne povezem sa dogadjajima iz Egipta i Tunisa - gledam vijesti i onako si mislim: 'Boze, kako sad neki zagovornici ljudskih prava, demokrati i idealisti likuju - za njih je ta pobuna trijumf i osvjedocenje da su "na pravoj strani'..." A sta ce se desiti na kraju? Pa isto sto i na Kosovu - kad splasne impresija i onaj pobjednicki zanos s kojim su rusili prethodni poredak - shvatice da danas u rukama drze isto sto su drzali i juce (da ne kazem sta)... ili cak i manje od toga... Na prijesto koga god da postave OPET ce mu naci zamjerki petsto i okrivljavati ga za to sto su ga izabrali...roll

Btw, cini mi se da vec imamo slicnu temu, znam da mi je nesto poznat gornji link i njegov sadrzaj... conf1






[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Treba li ukinuti peticije? Empty
PostajNaslov: Re: Treba li ukinuti peticije?   Treba li ukinuti peticije? Icon_minitimepon vel 21, 2011 11:47 pm

Složio bi se s tobom Arch, no daj mi reci koji je sustav bolji od demokracije? misli Ovako doista imamo vlast koju zaslužujemo i koju smo sami izabrali. Doduše je da je loša, ali jbg takvi smo i mi :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Treba li ukinuti peticije? Empty
PostajNaslov: Re: Treba li ukinuti peticije?   Treba li ukinuti peticije? Icon_minitimeuto vel 22, 2011 12:24 am

Volio bi da znam odgovor na to pitanje, ali... U biti, cini mi se da je sve to stvar kocke, hoces li dobiti dobrog predsjednika ili kralja ili ce te zapasti kakav probisvijet... Ipak, ja sam za monarhiju vise jer barem ne odlucuje neuka svjetina ko treba da vlada, vec se ljudi trebaju za to odgajati od malih nogu... I tu treba uciti iz iskustva proslosti i odrediti pravila kako se vladajuca kasta ne bi odala degeneraciji i incestu kao neki u proslosti. Mnogo posla ima i tu, ali opet nekako je zahvalnije uredjivati monarhisticko drustvo, jer tu barem imas jednog gazdu, a u demokratiji svi bi da budu vladari, a da se rad obavlja sam od sebe, nekom magijom... To po meni jednostavno ne fercera - treba samo povezati: Americka revolucija - demokratizacija - industrijalizacija slijedi - nastaje smog, problemi s otpadom - rapidno se iscrpljuju resursi - dolazi do nestasice i gladi - opsti pomor... A prije demokratije (ove nove, americke) zivjelo se tesko, istina, ali se nije strahovalo za buducnost toliko kao danas... Izgleda da sve ima svoj plus i minus, i da je cesto jedini izbor hoces se nabosti ili da te nabodu... cerek
[Vrh] Go down
Sponsored content





Treba li ukinuti peticije? Empty
PostajNaslov: Re: Treba li ukinuti peticije?   Treba li ukinuti peticije? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Treba li ukinuti peticije?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Online peticije
» Ona treba nekog da ju voli
» Treba li bojkotirati Merkator
» Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: