Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Dobronamjerni su i žele nam pomoći
15%
 15% [ 4 ]
Dobronamjerni su, ali se ne žele miješati u naš razvoj
33%
 33% [ 9 ]
Promatraju nas i paze da ne učinimo nešto što bi dovelo do našeg uništenja
30%
 30% [ 8 ]
Zlonamjerni su i žele nas iskoristiti na neki način
22%
 22% [ 6 ]
Ukupno glasova : 27

Autor/icaPoruka
Neo
Majmun

Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Registration date : 02.08.2008

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    čet tra 28, 2011 8:54 pm

Matrix je napisao/la:
Chakotay je napisao/la:
Imamo dosta primjera viđenja NLO-ova. Čak postoje i najave da ćemo uskoro saznati da smo stupili u kontakt za izvanzemaljcima. E sad što mislite kakvi su oni, kakve su im namjere. Da li dolaze iz vlastiti interesa i žele iskoristiti naše resurse bilo da se radi o rudama ili pak žele iskoristit nas. Ili su možda potpuno dobronamjerni i žele nam pomoći u našem razvoju.

Ja sam mišljenja da nas već jako dugo promatraju, no da se ne žele miješati u naš razvoj, ali će se ipak umiješati ako učinimo nešto što bi nas moglo potpuno uništiti.

Sve od navedenog. Bar četrdesetak rasa je tu. Pola od toga nije dobronamjerno. Pola je nezainteresirano za ljude. Neki su tu da pomognu. Sve od navedenog je odgovor.

Oprosti na pitanju Matrix,al tko si ti?
Imaš jako zanimljive postove.
Da se ne baviš teorijama zavjere i sličnim?
[Vrh] Go down
yuusha
Višestanični organizam

Male
Pisces Tiger
Broj postova : 68
Registration date : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    pet tra 29, 2011 11:27 am

Ne znamo na čemu se bazira njihova tehnologija...
Ne mora da bude kao naša,pa možda se može očekivati i solarna,tehnologija sa kristalima,bioenergija...Možda njihova tehnologija ratovanja nije razvijena,pošto su uvek bili miroljubivi...možda sada razvijaju neko oružje samo za nas,na osnovu njihovih znanja...To oružje ne mora biti vatreno,već pre hemijsko,psihičko,možda čak i remečenje ravnoteže čakri,da bi se gornje potisnule,a donje prekomerno radile...Ima se bezbroj načina.Uostalom,ko kaže da moraju da dolete na NLO-ima,to je skupo i neisplativo.Možda mogu da putuju preko astrala,prelazeći ogromne razdaljine,veće nego što možemo da zamislimo.I možda već su ovde... :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    pet tra 29, 2011 11:34 am

...ako je tako onda se ne moraju brinuti da ćemo ih otkriti, a i oni koji ih vide ćemo mi tako i onako proglasiti ludima ;)

Ali da slažem se da se njihov način "ratovanja" ili obrane može temeljiti na bitno drugačijem pristupu od ovog našeg :)

Majmun

Male
Capricorn Tiger

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    pet tra 29, 2011 3:03 pm

Chakotay je napisao/la:
...ako je tako onda se ne moraju brinuti da ćemo ih otkriti, a i oni koji ih vide ćemo mi tako i onako proglasiti ludima ;)

Ali da slažem se da se njihov način "ratovanja" ili obrane može temeljiti na bitno drugačijem pristupu od ovog našeg :)

Također.
Nemoraju imati fizička oružja.
Psihička oružja su puno jača.
Zamisli da klikneš gumb,i da se
čitava neprijateljska vojska zbuni,
dobije priviđenja itd....
počnu pucati jedni na druge...
to bi bilo puno efektivnije...
[Vrh] Go down
Matrix
Žaba

Male
Taurus Monkey
Broj postova : 215
Registration date : 26.11.2009

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    pet tra 29, 2011 3:35 pm

Neo je napisao/la:

Ne bavim se teorijama zavjere.

Sličnim možda da. Istraživanjem recimo. Najtočniji opis.
[Vrh] Go down
Neo
Majmun

Male
Capricorn Tiger

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    pet tra 29, 2011 3:56 pm

Matrix je napisao/la:
Neo je napisao/la:

Ne bavim se teorijama zavjere.

Sličnim možda da. Istraživanjem recimo. Najtočniji opis.

vidi se.
imaš jako širok spektar znanja o svemu diskutiranom na ovom forumu.
[Vrh] Go down
Faust
Višestanični organizam

Male
Leo Broj postova : 31
Registration date : 16.01.2012

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    čet sij 19, 2012 2:47 pm

O vanzemaljcima koji se kako ja mislim povremeno pojavljuju u NLO-ma uvijek razmisljam kao o nekoj dosta naprednijoj civilizaciji od nas jer su pronasli nacin kako da prevaljuju ogromne prostore za kratka vremena ili mozda za njih vrijeme i ne postoji.Nedavno sam procitao knjigu Book1_croatian u kojoj stoji da smo mi nastali zahvaljujuci naucnicima sa jedne druge planete izvan suncevog sustava kojima je na njihovom planetu bilo zabranjeno njihovo istrazivanje koje se odnosilo na stvaranje primitivnih i umbrijskih oblika zivota i zivih stanica u epruveti,jer je postojala bojazan da bi se iz tih eksperimenata mogla izroditi po drustvo opasna cudovista.Zato su doticni naucnici izabrali nas planet da bi nastavili svoje eksperimente.Rezultat njihovih eksperimenata bili smo mi.I oni nas od tada stalno drze pod kontrolom bojeci se da bismo mi mogli uznapredovat i do te mjere da bi mogli ugroziti njih.Zato nas oni samo posmatraju i nece nam nista sve dok ne postanemo opasni po njih.Za slucaj da za njih postanemo opasnost po njihov opstanak imaju sve spremno da nas u cjelosti uniste.Posto sam jos pod dejstvom te knjige logicno mi djeluje prijedlog Archangela da bi gore na anketi dodao i 5. opciju: "Promatraju nas i paze da ne ucinimo nesto sto bi dovelo do njihovog unistenja".
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek

Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Registration date : 07.11.2010

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    čet sij 19, 2012 5:37 pm

neckao sam se izmedu druge i trece solucije i izabrao trecu...@
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake
Broj postova : 976
Registration date : 18.06.2015

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    sub stu 21, 2015 8:52 pm

Archangel je napisao/la:
Legionar je napisao/la:
Naravno da bih.
Da, naravno, tako bi i ja. Samo, point I'm trying to make nije da li nesto mozes - vec sta ces uciniti da do toga dodjes. U ovom primjeru s jabukom sigurno nisi ni pomislio na sitna, jadna stvorenjca pod tvojim nogama, mrave, stonoge, bube, koje ces beskompromisno i ciste savjesti zgaziti samo na toj kratkoj relaciji dok ne dodjes do jabuke. Za njih ti si ili "gnjev Bozji" ili jedno vrlo zlo bice koje zivi samo da im naudi - a o tome zasto si ih ubio nemaju ni pojma, jer nisu ni znali za jabuke. Isto se moze desiti i s nama ljudima kad bi neka superrazvijena rasa, daleko inteligentnija i jaca od nas, dosla na ovu planetu i vidjela nesto sto im treba. Vjerovatno nas ne bi ni primijetili niti u nama vidjeli neku inteligenciju... Zapravo, cak nam ide u prilog da ti posjetioci budu sto manje razvijeni, i tehnoloski i intelektualno - ako i budu agresivni lakse cemo s njima izaci na kraj nego sa ovim drugima... :)
Veoma zanimljiva,intrigantna i inteligentna konstatacija Archangele,inace sam i ja par puta ranije to slicno pomislio.Inace,mislim da postoje sva 3 tipa pretpostavki univerzalnog,genetalnog i objektivnog ljudskog misljenja o namerama Vanzemaljaca,naravno pod uslovom da oni postoje.Odnosno mozda ima Vanzemaljaca koji ce imati/ju lose namere prema nama,mozda ima Vanzemaljaca koji su generalno ravnodusni,nemarni a ultranapredni, pa nas ne bi primetli u svojim namerama ka svom cilju,interesu,ili sta god,sto bi za posledicu verovatno dovelo do naseg unistenje-ono na sta je aludirao Archangel u ovom postu i na kraju mozda ima Vanzemaljaca koji ce imati/ju dobre namere prema nama.Samo bih jos dodao,da ti Vanzemaljci koji ce verovatno imati/ju dobre namere prema nama,ako bi naravno doslo do kontakta sa njima, su najverovatnije Humanoidnog oblika,odnosno da su psiho-fizicki veoma slicni nama,ili skoro isti kao mi. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    sri stu 25, 2015 9:19 pm

Naravucenije generalno,uopsteno i bazicno verovatno bi nam najvise odgovaralo da uspostavimo zvanican,transparentan i direktan kontakt sa Humanoidnom-vanzemaljskom-civilizacijom,odnosno Vanzemaljcima sa dobrim-plemenitim namerama prema nama,za koje verujem da postoje negde u bespucima Svemira. ;) .
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    sub stu 28, 2015 9:41 pm

U više navrata su se takvi pojavljivali širom svemirskih bespuća. Nažalost, prije ili kasnije, završili bi kao plijen neke jače i agresivnije rase.

Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    ned stu 29, 2015 8:33 pm

Archangel je napisao/la:
U više navrata su se takvi pojavljivali širom svemirskih bespuća. Nažalost, prije ili kasnije, završili bi kao plijen neke jače i agresivnije rase.
Vrlo interesantna konstatacija Archangele i moguca,ali ja ipak ne bih potcenjivao Humanoidne Vanzemaljce i civilizacije,ali smatram,naravno pod uslovom da postoje Humanoidni Vanzemaljci,kojima sam fasciniran,kao sto se da primetiti,da jedino resenje za dugorocniji opstanak Humanoidnog-ljudskog-zivotnog oblika u nasem Svemiru od agresivnih ne-Humanoidnih Vanzemaljaca-rasa jeste medjusobna interakcija i neka vrsta kosmickog ujedinjenog saveza i kohezije svih Humanoidnih-zivotnih-formi u nasem Svemiru.

Zadnja promjena: Mediterano Blanco; pon stu 30, 2015 1:04 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    ned stu 29, 2015 11:18 pm

Razumljiva fantazija, ali neopravdana. I ja bi isto volio da se ispostavi da tamo negdje u svemiru postoji Sedma od Devet koja čeka samo na mene da joj pokažem ljudske rituale parenja, ali to je malo vjerovatno.

Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    pon stu 30, 2015 1:08 am

Archangel je napisao/la:
Razumljiva fantazija, ali neopravdana. I ja bi isto volio da se ispostavi da tamo negdje u svemiru postoji Sedma od Devet koja čeka samo na mene da joj pokažem ljudske rituale parenja, ali to je malo vjerovatno.
Hahaha,poznat mi je taj lik Archangele,da nije to mozda ona riba plavusa iz SF serije Svemirska krstarica Galaktika ? Ako jeste ona,onda je to dobra mmmmmmmm,svasta bi joj radio.Trenutno je nazalost neopravdana fantazija iz ove nase sadasnje perspektive,ali to ne znaci po difoltu da ce biti uvek,dzabe ne postoje izreke nikad se ne zna sta donosi dan a sta noc i nikad ne reci nikad. ;) .
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    pon stu 30, 2015 1:24 am

Ta je iz Zvjezdanih staza - Voyager. Uuuuu, šta ne znaš, srami se... vidiga

Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    pon stu 30, 2015 6:10 pm

Archangel je napisao/la:
Ta je iz Zvjezdanih staza - Voyager. Uuuuu, šta ne znaš, srami se... vidiga
Stvarno je sramota sta ne znam,sramim se,sada sam se setio ko je ta riba cim si spomenuo Voyager,auuuuu i ta je veoma dobra riba i njoj bi svasta radio,isto je plavusa,mislim da sada ta glumica ima preko 40 banki,gledao sam je relativno skoro u nekoj seriji,pre oko godinu dana,mislim da je o advokatima i ona se pojavljuje u toj seriji i mogu ti reci da meni ona sada jos seksipilnije izgleda kao starija,nego kada je bila mladja,odnosno glumila u Star Trek Voyager. ;) .
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1347
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    uto pro 01, 2015 2:56 pm

Meni je iskreno drago da nemam pojma o cemu pricate. :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1128
Registration date : 18.03.2014

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    uto pro 01, 2015 7:55 pm

https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Knight_satellite nešto misteriozno od njih?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    uto pro 01, 2015 8:02 pm

ako postoje onda su u drugim galaksijama,možda nemaju warp brzinu,istražujući dugo godina misterije došao sam do zaključka da koriste prečace.možda crne rupe...mora u svemiru postojat prečac,mi uvijek gledamo daljinu.zašto bi mi bili sami u svemiru,ali postoje i više vrsta teorija danikena pa da ih kažem
1. u ovoj sustavu nema aliena bar ih još nismo otkrili
2.ako ih ima zašto samo letu gledaju i odu ,možda im nismo zanimljivi ili smo im dosadni ili sve znaju o nama tako da nas samo zezaju.
3.ili žele da mi dođemo njima.
4 puno lažnih nloa ima postoji shukerova teorija da oni žive u našoj atmosferi
5.možda ne postoje civilizacije nego obični primitivni kligonci koji nikad neće doći ovamo,možda sad u ovom trenutku rade nešto bilijun svj godina od nas.
6.da postoje civilizacije u svemiru,onda bi nas osvojili već odavno,ne moraju bit agresivni OK ali bar bi pokušali dovesti svoje vođe ovdje ili bi nas oteli na svoj planet kao koloniju.sigurno da i u svemiru postoje neki romulanci ili ferengiji.-7 postalo je dosadno svi govorimo da postoje a još ih nitko nije vidio-
7.postoje 2 slučaja viđenja aliena 1955 u kelly ky i new mexico ne znam nekako vjerujem u ove priče farmera i ovog policajca,ne bi lagali https://en.wikipedia.org/wiki/Kelly%E2%80%93Hopkinsville_encounter
https://en.wikipedia.org/wiki/Kelly%E2%80%93Hopkinsville_encounter no
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    uto pro 01, 2015 8:03 pm

waldox je napisao/la:
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Knight_satellite  nešto misteriozno od njih?
Postoji ta tema ovde na forumu u pdf-u Alternativna Istorija, o navodnom,spijunskom,ostavljenom,drevnom satelitu,starog oko 13 hiljada godina,od strane neke nepoznate drevne,mocne i napredne vanzemaljske civilizacije,samo se navodno zna ime Zvezde odakle oni poticu,koje za divno cudo stvarno postoji i koje se spekulise da je nekada veoma davno vladala ovom planetom.

Zadnja promjena: Mediterano Blanco; uto pro 01, 2015 8:20 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    uto pro 01, 2015 8:07 pm

https://en.wikipedia.org/wiki/Lonnie_Zamora_incident 5 ma i još mi nešto nije jasno možda postoje i 100 vrsta aliena,graysi ,čovjekoliki itd no bio je još i onaj slučaj spominjao sam slučaj u indoneziji http://.ufocasebook.com/1959alorislands.html .ovo su 3 neobjašnjiva slučaja,teško da bi farmeri,ili policajac ili domoroci na otoku lagali, sigurno da nešto postoji,ali još nitko nije 100 rekao jest postoje. study
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    uto pro 01, 2015 8:08 pm

http://www.theblackvault.com/casefiles/ufo-alien-encounter-alor-islands-indonesia/#

[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    uto pro 01, 2015 8:13 pm

waldox je napisao/la:
ako postoje onda su u drugim galaksijama,možda nemaju warp brzinu,istražujući dugo godina misterije došao sam do zaključka da koriste prečace.možda crne rupe...mora u svemiru postojat prečac,mi uvijek gledamo daljinu.zašto bi mi bili sami u svemiru,ali postoje i više vrsta teorija danikena pa da ih kažem
1. u ovoj sustavu nema aliena bar ih još nismo otkrili
2.ako ih ima zašto samo letu gledaju i odu ,možda im nismo zanimljivi ili smo im dosadni ili sve znaju o nama tako da nas samo zezaju.
3.ili žele da mi dođemo njima.
4 puno lažnih nloa ima postoji shukerova teorija da oni žive u našoj atmosferi  
5.možda ne postoje civilizacije  nego obični primitivni kligonci koji nikad  neće doći ovamo,možda sad u ovom trenutku rade nešto bilijun svj godina od nas.
6.da postoje civilizacije u svemiru,onda bi nas osvojili već odavno,ne moraju bit agresivni OK ali bar bi pokušali dovesti svoje vođe ovdje ili bi nas oteli na svoj planet kao koloniju.sigurno da i u svemiru postoje neki romulanci ili ferengiji.-7 postalo je dosadno svi govorimo da postoje a još ih nitko nije vidio-
7.postoje 2 slučaja viđenja aliena  1955 u kelly ky i new mexico ne znam nekako vjerujem u ove priče farmera i ovog policajca,ne bi lagali  https://en.wikipedia.org/wiki/Kelly%E2%80%93Hopkinsville_encounter
https://en.wikipedia.org/wiki/Kelly%E2%80%93Hopkinsville_encounter no
U obliznjim solarnim sistemima sto posto nema vanzemaljskih civilizacija,jer da ima,odavno bi dosli u INTERAKCIJU sa njima,jedino da su u takozvanoj oblasti zone zlatokose,odnosno prema centru Galaksije,gde je navodno najveca kocentracija Zvezda i Planeta pogodnih za zivot.A ta oblast se nalazi i pocinje negde otprilike od 10 hiljada svetlosnih godina od Zemlje pa do centra Galaksije,koja se nalazi oko 28 hiljada svetlosnih godina od Zemlje.Ima 3 veoma bitna faktora zasto je tesko objektivno uspostaviti uopste medjucivilizacijski-interplanetarni kontakt,prva je razdaljina,drugo je vremenski period,trece je pozicija-koordinate planeta-civilizacija.Mozda ima i u radijusu od 60 do 100 svetlosnih godina vanzemaljskih civilizacija,ali verovatno ili im nismo trenutno u INTERESU da nas kontaktiraju,ili smatraju da nismo jos uvek dovoljno generalno-globalno spremni za takav poduhvat.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    uto pro 01, 2015 8:16 pm

Waldokse posto vidim da te zanima tematika PRVOG KONTAKTA,ima i ovde moja tema o tome,pa mozes tamo kazes neke svoje observacije da ne bi otisli u off-topic,sto se tice mog nekog misljenja o objektivnim namera hipotetickih vanzemaljskih civilizacija prema nama,verujem da najveca verovatnoca da hipoteticke-vanzemaljske civilizacije imaju dobre namere prema nama su upravo Humanoidnog-ljudskog-zivotnog oblika. ;) .
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    uto pro 01, 2015 8:30 pm

možda zviježde kassiopea ili zeta reticuli jer imaju puno zviježda više od tisuću
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera    Today at 6:57 pm

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» O dva vuka
» Ganzo G201B Multitool
» Pripadnik BSD-a 'puka' na vježbi preživljavanja
» Silk inlet-svileni umetak za vreću?
» ako nekome treba ideja za kuću..