Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Šeks

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Šeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Šeks   Šeks - Page 2 Icon_minitimepet tra 08, 2011 3:14 pm

Chak... zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Šeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Šeks   Šeks - Page 2 Icon_minitimepet tra 08, 2011 3:15 pm

Sex je bozanstven... cerek
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Šeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Šeks   Šeks - Page 2 Icon_minitimesub tra 09, 2011 10:29 am

Što mi danas vidimo?

Mi danas vidimo sadašnjost. Sadašnjost koja je rezultat prošlosti. Koje prošlosti? Prošlosti od početka nastanka svemira (početak sigurno ne počinje od neke tisuću devetsto i nekoje). Tko je kriv za ovo što vidimo danas? Atlantiđani koji su mogli postupati bolje? Rimljani, koji nisu smjeli biti tako pohlepni? Napoleon koji nije smio ići na Rusiju? Tko je kriv? A da nije možda između ostalog Račan počeo prodavati banke i dati nadležnost Haagu nad Olujom, tada je i počela rasti silna zaposlenost (400000 nezaposlenih 2003). SDP nije imao nikakve veze ni s HDZ-om ni s Tuđman, ni s osamostaljenjem Hrvatske, Račan je lijepo rekao da je HDZ stranka opasnih namjera i u mnogo tome mu (praktički u svemu) oponirao za vrijeme rata a i nakon rata. SDP je došao na vlast koji je bio protiv Tuđmana i zašto on nije ostao na vlasti do danas? HDZ (sanader) je maknuo tisuće tuđmanovaca, detuđmanicazijom i ne slažem se da je ta detuđanizacija bila zanemariva. Ne slažem se da su oni 'neki potpuno novi koji su odozdola došli gore', ista partija je bila prije, praktički ista je i ostala za mene se ništa nije promijenilo oni su zaposjeli i HDZ i držali cijelo vrime SDP. Što bi bilo da se Tuđman nije suprotstavio oružjem nego da je svim silama želio jugoslaviju, ne znam, ne bi se nikakva garnitura promijenila i dalje bi Marković i Manolić djelovali iz pozadine, da ne govorim da kad bi Milošević s tenkovima išao na Hrvatsku (jer je želio veliku Srbiju memorandum sanu1986), ne bi bilo rata, ali bi zato svašta moglo biti... Što bi bilo kad je srpski nacionalizam podivljao do nezadržljive mjere a oni drže svo oružje u rukama? (500 srebrenica?) Tko može biti siguran da ne bi bilo masakra i čime može biti toliko siguran da ne bi bilo? Nisam ja nikakav nacionalista, nego držim do čovjeka. Tko bi južno i istočno od granice Virovitica-Karlovac-Karlobag se izjašnjavao da je Hrvat ili Bošnjak ili da ne želi veliku Srbiju, šta bi bilo kad bi mu sa strojnicama kucali na vrata? Ne znam i ne mogu sa sigurnošću ništa zaključiti, samo se sjećam strojnica koje su bile na početku prve juge gdje je na Jelačićevom trgu poginulo 13 ljudi od strojnica ili ono 'bit će mesa klat ćemo Hrvate'. Zar je moguće da smo na sve to zaboravili u ovoj raspravi? (A Srebrenica, 10. 7. 1995?) Ne znam tko bi zaustavio i KAKO bi zaustavio Miloševića sa hrvatske strane, ali moram istaknuti da mi apsolutno ništa ne znači ono 'što mi danas vidimo'. Jer mi možemo vidjeti i to da je kardinalna greška ne to što je Hrvatska izašla iz Jugoslavije nego i to da bi bilo bolje da nije izlazila iz Austrougarske ili da bi bilo bolje da je gospodin Vlatko Maček nije prije početka drugog svjetskog rata postupao drugačije (da nije sklopio sporazum sa Cvetkovićem kojim je osnovana 'Banovina Hrvatska'). Ne znam ja na koji način i koje to činjenice bih trebao gledati da sve svalim na Tuđmana i njegovu 'garnituru'. Da nisu možda jugonostalgičari i bivši komunisti krivi za ovo što imamo danas a koji se ne mire s postojanjem Hrvatske? Mesić, Manolić i ekipa? A ako je i na kraju Tuđman toliki negativac (da čak ni SDP nije ništa mogao popraviti kad je došao na vlast od 2000. (do 2004.) (što mi je sad već nelogično)) zašto on (Tuđman) jednostavno nije na početku ili neposredno prije rata, kad je još 1990. bio izabran za predsjednika, uništio sve firme i sve novce odmah strpao u džep što se teoretski moglo naći ili se dati potplatiti od Miloševića (ili britanaca) i s milijardama (na ovaj ili onaj način) pobjeći u inozemstvo? Tamo pokupovati strane dionice i s velikim udjelima ucjenjivati vlasnike firmi a preko njih iz sjene i (gospodarstva) druge države i na taj način vladati, jer niti je on trebao ići ni s čim (na početku) protiv cijele JNA a isto tako niti ne znam kako se to on dogovarao s Miloševićem (da Milošević namjerno ne uspije) kad je Milošević držao cijelu JNA i kad su desetljeće unaprijed išle sustavne pripreme za rat sa srpske strane (između ostalog 5 godina uvježbavan napad na točke K u onom filmiću, to je 5 godina bilo uvježbavano zato da bi se onda Milošević namjerno dogovorio s Tuđmanom da ne uspije???). Jer državama vladaju multimilijarderi a ne predsjednici, oni ih ucjenjuju. Kennedyja su ubili jer je naivac htio ići protiv njih. Milošević u dogovoru s Tuđmanom simulirano gubi cijelu JNA (??? Dvije tisuće tenkova i 450 migova??), ne to je po meni (koji znam još neke stvari) u biti prelazi sve okvire bilo kakve teorije zavjere. Za mene su krivi oni koji su došli nakon Tuđmana (koji su htjeli razrušiti sve što je on stvorio i dapače ruše sve ono što je stvorio), između ostalog on nije dao Sanaderu da napreduje, a zašto je bilo i njega i kosorice, a možda zato da bi bio dovoljno politički jak je privremeno trebao saveznike, mi ne znamo sve te igrice (jel znate tko je i što je radio general Tus? Ja znam tko je bio i što je radio, radio je u par navrata protiv Tuđmana a na kraju i ostao živ i s itekakvim privilegijama, svejedno ga je Tuđman trebao i dapače bio mu njegov savjetnik), ali postoje puno dijelova slike koji ne da se ne uklapaju nego su najmanje rečeno nepotrebni a neki su i kontradiktorni toj slici (da su Tuđman i 'njegovi' (iako ni to ne znam tko tu sve spada i ne spada) za sve krivi) (od onih sistemskih dugogodišnjih priprema napada na točke K do različitih pokušaja puča Mesića (i Račana) i istih koji su još za vrijeme rata htjeli srušiti HDZ jer su bili na suprotnim stranama, poslije rata su se mogla vidjeti njihova djela).

Hvala lijepa, vi ovdje zadržite vaša uvjerenja, ja ću zadržati svoja.

Pozdrav :)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Šeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Šeks   Šeks - Page 2 Icon_minitimesub tra 09, 2011 4:03 pm

Sedežničar je napisao/la:
Što mi danas vidimo?



Vidimo prizore potresne,iznemogle i bolesne,vidimo cemer,smrt i jad... :(

Vidimo bagru na vlasti... no

Sebi su sagradili hramove,a nama stavili amove,ruke im ogrezle u krvi... kava

Da Bog da da i oni na svojoj kozi osjete sta znaci bjeda,strah i bol... 8)

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Šeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Šeks   Šeks - Page 2 Icon_minitimesub tra 09, 2011 11:25 pm

@Sedezničar, ja definitivno ne mislim da je Tuđman jedini krivac, dapače ima njih još jako puno, definitivno je Milošević puno više zla nanio od Tuđmana i na prostoru bivše Juge i u njegovoj Srbiji. U Hrvatskoj su se mnogi okoristili stanjem kakvo je bilo i koje još uvijek je i na taj način zgrnuli za sebe veliko bogatstvo. Što se SDP-a tiče, ne vidim velike razlike između njih i HDZ-a. Niti prije deset godina niti danas i sve me strah što će se desiti kad oni dođu na vlast, jer vlada u kojoj će sjediti Milanović, Čačić, Linić... mi nikako ne daje povjerenje da će se nešto promijeniti. Mislim da smo i dalje u velikim problemima kako god pogledaš

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Šeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Šeks   Šeks - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Šeks
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: