Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Drzim kompletan kurs magije

Go down 
+15
timaritelj
Kahali
Astral WOlf
Izida
Neo
hmhm696
Chakotay
Floridain
Legionar
julija81
bros
Collector604
Alpha
primitive101
Wsmack
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimened oľu 06, 2011 1:52 pm

Ni ja te nisam ismijavao Wasmack samo sam rekao da ti na neki način čak i vjerujem a da to ne znači da ću ti slati mailove.Ja ne poričem tvoje znanje niti govorim da ga imaš to ti sam znaš.I ja vježbam slične stvari na svoj način.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimened oľu 06, 2011 6:39 pm

Jedna stvar je sigurna.Istapajuci nasu licnost u bezuslovnoj ljubavi svjesti te na taj nacin prosirujuci svjest na svu tamu naseg mozga,sve moci koje je imao hrist ili buda dobijamo i mi.

To je to.S jedne strane jednostavna stvar a opet i nije.Ako ucimo moci radi moci a ne radi sirenja svjesti i ljubavi doci ce trenutak kada nase napredovanje jednostavno STAJE.S druge strane ne obaziruci se puno na moci koje dobijamo,a sireci svjest i ljubav,doci ce trenutak kada ce nam se sve moci jednostavno razotkriti.

Uz moci dolazi i opasnost kao i uz sve duhovne stvari jer dolazimo u kontakt sa paklom iz podsvjesti.Tj sto vise cistimo sebe mozak nam otvara vrata ka mocima,ne suprotno,nikako,jedino mozemo izvuci delji kraj,i zablibiti u mracnoj,zloj ego tvorevini koju zovemo licnost.

Wsmack je u pravu da se ovakve stvari bolje uce uzivo sa uciteljem kao i sve drugo,naravno.Tako da kad pogledam forum bi trebao samo da sluzi kao razmjena iskustava gdje su svi ucitelji i ucenici.Niko nije savrsen kao ni metode.Ustvari reci da je nesto savrseno i zavrseno je isto kao i ubiti to.Ubiti to.

Ne znam,ja vjerujem da mnogi ljudi mogu da urade svakakve stvari,i vjerovatno im je to lako ali drugima opet nije.To bi se lako rjesilo i shvatilo uzivo i napredak bi bio brz,ali ovako,preko foruma to ne ide.

Drzati kurs magije ili kurs prosvjetljenja na ovakav nacin je isto sto i voditi ljubav preko postova.Bez ekstaze,umrtvljeno,i bez orgazma i pravog iskustva.

Bolje je davati konkretna pitanja i konkretna odgovore,ali i to je tesko na ovaj nacin.I ja pokusavam da nesto prenesem na ljude na forumu.A to je NEMOGUCE.Ako neko uhvati nesto,super,ako ne,nista,nije mu sudjeno...Bice bolje......

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimened oľu 06, 2011 8:41 pm

Nemojte spamati temu. Držite se topica, a ako vas ne zanima nemojte postati na temi.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Wsmack
Višestanični organizam
Wsmack


Male
Libra Monkey
Broj postova : 30
Age : 31
Location : Beograd
Registration date : 02.09.2010

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimepon oľu 07, 2011 10:51 pm

Ne menjam svoju odluku, ali odrzavam ovbecanje

http://www.4shared.com/file/BpLL_Fn4/Yay.html

Na zalost morate iskopirati ovaj link rucno, ne radi kad se klikne(ovaj forum ga izmeni, mozda ima virus na serveru)

Neki od vas su mi se javili na mail i to pozdravljam
Mozda se pojavim na ovom forumu jos koji put...ima zanimljivih ideja
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 11:56 am

Wsmack...zasto su ti lekcije napisane na engleskom?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 2:35 pm

Da li ti stvarno imaš 18 godina Wasmack? Uglavnom mladi se ne interesuju za ovakve stvari.
[Vrh] Go down
hmhm696
Stanica



Male
Taurus Snake
Broj postova : 12
Age : 46
Registration date : 22.04.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimepet tra 22, 2011 8:44 pm

Vezbe sam citao u nekoj knjizi, sto znaci ta tehnika nije njegova.
Verovatno je covek procitao par knjiga te nam prodaje ovde pricu.
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimesub tra 23, 2011 12:32 am

Wsmack je napisao/la:
Kao sto sam vec ranije napisao, od prosle godine drzim kurs magije, tzv. psihokineze, preko e-maila(besplatno)
8)

Tu spadaju, izmedju ostalog, telekineza, vidovitost i lecenje raznih bolesti snagom uma. Necu davati nikakve demonstacije koliko god to zahtevali od mene , znaci ko hoce neka proba sam, pa kad mu uspe - eto mu demonstracije :x
Odgovorite mi na thesilentw@gmail.com, napisite koliko imate godina, navedite svoje omiljene hobije, na skali od 1 do 10 ocenite svoju zelju da naucite da koristite svoju omiljenu moc(telekineza, levitacija, paljenje vatre...) i koliko iskustva imate u ovim pojavama. Po mogucstvu napisite nesto ukratko o sebi, kakva osoba mislite da ste i sta biste voleli da vam se desi u zivotu(neka vrsta avanture, svi ih sanjamo ponekad).
Mailove duze od 15 redova iz principa ne citam, imam pametnija posla gica

Takodje, smatram vrlo nekulturnim ako mi posaljete 1-2 maila i nikad se vise ne javite mlati


Javiti ce ti se moj mlađi brat.
U toj je dobi(pubertet) a i inače je takav da ga sve sto je misteriozno
ili neobično zanima.
Ja sam odustao od toga.
Imam preča posla kava rofl
[Vrh] Go down
Izida
Stanica
Izida


Female
Capricorn Pig
Broj postova : 25
Age : 28
Location : Neverland
Registration date : 30.04.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimened svi 01, 2011 2:46 am

jel vrijedi ovo još? jel mogu ti se ja javiti Wsmack? moli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimened svi 01, 2011 11:23 am

@Izida...ne znam koliko je Wsmack aktivan dalje na ovoj temi ali preporucam da pokusas procitati ovo sto je napisao do sada pa vidi jel ti odgovara :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimened svi 01, 2011 2:40 pm

Alpha je napisao/la:
@Izida...ne znam koliko je Wsmack aktivan dalje na ovoj temi ali preporucam da pokusas procitati ovo sto je napisao do sada pa vidi jel ti odgovara :)

Mom bratu je odgovorio na mail. kava
[Vrh] Go down
Astral WOlf
Stanica
Astral WOlf


Male
Pisces Goat
Broj postova : 11
Age : 33
Location : Bih - Sarajevo
Registration date : 22.05.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimepon svi 23, 2011 5:36 pm

Pozz od mene svima.
Mnoge stvari u zivu tu se uce, za neke treba neko ali za neke ne. Iako pretezno sve covjek moze da nauci sam. I svi imamo sve, samo je pitanje sta nas zanima da to SVE naucimo.

Ono moje misljenje za mene da mi nisu potrebne moci evo primjera (Pirokineza-Imamo upaljas i druge stvari, kako pomoci pirokinezom drugim lljudima? Odgovor je nikako! Samo mozemo da ih navedemo da nam se dive i nista drugo ali ja to ne zelim.)

Uglavnom poenta je to da za te moci covjek vjezba nekih 4 do 5 godina, i to je gubljenje vremena. Onaj koji meditira i zna sto radi uradit ce pravu stvar, jer su nivou svijesti jako veliki i neistrazeni tako da je to nista u poredjenju sa drugim stvarima koje mozes da ostvaris.

Sto se tice magije ugl sam Wikan, pa tako zna i o tome.

Ali ovo sam napisao iz potrebe jer sam razgovarao sa instruktorom meditacije iz indije koji je obisao pola svijeta i neke mastere do kojih je mogao doci pa mislim da je tako.
Jedino sto vam treba je vjera da to mozete i izdrzljivost. Ne treba puno da se ceka cilj jer do njega necete doci. Jedino sto me zanima i u neku ruku i znam je astralna proekcija, jer tu mozete sve, sve moci bas sve.

Ali covjek uci sam, barem ove stvari. Ako ti znas nesto od ovoga i na primjer trebalo ti je godinu dana da to naucis, nekome drugom tvoja metoda ne djeluje, vec neka druga. Mozda taj neko ima i druge varijante kojim se sluzi i mozda mu duze treba...

Hvalla

Vas Astral wolf
[Vrh] Go down
Astral WOlf
Stanica
Astral WOlf


Male
Pisces Goat
Broj postova : 11
Age : 33
Location : Bih - Sarajevo
Registration date : 22.05.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimepon svi 23, 2011 5:49 pm

Oprotite ali evo mene opet.

Duhovno prosvijetljenje - nisu moci koje naucis vec koliko si zreo da prihvatis smrt najblizeg, koliko savladavas prepreke i koliko ti je lijepo. (A da si stekao to duhovno prosvijetljenje ne bi sada bio na ovom forumu, to je jako logicno.)

Moci su samo nesto kao sto sam vec naveo i kao sto je neko drugi rekao, stvar da ti ljudi zavide, a to je grijeh u bilo kojoj religiji...

A ljudi imaju sve sposobnosti i za svaku je covjek sposoban. Svi mozemo sve. (NPR Meni ne ide matematika, a nekome dr ide. Taj neko drugi uci 3 sata i ima 5 a ja ucim 3 sata i imam 2. Samo treba malo vise ucit i imat cu i ja 5)


I to je to. Sto se tice mene, samo astralnu projekciju, da bi mogao da zavrsim neke probleme koje nemogu u zivotu stvarnom.
Meditacijsku razgovor sa andjelom u meni da mi da savjete i odgovore.
I niz stvarcica ali bavim se 5 god meditacijom i nisam se prosvijetlio i necu za dugo.
Prosvjetljenje je pred kraj zivota i tek onda kada se iz ovog nivoa svijesti "FIZICKOG"

Uglavnom sve sami nauciti morate. Sve se razlikuje od osobe do osobe. Tako ja nikoga ne ucim, samo savjetujem, nikome ne pokazujem vec govorim o iskustvima.. Saljem literaturu koju nemorate citat da bi ponjoj radili vec to mozete i samo smisliti plan rada za nesto.

Hvalla

Ako vam treba literatura send mi email u poruku i ja cu vam send, ugl ja bi postavio likn al sam zaboravio, sve sto imam imate i na internetu.

Vas astral wolf
[Vrh] Go down
Astral WOlf
Stanica
Astral WOlf


Male
Pisces Goat
Broj postova : 11
Age : 33
Location : Bih - Sarajevo
Registration date : 22.05.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimepon svi 23, 2011 5:56 pm

Ono posljednje prilike u zivotu nema.
Uvijek ima i druga i bezbroj sansi.
Vec sam rekao sta mislim o ucnju.
Naprimjer tarot, rune.. se moraju uciti
od nekoga, ali i ne moraju imaju knjige.
A ucjena da ces se izbrisat sa foruma :D
Nemoj ba neka te sa rajom. Ono ja vjerujem u sve
I vjerujem da to znas sto kazes da znas.
Ali ne vidim koristi, ovo je vec neko reko :D.
A niti si blizu prosvjetljenja, jer takve osobe
nikada nece izjaviti "mozda ja nesto naucim od vas.."
A i nece nuditi znanje, osim ako ga se ne pita, ali
i tada ti pricaju dozivljaje, ne prepiruci se
u smislu: "Nemorate mi vjerovat, sta ja tu mogu ako vi
meni nevjerujete."
Svaka prosvjetljena osoba nece pomoci covjeku
rijecima, nego ce ga pogledati i blago se nasmijati,
i tako mu pomoci da shvati svoj zivot, i krenuti dalje putem
koji samo on zna.
[Vrh] Go down
Astral WOlf
Stanica
Astral WOlf


Male
Pisces Goat
Broj postova : 11
Age : 33
Location : Bih - Sarajevo
Registration date : 22.05.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimepon svi 23, 2011 6:04 pm

Opet ja i sory na ovom jedno ispod drugog pisanje ali stvarno ljudi jako mi je drago da imat eoci.

Pod jedan kazed da proovalis svaku osobu, a nisi nave empatiju koja je kljuc citanja osobe.
Pod dva vec sam rekao da ti vjerujem al me ne zanima, da hocu naucio bi sam.
Pod tri stvarno sto saljes na eng. (Ja msm da je to, nasao nekada davno negdje nesto prekuco ili pastiro pa malo mjenjo pa onda sendiro), inace koja bi osoba pored svog maternjeg jezika slala mejlove ljudima koji znaju jezik kojim govoris.

Ono velicas sebe a to nemas pravo (sebe trebas voliti).
I tako to, ko hoce da zna naucit ce sam to sve iako ja mislim da to netreba nikome, ali mozda neko treba.
Ali Ast Proe je nesto sto se uci cijeli zivot, i sto ti omoguci da ides na mjesta na kojima ce mo biti kada umremo. I da zasnas puno toga kako o materijalnom tako i o duhovnoj razini. i stvarno prava knjiga za ovo ko hocce nek se javi ili cu ja pronaci pa staviti liknove ispod u fusnote.

HVALLA

Vas Astral Wolf
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimesub pro 29, 2012 11:59 am

Joooj sad' mi je žao što nisam bio kada je ovaj dečkić počeo sa ovim svojim suhoparnim laprdanjem ...
...ne mogu se čudom načuditi, pa sve vježbe koje je naveo su bazne vježbe i uvod ali ne uvod u "njegov kurs magije" nego malo od Žike Slavinskog, malo Eliphas-a Levy-a pa tamo oko 3-ćeg post-a malo aspektike i kreatona sa posoljenim Crowley-em.. neke od njih su kopirane od riječi do riječi skoro... hahah, svašta ću još ovje vidjeti.
Pojavi se još jednom ovdje sa tim tvojim kraćenjem i prepisivanjem iz knjiga od autora koje ja osobno znam i koji su mi prijatelji (kao SLavinski sa kojim sam sjedio na kavi u Rijeci prije mjesec dana primjerice) i dobit ćeš takav verbalni vritnjak u dupe da će ti se odmah otvoriti kratica prema Astralu u kojem ćeš završiti kada ti se raspadne taj tvoj nacrtani Ego i Um (koji kod tebe očito nije ništa drugo radio nego zamišljao kako bi bilo kada bi nešto od tehnika koje si čitao stvarno i prakticirao).
Zamisli dečkiću da se stvarno nekoliko ljudi malo ozbiljnije počelo baviti (nedaj bože) tim tvojim hybridnim prepisanim tehnikama koje zoveš svojim "kompletnim kursom magije" (a za koje nisi naveo ni uvod, ni mehanizme niti spomenuo što je neophodno da se radi prije njih da nekog ne odvedu u konfuzni kaos lažno utišanog Uma, niti koliko dugo ostati na njima i sa kojim ciljem vježbati praćenje misli) ?
Što je najgore one dijelove koje si izbacio iz originalnih vježbi koje si prepisao najbitnije su i sam su dragulj te literature (pogotovo ovo što si u prvoj vježbi pokrao Bardona iz kojeg si izbacio zadnji dio).
Ma ne znam sada mi svašta pada na pamet šta bi ti rekao a osim toga ne znam odakle bi počeo od toliko loših i zapravo nezrelo-podlih stvari koje si napravio ovdje.
Nezrelih jer ne znaš moguće posljedice i vrlo snažne senzacije kod odredjenih ljudi kada rade po originalnim tehikama (a ne znaš zato jer ih ni sam nisi doživio) a nekmoli posljedice rada ovakvog zbrda zdola prepisanih i editiranih tehnika iz više različitih textova različite magijske literature .. (što je najbolje možda i nisi sam skraćivao nego prepisao već prepisane i skraćene textove pa ni ne znaš tko je pravi autor)...
Ukratko može te biti sram što si otvorio temu ovakvog naslova, a ako te ikada vidim ovdje onda ću natanane ja tebi demonstrirati kako se neke stvari rade bez da znam kako izgledaš, kako ti je ime ili gdje živiš sokole (nisam dugo i nerado to činim ali kada se pojave ovakvi biseri nekako mi milo izvesti mlade jarce koji samo misle da su plodni na pravi Put; pa ako treba motkom, motkom).

p.s. na kraju tih "tvojih" kurseva koje pišeš na engleskom (jer si sigurno jako tražen u svijetu kao veliki učitelj) evo to jedna ideja za potpis :
Infantile, self-centered, self proclaim master (mentor) of wanna be Magic tehniques and other adolescent teenage Crap.
i na kraju na hrvatskom još dodaj da masiraš srednjovječne žene i prodaješ veš mašinu... znaš ako ti treba za džeparc da možeš financirat svoje "ozbiljne magijske projekte" i to.


Zadnja promjena: Kahali; sub pro 29, 2012 12:15 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimesub pro 29, 2012 12:01 pm

Za sve ostale koji su zainteresirani da bi se bavili ozbiljnim stvarima recite mi pa ako ništa drugo preporučit' ću vam literaturu koja vas neće zamajavati ili ugroziti mentalno zdravlje ako disciplinirano radite i koja je svjetlosnim godinama daleko od ovakve dječurlije koja nikada nisu mirno sjedila više od 10 minuta a nekmoli hodali stazom Gnoze.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimesub pro 29, 2012 3:54 pm

pa realno,pravi kurs magije je zakljucati se u sanduk sa rupom za vazduh i tako tu stojati mirno sa svojom psihom par mjeseci...ko to prezivi,e taj ce saznat ko je On,sta je magija i slicno ;)

just that...Hvala ti Kahali sto postojis hug
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimesub lis 05, 2013 8:22 pm

Wsmack je napisao/la:
Kao sto sam vec ranije napisao, od prosle godine drzim kurs magije, tzv. psihokineze, preko e-maila(besplatno)
8)

Tu spadaju, izmedju ostalog, telekineza, vidovitost i lecenje raznih bolesti snagom uma. Necu davati nikakve demonstacije koliko god to zahtevali od mene , znaci ko hoce neka proba sam, pa kad mu uspe - eto mu demonstracije  :x  
Odgovorite mi na thesilentw@gmail.com, napisite koliko imate godina, navedite svoje omiljene hobije,  na skali od 1 do 10 ocenite svoju zelju da naucite da koristite svoju omiljenu moc(telekineza, levitacija, paljenje vatre...) i koliko iskustva imate u ovim pojavama. Po mogucstvu napisite nesto ukratko o sebi, kakva osoba mislite da ste i sta biste voleli da vam se desi u zivotu(neka vrsta avanture, svi ih sanjamo ponekad).
Mailove duze od 15 redova iz principa ne citam, imam pametnija posla  gica

Takodje, smatram vrlo nekulturnim ako mi posaljete 1-2 maila i nikad se vise ne javite mlati

več duže vrijeme čitam ovu temu tj.popio sam dva piva i malo rakije ručao i popio još dva piva čitajući ove stvari i palo mi je nešto napamet,gdje je nestalo kršćanstvo? šta vam je ljudi,šta vam magija treba u životu,poznajem neke ljude koji su se bavili hinduizmom pa zavšili u ludnici a ne da se magijom bavite,ja nisam nimalo iskusan u tome pa sve što napišem mogu ispasti gluposti pa imajte malo razumijevanja,jel netko uopče vjeruje u Boga ovdje?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimened lis 06, 2013 1:13 am

Ima i jako puno hrscana sto su zavrsili u ludnici,i sta cemo sa njima ;)

Da ne pricamo da recenica ''bavili se hinduizmom'' apsolutno nista konkretno ne govori.Nije da mogu ispasti gluposti,nego i jesu,bar iz moga ugla gledanja.

Zatim sta tebi rjec Bog znaci i na sta se odnosi je sljedece moje ultramegagiga pametno pitanje i naravno nakon njega jos pametnije jeli bitno vjerovati ili Spoznati i iskusiti ''Boga'',i kakve veze imaju jedno sa drugim vjernik i Znalac.

Zivio :D
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimened lis 06, 2013 8:01 am

Citat :
več duže vrijeme čitam ovu temu tj.popio sam dva piva i malo rakije ručao i popio još dva piva čitajući ove stvari i palo mi je nešto napamet,gdje je nestalo kršćanstvo? šta vam je ljudi,šta vam magija treba u životu,poznajem neke ljude koji su se bavili hinduizmom pa zavšili u ludnici a ne da se magijom bavite,ja nisam nimalo iskusan u tome pa sve što napišem mogu ispasti gluposti pa imajte malo razumijevanja,jel netko uopče vjeruje u Boga ovdje?



Ja bih baš volio da mi kažeš koji su se to ljudi "bavili Hinduizmom" pa završili u Ludnici i što im je dijagnosticirano ?
Ja prvi put čujem da se Hinduizmom možeš baviti i poluditi od čitanja o Hinduizmu .. Ja živim u Indiji svake godine zadnjih 10-ak godina po par mjeseci (nekad više) i kada se netko "bavi Hinduizmom" to znači da može čitati o tome ili saznavati o Mahabharati ili Ramayani (koji su btw neki od najdubljih i najdivnijih textova do kojih sam došao u životu, a čitam cijeli život svašta...), pa ne znam na što aludiraš kada kažeš to bavili, ne znam takodjer na koji broj ljudi aludiraš da je otišao u ludnicu radi "hinduizma" i u koju bolnicu ?

Što se tiče Boga, odgovorio sam ti u mailu na 2 kartice texta u vezi tog dogovornog termina, ali ako pričaš o Kršćanskom Bogu i njihovoj dogovornoj logici on više djeluje kao neki mračni Demiurg koji je poslao svog sina da ga ubije da može poslije ucjenjivati ljude kada god zaseru i ne naprave ono što je on rekao jer odmah počne mahati sa sinom ispred očiju a ako ga ni tad ne poslušaš onda će ti jebat sve po spisku za čitavu vječnost u paklu gdje će te mučiti ... oprosti ali to je Demon .. i ne samo da ne vjerujem u tu vrstu demona, već je sama riječ "vjera" nešto što podrazumjeva nedostatak znanja...
Osobno bih radije vjerovao (da baš moram u nešto) u ogromnu leteću Zlatnu Vaginu nego u nekog sadističkog morona koji muči ljude kada rade nešto što se njemu ne svidja ...

Čak i da je ova priča koju si ispričao (koju si očito ili izmislio ili krivo čuo) da su se ljudi bavili hinduizmom pa "zavšili u ludnici" istinita to bi bilo puno blaže nego da se bavim Kršćanstvom i da me toliko brainwashaju pa da počnem mrziti sve koji nisu Kršćani ili misliti kako sam ja jedino u pravu sa svojom pričom (koja je btw prije Kršćanstva već ispričana vrslo slično samo puno ranije i puno zanimljivije nego u Bibliji), a pogotovo bih se bavio bilo kojom vrstom starog Hermetičkog nauka (o kojem ti ne znaš ništa ali svejedno ovdje pominješ da se ne treba baviti "magijom") nego bio dio onih koji su ubijali i klali kroz cijelu povijest u Ime Isusa (najviše Katolici ali i drugi) sa rezultatom genocidnim u Europi od preko 12 miliona ljudi, a da ne pričam o sjevernoj americi gdje se takodjer rokalo sve u 16.aest.
Možda je bolje dapostaviš ovo pitanje negdje na forumu.hr, mislim da je tamo malo bliža publika takvima kao ti.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimened lis 06, 2013 2:33 pm

timaritelj je napisao/la:

več duže vrijeme čitam ovu temu tj.popio sam dva piva i malo rakije ručao i popio još dva piva čitajući ove stvari i palo mi je nešto napamet,gdje je nestalo kršćanstvo? šta vam je ljudi,šta vam magija treba u životu,poznajem neke ljude koji su se bavili hinduizmom pa zavšili u ludnici a ne da se magijom bavite,ja nisam nimalo iskusan u tome pa sve što napišem mogu ispasti gluposti pa imajte malo razumijevanja,jel netko uopče vjeruje u Boga ovdje?
lol, da li da kazem...ili ne...ali lol kompa, mozda si cak popio i malo previse piva & rakije. Nikad gluposti poput takve nisam cula.  scratch  Ljuti me to.

Citat :
bavili hinduizmom pa završili u ludnici
lol, to sve govori.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimened lis 06, 2013 4:33 pm

primitive101 je napisao/la:
Ima i jako puno hrscana sto su zavrsili u ludnici,i sta cemo sa njima ;)
Hahaha, ali živa istina! Dobro si to rekao, iako svi vi znadete da ja nemam ništa protiv krščana.

@timaritelj

Krščanstvo nije nigdje nestalo, prijatelju, nego su istinske Krščane prognali. I nije da ovdje oni ne vjeruju u BOG-a, nego oni vjeruju sa višeg stajališta u BOG-a.

Malo si primitivno napisao...
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimeuto lis 08, 2013 1:23 am

Napisat ču ovo u općem smislu,neda mi se pisati svakom pjedinačno,ne kažem da pivo i rakija nisu utijecali na mene pa ubuduće ču piti nešto drugo dok pišem :D ,ulavnom navikao sam na ovakve rasprave jer neki moji prijatelji prakticiraju (da ne pišem bave) se nekim ne krščanskim praksama da tako kažem i jedan je završio u ludnici što je uzrok ne znam i jedan njegov prijatelj sa kojim je prakticirao,samo imam jednog poznanika koji prakticira hinduizam i još je normalan i zato sam ja zaključio da tu nešto ne štima,što su oni radili ja ne znam al znam da su to zvali hinduizmom i taj moj prijatelj skočio je sa poprilične visine jer mu je to neki bog rekao da napravi.Zar nismo pred Bogom svi jednaki sa kojeg to višeg stajališta vi to gledate,sa balkona možda?:D 
nekako mi to miriše na oholost evil
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitimeuto lis 08, 2013 1:57 am

timaritelj je napisao/la:
ulavnom navikao sam na ovakve rasprave jer neki moji prijatelji prakticiraju (da ne pišem bave) se nekim ne krščanskim praksama da tako kažem i jedan je završio u ludnici što je uzrok ne znam i jedan njegov prijatelj sa kojim je prakticirao,samo imam jednog poznanika koji prakticira hinduizam i još je normalan i zato sam ja zaključio da tu nešto ne štima,što su oni radili ja ne znam al znam da su to zvali hinduizmom i taj moj prijatelj skočio je sa poprilične visine jer mu je to neki bog rekao da napravi.
Vidi brate,ne možeš ti reći ovako nešto nedefinisano i očekivati pametan odgovor od nekoga ko se stvarno razumije u predmet rasprave.

U okviru hinduističke prakse koje priznaju Vede kao bitan i sveti spis postoji čitav niz škola koje se bave različitim ili istim djelovima Stvarnosti i sve to spada pod termin ''hinduizam'' a nastalo je i razvijalo se nakon Veda,a u šta ne spada budizam i đainizam.Većina spisa,Učenja i Učitelja koje ja cjenim,poštujem i čiju praksu u ovom ili onom obliku primjenjujem u mome životu govori i slaže se sa time da Stvarnost ništa nikome ne govori,jer Stvarnost nije ličnost,nije subjekat,niti je objekat,nego je stanje Jednote sa Svime,gdje se subjekat i objekat spajaju u Nedualno Jedno.To Nedualno Jedno je temelj Stvarnosti,a ne nesto manifestirano u Njoj.Tome temelju se ne možeš moliti ili dobijati naređenja od Toga jer to je temelj Stvarnosti,Apsolut,koji nije u relaciji sa ničime Kreairanim.

Neko prakticira seks,pa otvori nesto u sebi sa čime ne zna izaći na kraj i prsne,i šta sad ? Jel to znači da on ne zna izaći sa nečime na kraj ili je seks kao seks loša stvar ?





timaritelj je napisao/la:
Zar nismo pred Bogom svi jednaki sa kojeg to višeg stajališta vi to gledate,sa balkona možda?:D 
nekako mi to miriše na oholost evil
Nije oholost kad neko govori o svojoj Spoznaji nečega.O iskustvu.To je jednostavno iznošenje svoje iskustvene spoznaje,a na drugome je da odredi da li ovaj to govori iz Stvarnosti ili laže i govori iz ogorčenosti zbog neimanja toga iskustva,pa se to pretvara u oholost.

Pred Bogom nismo svi jednaki,jer tamo gdje je Bog tamo nema drugih niti mnoštva niti relacija.Bog Jeste stanje Jedinstva,ali tu nema tebe ili mene kao subjekta.

Al to je jedna strana priče,to je Apsolut.Druga strana priče je Kreacija sa beskonačnim formama u kojima Apsolut igra svoju igru kroz odnose kroz relativan Svjet.I u tome relativnome aspektu NISMO svi jednaki,jer se ne bavimo istim stvarima,razlikujemo se u načinima manifestovanja toga Apsoluta u Relativnome.

Ipak,kakav god način i formu birali,to neće promjeniti Apsolut.

Apsolut ne ''gleda'' sve jednako,jer tamo gdje je Apsolut i nema ničega drugog šta bi On gledao, jer se sve ''drugo'' iz toga stanja vidi kao iluzija.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Drzim kompletan kurs magije
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: