Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Molitva

Go down 
+4
Melkior
Green
Athena
Alpha
8 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Molitva Empty
PostajNaslov: Molitva   Molitva Icon_minitimeuto oľu 15, 2011 3:03 pm

Molite li? Kako izgleda vasa molitva? Za sto se molite? Da li u molitvi vise pricate s Bogom ili ga trazite nesto ili mu govorite sto zelite...?

Ljudi su skloni trampi kad je molitva u pitanju. Znate ono...Boze ako mi das to i to ja cu napraviti to i to. Sto mislite o takvoj molitvi?

Osim molitve za pomoc na putu do prosvjetljenja da li uopce ima smisla moliti za ista drugo?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimeuto oľu 15, 2011 3:28 pm

Kao mala sam uvijek molila anđelu čuvaru, jer me je tu molitvu baka naučila.

Navika je ostala, iako to sad ne radim redovito, a kad gledam unatrag, doživljavam tu molitvu kao hrpu nabacanih riječi, izgovorenih automatski.
Dakle, unatoč višegodišnjoj navici, ja ne bih rekla da sam molila iskreno i u punom smislu te riječi. :)
Nažalost, na taj način moli većina odraslih ljudi.

Danas najviše i najiskrenije molim, kad to činim u sebi, sa puno nade i volje, uz osjećaj da je neka nevidljiva i snažna sila uz mene
i da me ne mora biti strah.
Ne mora se nipošto raditi o konvencionalnoj molitvi, naučenoj napamet i u crkvama, već je bitno da dolazi iz dubine samog čovjeka i
da se ne percipira kao nešto što se mora, već nešto što se želi. :)
Uglavnom, u mislima molim za prosvjetljenje i dobrobit svojih bližnjih, kao i ljudi uopće.

Tu je vrlo zanimljivo definirati sami glagol "moliti". miga Zapravo, ja ne molim Boga (višu silu, nadbiće, kako god ga želimo zvati)
da mi udijeli i daruje prosvjetljenje, sreću, već da me potakne da sve to, što već i imam u sebi, dođe do izražaja.
Za to je potrebna moja vlastita snaga volje, koja je često puta zatomljena.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimeuto oľu 15, 2011 4:08 pm

Athena, tako je i kod mene. Ne molim za ništa konkretno nego za snagu volje i ustrajnost, odluke koje donesem su samo moje i živim s mišlju da sam ipak ja ta koja povlači konce, no ponekad me treba malo pogurnut da se pridržavam odluka i slično :)
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimesub oľu 19, 2011 4:03 am

Ja sam se molio do neke 16. godine, a sada se molim kada je neka loša situacija u pitanju, tipa vidim da ću se sudariti u auto ispred sebe, pa mi ne preostaje ništa osim da se pomolim. U svakom drugom slučaju je molitva suvišna.

Više preferiram Alfe; pozitivne misli.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimesub oľu 19, 2011 1:56 pm

Molim se samo onda kada mi dobro ide(hvala Bogu,vecinom mi dobro ide) a kada
kola krenu nizbrdo,tada krivim samog sebe jer sam za to sam kriv,slobodna volja... confused

Mislim da je nedostatak molitve,nedostatak vjere i povjerenja u Boziju rijec... 8)

Mnogi se pitaju...??? confused
Zasto zatvaramo oci kada se molimo moli ? Kada sanjamo? Kada placemo? Kada se ljubimo ljubi ?
Zato sto znamo da najljepse stvari ne mozemo vidjeti nego ih osjecamo srcem... lovely
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimesri tra 06, 2011 8:10 pm

Recimo ja, ja sam nekada molio da mi se nešto ispuni (neka želja) ili pak navečer prije spavanja (ali onda je to bilo više mehanički ako je bilo prije spavanja). Danas ako molim, onda moja molitva više nije mehanička i nije vezana za ispunjavanje mojih zemaljskih želja. Moja molitva više je usmjerena na cijeli kozmos, ili na (druge) ljude oko mene, nego baš na mene/moje želje. Što se (baš) mene tiče, sada češće odabirem meditaciju, a rjeđe molitvu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimesri tra 06, 2011 9:17 pm

^^Zašto u molitvi za druge jednostavno ne dodaš i sebe? Ne u smislu nekih želja, već ono u općenitom smislu, za dobro zdravlje, uspjeh i sreću? :)

Molitva za kozmos mi nije baš razumljiva. Moliš li se za čovječanstvo?
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimesri tra 06, 2011 10:04 pm

Točan sadržaj molitvi (primjerice od riječi do riječi) ću čuvati za sebe :) ali mogu reći to da molim za čovjeka. Pogotovo za one ljude (ili skupinu ljudi) za koje imam dovoljno (objektivnih) naznaka da im budućnost neće biti (jako) blistava (kako bih molitvom prevenirao ono što je izvjesno da bi moglo uslijediti). Za mene jednostavno nema bolje stvari od meditacije (one prave gdje dolazim do najčišćeg subjekta) no kad molim za druge automatski u biti molim za sebe.

Nego, ono što je zanimljivo (a tiče se ove posljednje rečenice prethodnog pasusa) je da kad se iskreno molim onda kao da se na neki duboki (možda čak i fundamentalni) način osjećam dobro. Kao da sam nešto dobro napravio, dakle ne samo da me opušta nego kao i da DJELUJEM na neki način.

Ono što ponekad nisam u potpunosti na čistu je kome da se molim... Molim se Bogu (primarno), ali i pokušavam se moliti anđelima i (nekim drugim) višim silama. (e sad je li to optimalno ili postoje još bolje varijante?)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimesri tra 06, 2011 11:05 pm

Da to i mene ponekad mući kome da se molim, anđelima, Bogu, pa ako je nešto malo onda mogu i anđelima. Ali ja to rješavam da se jednostavno molim za dobro bez da je ta molitva upućena nekome, već je to za nekoga :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimečet tra 07, 2011 11:06 am

@Sedeznicar...molitva Bogu je, po mom misljenju, sasvim u redu. Vazno je da se spojis sa Jastvom i tada tvoja molitva prodire. Ocito se to desava jer kazes da doslovno osjetis djelovanje. Ponekad je ljudima lakse se spojit preko Andjela ili Svetaca. To je isto OK. Ucimo kako su neki Sveci "zaduzeni" za odredjenu problematiku pa se onda ljudi u nevoljama koje spadaju pod njihov nadzor mole bas njima. To je isto OK. Mislim da je jedino vazno osjetiti da je kontakt uspostavljen.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimečet tra 07, 2011 11:22 am

U pravilu, treba se moliti Bogu (Alahu, Jahvi). Tako barem piše u Bibliji, Kuranu i ostalim službenim monoteističkim svetim knjigama.
Negdje postoje i naznake da će molitva biti još jača ako je upućena preko onog bića koje je zaduženo za ovu Zemlju. Neki muslimani će tako zamoliti da se molitva usliša preko proroka Muhameda, a kršćani preko Isusa Krista.
Ipak, neki redovi smatraju molitvu Bogu preko njegovog poslanika nepotrebnom i čak svetogrdnom, jer time izjednačavamo smrtno biće koje je jednom živilo i umrlo s vječnim Bogom.
Ono što je jedino jasno u čitavoj priči je to da Bog čim čuje iskrenu molitvu upućuje svoje anđele i poslanike da se pobrinu za tu osobu. Bog u svakom trenutku zna koji je anđeo najpotrebniji i najprikladniji pomoći. To ne mora uvijek biti naš anđeo čuvar (vodič), to može biti bilo tko. Stoga ja kad molim uvijek molim Boga za pomoć, a ostavljam na Njemu to kako će on to ostvariti.
Razgovor s vodičem i višim bićima bih po tom pitanju odvojio od molitve Bogu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitimečet tra 07, 2011 11:29 am

Slazem se. Iako mislim da ako je sve Jedno onda nema takve stvari kao svetogrdja u smislu u kojem spominjes.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Molitva Empty
PostajNaslov: Re: Molitva   Molitva Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Molitva
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Molitva na benzinskoj pumpi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: