Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vampiri

Go down 
+110
Korplikan
Simony
EchelonPIA
Jedi Mind Tricks
Novus ordo seclorum
megawar888
amenities
AnnewellX
Archangel
Viper
takojesudjeno
Madonna
Kahali
Sin_Nanna
Akasha
CELICNI ALHEMICAR
Q
Einar
Buby30
MisteryManiac
orca
cy86
srki2000
ania
biga
Andrea:))
Star
Kalahad
Miljan
TheGodfather
Armin od Irima
whitelady
Zona
sanjak
randajad
guitar_master
Cinderella
keala
Ninabella
PathFinder
ukiss
SolarWind
Charles Dexter Ward
hromi
Goran
Sade
faith
dr.chaos0
Grinder
delaylah
tomi
Chakotay
Reptil
Calisto
Remke
d_sasha
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Damian
ThE_IMMORTAL
Gea
Legionar
minchy^_^
kurto
twilightfanovka777
zlatna ribica
Shadowh86
Berny_Sinara
floridana
kiron
LarusArg
Mefistofeles
Alpha
Merkurica
snark
Tutankhamon
Saroman
omen
Malkavian
Martisan
silver
alexx
skin
meli
zagrepčanec
None
(CroM)Flash
Thor
Ecko
MalaBubi
Blizzard
Akhkharu
Hybrid
pocahontas
Yado
Milab
bedro
Srky
Daenerys
doctor
zvezda
sanja
vladimir
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
zvonchica
malena
Rain
Alen@l5
zmija
114 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Next
Autor/icaPoruka
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimepon lip 29, 2009 1:10 am

a zasto bi vampiri postojali?

meni su oci osetljive na svetlost pa nisam vampir.
[Vrh] Go down
Damian
Stanica
Damian


Male
Virgo Rooster
Broj postova : 13
Age : 30
Registration date : 09.05.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 2:34 am

To sto su ti oci osjetljive na svjetlost ne znaci da si vampir. Postoji puno ljudi kojima su oci osjetljive na svjetlost.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 2:45 am

tu su neki lončići pomješani drunken

Vukodlaci - i na nas utječe puni mjesec - razdražljivi smo i najrađe bi zavijali na njega inače postoji vjerovanje da su stvoreni pomoću crne magije-a za vrijeme punog mjeseca ona je najača

Češnjak - sinonim zdravlja, ko ga se najede zdrava mu je krv ( starinsko vjerovanje kada se za svaku bolest cjedila ), a vampiri očito nemaju zdravu krv pa bježe od njega zubo

što se tiće sunca... malo je ova zona sumraka poremetila drevna gledišta, zrake sunca - dan opčenito otkriva istinu i svjetlost je izvor života, a pošto su vampiri mrtvi oni ne mogu opstati uz život, čak postoji vrsta koja se boji vode koja ima iste sinonime kao i svijetlost
[Vrh] Go down
Damian
Stanica
Damian


Male
Virgo Rooster
Broj postova : 13
Age : 30
Registration date : 09.05.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 2:52 am

Ili su jednostavno to mitovi. Pun mjesec mozda djeluje, ne znam. Ja ni ne preimjetim. Samo, ja nisam ni iznio svoj stav o tome postoje li vukodlaci pa mi tu ne bi trebali nista rec.

Sto se tice cesnjaka, prvi put za tako nesto cujem. A ni ja ne volim cesnjak ko i hrpa drugih ljudi koje znam. Po tome bi oni trebali bit vampiri?

Ako vampiri ne mogu opstati uz život, zašto se hrane živom krvi? Ne bi li onda trebali prvo ubiti čovjeka, a tek mu onda popiti krv?
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 2:58 am

češnjak zaista pospješuje zdravlje i krv,to je živa istina ;)
npr Janica Kostelić se šopala njime na treninzima. On je dobra prevencija protiv prehlade također
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 10:56 am

btw ne verujem u vampire gg wp :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 12:00 pm

Vampiri nisu svugdje tako popularna prica kao kod nas...to je samo stvar geografije...

Vjestice su, recimo, rasprostranjenija prica...toga ima zbilja svuda.

Ali...cak kada bi kazali da postoje vampiri, vukodlaci i td. pitanje bi bilo - pa sto? Postoje i vukovi, lavovi, tigrovi i sve to lovi i jede zivi plijen. Po tome bi ovi bili odredjena zivotinjska vrsta tipa Snjezni covjek i gotovo. Nitko ih nije vidio (snimio) ali se o njima prica. Ako i postoje nije bas da se hrane tako kako su ljudi napricali jer bi o tome bilo svjedocanstava...pogotovo u danasnje, tehnolosko, doba...ili bi nas potamanilo ili pretvorilo u sebi slicne. Kako potamanjeni, ocito, nismo onda prica o Vampirima spada upravo ovdje gdje se i nalazi - u Kriptozoologiju.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimesri srp 01, 2009 7:37 pm

joj a ona prica o Velebitskom vjesticjem vrhu O_O
[Vrh] Go down
d_sasha
Višestanični organizam
d_sasha


Female
Aries Buffalo
Broj postova : 31
Age : 38
Location : Over the Rainbow
Registration date : 24.04.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimesri srp 29, 2009 1:44 am

ne, ne vjerujem lolcina ...ali bolje da se ne smijem, jerrr, svima je poznato da takvi stradaju prvi. Joik, što se to miče ispod stola face klopa
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimesri srp 29, 2009 12:57 pm

pa imaju neka necivilizirana kanibalska plemena, koja piju ljudsku i zivotinjsku krv i rade svasta od njih, onda to njih cini polu vampirima, kao blade :D
[Vrh] Go down
Calisto
Stanica
Calisto


Female
Capricorn Rat
Broj postova : 18
Age : 27
Location : Karlovac
Registration date : 01.08.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimepon kol 17, 2009 3:06 pm

ja mislim da postoji neka vrsta "vampira", ali ne onakva kakve vidite u filmovima i mitovima jer na National Geo je bila emisija TABOO i zbilja postoje ljudi koji piju partnerima krv, ali u umjerenim količinama i ne tako da zagrizu vrat nekome... To su ti takozvani "postojeći"vampiri u današnje vrijeme....:)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimepon kol 17, 2009 7:01 pm

Blue-Dust, možeš li još malo opisati što su rekli u toj emisiji i kako su objasnili tu pojavu?
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimepon kol 17, 2009 7:22 pm

Ako tako gledas ja sam jedan od njih, volim da pijem krv iz posekotina
[Vrh] Go down
Reptil
Višestanični organizam



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 85
Age : 31
Location : Zagreb
Registration date : 21.07.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimepon kol 17, 2009 8:01 pm

Sotonisti u nekim svojim ritualima piju krv (i pili su kroz povijest) djevica i male djece. Možda je izvor legende povezan s ovime?
To mi je najlogičnije, budući da se i vampirizam povezuje s vragom. Dracula ---> zmaj, a zmaj je sotonistički simbol za neko od njihovih božanstava.
[Vrh] Go down
Calisto
Stanica
Calisto


Female
Capricorn Rat
Broj postova : 18
Age : 27
Location : Karlovac
Registration date : 01.08.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimepon kol 17, 2009 9:25 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Blue-Dust, možeš li još malo opisati što su rekli u toj emisiji i kako su objasnili tu pojavu?

Opisali su to kao njihova vrsta maženja. hug Tako produbljuju vezu i održavaju odnose. I sam postupak je bio prikazan, dezinficiraju alkoholom kožu, na trbuhu, ruci ili nekom drugom mjestu, lagano bi rastrugali kožu žiletom i krv bi malo, sitno tekla i oni bi to lizali tj. pili tu krv. To njihovo ponašanje nije imalo nikakve veze sa Sotonom evil , neki su čak i pobožni katolici. Mislim, meni to nije ništa strašno, doživljavam ih kao obične ljude koji su si dali ugraditi oštre očnjake (zbog estetskih razloga) i imaju lude navike lood . Nisam sigurna prikazuju li još tu emisiju, ali ako ju uhvatiš nekad na NatGeo pogledaj ju, zanimljiva je!

Ista priča je i s vukodlacima. Tada su to bila čudovišta nalik vuku, a danas su to ljudi s bolešću prekomjerne dlakavosti i mnogo puta agresivni... Tako da sve te "nakaze" tehnički postoje :D
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:00 pm

Alpha je napisao/la:

Ali...cak kada bi kazali da postoje vampiri, vukodlaci i td. pitanje bi bilo - pa sto? Postoje i vukovi, lavovi, tigrovi i sve to lovi i jede zivi plijen. Po tome bi ovi bili odredjena zivotinjska vrsta tipa Snjezni covjek i gotovo. Nitko ih nije vidio (snimio) ali se o njima prica. Ako i postoje nije bas da se hrane tako kako su ljudi napricali jer bi o tome bilo svjedocanstava...pogotovo u danasnje, tehnolosko, doba...ili bi nas potamanilo ili pretvorilo u sebi slicne. Kako potamanjeni, ocito, nismo onda prica o Vampirima spada upravo ovdje gdje se i nalazi - u Kriptozoologiju.
Nije baš vampiri su inteligentni kao i ljudi, tak da bi oni bili puno veća prijetnja ljudima i možda cijeloj civilizaciji osim ako ne bi došla Bufy i spasila nas sve :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:26 pm

Baš i ne znam da je Drakula nekako povezan sa zmajevima, a ni da sotonisti imaju neko božanstvo u liku zmaja... ?

A zašto bi nas vampiri potamanili? Pa, mi smo im izvor hrane... ;)
Ni mi nismo potamanili životinje kojima se hranimo, samo ih umereno ubijamo po potrebi... *
[Vrh] Go down
Reptil
Višestanični organizam



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 85
Age : 31
Location : Zagreb
Registration date : 21.07.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto kol 18, 2009 12:33 am

O kako da ne! Nisi čitala o porijeklu imena Drakule? Mnogo toga se slaže. Dobro, sad, ovo je bila moja jedna pretpostavka o sotonistima, jer uvijek radije mislim da te mračne stvari kroz povijest imaju nešto zajedničko, zbog sličnih obilježja i mnogih stvari.

Nego, malo pročitaj o sotonistima + o izvornim vampirskim legendama i Drakuli i dosta toga se slaže. Ali opet, nije nemoguće da postoje poremećeni ljudi koji ljudima piju krv, a koji nisu sotonisti. Samo sam htio reći da je pijenje krvi općenito, pijenje ljudske krvi, poteklo iz sotonističkih rituala.

Sotonizam - to nije samo obrtanje Crkve, pljuvanje po Bogu, već samo po sebi štovanje onih poganskih bogova koji su se smatrali simbolima nečistoga, moćnoga, zabranjenoga i krvavoga, a Sotona je jedan od njih. Sotonisti ne obrću samo križeve naopako, već sve simbole dobra, pa su tako obrnuli i kukasti križ (kukasti križ ili svastika okrenuta u drugom smjeru je stari simbol Sunca i pozitivne energije), obrnuli su značanje mnogih drevnih simbola, uključujući i pentagrama i dr.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto kol 18, 2009 12:55 am

Misliš Drakula... dragon... ?
Zašto bi zmaj ima negativnu simboliku?
Malo sam čitala o tome, hvala. Možda bi precizirao koje bi to delo trebalo pročitati?...
Sotona nije nikakav paganski bog, već lik iz Biblije. Alternativni nazivi: Lucifer (u prevodu - lučonoša, svetlonoša, donosilac svetlosti), Antihrist.
Svastika nije samo simbol sunca, simbolika joj je mnogo šira.
Obrnuti simboli zapravo ne menjaju značenje, ne onako kako se to misli. Oni deluju na nas na toliko dubokom i nesvesnom nivou da rotacija za izvestan broj stepeni ne menja stvari... :) *
[Vrh] Go down
Reptil
Višestanični organizam



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 85
Age : 31
Location : Zagreb
Registration date : 21.07.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto kol 18, 2009 1:10 am

Bolje da što prije odustanem od daljnje diskusije. Ne mislim da nisi u pravu, jesi, ali sve je to mnogo šire i podaci se mogu nalaziti na više izvora i razlikovati se. Tema je ionako vampiri, a ako i imaju ikakve povezanosti sa sotonizmom, ona nije važna u toj mjeri dalje od toga da se žrtvama pije krv. Moloh, Abraxas, Baphomet, Azrael i ostali, sva ta imena su prisutna u sotonizmu i što se tiče njega samog (bez uvođenja vampira u ovo) ovo su imena koja se spominju u ritualima i u kojima se štuje "vraga". Nijedno od njih, osim ako sam se zeznuo, nije povezano s dobrotom baš i kod navodnih žrtvovanja žrtve se poklanjaju nekome od njih. I da, neki od njih, gotovo svi, imaju zmajevsku simboliku. Nisu čisti zmajevi, ali izgledaju tako, dok pravog zmaja možeš naći svugdje po slikama sotonizma i sličnih rituala, kao vrh te hijerarhije koja se štuje. To se radi od davnina, a Sotona potječe iz knjiga Starog zavjeta, dakle u daleku povijest prije Krista pa nadalje. Zašto je izuzet u Bibliji baš on, svjetlonoša (Lucifer) odnosno Sotona ne znam. Možda su neka od tih božanstava nosila određena imena u određenim kulturama, pa je tako u starožidovskoj (pretkršćanskoj) Sotona isto što i arapski Neki-Tamo. Stvarno ne znam, ali mislim jednog dana saznati.

I neka se ovo ne pretvori u prepirku oko toga da jedno od nas ništa ne zna, jer izvori su različiti, a i stajališta se razlikuju. Poslije svega, stvar je da i većina ljudi koji su nabrijani na sotonizam (i opet, ne spominjem tu vampire) uopće nemaju pojma što rade. To su stare škole koje su dobro izučile svoje magijske, kojekakve rituale, jer sotonizam nije samo rađenje zla okolo i obrtanje križeva po grobljima.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimečet kol 20, 2009 12:55 am

Ne bih baš tako definisala Azraela. To je vrlo klizavo tlo i različite su interpretacije Jevreja i Islama. Ime bukvalno znači "Whom God Helps" (kome Bog pomaže), iako se obično tumači kao Anđeo Smrti. U nekim magijskim radnjama može biti i pomagač, sve zavisi od toga šta radiš i kako... (pri ovome striktno mislim na belu magiju!). Da li je Arhanđel Smrti zao lik? Ne bih rekla. Smrt je prirodna pojava i deo je života. Bez nje bi bilo mnogo gore i strašnije...
Ako je njegovo ime izvitopereno, to je teška zabluda... Njegova priroda nije zla i ne može se koristiti za zlo. Zapravo, ne možemo ovakva "bića" (koja to nisu) koristiti ni za šta - trik je u usklađivanju sebe i svoje volje, mi smo zapravo način ispoljavanja njihove prirode... Ali to je totalno druga priča...
Zmajevi su drevni reptili koji čuvaju nekakvo "blago" i to vuče izvesne konotacije. Ali, opet, otići ćemo predaleko od teme... ;)

Naravno da se, bar što se mene tiče, neće trvditi da iko "ništa ne zna". Svi znamo nešto... i sklapamo puzzle. *
[Vrh] Go down
Calisto
Stanica
Calisto


Female
Capricorn Rat
Broj postova : 18
Age : 27
Location : Karlovac
Registration date : 01.08.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto ruj 22, 2009 5:59 pm

danas u 19:30 je na National Geographic-u emisija posebno o vampirima, pa ako nekoga zanima neka pogleda. :)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto ruj 22, 2009 7:06 pm

Calisto je napisao/la:
danas u 19:30 je na National Geographic-u emisija posebno o vampirima, pa ako nekoga zanima neka pogleda. :)
nemam taj program steta ccc :/
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimeuto ruj 22, 2009 7:35 pm

Calisto je napisao/la:
danas u 19:30 je na National Geographic-u emisija posebno o vampirima, pa ako nekoga zanima neka pogleda. :)
Ako se sjetim, pogledam! Bas ljudima vampirima ili onim brazliskim sismisima?
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitimesri ruj 23, 2009 1:06 am

i jeste pogledali
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vampiri - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 11 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vampiri
[Vrh] 
Stranica 11 / 17.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» vampiri kao sto su kod anne rice...
» Vukodlaci

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Kriptozoologija-
Forum(o)Bir: