Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Brzina svjetlosti, što je to?

Go down 
+13
web dust
Skulptura
primitive101
Gorstak
Einar
MoW
Madonna
Faust
Blizzard
yuusha
Chakotay
Archangel
petarbosni4
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimečet svi 12, 2016 7:43 pm

ne moze ništa bit brze od brzine svjetlosti, ne znam hoće li se ikad moci napraviti bar približno brza letjelica :( tko zna mozda u 25 stoljeću rofl
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimečet svi 12, 2016 11:04 pm

waldox je napisao/la:
ne moze ništa bit brze od brzine svjetlosti, ne znam hoće li se ikad moci napraviti bar približno brza letjelica :( tko zna mozda u 25 stoljeću rofl

Može se "Kretati" i već se "kreće";

Glavna stvar to jest problem kod ovoga je u terminima "kreće" ili "kretati se" tj. "biti brže" ili "ići" iz razloga što se u kvantnoj Fizici to ne smatra gibanjem već instantnom promjenom u kojoj "t" nije mjerljiv jer je instantan;
ali kada bi željeli cjepidlačili mogli bi reći, bez da pogriješimo, da se interval u kojem se dešava takva promjena dešava brže od brzine svijetlosti (bez obzira što za tu promjenu nije potreban put, bez obzira na udaljenost čestica, pa taman se radilo o bilo kakvom nizu svj. godina ili biliona kilometara");

Ovdje čak ne govorim ni o kakvim alternativnim istraživanjima niti se bavim svojim pretpostavkama, ovo je postala maistream fizika i čak naši današnji dežurni Talk-show-astrofizičari kao Nyel Tyson ili Michio Kaku (koji su po mom mišljenju ili veoma uskih i u-boxiranih svjetonazora o Kozmičkim misterijima, ili to što plasiraju za javnost ne smiju previše ostavljati nedorečenim..
ljudi su navikli da "Postoje neki tamo koji znaju o čemu se radi", ali to je sve manje istina i sve više ljudi je svjesno koliko "oni tamo" nemaju pojma ..
... iako je Tyson sam u Jednom intervjuu, relativno nedavno, spomenuo približnu količinu svih novih nepoznanica, misterija i upitnika s kojima se suočava Astrofizika, a kojih je mnogo više nego do prije 20, 30 ili 50 godina..
Ovo se dešava upravo radi napretka znanosti (kakvog takvog, mnogo više napredovala je tehnologija dok je sama znanost ostala prilično nepromjenjena od prije 50 goodina do danas što se tiče osnovnih neodgovorenih pitanja i problema.
Govorimo naravno u Zapadnoj, mainstream, oficijelnoj znanosti) i radi otkrivanja novih načela, klimanja ili rušenja starih pretpostavki, teorija pa čak i zakona;

No, danas kada govorimo o supraluminalnim brzinama (i to na Zapadu moram napomenuti jer na Istoku nije ista situacija, pogotovo ne u Kini u kojoj su stoljeća posvećena izučavanju elementima Vremena, filozofiji sadašnjosti, vječnosti, segmentima, ciklusima , filozofiji Vremena i dogadjajima kroz vrijeme u različitim prostorima, dok se Zapad posvetio, upravo suprotno, proučavanju ponašanja prostora i stvari, bića, dogadjaja u prostoru sa tek neznatnim fokusom na prirodu i kvalitete vremena), mi se bez ikakvog preznojavanja ili problema možemo poslužiti Quantuum Field theory koja je dio oficijelne i masintream zapadne znanosti i čiji je fokus zadnjih godina upravo na gravitciji tj. na quantum theory of gravitation iako mi danas uspijevamo učiti i Grand Unified Theory, theory of everything i slične varijacije na temu u kojima su jedine razlike u tome dali su sve sile objedinjene ili nisu .. ali to sada nije predmet rasprave;
Einstenu samom NIJE se svidjela ideja BILO ČEGA bržeg od svijetlosti upravo radi njegovog konačnog modela specijalne teorije relativnosti kao i opće teorije relativnosti koja bi samom pojavom nečega bržeg od svijetlost dovela u pitanje ostatak (iako je on sam dijelomično zaslužan za objelodanjenje i proučavanje ovog fenomena);

Dakle dvije čestice mogu znati jedna za drugu i instantno reagirati na stanje druge (ukoliko su u tom trenutku upetljane tj "entangled") , bez obzira na udaljenost medju njima (MNOGO brže od brzine svijetlosti) !
Ovo nije samo teorija već dokazana i više puta ponovljena praksa, prepričana, napisana i objašnjena i predavana.
Problem u ovome je što do danas ovo još nije niti približno aplikabilno jer se odnosi na micro tj nano svijet i ne postoji ni jedna "inovacija" niti nešto slično što bi iskoristilo ovaj fenomen na Y ili X način.
Na sreću iskoristivost ovog fenomena u Zapadnoj oficijelnoj znanosti nije zanemariva to jest sama činjenica da se pojavom i dokazom zapetljanosti čestica počela stvarati dovoljno velika kritična masa grešaka, problema, rupa i nepoznanica je više nego dovoljna da bi prelila čašu i rezulltirala time da se Fizičari danas konačno moraju pomiriti sa FAIL-om standardnog modela i aktivno početi baviti nečim što je "Ljepše", preciznije i generalno bolje od Standardnog modela tj. "Unified field theory" koji jednostavno ne drži vodu;
To jest drži je samo do micro/nano veličina, kada se počinju upotrebljavati drugi (quantuum ili string zakoni) kao što se preko brzina svijetlosti takodjer moraju koristiti treći pak zakoni ili teorije;
A priroda oko nas sigurno ne radi na 3 različita načina.


Osim ove zapadne Znanosti, ja sam na ovom forumu znao pisati o stvarima koje nisu iz domene Zapada niti iz domene klasične Znanosti; npr. o tradicijama koje su imale i puno više znanja i mnogo dubljih iskustava nego što to bilo tko na Zapadu želi znati.
Znao sam pisati i o svojim iskustvima jer je to nešto za što živim i čemu se posvetih
(ukratko znao sam pisati o tome jer tu leže moje fascinacije ali i radi toga, što se ovaj forum, gle slučajnosti i zove i "bavi" takvim temama... u nazivu se koristi termin Misteriji, fenomeni i sl. medjutim od kad sam shvatio da se ovdje više važu i ocjenjuju pragmatični, egzagtni, prosječni, prepričani i svima poznati zakoni; koje svako dijete može prekopirati sa wikipedie i kako su mnogi veoma glasni da spuste ili pokušaju obezvrijediti bilo koga tko napiše bilo što da ima veze sa mističnim iskustvom, drevnim doktrinama, Alkemijom ili mikrokozmičkom Orbitom ...
.....ne daj bože da se počnem baviti bilokacijom, impregnacijom , putovanjem bića kroz vrijeme bez potrebe za trošenjem vremena od Damanhura po svim hramovima unazad do 1700g. p.n.e ili sl. odmah bi mi došlo 5 "wiki-znanstvenika", na čelu sa Archom i skulpturom, koji mi je ionako napisao nekoliko pisama u obliku opomena,... znate opasno je to .. pisati o Misterijima, dok neki forum u podnaslovu sadrži riječ Misteriji..
Mogao bi netko pomisliti da se bavimo čudnim stvarima.. grozno)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimečet svi 12, 2016 11:25 pm

Kahali je napisao/la:

  Mogao bi netko pomisliti da se bavimo čudnim stvarima.. grozno)

Nedaj Bože, još ćemo i najebat zbog toga!

Inače, u vezi teme, meni je najžešći mindblow bio kad sam proučavao double slit eksperiment i kako elektroni mogu skakati s orbitale na orbitale, bez da uopće prijeđu put između njih.
Fascinantno i također, slažem se s tobom da će jednom doći trenutak kada će kap preliti čašu i doći će do kolektivnog faila mainstream, ograničenog poimanja stvarnosti.
Ali nekako ne držim previše nade u to, jer ipak moramo priznati da uvijek postoji netko kome je u interesu ograničenje.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimečet svi 12, 2016 11:38 pm

double slit eksperiment je baza stari.. baza baze...
to su osnove i to su radili znanstvenici dok su još imali mašte i nisu imali zadane norme preko kojih ne smiju skakati ... pa su im zato eto i elektroni (ioni) počeli "skakati od sreće" .. hahah..

Nego, ako ti je to bio Mind blow, stari mua... jesi li ikada vidio experiment u na temperaturama toliko blizu aps- nule (a u fluidu) da se svijetlost može gledati golim okom dok se kreće brzinama izmedju 30 i 50 kmh ?
To je bio moj prvi mind blow..

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimepet svi 13, 2016 12:05 am

Ja sam nedavno počeo proučavati ovo, znam doslovno bazu baze kako ti kažeš. Da li je to ovo:
http://news.harvard.edu/gazette/1999/02.18/light.html

Inače, nevezano za svjetlost, ali kad već pričamo o kvantnoj fizici, da li ti je možda poznato da li je napravljen uređaj za teleportaciju, ne mislim na eksperimente s teleportacijom atoma, već na "real deal"? Da li bi takav uređaj radio na principu kopiranja, onako kako je to film Prestige prikazao?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimepet svi 13, 2016 12:07 am

d jako interesantna tema ništa ne može bit bvze od svjetlosti,,,čovjek bi se raspao i tko bi zaustavio letjeliucu pri takvoj brzini shock
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimesri lip 01, 2016 6:09 am

waldox je napisao/la:
d jako interesantna tema ništa ne može bit bvze od svjetlosti,,,čovjek bi se raspao i tko bi zaustavio letjeliucu pri takvoj  brzini shock

Ti nisi shvatio čime se bavimo, tko je bilo gdje spomenuo čovjeka ?
kakvo raspadanje kakve nebuloze..
pa nijedna supraluminalna brzina nije "brzina" već se dešava instantno, dakle kda pričamo o Einsteinu i njegovom promišljanju njemu se nikako nije svidjela priča o supra-luminalnim brzinama ali to ne znači da nije čitao, razmišljao i poslije pisao o tome;
Mi ovdje ne govorimo i termodinamici jer svaka masa kojoj se povećava akceleracija dobija na težini što bi značilo do bi već na 100-tom dijeliću od brzine svijetlosti imao toliko problema da nema uopće smisla baviti se Fizičkim putovanjem od točke A do točke B:
Ja kada pričam sa ljudima koji nisu u "sakralnom zagrljaju" sa "standradnim modelom" i koji mogu otpuhati Newtnovu linearnu logiku (makar na koji dan prije nego što shvate da Newton radi samo u odredjenim uvjetima) pričamo o tome da taj (takav) put traje t=0 .. dakle mi mislimo da gdje god da bilo koje tijelo, kkritalm planeta, atom, čovjek ili sunce "htjelo" ići da je ono VEĆ tamo.... potrebno je samo malko zatitrati na toj frekvenciji i ti počinješ osviještavati sebe koji je "već tamo" sa kompletnom memorijm, namjerom da putuje i u cijelini potpuno istim TI, medjutim taj Ti nisi više Ti koji si naumio jer si to već ostvario i otišao tamo gdje si već trebao otići to baš sad, ne maloprije ili uskoro, baš sada i stalno tako sada.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimesri lip 01, 2016 11:08 am

govorim da ne postoji ništa brze od brzine svjetlosti
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimesri lip 01, 2016 11:15 am

Delayed Choice Quantum Eraser,100 puta ludja stvar od double slita na koju naletih...btw,Kahali,ak te uvati momenat,ae opleti na posebnoj temi o modelima Digitalne fizike ala Bohm (nelokalnost,skrivene varijable,digitalno vs kontinualno ponasanja stvarnosti,Abis u tom kontekstu),to sam proucavao dosta prosle godine..najblize mi se to slaze sa programskom,da ne kazem objektno orjentisanom strukturom Matrixa ispod Abisa i zakonima koji upravljaju tim "objektima" ispod,a koji "kao" da dolaze iznad Abisa...

nesto ala ovo:

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimesri lip 01, 2016 11:16 am

Da li bi tako funkcionirala teleportacija? Znači instantno, t = 0 s.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimesri lip 01, 2016 3:47 pm

Ne da bi!! Već u teoriji teleportacija tako i funkcionira a moglo bi se reći i u praksi pošto su znanstvenici teleportirali foton uspješno nekoliko puta
Mind blow mi se dogodil kad sam videl kako nas KC vesla 2000god. a quantum theori mi sjeda bez beda! Ne postoje misteriji i paranormalno postoji samo strah!!!
Kahali majstore dobra bukvica!! Nema se što za reći! Izgleda da te Saturn hitil iz orbite! Da bar mogu ja tako!
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimesri lip 08, 2016 5:30 am

waldox je napisao/la:
govorim da ne postoji ništa brze od brzine svjetlosti

ma znam ja i vidim šta TI govoriš;
ali ne vidiš TI dalje od Newtnove linearne logike i vrlo uske (mariginalno i parcijalno točne) Newtnove Fizike ..
..ako je od Einstein-a pa do danas, taj fenomen ne samo promatran, već i zabilježen i ponavljan i na čemu čemu leži okosnica čitave jedne sub-discipline Fizike
(a o kojoj su pisane hipoteze, na čemu se baziraju experimenti i radi čega se do danas u kontroliranim uvjetima sprovode niz pokusa, a koji kao rezultat zapažaju frekvencije, valove i primjerice mjene spinova kod veoma udaljenih čestia, a koje se redom DEŠAVAJU mnogo brže od brzine svijetlosti, onda nije valjda Waldox aspolutni mjerodavni kriterij već bi se možda pozabavio onim čim se baviše stotine doktorata prije tebe koji objavljivaše u peer review-ed scientific journals o tome;

Dakle ne radi se o putovenju nego o instantnoj mjeni i to ne samo baziranom na quantum entanglement fenomenu već i na mnogo drugih zanimljivih primjera (kao naprimjer dogadjaj sa dva hermetički zatovrena laboratorija i 4-toj generaciji antibiotika, o kojima sam pisao, a koji su umjesto jedne bitne senzacije shvatili instantnu "supra-luminalnu" brzinu promjene u drugom labosu).

Mislim znam ja Waldox da si ti pametan dečko ali nije Fizika "standardni model"-exclusive, niti se može patentirati (ma koliko to neki htjeli) niti je rasprava gotova kada netko kaže "Waldox says nothing is faster then speed of light";
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimesri lip 08, 2016 11:59 am

kahali sad te ni einstein ne razumi ,srećom to je samo tvoje mišljenje i ništa više Boink
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimečet lip 09, 2016 12:04 pm

Izađi van
Ulovi val
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimepet lip 24, 2016 9:46 pm

[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimened lip 26, 2016 2:59 pm

rofl2

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 6pqg3p
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimened lip 26, 2016 4:08 pm

brzina svjetlosti je nemoguća ali upola brže odraketnog goriva,da recimo nuklearno gorivo ili nka nova energija ,pa da na mars ljudi dođu za pardana zaflo
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimepon lip 27, 2016 12:03 pm

brzine o ko c recimo nek piju teorijsku vodu, puno je interesantniji problem (kaj si ti spomenil negdi prije): kak zakočit?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimepon lip 27, 2016 12:10 pm

da u pravu si kako zakočit akvu brzonu za sekundu recimo trebali bi dani da se zaustave ljudi, od prevelike brzine čovjek bi se raspao popc
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimepon lip 27, 2016 1:20 pm

zato valjda ak bi htjel na godišnji u drugu galaksiju ili dalje morao bi to napravit premještanjem (sad si tu-sad si tam) a ne ubrzavanjem-putovanjem-zaustavljanjem.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimepon lip 27, 2016 7:59 pm

da ali mora se kočiti izaustaviti a kako bi morali naglo kočiti možda bi trebali biti impulsni pogoni drunken
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimepon lip 27, 2016 9:07 pm

Treba paziti kako kočiti, ako je u svemiru zaleđeno, kočioni put je 8 puta dulji, ako je kiša onda je dva puta dulji

lol!
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimepon lip 27, 2016 11:02 pm

brzina letjelice bi uništila sve ako bi išla brzinom svjetlosti ako si gledao star trek tamo impulsni pogoni ubrzavaju warp i smanjuju brzinu 8)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimesub srp 02, 2016 9:04 pm

waldox je napisao/la:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Warp face

Alcubierre-ov pogon je idejno zamišljen po uzoru na warp pogon iz Star Trek-a. Po toj zamisli, koliko sam shvatio, sam brod se ne kreće - kreće se prostor u kojem se brod/letjelica nalazi. Ta vrsta pogona nije bez teorijske podrške, zna se da se prostor širi i da se može širiti neovisno o brzini svjetlosti, dakle, i mnogo "brže" od nje (s tim da se širenje prostora ne može posmatrati kroz klasičnu prizmu kretanja, jer se prostor ne širi u "nešto" što nije prostor što bi poslužilo kao referenca kretanja - to je malo kontraintuitivno, al šta ćeš...)

Prostor se može skupljati i širiti, ima osobinu elastičnosti i prema tome može se ta njegova osobina iskoristiti za putovanje nekog dijela prostora na neku drugu lokaciju - u obliku prostornog vala. Ubrzanje takvim načinom ne bi postojalo, jer je to zapravo "kretanje bez kretanja", zapravo, kretanje bez ubrzavanja...

Treba prvenstveno poraditi na novim i moćnijim generatorima, jer takav prostorni mjehur zahtijeva nezamislive količine energije.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitimened srp 03, 2016 5:05 pm

Možeš li objasniti ovu sliku:

Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Hqdefault

Ovo je slika broda sa Alcubierre-ovim pogonom koji prolazi pokraj Zemlje. Kakav je ovo efekt? Da li takvo putovanje blizu planeta može imati negativne posljedice?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Brzina svjetlosti, što je to?   Brzina svjetlosti, što je to? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Brzina svjetlosti, što je to?
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» 'Probili smo brzinu svjetlosti'

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: