Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Nova duhovna tehnika DELPHIUM

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   pon lip 06, 2011 5:11 pm

@ Legba Mozemo reci da je tehnika ili metod uvjek vezan za neki problem.Ako npr imas problem sa nekakvim svojim opsesijama naci ces milion metoda koje ti mogu pomoci da ih eliminises.Cudno je to sto neka jednostvana metoda moze djelovati a neka komplikovanija ne.Mozes djetetu opaliti samar da vise nikad ne zapali nesto u kuci,i da to bude djelotvorno,a mozes poci psihologu koji ce to analizairati i naci mu jos 10 problema.A sto se tice pitanja predispozicija,ono je zanimljivo.Zasto? Npr imam neku fobiju.Ima milion psiholoskih skola koje ti mogu pomoci u tome i njihovih metoda.Medjutim,pitanje je da li treba da podjem kod psihologa koji nikad nije imao fobiju,te ce me ljeciti na osnovu neke metode koju (iako mozda djeluju na druge pacijente) nije primjenio na sebi,ili poci kod psihologa koji je i sam bolovao od neke jako teske fobije,i sam je izljecio nekakvim metodom,koji je mozda i jednostavniji od tog knjiskog,ali djelotvorniji,jer njemu je pomogao.Tako i kod neke metode vezane za dizanje svjesti itd.Ako je nekome to uspjelo njegovom metodom,isplati se probati njegovu metodu.Ako mu nije uspjelo,zasto bi ta metoda i bila djelotvorna u prvome redu?

Mislim da bi to trebao biti uslov,ako je jednome uspjelo,moze i tebi,ali i ne mora,ali metoda je valjana.

Tj,Svako moze procitati nekakve metode,ali veliko je pitanje da li ce ih ispravno shvatiti jer ima varijacija na temu.

@Chak Hvala....Nesporazumi nastaju cak i kad objasnjavamo neke standardne rjeci,jer cak i rjec pijanstvo,seks ili drogiranje svako interpretira na svoj nacin,pa eto zabune.Ako cemo koristi izraze koji opisuju neopisivno nedualno stanje koje je pemanentno,onda se ono postize konacnim dizanjem kundalini.Tada nestaje jedna energija emotivnog vezivanja.Svjest izlazi u prvi plan,budi se.Shvata prevaru,da je bila vezana za tjelo,um,licnost koje nisu njene i nisu ona.Kao kad sanjamo,pa se ujutro probudimo.U toku sna,san je realan,ali ujutro,nakon budjenje svjesni smo njegove nerealnosti.

Medjutim jedna je stvar dizanje kundalini i prelazak u nedualno stanje postojanja ili pak kosmicku svjest,a drugo je pitanje ciscenja karme.Te dvije stvari obicno idu zajedno ali ne mora.Moze se desiti naglo budjenje kundalini cak i kod osobe koja ne zna ni jedan jedini pojam vezan za duhovnost,ali onda je pitanje kako ce se provesti sa ciscenjem svvoga karmana,pogotovo ako u blizini nema osobu koja zna sta se desilo.Tj,nakon budjenja kundalini,dobijate na tacnu sve ono sto ste potisnuli,cjelu karmu.To je onda drugi proces.

Alpha je potpuno u pravu kada kaze da ce nam izgledati da je sve proslo u trenu.Tacnije,svako ko je dozivio nirvikalpa samadhi kako yoga opisuje to nedualno stanje govori kako vrjeme ne postoji,te da vrjeme nikad i nije postojalo,tj da sto se tice vremena,mi smo i dalje u vremenu velikog praska npr ili bolje reci transcendentalni smo vremenu.U procesu prosvjetljenja mi smo uvjereni da vec neki duzi period pokusavamo da predjemo u nedualno stanje,ali u trenu prelaska desava se nesto sto se nikako ne da objasniti.Vrjeme staje ili bolje reci shvatamo da nika i nije bilo pokrenuto.

Tada nastupa duzi ili kraci samadi trans,um staje,misli staju,a unuitrasnji ISKUSAVAC (oni koji iskusava ili je svjestan podataka koje dobijamo preko 5 cula)transcendira tjelo-um i licnost(kompletnu karmu),te je to najveci sok,ravan onome malog djeteta kad izadje iz majke i zaplace..Jer zaista,to je novo rodjenje.Samo sebi ste napravili djete ili bolje reci svoje djete ste vratili nazad.

@Athena...Pa meni i Bolt izgleda kao super covjek ili pak Ajnstajn,pa opet postigli su to u svome zivotu.Tako da i ovo drugo moze da se desi. :) Opet u pravu si sve sto kazes.

Blazenstvo se postize tek przenjem karmana i svih vezanosti,a ne prosvjetljenjem ili budjenjem kundalini.Jer,sam proces budjenja kundalini cemo da radimo iz perspektive karmana(vezivanjem za nekakvo umisljeno stanje prosvjetljenja itd,koje samo dodaje karmu),a nakon toga sav taj karman cemo morati izpziti i postati neuslovljeni u svome ponasanju.Drugo,mnogi misle da ljudi nakon prosvjetljenja ne mogu biti zli.Mogu,itekako,ali ti su onda svjesno odbacili apsolut i ko zna sta se sa njima desava.

Eto malo odgovora kako ja to vidim,ako cete mi vjerovati da pricam iz mog iskustva nirvikalpe samadija....Sve najbolje ides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   pon lip 06, 2011 5:16 pm

Problem s metodama je sto je netko klincu opalio samar i klinac je zbilja naucio da ne smije palit po kuci, a drugi je dobio isti samar koji ga je gurnuo u patologiju piromana. Zato svatko treba sebi pronaci svoj put. Sve pored nas su putokazi. Nista vise. Put je uvijek samo nas i samo na nama da ga odkoracamo.

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   pon lip 06, 2011 5:28 pm

Alpha je napisao/la:
Sto se tice spominjanje radosti vlastitog napretka tu ti je odmah prvi kamen spoticanja. Kakvog napretka? U poslu mozda ili tako nesto?

Ne, rekoh da se ne radi o takvom napretku sa isključivo egoističnim konotacijama.
Radi se o napretku koji se postiže radom na sebi kojim pojedinac "raste" i razvija se, dakle o potencijalima koje možemo realizirati, prvenstveno radi sebe, a posredno radi drugih. To je onaj "potencijal" koji je Chak spomenuo. miga
Samo ukoliko radimo na sebi, možemo napredovati, a samim time pridonijeti zajednici i drugim ljudima, na ovaj ili onaj način.

Citat :
Ako si nesto napravila to je ocito bilo u sklopu tvojih mogucnosti. Cemu onda posebna euforija i radost oko toga?
Da, bilo je u sklopu mogućnosti, međutim moglo se dogoditi da ja taj potencijal ne prepoznam niti ne realiziram.
Zato, mislim da nije realno očekivati kako se bilo koji pojedinac neće radovati radi realizacije svojih potencijala.
Sad je samo stvar u tome hoće li sve gledati i tumačiti kroz prizmu prvenstveno svog napretka ili će čitavu priču sagledavati tako da stavi druge u fokus, premda je altruistična crta ovdje redovno uzgredna iliti posredno ostvarena, dakle nastaje realizacijom prvenstveno individualnih potencijala.

Što se tiče samog pojma prosvjetljenja, ne znam kakvu posebnu ulogu ima ego u nemogućnosti definicije pojma "prosvjetljenje". misli
Dakle, ja sagledavam prosvjetljenje kao termin ili pojam koji je individualan, međutim vjerujem da svatko može definirati kako ga doživljava ili barem pokušati objasniti kako "osjeća" prosvjetljenje.
Ili se prosvjetljenje ne može nikako verbalno predočiti? scratch

U protivnom, neke stvari bi bile rezervirane samo za posebne kategorije "netipičnih" ljudi (gdje je tu uloga ega?), koji su navodno istodobno eliminirali ego, da bi nešto spoznali.
Upravo je u tome kontradikcija. miga

Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   pon lip 06, 2011 5:36 pm

Nema nikakvu ulogu,ne znam zasto je tako ispalo iz mog posta ? Objasnjavanje radi um,uz pomoc termina te tako svako na individualan nacin shvata nesto sto objasnjava um prosvjetljenog,a ustvari niko ne moze to shvatiti dok to sam ne isusi...Dzabe ti ja pricam o sekksu,ako ti nisi jebo... :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   pon lip 06, 2011 5:40 pm

Osobno se ni ne trudim egzaktno definirati prosvjetljenje, jer vidio sam već svakakve definicije i pojašnjenja, pa sam iz toga shvaćao nešto drugo od onog što je shvaćao onaj koji je dao definiciju. To je onako, za na prste definirati, tek toliko da imaš nekakve zadane okvire, a sad što je unutar okvira, to će si svatko sam nacrtati. Slično kao i definicija Boga. Imamo neki okvir što bi Bog bio, a dalje si sami crtamo unutar tih okvira. Slično je i sa pogledom na ego. U svakom slučaju, zanimljivo je pročitati tuđa razmišljanja o tome.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   pon lip 06, 2011 5:43 pm

primitive101 je napisao/la:
Dzabe ti ja pricam o sekksu,ako ti nisi jebo... :D

Da, ali ti možeš reći "meni je bilo tako i tako, doživio sam to na ovaj način, simo-tamo..."cerek
Naravno, definicija neće biti univerzalna niti će svi seks doživljavati kao čin stapanja dvoje ljudi sa božjom ljubavlju :D, ali neki svoj utisak ćeš moći opisati u par rečenica, zar ne?
Tako je vjerojatno i sa vlastitim poimanjem prosvjetljenja itd.
Možda ću ja nešto doživjeti na sličan način kao ti, ali ti ćeš reći da si doživio prosvjetljenje, a ja nepomućenu radost ili nešto treće. miga

Zadnja promjena: Athena; pon lip 06, 2011 5:48 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Nadopuna)
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   pon lip 06, 2011 5:48 pm

Pa to i ja kazem,ima tu mnogo toga,zaista.Pod prosvjetljenjem se obicno smatra prelazak u nedualno stanje svjesti,budjenjem kundalini.Dakle pitanje je kako objasniti stanje svjesti,gdje nema subjekta(iako je ego i karman i dalje prisutan),tj kosmicku svjest,...A ono sto ide nakon toga je neka skroz druga prica.

[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   pon lip 06, 2011 5:56 pm

@Athena

Upravo zato trebaš ti sama nešto osjetiti i uvidjeti, jer đaba ti netko govorio da je nešto zeleno, ako će tebi biti bijelo. cerek
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   pon lip 06, 2011 5:58 pm

Meni se je desilo to da mi je prvih 10 mjeseca prelaska u nedualno stanje bilo nesto najbolnije i najgore u zivotu,a razlog tome je nakupljena karma...Tek nakon njenog ciscenja,sam mogao pricati koliko mi je ljepo...zato i naglasavam razliku izmedju prelaska u nedualno stanje i ciscenja karmana...Neko moze imati maltene potpuno cistu karmu,a da nije u nedualnom stanju,a neko se moze naci u nedualnom stanju sa masu karme zbog koje ce patiti...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   pon lip 06, 2011 6:01 pm

Blizzard je napisao/la:

Upravo zato trebaš ti sama nešto osjetiti i uvidjeti, jer đaba ti netko govorio da je nešto zeleno, ako će tebi biti bijelo. cerek
Slažem se, ali ja nisam rekla da mi je cilj osjetiti nešto, već me zanimala okvirna definicija iliti individualni utisak.
To sam ja htjela. cerek
Dakle, nisam bila sigurna što za forumaše (pojedince ili skupine) znači prosvjetljenost. Je li ona zajednička određenoj skupini?
Da li su nam definicije vrlo slične ili ja mislim na kokoš, a oni na jaje. zubi
Ako je tako, onda konverzacija nema smisla, jer se nećemo razumijeti.
Isto vrijedi primjerice za pojam "ega", koji ja doživljavam cjelovito, a mnogi očito kao neku prepreku ili segment koji je dosta negativno obojen i treba ga eliminirati.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 10:11 am

Blizz je u dobro rekao. Nema tu tipicne definicije. Dapace niti ne smije biti.
@Athena...ego, um, uobicajene ljudske emocije...sve je to vezano za energiju tijela. Kroz njih se ne moze pojmiti prosvjetljenje (balans ili kako god to nazvali). Sto bi bili "netipicni" ljudi? Mislim, ako su to oni koji mogu nesto sto ti ne mozes ili ne znas onda su to skoro svi ljudi na svijetu. Hocu reci da ti (ili ja) imamo jedan mali segment znanja ali nemamo pojma o npr. prezivljavanju u prasumi ili izradi kisobrana. Pa necemo reci da je pripadnik Africkog plemena ili covjek koji popravlja kisobrane - netipican. Tako nije ni put prosvjetljenja i ljudi na tom putu. Tako ti se moze ciniti jer nisi osvjestila taj put u sebi, a mozda niti neces u ovom zivotu jer, kako si i sama isticala, previse ti je vazan um i razmisljanje umom. Zato zelis definiciju. Medjutim ti si sigurno imala kratke momente kada si dotakla stanje koje bi nazvali prosvjetljenim samo si mozda zaboravila.

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 10:52 am

Slažem se sa Alphom umjesto pojma prosvijetliti bi mogli koristiti i pojam osvijestiti. Naravno pitanje je što mi to osvješćujemo, prvenstveno samog sebe, pa onda i svijet u kojem živimo. Obzirom se mi svi lagano razlikujemo jedan od drugog tada su nam i metode vlastitog osvješćivanja lagano različite iako je osnova ista. Cilj je također isti. No mi stalno krećemo od premise da mi želimo biti osviješteni i prosvijetljeni . No što ako to nije tako, što ako mi uistinu želimo proživjeti ovaj život sa tim hendikepom neznanja, što ako volimo izazove i što ako smo sami sebi rekli, eh idem na Zemlju i probat ću proživjeti život bez da znam išta od stvari koji bi mi mogle olakšati život. Što ako smo izabrali takva tijela i takve mozgove koji nam ne dozvoljavaju da uđemo u viša stanja svijesti??? Nije nemoguće da smo upravo to odabrali, ali opet intuicija nam ipak dopušta da na kratko isključimo svoj um i ego i provirimo u više sfere :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 10:59 am

Da, moguce da smo tako odabrali kako bi nesto pojmili. Iako svaka inkarnacija bi u teoriji morala moci omoguciti da se prosvijetli ma kakva bila.

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 11:36 am

Da, naravno mi smo u potpunosti slobodni, pa tako bi morali moći i promijeniti "sudbinu" koju smo odabrali. Zato mislim da mi intuitivno "znamo" da postoji nešto više i da možemo i to odabrati, samo nam je to dosta teško, jer moramo "ušutkati" naš ego i um. No ono što je važno je da čak i ako ne dođemo do "prosvjetljenja" nismo ništa propustili jer to možemo postići bilo kada :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 11:45 am

A cini se da je vecini ljudi problem uopce prepoznati glas svog uma i odijelit ga od sebe.

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 12:00 pm

Alpha je napisao/la:

@Athena...ego, um, uobicajene ljudske emocije...sve je to vezano za energiju tijela. Kroz njih se ne moze pojmiti prosvjetljenje (balans ili kako god to nazvali). Sto bi bili "netipicni" ljudi?

Recimo da bi to bili ljudi koji pokušavaju u potpunosti isključiti ego, um, emocije...sve u cilju postizanja prosvjetljenja. miga
Ljudi takvih pogleda obično znaju koristiti neke "netipične" metode, intenzivno medirati i sl., da bi ostvarili maksimalni potencijal svoje duhovne prirode.

Ranije je bilo rečeno da ja za prosvjetljenje bitno isključiti ego ili ga barem staviti sa strane.
Dakle, ja smatram da navedeno nije moguće kao konstanta i da smo mi tako stvoreni da se uvijek vraćamo egu pa nisam baš sigurna da ga je lako moguće eliminirati i opet vraćati.

@Alpha, moguće je da sam već doživjela "prosvjetljenje", ali dosta toga je stvar percepcije i definicije, a sam pojam "prosvjetljenja" je jako mnogoznačan.
Chakotay je napisao/la:
ali opet intuicija nam ipak dopušta da na kratko isključimo svoj um i ego i provirimo u više sfere
Ovo je zanimljivo, ostavlja prostor za razmišljanje i opet mi je ova varijanta kratkoročnog isključenja vjerojatnija, iako je pitanje da li navedeno zaista možemo isključiti, ali vjerojatno je moguće, u određenim uvjetima. misli
Svejedno, meni ne bi bilo lako ostvariti navedeno, barem isključiti onu prvu navedenu komponentu. zubi

Citat :
A cini se da je vecini ljudi problem uopce prepoznati glas svog uma i odijelit ga od sebe.
Da li ga uopće moramo odijeliti od sebe? :)
Ja nekako doživljavam energiju uma i emocije kao sastavni dio sebe i ne pokušavam ih odijeliti, već po mogućnosti balansirati.
Isto tako, ne nastojim se niti uzdići iznad "uma i emocija", jer su mi oni dani u ovom životu.
Možda radi toga neću doživjeti prosvjetljenje lol!, ali dobro.

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 12:12 pm

Kad se kaže odvojiti od uma ili ega pri tome se misli na spoznati da mi nismo naš um ili da nismo naš ego, to ne znači potpuno se odreći uma ili ega, već ih koristiti na ispravan način i um i ego imaju svoju funkciju, no ako se mi poistovjetimo sa njima onda se izgubimo u njihovim prostranstvima i više ne znamo tko smo mi, a što je naš um.

Uzet ću jedan jednostavan primjer, svatko od nas ima odjeću na sebi i svi više manje znamo da ne treba ljude doživljavati po odjeći koju nose, no ipak neki ljudi puno više pažnje posvećuju odjeći nego drugi. Pa ti ljudi stalno traže nešto novo, kupuju, propitkuju se kako im što stoji, osjećaju se loše ako imaju na sebi nešto "loše" i gotovo da se poistovjećuju sa onime što imaju na sebi. I sada da li bi tim ljudima trebalo sugerirati da uopće ne nose odjeću ili pak da samo malo drugačije pristupe tome i da odjeću smatraju odjećom, a ne najvažnijom stvari u njihovom životu. Jednako tako je i sa umom i egom, to što nama um ili ego kažu ne mora nužno biti tako.

Um i ego su odlične sluge, ali loši gospodari ;)

Athena je napisao/la:
Možda radi toga neću doživjeti prosvjetljenje lol! , ali dobro.

A možda si već i doživjela, samo što to ne znaš ;)

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 12:33 pm

Chakotay je napisao/la:
Kad se kaže odvojiti od uma ili ega pri tome se misli na spoznati da mi nismo naš um ili da nismo naš ego, to ne znači potpuno se odreći uma ili ega, već ih koristiti na ispravan način i um i ego imaju svoju funkciju, no ako se mi poistovjetimo sa njima onda se izgubimo u njihovim prostranstvima i više ne znamo tko smo mi, a što je naš um.

Lijepo rečeno. zivili
Mislim da bi trebalo nastojati balansirati um, ego, emocije...jer razumljivo je da mi nismo samo jedna od nevedenih komponenti, međutim one su itekako bitne za cjelokupno usklađenje našeg "bića". Naravno, često nije lako postići ravnotežu pa se znamo vezati samo za jedno od navedenog, što nas može u potpunosti preuzeti.

Koliko sam shvatila, neki forumaši su još ranije propagirali ekstremniju eliminaciju ega i emocija misli pa mi je to djelovalo prilično neuvjerljivo, jer ne možemo pobjeći od onog što jesmo.
Ipak, sasvim je sigurno da "ego" također ima neke potencije negativnih manifestacija (kao i one pozitivne) i vjerujem da ih je nemoguće u potpunosti eliminirati.
Možemo ih eventualno preusmjeriti ka nečem što smatramo pozitivnim.
Radi toga mi nije "legla" ona konstatacija o "eliminaciji ega" ili bilo koje druge komponente, jer bi se prije moglo raditi o svojevrsnom preusmjerenju, a zatim i nadgradnji.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 12:59 pm

Mislim da je vecina ljudi u jednom trenu svog zivota makar dobila uvid u Jedno ali da toga nisu bili svjesni tj. da su to zaboravili kao sto se zaborave snovi.

Da bi se postiglo potpuno budjenje treba raditi na ovome:
Citat :
Ranije je bilo rečeno da ja za prosvjetljenje bitno isključiti ego ili ga barem staviti sa strane.
Dakle, ja smatram da navedeno nije moguće kao konstanta i da smo mi tako stvoreni da se uvijek vraćamo egu pa nisam baš sigurna da ga je lako moguće eliminirati i opet vraćati.
Naime, moguce je.

Citat :
Koliko sam shvatila, neki forumaši su još ranije propagirali ekstremniju eliminaciju ega i emocija pa mi je to djelovalo prilično neuvjerljivo, jer ne možemo pobjeći od onog što jesmo.
Ne znam koji su to forumasi propagirali ekstremniju eliminaciju ega niti na koji nacin se to mislilo (sto znaci "ekstremnija" misli ) ali druga stvar je tu pogresna, a ta je da upravo ego mi nismo.

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 1:12 pm

Alpha je napisao/la:

Citat :
Naime, moguce je.

Dakle, misliš da je moguće eliminirati ga u potpunosti, kao konstantu? scratch
Ili staviti ga postrance pa mu se opet vraćati?

Citat :

Ne znam koji su to forumasi propagirali ekstremniju eliminaciju ega niti na koji nacin se to mislilo (sto znaci "ekstremnija" misli ) ali druga stvar je tu pogresna, a ta je da upravo ego mi nismo.
Npr. Primitive zagovara tako nešto, ako se na varam.:)
Jednostavno, imamo drukčije poglede, jer ja smatram da je ego sastavni dio nas samih i on se manifestira kod svih nas, u svakodnevnim životnim situacijama, na ovaj ili onaj način. Mi ga možemo pokušati staviti u inferiorniji položaj, nastojati ga zanemariti, ali prije ili kasnije on isplivava na površinu, jer je u ljudskoj prirodi.

Ne znam kako bismo onda mogli reći da nešto što nam je karakteristično nismo (između ostalog) i mi, sami niti čemu toliki animozitet i isključivanje. misli
Ipak, ovo je pitanje za neku drugu temu.:)

Stanica

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 24
Registration date : 12.10.2009

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 1:20 pm

vi ste potpuno skrenuli sa teme. u ovoj priči je ego sekundaran. primarni problem se očituje u neprestanoj implantaciji od strane vanzemaljskih bića. ego je produkt njihovih manipulacija već tisućama godina. ovo nije priča tipa- ajmo optužit nekog drugog samo da jadan ja ostane i dalje jadan i bespomoćan. Ne. ovo je činjenica koju treba svakako uključiti u raspravu- barem pod ovim naslovom.
[Vrh] Go down
Legba
Stanica

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 1:23 pm

mi smo ti koji su se "dali iskvariti", i zato je na nama da to i ispravimo.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 1:43 pm

Neki kažu da je upravo ego taj koji nas potiče na duhovnost i duhovan razvoj uopće, da je sve to manifestacija ničeg drugog do li ega. Drugi kažu obratno. Meni su sve to o egu obične filozofije, zanimljivo za raspravljati, nebitno za ikakvu konkretnu svrhu razvoja. Jel sad ja želim biti bolji čovjek zbog ega ili zbog eliminacije ega ili zbog čega god se kaže da je uzrok tome, nebitno mi je. Moje mišljenje.

Što se teme tiče, podupirem ikakvu duhovnu tehniku koja nas unaprijeđuje, neka svatko proba tko želi. A sad baš da je to tehnika obrane od reptila, vanzemaljaca, entiteta, to mi pari ko zgodna pričica u koju osobno ni ne vjerujem, ali tehnika se čini ok nevezano sad za takve detalje. :P
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 1:59 pm

@Legba, u vezi teme čini mi se prilično zanimljivom.
Naravno, link ima jako puno sadržaja koje bi valjalo podrobnije pročitati, no u suštini cijela priča mi djeluje malo previše fantastično. :)
Na neki način, propagiranje razmišljanja isključivo iz srca, eliminacijom uma, imao bi dodirnih točaka sa samim egom, iako je on ovdje sporedan.

Ideja je jako maštovita i zanimljiva, međutim mislim da je u svojoj postavci više slovo na papiru, podložak za neki film, knjigu ili igricu, nego realno ostvariva.
Naime, mislim da smo previše "kompleksne građe" da bismo mogli u potpunosti isključivati nešto ili isto suzbijati, kako bi nešto drugo ("razmišljanje samo iz srca"), došlo iz izražaja.
Mislim da bi to ujedno bilo i iluzorno pa sam više pobornik toga da ne niječemo ono što nam je svojstveno, već da to usmjerimo ka pravim ciljevima.
Reptili, vanzemaljci, entiteti i ostalo...mogli bi biti samo simboli neke opasnosti, a vjerujem da smo upravo mi, najveća opasnost sebi i drugima. miga

Stanica

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 3:50 pm

čekajte malo ! shock
Postoje zapisi o postojanju reptiila i inih bića.
Što pak s tim?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Today at 5:27 am

[Vrh] Go down

Nova duhovna tehnika DELPHIUM
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Moja nova sekira
» Nova godina