Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Nova duhovna tehnika DELPHIUM

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Legba
Stanica

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 24
Registration date : 12.10.2009

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 3:52 pm

Postoji nebrojeno mnogo arheoloških nalazišta i zapisa koji govore o gušterima i neljudskim bogovima. po cijelome svijetu. dakle, svi su bili u zabludi?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 3:57 pm

@Athena...ispravnije bi bilo kazati "nadici" nego "eliminirati". Kao sto kazes ego je dio tijela, a mi smo trenutno u tijelu. Medjutim ego mozemo nadici. Potpuno.

@Blizz...tocno je da se preko ega (i ostalih stvari vezanih za energiju tijela) moze krenuti u smijeru duhovnosti. Medjutim to je samo trigger. Nakon toga ego skuzi da bi mogao nestat i krece se boriti za svoj opstanak. U biti svi tvrde isto. Ne znam koji su ti izvori pa da su te tako zbunili.

@Legba...vanzemaljci kazes...neki to zovu sototnom...ako je ego njihov produkt tako je kako je. A sto se tice tehnike nadilazenja ega tu je stvar vrlo individualna.

Stanica

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 3:57 pm

evo, upravo sam naletila na jedan zanimljiv video, koji malo dulje traje, ali neka se nađe.

http://www.net.hr/planet-x/page/2011/06/07/0028006.html

Michael Prince tvrdi da su ga preživjeli nacistički odredi obučavali za supervojnika i atentatora. No, to nije najveća zanimljivost koju je izrekao. Prema njegovim uvidima, Treći svjetski rat između ljudi i izvanzemaljaca je već je počeo.

affraid
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 3:58 pm

@Legba...postoji puno zapisa o puno toga. Ako kazemo da su svi u pravu necemo daleko doci. Biblija kaze da je Zemlja stara 6.000 godina i da je sve drugo laz. Mislim...sto reci na to conf1

Tko bi bili reptili? Jesu li oni vanzemaljci ili su sa visih frekvencija? Da li su oni kumovali da ego u covjeku ojaca da se mogu hranit negativnom energijom?

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 3:59 pm

Sto se tice linka i tog tipa...mislim da je uzeo malo previse neke droge :P

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 4:01 pm

@Legba, znam da postoje nalazišta i zapisi, ali pitanje je jesu li oni proistekli iz vjerovanja u nešto, plod mašte ili nešto treće?
Pritom mislim mahom na neke neljudske bogove i neobična stvorenja, a manje na guštere, reptile itd. :)

Ljudi su znali zapisivati legende, pripisivati neka svojstva bićima koja možda nisu niti postojala, ali su vjerovali u njih i prenosili su tradiciju s koljena na koljeno.
Mnogi narodi imaju folklornu ostavštinu koju još uvijek njeguju.
Kako bilo, moguće je da su ta bića zaista postojala, ali ja ne vjerujem da su oni (bili) kreatori dobra ili zla niti da se previše miješaju u ljudske živote.

Stanica

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 4:07 pm

ajme ljudi, pa zašto ste toliko zatvoreni ?
implanti rade ? :)

ja ne kažem da su svi u pravu, naravno da nisu.
ne treba vjerovati svemu, ali treba sve uzeti u obzir.
e sad, ako ista priča postoji na svim kontinentima, to i nije tako zanemarivo, jel da?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 4:14 pm

Ali, kad ne postoji svugdje ista, identična priča. miga
Dapače, postoje različite priče, različiti simboli koji su kod nekih naroda prikazani u obliku vampira, rogatih bogova, a kod nekih drugih su inkarnirani npr. u vile Rusalke :P itd.

Naravno da nije zanemarivo, ali sumnjam da baš ta bića, inkorporirana u različita tijela i oblike imaju toliku snagu i da implementiraju negativnosti u naš ego ili u nas, same.
Rekla bih da smo mi, sami, kreatori dobra i zla. Ne čini nas boljim ili lošijim neko naše obilježje ili karakteristika, već način kojim raspolažemo onim što nam je "dano".

@Legba, čine li "reptile" drevne životinje, bića iz legendi ili nešto treće? misli

Stanica

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 4:30 pm

čine ih, čini mi se, njihova pojava :)
sumer, ekvador, afrika. tu su pronađene statue humanoidnih gmazova.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 6:03 pm

Legba je napisao/la:
Postoji nebrojeno mnogo arheoloških nalazišta i zapisa koji govore o gušterima i neljudskim bogovima. po cijelome svijetu. dakle, svi su bili u zabludi?

Postoji i mnogo drugih stvari koje su ljudi nacrtali, legende koje plemena pričaju itd... Tako jedni izvori kažu da su pronađeni stari crteži svemirskih brodova, drugi pak kažu da ti crteži predstavljaju nešto drugo. Nije sve tako jednosmjerno i banalno koliko si to postavila, nije nimalo. Da jest, već bi svi pjevali o reptilima, a trenutno pjevaju uglavnom samo zagovaratelji svakakvih zavjera.
Uostalom i planet Nibiru je na neki način "slavan" po netu, zapisano i preneseno od prastarih naroda kako svakih X godina dolazi neki planet iz vanjskog dijela sustava (ukoliko naravno cjelokupna ta priča nije izmišljena, baš kao i Kasiopejanski i Andromedijski transkripti). Hrpa njih tupi o tome, a nitko nema nikakvih konkretnih dokaza. Ima još takvih stvari koje bi se mogle uzeti zdravo za gotovo.

Alpha je napisao/la:
Ne znam koji su ti izvori pa da su te tako zbunili.

Izvori su raznoliki za to. Cjelokupna polemika oko ega se vrti oko toga što ego jest uopće i kako si ga pojedinac predstavlja. Vjerojatno svi tupe jedno te isto, samo jedni govore o nadizanju ega, drugi o eliminaciji, trećima se pak to ne sviđa pa smišljavaju nešto treće kako bi obrazložili sve to.
[Vrh] Go down
Legba
Stanica

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 6:27 pm

ne kužim samo zašto se svi toliko trudite pobit tu teoriju i svrstat je u nekakav sf. mislila sam da su ovdje ljudi otvorenog uma.

?

nije sve plošno i jednoznačno, naravno, apsolutno sve se može sagledati iz beskrajno mnogo kuteva. zato služi forum? ja sam samo ponudila kratku informaciju o nečemu što su svi zaboravili tokom rasprave.

[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 6:38 pm

Kakve veze imaju ovi ovdje napisani postovi sa otvorenosti uma? Ta tvoja tvrdnja mi baš i nije jasna.

Ne znam, čudila si se kako netko ne vjeruje u ono sa reptilima, pa sam imao nakanu pojasniti da stvari jednostavno nisu banalne pa da bismo svi trebali vjerovati u takve stvari, ili imali razloga vjerovati. Nikakav sf ni ništa drugo.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 7:04 pm

Legba je napisao/la:
ne kužim samo zašto se svi toliko trudite pobit tu teoriju i svrstat je u nekakav sf. mislila sam da su ovdje ljudi otvorenog uma.

?

nije sve plošno i jednoznačno, naravno, apsolutno sve se može sagledati iz beskrajno mnogo kuteva. zato služi forum? ja sam samo ponudila kratku informaciju o nečemu što su svi zaboravili tokom rasprave.
Nije da su ljudi zatvorenog uma, nego jednostavno ne vjeruju u to, možda zato što ima premalo dokaza, a i nije baš logički, priča je prekomplicirana. No naravno to ne znači da nije istinita, jer prije dvije tisuće godina se činilo da je Zemlja ravna ploča i bilo je potpuno nelogično da je kugla, ali ipak jest :) E sad kao što je ljudima u to vrijeme bilo potpuno svejedno da li je Zemlja ravna ploča ili pak sferičnog oblika tako je i nama sve jedno da li je ova priča sa reptilima istinita ili nije. Možda ćemo se jednog dana dovoljno razviti da odbacimo tu teoriju ili pak da se dokaže da je istinita. Bumo vidli što će biti rekli su slepci ;)

Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 7:06 pm

@Blizz...Po meni ne pricaju svi jedno te isto,vec cak i dijametralno suprotne teze.Ego je za psihoanaliticara kakav je Frojd jedna stvar,za pripadnika neke druge skole nesto drugo.To bi bila naucna/psiholoska strana tog fenomena.

Druga je ona duhovna.Ako govorimo o duhovnosti kao o nacinu izbjegavanja smrti ili pak dobijanja vjecnog zivota ili pak izbjegavanje ponovnog rodjenja onda ego ima skroz drugaciji smisao.

Npr vecina vjernika teistickih religija ( kao sto je hriscanstvo ) smatra da ce nakon smrti dobiti vjecan zivot u nekakvoj drugacijoj formi,tipa raj.Kod njih je bog nesto odvojeno od njih.To njih se odnosi na ono sto oni ne samo misle nego su i cvrsto uvjereni da su oni sami.Npr ja sam cvrsti navijac Dinama,ja sam vezan za Dinamo.To bi bio samo jedan nacin kako je originalno lice te osobe(pod pretpostavkom da je originalno lice ono sto hrist smatra uslovom za ulazak za raj ili pak budino lice ako je buda sinonim za originalno,prazno lice koje je kao ogledalo,neuslovljeno i nevezano) vezalo samo sebe i stvorilo jednu energetsku strukturu,te je sada nju samu strah da je ne izgubi.

Skup svih tih struktura za koje smo se vezali,bilo kojim osjecanjem,cini nas karman,sve ono sto nas uslovljava,veze i zarobljava.To su svi nasi obrasci ponasanja,koji su najcesce ucvrsceni na osnovu straha.Ukoliko bi neko dosao do nas i poceo nam govoriti da smo mi budale jer navijamo za Dinamo,a mi se naljutimo,ma uopste reagujemo na to,to je dokaz da subjekat u nama i dalje postoji,da smo vezani za proslost,te da smrt ima sta da odnese.

Kako je priroda svemira dijalekticna u smislu da se sve mjenja,da nista nije stalno,onda svi nasi obrasci ponasanja ustvari predstavljaju samo nas nacin da nadjemo nesto sigurno,vjecno,nas oslonac.Posto je istina ipak ta da za sta god se mi vezemo nece na kraju ispasti vjecno,to znaci da nema oslonca koje je vjecno.Tj svaki objekat nase vezanosti ce ustvari nestati,a nama ce ostati ta sama veza.Pa bili mi vezani za Dinamo ili Hajduk,zbog te vezanosti cemo patiti,jer u trenu smrti imacemo izbor da li da se odvezemo od te veze( a to je bolno i treba istrositi sve ono sto smo u tu vezu unjeli,u smislu eneergije) ili da popbjegnemo od tog suocavanja,a to znaci ponovno rodjenje,tj prenosenje tih vezanosti u novo tjelo.

Dakle,logicno je pitanje,kako doci do stanja svjesti ili prociscenja kada nismo vezani za bilo sta.To bi znacilo stanje kojim smo izbjegli smrt,jer nema nas,nema koga da umre.Kada smo samo cista svjest.

Naravno,ta svjest nismo mi,ta svjest je apsolut,transcendentalna je materiju,prostoru i vremenu,ona je bog,impersonalan,nestvoren itd...On nije vezan ni za sta,on je svemu transcendenatalan.Eliminisati karmu bi znacilo u svakome trenutku zivota biti NISTA,jednostavno se prepustiti svjesti,apsolutu da nas vodi.

To bi bio odgovor na pitanje izbjegaavanja ponovne reinkarnacije kod istocnjackih filozofija.Naravno,potpuno je druga stvar kako to ostvariti u praksi danasnje civilizacije,gdje je maltene nemoguce izbjeci karmu,jer su svi nenormalni i ludi,nesvjesni sami sebe....

Osoba bez ega bi bila ustvari ludak u ocima vecine ljudi....ta osoba na pitanje sta si ti? ne bi imala nikakav odgovor,ali ne da se pretvara,nego zaista ne bi znala sta da kaze,jer njena svjest koja je apsolut je odvezana od svega,te vise nema nikakvog ja,iako ce ta osoba koristiti rjec ja u razgovoru.

To znaci da njega,ako je muskarac,pogled na striptiz Pamele Anderson nimalo ne uzbudjuje(emocija od rjeci emovere-uzbuditi),jer on nije to nekakvo musko tjelo,on nije covjek,on je nista,te smrt nemoze da ga ubije.Sa druge strane njegova svjest nije njegova,ta svjest je apsolut,one ja sami zivot,istina,nerodjena i ne moze da bude mrtva.

Ovako to objasnjavajuci malo ko moze to shvatiti,jer malo ko je iskusio stanje kada nema nicega,a ostaje samo cista svjest.To bi bio samadi.To je zaista stanje bez ega,bez vezanosti.Pravi samadi neko moze postici tek nakon budjenja kundalini,stabilizovanja,ciscenja vecine vezanosti i ulaska u samadi.Osoba koja nije presla u tu nedualnu,kosmicku svjest,samo iskustvo samadija moze da uporedi sa upadanjem u san bez snova,dakle to je ono stanje kad nam je um iskljucen,kada mu je frekvenca oko 1.5-3 Hz.Ali,tada je ta osoba nesvjesna.Osoba u samadiju je upravo u tome stanju,um je stao,tjelo spava.

Logicno je ptianje zasto osoba sa neprobudjenom kundalini nemoze takodje da udje u samadi na svjestan nacin.Pa,razlog je taj sto se budjenjem kundalini desavaju fizicke promjene na tjelu te osobe.Tjelo Sidharte Gautame,npr,nije isto prije i nakon prosvjetljenja.Desice mu se promjene na centru za vid,te na frontalnom reznju najvise.Takodje ogromne promjene na ostalim strukturama mozga,pocevsi od hipotalamusa i slicnih koji su bitini za emocije(jer budjenjem kundalini vi vise ne mozete da se vezujete emocijama,,a pritom pod emocijama ne racunam njihovu fizicku manifestaciju kao sto je lupanje srca kod straha itd,nego nemate tu energiju koja vas emotivno vezuje) te amigdali koja je glavna za strah.

Tacnije,on prelazi u cetvrto stanje svjesti,gdje mu je dostupan sadrzaj snova i cjele podsvjesti u budnome stanju.To se vec ne moze objasniti,ali objasnjava sve danasnje nedoumice psihologa oko snova.Tj,ona ista svjest koja je svjedok snova sada postaje svjedokom svega ostalog,ukljucujuci cjeli karman(licnost) u budnome stanju.

Sta se onda desava? Originalno lice te osobe(ono koje je imalo pri rodjenju) vidi sve ostale maske koje cine njenu licnost.To isto lice po prvi puta shvata da je svjest ta koja zivi zivot,te da je iz tog neznanja dopustila stvaranje ega kao skupa karme.TO je ponovno rodjenje originalnog lica,koje sada vidi cjelokupni ega kao ono sto nije njegovo.Kao ni tjelo.Tek visegodisnjim ulascima u duboki samadi(san bez snova) i przenjem podsvjesnih zelja,potisnutih impulsa,mrznje,agresije,pohlepe,pozude itd originalno lice postaje slobodno od uticaja ega u sadasnjosti.Ali to originalno lice je ustvari ogledalo,Nista.A ego je prasina koja se ljepila ili vezala za to ogledalo.

PS: Priije budjenja kundalini,nas ego izgleda kao nekakav kompaktni sistem,kao nesto cvrsto,postojano.Ali nakon tog budjenja,mi shvatamo da je nestala ta energija koja je drzala na okuppu sve te pojedinacne misli i osjecaje koje zajedno cine sistem zvan licnost :E,sve to sam ti JA(latinski ego=Ja).... Tacnije,ne postoji ego kao nesto konkretno,to je samo skup raznih nasih obrazaca reagovanja koje smo smatrali osloncem u sukobljavanju sa uvjek mjenjajucim svemirom.

PS2:Biti potpuno prosvjetljen kao npr Buda,znaci biti lud, u smislu da sve te promjene svemira docekujes kao mala beba,nevino,ne videci tu nesto sto se tebe tice,jer tebe nema,ti si ogledalo.

Eto,tako meni to izgleda,zasad :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   uto lip 07, 2011 10:45 pm

Prvo pitanje koje mi se javilo tijekom čitanja tvog posta jest što bi za tu osobu, koju si opisivao u postu, uopće značilo biti živ, gdje bi mu bila čar života? Ovako na prvi pogled mi se čini kao da bi mu bilo svejedno je li živ ili mrtav. ^^

U pravu si kada kažeš da bi jedna takva osoba bila percipirana ko neki luđak koji si je zabrijao svakakve stvari, a ono tip je postigao nešto što mu je super.

A osobno ne vidim i ne shvaćam pravu prednost opisanog stanja bez ega, bez vezanosti (zbog čega se i pitam ovo prvo pitanje), za razliku kada ego imaš, kada vezanost također imaš, kada si u biti poput plastelina.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   sri lip 08, 2011 3:46 pm

Pa recimo ako navijas za Hajduk,onda ce tvoja sreca zavisiti od toga da li ce Hajduk osvojiti prvenstno.To si ulozio energiju(vezao si se) za tu nekakvu konkretnu pojavu,i sad kako se ona pojavila u sadasnjosti,tvoje ulaganje energije se manifestuje kao sreca,koja je naravno kratka,barem do novog tvog ulaganja energije u novu zelju da Hajduk osvoji prvenstvo.

S druge strane,ako ne osvoji javlja se tuga,zalost,patnja,jer se tvoja ulozena energija nije manifestovala u sadasnjosti,tj na neki nacin je ispunjenje tvoje zelje umrlo,pa onda patis zbog toga.

Ovo hajduk mozes zamjeniti sa ama bas svakim svojim impulsom,tj sa svakim ocekivanjem kako ce sadasnjost da bude,a najcesce nece biti takvo kako ti mislis.Ta svjest ide dalje,putuje sa svemirom i njegovim promjenama,ali vezanosti ne,uvjek te drze zgrcenog i vezanost za proslost.Ne zelim pricati jeli nesto dobro ili ne,nego vise volim to sagledavati sa naucno-logicke strane,tj po nekakvim zakonima nezavisnim od nas.

To bi bio standardni dualni nacin zivota,na neki nacin bipolarni poremecaj u blazoj mjeri,gdje ljudi u toku dana padaju u stanja od depresije i tuge pa do neralnih manija i opsesija.

Nestandardno bi bilo Plutati zivotom kakav je npr stav taoizma od Lao Tzua.Bez ocekivanja,tako da nas sadasnjost nemoze lupiti po nosu,tako da je nasa blazenost neuznemirana.naravno,sto se tice naseg blazenstva to bi bilo to,ali kako bi se uklopili u civilizaciju je druga prica.Naravno da bi ta osoba morala planirati zivot,ali bi u to planiranje unosila malo energije,svjesna da taj plan samo okvirno moze da se desi u sadasnjosti.

Ne mislim da je char zivota zivot pod maskama koje nas stite od sadasnjosti koja je skoro uvjek suprotna od tih maski.Kad pogledas ljude oko sebe,vidis da ih te maske guse,bukvalno guse,vrte se u zacaranom krugu sopstvenih vezanosti.Naravno,malo ko ce vidjeti svoje maske,jer mu ego to ne dozovljava,te ce svako racionalizaovati svoju patnju.Pa cak i da si miloner,tvoja sreca se ne moze porediti sa srecom jedne osobe koja se spojila sa istinom/bogom/svjescu jer tada je ona prepoznala neograniceni izvor ljubav i blazenstva,za razliku od srece koju dobija kada se zelje ega ispune jer ta sreca je ogranicena i kratka.

Ne bih se slozio da je takav opis zivota pod egom kao plastelin,jer plastelin se moze oblikovati,mjenajti,danas je jedan oblik a sutra drugi,dok se ego tesko mjenja.Jedino je osoba koja je potpuno slobodna od vezanosti ne samo popunt plastelina(jer i njega da bi oblikovao treba ti veca sila) vec poput vode koja se sliva niz brdo,koju realnost lako oblikuje.

Da ne ulazim puno u metafore,kosmicka ekstaza je opis stanja bez vezanosti.KAda spojis sve ekstaze koje npr dozive hiljadu osoba za svog cjelog zivota u toku seksa,ta ekstaza nije ni 1 posto ekstaze koju osjeti osoba u nedualnom stanju u roku,brat bratu,jednog dana.

Dakle pomnozi ekstazu milion orgazama i dobices kolicinu ekstaze koju takva osoba osjeca dok npr pisa u wc solju.

S druge strane,primjecujem da mnogi ljudi na taj opis kazu :Ma,bolje se boriti u zivotu,muciti,zaraditi,to je izazov,tu cu dokazati svoju vrijednost itd.... Tako oni tjese sebe,jer cak i da uspiju u zivotu vjerovatno ce opet postati robovi tog pokrenutog mehanizma zelja i vezanosti a sve prema zakonima datoga momentuma kretanja tih impulsa ciji je simbol onaj tocak kod budista npr,i opet njihova sreca i blazenstvo ce biti veliki u odnosu na ostale egice koji nisu uspjeli da zarade u zivotu,ali u odnosu na osobu koja se spojila sa izvorom svog zivota to je za smjeh.

Ne znam sta da ti kazem,shvatam tvoje pitanje i tvoju nedoumicu.Ali to ti je kao da pitas malo djete koja ti je char u zivotu,a njoj je char jednostavno sve.Ne sjecka realnost,u svemu uziva,u svemu je blazeno.
Takvoj osobi je svejedno je li ziva ili mrtva,jer za razliku od drugih ona je svjesnija sta je smrt i zivot.I sta se otrpilike desava u trenutku smrti,tako da je opustena sto se toga tice,jer zna kome da vjeruje,kome da se prepusti u tome trenu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   sri lip 08, 2011 4:44 pm

Blizzard je napisao/la:
...
A osobno ne vidim i ne shvaćam pravu prednost opisanog stanja bez ega, bez vezanosti (zbog čega se i pitam ovo prvo pitanje), za razliku kada ego imaš, kada vezanost također imaš, kada si u biti poput plastelina.

Da se malo ubacim...nas put je neminovno oslobadjanje ega kako razvijamo svijest, ili da tako kazem, kako se budimo. Ako postavljas doticno pitanje ili ako ti je nejasno sto je ego ili ako ti je nezamislivo nepoistovjecivanje s umom tada jednostavno jos nisi dovoljno probudjen. Tobom ego i um vladaju u potpunosti i ti se ne mozes osloboditi istog. Pod "ti" mislim na stvarnog "tebe". Ne na ego koji te navodi da mislis da si ti ono sto mislis da jesi (a zapravo je ego). To je kao sto riba koja trazi ocean, a zapravo je citavo vrijeme u tom istom oceanu. Ali ona ga ne vidi jer je u njemu. Ne moze se izdignut da ga spozna. Tako je ego ocean iz kojeg se treba izdignuti, a za razliku od ribe covjek to moze. Samo treba doci do toga :)

Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   sri lip 08, 2011 5:04 pm

Ne znam sta dodati na ovu Alphinu analogiju,savrsena je miga
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   sri lip 08, 2011 7:21 pm

Po ne znam koji put se trudim shvatiti to stanje koje se opisuje i ne ide mi, stanje bez vezivanja, eliminiran ego, nepoistovjećivanje s umom... Previše mi je apstraktno sve to skupa. Recimo jedna od stvari koje ne shvaćam jest na koji način mi je stalo do nekog, ako se za tog nekog nisam do neke mjere vezao, bilo emocijama, potrebama i bilo čim. Je li mi uopće stalo do ikog ili do ičeg, i na koji način je to ostvareno uz postignute uvjete eliminacije/nevezivanjem i ostalo.
Pitanja kolko hoćeš. Bilo bi najbolje kada bismo si mogli međusobno izravno vidjeti misli pa da preskačemo sve ove svakakve pojmove i definicije u riječima, samo smetaju. :P
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   sri lip 08, 2011 7:28 pm

Pa vidi,podji intenzivnije na svoj put povratka kuci,ako je kuca tvoja cista svjest,pa ces vidjeti kako je :) I lako ces vidjeti ko su banditi koji te napadaju na tome putu,pocevsi od vuka koji ti krade marendu do brace daltona :P

Drugo,ljubav koji osjeca neko ko te gleda ocima ne-uma je bozja ljubav.Jer takvoj osobi dok te gleda vanjska dva oka su smrznuta i nema misli,a on te gleda unutrasnjim okom,trecim okom koje je ogledalo.

Ako malo bolje proucis fiziologiju ociju primjetices da mnoge neuronske veze koje ima oko su direktno povezane sa centrima koji stvaraju emocije.Pa i suze izlaze iz ociju,a ko se ikad iskreno isplakao za svoje grjehe zna koliko je to olaksanje,a to je i zbog sastava suza,da ne ulazim u to.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   sri lip 08, 2011 7:31 pm

Hocu ti reci da se ljubav koju dobijes kada ocistis oci mnogo jaca i ljepsa od emotivne ljubavi.Ako npr gledajuci film kao sto je Zeitgeist osjetis unutrasnje komesanje,zalost zbog patnje ljudi,to je dizanje kundalini i aktiviranje tog najdubljeg izvora suosjecanja kod tebe.A to ne dolazi od emocija,vec od neceg drugog.Naravno postoje osobe koje ce se smijati na taj film,ali ti su vec duboko zastranili.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Today at 6:46 am

[Vrh] Go down

Nova duhovna tehnika DELPHIUM
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Moja nova sekira
» Nova godina
» Moja nova igračka (sjekira)