Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Selidba na drugi planet????

Go down 
+6
MisteryManiac
MoW
Archangel
Chakotay
Alpha
Korplikan
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimeuto oľu 22, 2011 4:23 pm

Bok ljudi :)

Evo jedan tekst koji sam sam napisao inspiriran nekim dokumentarcima, nadam se da nisam napisao pogrešne podatke oops

Apokalipsa i putovanje svemirom

Posljednjih par godina spominje nekakav smak svijeta, apokalipsa i ostali sinonimi za istu stvar koja, vidi čuda, stalno biva nekako odgođena. Više ni Jehovini svjedoci ne vjeruju da ćemo 2012. svi poumirati. Ali apokalipsa će doći prije ili kasnije. Možda neće biti tokom naših života, možda će biti nakon 100 godina, možda će biti nakon 1000 godina, možda nakon 10000 000 000 godina no gledajući malo zemljinu povijest uvidjet ćemo da je često bilo nekakvih masovnih izumiranja biljnih a pogotovo životinjskih vrsta. Vjerojatno je najpoznatije izumiranje dinosaura prije 65 milijuna godina no manje je poznato da je u zadnjih 540 milijuna bilo 5 masovnih izumiranja od čega je najveće bilo prije oko 250 milijuna godina kada je s lica zemlje nestalo oko 96% morskih i 70% kopnenih živih vrsta. Dva spomenuta izumiranja su najvjerojatnije posljedica udara asteroida u Zemlju. OK, 2 asteroida u 250 milijuna godina, nije puno ali nakon tunguske eksplozije 1908. i asteroida koji je za malo promašio Zemlju 2002. zabrinjavajući je podatak da se konstantno motri samo oko 2% svemira u zemljinoj okolici. Zbog toga je velika vjerojatnost da ne bismo uočili asteroid koji bi u ovome trenutku krenuo na Zemlju. Bio bi uočen kada bi bio na od prilike 7 dana od Zemlje (doduše, ovisi i o veličini samog asteroida ali pitanje je želimo li par dana prije otkriti veći asteroid ili par dana kasnije manji asteroid) što je premalo vremena za ikakvu intervenciju koja ni nije moguća u ovom trenutku. Iako mnogi vjeruju kako SAD ili neka druga zemlja imaju oružje za obranu «od sudnjeg dana» to nije istina. Predstavljene su razne metode obrane, od atomskog oružja do pomalo apsurdnih metoda – da se asteroid oboji u crno i na taj način promijeni njegov koeficijent refleksije i tako prepustimo Suncu da mu promijeni putanju. Iako možda zvuči čudno, ali metoda sa bojanjem asteroida navodno ima veće izglede da bude uspješna nego uporaba nuklearnog naoružanja jer nakon eksplozije ne možemo predvidjeti što će se događati sa asteroidom. No jasno je da ne možemo bojati asteroide.
Pomisao na apokalipsu tjera nas da razmislimo o selidbi na neki drugi planet. U redu, možda nije apokalipsa primarni razlog traženja drugoga planeta za nastanjivanje ali definitivno je jedan od razloga jer znamo da Zemlja ima svoj rok trajanja i ne može postojati zauvijek. Drugi su razlozi prenapučenost, sve manja količina resursa, pa i znatiželja o životu izvan Zemlje. No kada je riječ o selidbi na drugi planet, nailazimo na bezbroj problema koje nismo u stanju riješiti.
Prvi je problem, problem pronalaska planeta. Iako smo od početka modernog istraživanja svemira do sada skupili impresivnu količinu podataka o mnogo planeta udaljenih po nekoliko tisuća (!) svjetlosnih godina, još uvijek nismo našli planet koji je dovoljno sličan Zemlji da bi se nastanio. Svaki planet ima neku manu, ili je prevelik pa je gravitacija prejaka ili je premalen pa je gravitacija jako slaba. Kada se i naiđe na planet optimalne veličine, rijetko kada se nalazi na optimalnoj udaljenosti od zvijezde. A kada se dogodi i to da je na optimalnoj udaljenosti i kada je njegova masa zadovoljavajuća, tada taj planet nema vode. Ni kisika. Otkrivaju se i bizarni sustavi koji se sastoje od dvije zvijezde koje se okreću jedna oko druge tako da na mnogim planetima nikada nema noći.
No kada bi smo uspjeli pronaći planet pogodan za naseljavanje problem je doći do njega u nekom normalnom vremenskom periodu. Znamo da ljudi ne mogu postići brzinu svijetlosti. Brzina kojom putuju današnji space shuttle-ovi iznosi oko 28 000 km/h. Posjedujemo tehnologiju kojom možemo putovati 64 000 km/h. No budući da svijetlost putuje 300 000 km/s odnosno 1,079 milijuna km/h, naše brzine su smiješne. Postoji jedna teorija kojom bi ljudi mogli putovati brzinom svjetlosti. Korištenjem principa jedra koja ne gura vjetar već sunčeva svijetlost. Pošto u svemiru nema zraka, nema otpora i tim se principom postiže velika brzina. Problem je u tome što se udaljavanjem od sunca svjetlost raspršuje i tako slabi. Moguće rješenje je postavljanje ogromnih lasera na mjesec koji bi sunčevu svjetlost usmjeravali u brod s velikim jedrom. No i laseri se također s raspršuju i potrebno je jako veliko jedro koje bi moglo uhvatiti laser. Također, taj je način primjenjiv samo u krugu sunčevog sustava, osim ako bi nekako napravili jedro veće od Sunca pa da možemo putovati i izvan sustava. Također se javlja i problem povratka natrag prema Zemlji odnosno kontra svijetlosti što znači da bi brod morao za sobom vuči i ogromno ogledalo. No kada i bi postigli brzinu svijetlosti kojom možemo putovati kamo god želimo, svejedno je to premala brzina u odnosu na veličinu svemira. Do najbliže zvijezde (ne računajući sunce) bi smo putovali 5 godina, dok je druga na 20 godina od Zemlje dok bi putovanje na neki naseljivi planet trajalo vjerojatno tisućama godina. No postoji nekoliko rješenja za taj problem. Jedno od njih je savijanje prostora. Zvuči kao znanstvena fantastika no moguće je jer se prostor savija sa većom gravitacijom. Crne rupe su primjer savijanja prostora. O čemu se točno radi? O smanjenju udaljenosti između dvije točke u svemiru. Kao da nacrtamo dva kruga na papir i savinemo prazan prostor između njih, tako smo im smanjili udaljenost. Problem je taj što iako je to izvedivo u svemiru, ljudi ipak nisu bogovi i ne mogu nikakvom tehnologijom savinuti prostor niti imamo dovoljno energije za takvo što. Drugo rješenje je «prevariti» svemirske zakone odnosno putovati brže od najveće brzine u svemiru, brzine svijetlosti koristeći takione (Tachyon). Takion je hipotetska čestica koja se kreće brzinom većom od svijetlosti. Takion bi se koristio tako da se stvori takionsko polje oko svemirskog broda. Na taj način se navodno može ići beskonačno velikom brzinom čije je jedino ograničenje da ne može putovati sporije od brzine svijetlosti.
No otkud energija za takvo putovanje? Michio Kaku predlaže vodikovu fuziju pošto je vodik najčešći element u svemiru, brod bi putovao i putem skupljao vodik koji bi bio pogonsko gorivo. Problem je što znanstvenici još nisu izveli vodikovu fuziju (proces koji se odvija u zvijezdama, dakle moguć je). Predlaže se još jedan način, korištenjem antimaterije (suprotno materiji, npr. Vodik se sastoji od negativnog elektrona i pozitivnog protona. Antivodik se sastoji od negativnog protona koji kruži oko jezgre s pozitivnim elektronom – pozitronom).
Možda i antimaterija zvuči kao znanstvena fantastika no proizvedena je 1995. u laboratoriju dakle realna je. Energija antimaterije nastaje sudaranjem s materijom i pri tome se oslobađa golema energija. No pošto uvijek ima jedan «ali», ovdje je on u vidu financija. Naime, proizvodnja antimaterije je toliko skupa da bi za proizvodnju jedne žlice antimeterije SAD bankrotirale. No antimeterija je golemi izvor energije i vjeruje se da bi ta «jedna žlica» iste dala dovoljno goriva za put od 20 svjetlosnih godina.
Hoćemo li ikada naći način da naselimo neku drugu planetu? Vjerujem da hoćemo. Vjerujem i da NLO posjećuju Zemlju tako da vjerujem i da ima načina da se u razumnom vremenu prijeđu velike udaljenosti. Jedino mi je sumnjiva mogućnost putovanja brzinom većom od brzine svijetlosti stoga mi se čak i savijanje prostora čini kao realnije rješenje, ali da se pri tom koristi neki svemirski način savijanja prostora kojeg nisu stvorili ljudi.


Dakle, smatrate li da će se čovječanstvo preseliti na drugi planet? Da li to uopće podupirete ili smatrate da trebamo nestati zajedno sa Zemljom (pod pretpostavkom da naša vrsta opstane tako dugo)?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimeuto oľu 22, 2011 5:06 pm

Dobrodosao Korplikan :)

Misljenja sam da se ljudi ne bi smjeli siriti po Svemiru. Barem ne sa ovom razinom (ne)svijesti. Vec smo i Zemlju doveli pred preuranjeno unistenje i nasi pohodi po Svemiru bi vjerojatno bili u maniri onih vanzica iz filma "Dan neovisnosti" s time da bi mi bili paraziti tj. svemirci koji satiru sve pred sobom.

Dakle, dok ne dojdemo do razine da mozemo na druge planete prenijeti nesto dobro, ne zasluzujemo niti doci u posjed tehnolgije koja bi nam omogucila medjuplanetarna putovanja.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimeuto oľu 22, 2011 6:54 pm

ne znam, mišljenja sam da nećemo napadati nikoga ako oni nas prvi ne napadnu scratch
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimeuto oľu 22, 2011 9:59 pm

...kao što se niti međusobno ne napadamo ;)

Dobro došao Krplikan

No ja ipak mislim da ćemo se mi jednog dana naseliti na druge planete i da ćemo susresti razvijene vrste od nas. Sva sreće pa se još dugo to neće desiti jer je naša tehnologija još na niskom stupnju razvoja, pa nećemo doći u situaciju da nanesemo nekakvo zlo drugima. A opet kad ovladamo tehnologijom to će biti malim koracima tako da se nadam da ćemo se u isto vrijeme razvijati i duhovno pa da onda nećemo niti razmišljati o iskorištavanju drugih već o svom razvijanju i napretku.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimeuto oľu 22, 2011 10:36 pm

Ok, ko zna za kasnije ali 100% sam uvjeren da u početku ne bismo nikoga napali.
mene je više strah reakcije domaćina nego nas samih zubi
Jer ni mi tu na planetu nikada tjekom povjesti nismo napali nekoga koga smo tek otkrili. Doduše otkriće Amerike je prošlo vrlo krvavo ali ni oni nisu bili napadnuti ODMAH. A i to je bilo uzrokovano tadašnjom glupošću i smatram da smo do sada već podosta evoluirali što se mentalnog stanja tiče. Isto tako zemaljske ratove objašnjavam interesim masona, iluminata, bilderbergovaca (kog već).

Nego, što je tako malo postova u ovoj temi? Da nisam možda otvorio duplu temu?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimeuto oľu 22, 2011 11:07 pm

Ja takodje smatram da je kolonizacija drugih svjetova veliki imperativ, tako da to bas nije stvar luksuza i "hocu-necu"... to bi bilo kockanje sa opstankom vrste... E sad, kako bi se ponasali prema eventualnim stanovnicima drugih svjetova - zavisi: imaju li ono sto nam treba i mogu li pruziti znacajan otpor? Nadam se samo da tada nece neki idiot odlucivati (mada je izgledno da HOCE) pa zapodjenuti kavgu sa jacim od sebe... Inace, imamo temu Svemirski pogon za raspravu o samoj tehnologiji putovanja... study
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimeuto oľu 22, 2011 11:13 pm

Ok, nisam znao za temu o tehnologijama. No ovaj sam tekst napisao prije mjesec dana za neki drugi forum tako da bi ga opet ovamo postavio face

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimesri oľu 23, 2011 11:42 am

Slazem se s Archom. Jedini razlog zasto ne napadamo odmah jeste trenutak koji nam treba da procijenimo je li suprotna strana mozda jaca od nas. Koliko ja vidim ljudi ubijaju sve sto mogu. Ratovi traju unatoc povijesti i onoga sto iz nje nismo naucili (tj. ne zelimo). Osim ljudi ubijamo i zivotinje i biljke pa time i vlastiti planet sto bi na kraju bio i glavni razlog radi kojeg bi morali selit odavde. Dakle, ubili smo vlastiti planet ali drugi necemo? Da, mos mislit :P

Ipak, najveci pokazatelj koliko smo opasni jeste sto se ubijamo medjusobno. To je specificno za ljudsku vrstu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimesri oľu 23, 2011 11:56 am

Mislim da je izgledno da bi u slučaju kolonizacije drugih planeta s nama išla i naša vojska, a ne samo intelektualci, znanstvenici i duhovnjaci. Stoga je izgledno da bi najprije skršili neki slabiji otpor, a poslije pitali. Jednostavno bi se gledalo to na način isplativosti. Pa nismo valjda prošli toliko svjetlosnih godina da bi nas neka niža bića zaustavila u kolonizaciji novog, prekrasnog planeta.
Alternativno, možda bi pokušali neko vrijeme živjeti u suživotu s domaćinima, no kad bi vidjeli da možemo imati sve bez puno napora, uzeli bi sve. Netko bi se ustoličio kao vođa i pokorio bi domoroce. Kao što Alpha i Arch kažu, takva nam je priroda.
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimesri oľu 23, 2011 1:30 pm

MoW je napisao/la:
Mislim da je izgledno da bi u slučaju kolonizacije drugih planeta s nama išla i naša vojska, a ne samo intelektualci, znanstvenici i duhovnjaci. Stoga je izgledno da bi najprije skršili neki slabiji otpor, a poslije pitali. Jednostavno bi se gledalo to na način isplativosti. Pa nismo valjda prošli toliko svjetlosnih godina da bi nas neka niža bića zaustavila u kolonizaciji novog, prekrasnog planeta.
Alternativno, možda bi pokušali neko vrijeme živjeti u suživotu s domaćinima, no kad bi vidjeli da možemo imati sve bez puno napora, uzeli bi sve. Netko bi se ustoličio kao vođa i pokorio bi domoroce. Kao što Alpha i Arch kažu, takva nam je priroda.

ovo je ko scenarij avatar i tako bi se najvjerovatnije dogodilo

Prvo dobrodosao Korplikan

Citat :
Otkrivaju se i bizarni sustavi koji se sastoje od dvije zvijezde koje se okreću jedna oko druge

Zapravo ovi sistemi i nisu takvi neobicni, vise ima binarnih i ostalih vrsta nego ovakvih kao nas sustav, npr. Sirius A i Sirius B su primjer takvog sistema, a nagadja se da postoji i treca zvjezda (Sirius C) jako malog promjera pa se ne moze sa sigurnoscu potvrditi

EDIT: e da zaboravih rec, strpi se mnogi rade pa su tu samo preko vikenda, koliko znam ja mislim da je jedino Alpha tu svaki dan, tako da stice postovi, ja sam jednom otvorio temu i nakon 3-4 dana je bilo postova pun Kpiiiiiiiiip Kufer
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimesri oľu 23, 2011 3:53 pm

Aha face
Hvala svima na dobrodošlici ;)

A sad, pošto svi strahuju da bi smo mi napali stanovnike drugih planeta, tko kaže da tako ne bi postupili i alieni s nama. Možda je rat prirodna stvar u cijelom svemiru. Možda smo mi još i najbolji što se toga tiče confused
I životinje se međusobno ubijaju jer je to stvar opstanka. Svatko mora brinuti prvo za sebe a tek onda za druge...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimesri oľu 23, 2011 4:45 pm

Dobra konstatacija! Ne znam odakle uopste slika "vanzemaljaca" kao amalgamacije Gandija, Bude i Majke Terezije... conf1 Mozda je sve zasnovano na filmu "E.T.", a on, pak, da bi se naglasila "naprednost" njegove civilizacije, je predstavljen kao simbol nasih ideala i nase ideje "naprednosti"... Sta ako je istina sasvim drugacija?

"The Universe is a beautiful place, full of wonders... and it wants to kill you." (Tyr Anasazi, serija "Andromeda")

:)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimečet oľu 24, 2011 11:24 am

@MoW...da, tako nekako se i meni cini conf1

@MM...ima nas stalnih ovdje ali nisu uvijek svi raspolozeni za pisanje. Nekada ljudi samo citaju :)

@Korplikan...zivotinje ubijaju onoliko koliko im treba za prezivljavanje i rijetko medju svojom vrstom, a nikad radi razlicitih uvjerenja.

@Arch...mozda iz iskustva. Naime, ne znam koliko su snimke NLO-a koje se pojavljuju u javnosti autenticne ali sam prilicno uvjerena da nas vanzici posjecuju. Dapace da su neke vrste zasluzne za nastanak homo sapiensa. Medjutim niti jedna vrsta nas jos nije pobila. A nije da ne bi mogli.
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimečet oľu 24, 2011 11:41 am

@K

tekst je uistinu zanimljiv


mada,takve price me podsete na najnoviju sezonu ninja turtles ...

bilo bi to cool,kad bi se moglo...
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimečet oľu 24, 2011 11:55 am

Alpha je napisao/la:


@MM...ima nas stalnih ovdje ali nisu uvijek svi raspolozeni za pisanje. Nekada ljudi samo citaju :)


da ja sam jedan takav
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimečet oľu 24, 2011 12:07 pm

Slažem se s Alphom u pogledu toga da nas vanzemaljci još nisu napali otvoreno, a vrlo vjerojatno bi mogli. Ono što se pruža kao razumno objašnjenje je da:
1) Neke naprednije vanzemaljske vrste nas štite od onih koje bi nas slistile.
2) Postoji manji broj loših vanzemaljskih rasa u odnosu na one dobre.
3) Naprednije vanzemaljske rase zaista jesu onakve kakve je Arch opisao kao personifikacije Bude i Majke Tereze.

Moguće je da se ofenziva na nas tek sprema, ali to mi se čini vrlo malo vjerojatnim scenarijem s obzirom na tisuće godina koliko već živimo tu bez globalnih kontakata.


[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimečet oľu 24, 2011 1:46 pm

Mišljenja sam da svemirci ipak nisu Majke Tereze. Netko je spominjao da su napredne rase mirne, samo manje napredne da su ratoborne, ...
Osobno ne vjerujem u to jer nema niti jedan ČVRSTI dokaz da uopće postoje svemirci a kamoli dokaz kako se ponašaju.
Ratno stanje mi se čini nekako prirodno. Ako i je istina da su manje razvijene rase ratoborne a razvijene nisu po tome bi onda manje razvijene mogle slistiti razvijenije jer tada ove ne bi pružale otpor ili ako bi, vjerojatno nemaju dovoljno ratnog iskustva za išta scratch


@ Alpha - Uzet ću za primjer lavove. Lav ima svoje krdo ženki i mladunaca. Kada dođe snažniji lav, i porazi starog lava (ponekad ga i ubije) on ubija mladunce starog lava (dakle unutar svoje vrste). Krokodili jedu mladunce drugih krokodila. Ima još toga smo što se ne mogu sjetiti. Znači nije to baš takva rijetkost kao što se čini. Zatim, mi kada bi smo napadali svemirce, postupali bi smo kao jedna vrsta protiv druge a ne kao rat unutar iste vrste. Nešto kao što vuk uvijek napadne zeca, bio on gladan ili ne. Evo, da ne krijem čak i smatram opravdanim da mi satremo neku vrstu u cilju opstanka naše vrste (naravno, samo ako je nužno i ako je suživot nemoguć).
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimečet oľu 24, 2011 1:54 pm

Znam zasto zivotinje ubijaju zato sam ti i kazala
Citat :
@Korplikan...zivotinje ubijaju onoliko koliko im treba za prezivljavanje i rijetko medju svojom vrstom, a nikad radi razlicitih uvjerenja.
Nisam htjela ulaziti u situacije kada se hijene medjusobno pobiju ili kad muzjak ponekad pobije mladuncad ili sve mogucnosti koje postoje. Pricam o generalnom stanju. Dakle, ako zivotinjama das raj one se nece ubijati vise nego sto treba. Ako svi lavovi imaju dovoljno lovista za sebe oni se nece ubijati. Ali ljudi...ljudi su od raja i napravili pakao. Ljudi se ubijaju radi razlicitih uvjerenja, radi razlicite boje koze, radi razlicite sexualne orijentacije, radi razlicitih ideala, radi razlicite vjere i td. i td. Ili ti to ne znas? Ili smatras da je to opravdano zato jer se i neke zivotinjske vrste ubijaju u nekim situacijama?

Osobno, od ljudi bih ocekivala vise. Mislim, obzirom se nazivamo kao nekom razvijenijom vrstom. Samo ne znam u odnosu na sto smo mi to razvijeniji :P
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimečet oľu 24, 2011 2:04 pm

Pa pošto vjerujem u teoriju evolucije, iz tog slijedi da smo i mi životinje. Samo ipak nešto inteligentnije. No neke stvari nisu mogle nestati tjekom te evolucije iz australopiteka u čovjeka pa tako ni međusobno ubijanje.
Ima nas pametnih koji smo protiv ratova i međusobnog klanja, ima nas glupih koji vjeruju nekome pa se priklone njegovom mišljenju poput svih ovih klinaca što se svađaju na Thompsonovim youtube videima što su srbi ili hrvati. Ne očekuj puno od vrste koja je tek nastala jer realno, nismo mi tako stari i evolucijski udaljeni od životinjskog svijeta i svijeta divljine. 10000 godina u evoluciji je ništa.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimečet oľu 24, 2011 3:09 pm

A glavni je problem sto je ocito vise glupih. Jer da nije ne bi bilo kako jeste :P

Da, mozda ne bih trebala ocekivati puno od ljudi kao vrste al eto...ocekujem. Ipak, dok ocekujem nisam nerealna pa da ne vidim sto ljudi zapravo (vecinom) jesu conf1
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimečet oľu 24, 2011 9:37 pm

Ako nas dosad nisu napali, to moze biti iz raznih razloga: ne postoje, nemamo nista sto bi iziskivalo nasu eliminaciju da dodju do toga, ne znaju za nas ni za ovaj planet, znaju za planet a ne znaju za nas (ako su toliko napredni - mozda smo za njih neprimjetni, samo jos jedna zemaljska zivotinja) i brojne druge. Ne smijemo zaboraviti ni to da se u svemiru nista ne nalazi "odmah iza coska" - mozda bi morali putovati generacijama dovde... Na takav put sigurno se nece odluciti iz dosade ili da vide kako smo lijepi... Ako i dolaze - ne moraju nas napadati - ni mi ne napadamo krave (osim izuzetno) - muzemo ih... Mozda i oni na odredjeni nacin muzu nas... Ako nas neki od njih stite od drugih - to lako moze biti iz istog razloga zasto ja branim svoje krave od komsinskih pasa - branim ono sto je moje.

Ne znam, ovo su sve teeeeeske spekulacije, ali od svih njih najopasnija slika o njima je upravo ta da cemo u nekom od njih prepoznati Isusa ili Gandija i da dolaze da nas "prosvijetle"... Mozda nas ipak i prosvijetle... kakvim laserom od 653 TW dok, spokojno sjedimo u polozaju lotusa i mrmljamo "rama-rama-rama..." i sl. Ovdje je bolje uvaziti mindframe "guilty until proven innocent"... Tako bar ja mislim... :)
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimečet oľu 24, 2011 10:14 pm

a mozda jednostavno cekaju da mi sami sebe unistimo i otpustimo ih muke
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimepet oľu 25, 2011 11:34 am

@Arch...a sto ti mislis da je najvjerojatnije od gore navedenog? I da li mislis da je moguce da netko nekog stiti, a bez da ima neku korist od toga?

Jedna sitnica u vezi invazije svemiraca. I sto da te/nas spale laserom? Nije da bi inace zivjeli vjecno. Koja je razlika da te laserom spali vanzic od toga da umres jer te zbombalo u nekom od ovih medjuzemljanskim ratovima, da te ubije zalutali metak, da te ubiju uslijed oruzane pljacke, da te zgazi auto ili da umres od neke teske bolesti...nije da nam je ovdje raj pa je jedina strahota koje se mozemo bojat vanzemaljski laser :P
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimepet oľu 25, 2011 8:35 pm

Neka ga, ja bi ipak radije umro star prirodnom smrću nego od strane vanzićkog lasera face
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitimepet oľu 25, 2011 9:05 pm

Smrt od lasera bi te prosvjetlila, i to doslovno


hmmmm dobro je collector reko da se ja samo zajebavam party
[Vrh] Go down
Sponsored content





Selidba na drugi planet???? Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Selidba na drugi planet????
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Otkriveni novi planeti
» Otkriven vodeni planet
» NIBIRU - 12 planet ili zavjera?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: