Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Selidba na drugi planet????

Go down 
+6
MisteryManiac
MoW
Archangel
Chakotay
Alpha
Korplikan
10 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimepet oľu 25, 2011 9:37 pm

@Alpha... O tome zasto nas jos nijedna vanzemaljska rasa nije napala - mrzim nagadjati, jer ne raspolazem s dovoljno informacija; ovo malo sto je dostupno mozda bi moglo iscijediti pretpostavku da je to zato sto nemamo nista vrijedno rata... ako zbilja mogu putovati s kraja na kraj svemira sanse su da mogu naci sta im treba uz mnogo manje napora od rata s nama...
Za ovo drugo pitanje vec znas da je moj odgovor: NE. Raspravljali smo vec o nekoristoljublju, ali ako hoces otvori temu pa cemo tamo o ovome... ;)

Razlika izmedju toga da te spali vanzic i toga da te, primjer, zgazi kamion - ogromna je! To bi vrlo vjerovatno znacilo nase istrijebljenje, dok ovako - hiljade ljudi umiru svaki dan ali nista od toga zasad nije prijetnja nasem opstanku, cak ga i potpomaze zbog usporavanja prepopulacije i trosenja resursa planeta... 8)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2015 9:18 pm

Archangel je napisao/la:
@Alpha... O tome zasto nas jos nijedna vanzemaljska rasa nije napala - mrzim nagadjati, jer ne raspolazem s dovoljno informacija; ovo malo sto je dostupno mozda bi moglo iscijediti pretpostavku da je to zato sto nemamo nista vrijedno rata... ako zbilja mogu putovati s kraja na kraj svemira sanse su da mogu naci sta im treba uz mnogo manje napora od rata s nama...
Za ovo drugo pitanje vec znas da je moj odgovor: NE. Raspravljali smo vec o nekoristoljublju, ali ako hoces otvori temu pa cemo tamo o ovome... ;)

Razlika izmedju toga da te spali vanzic i toga da te, primjer, zgazi kamion - ogromna je! To bi vrlo vjerovatno znacilo nase istrijebljenje, dok ovako - hiljade ljudi umiru svaki dan ali nista od toga zasad nije prijetnja nasem opstanku, cak ga i potpomaze zbog usporavanja prepopulacije i trosenja resursa planeta... 8)
Archangele sve je to lepo cuveni naucnik Enriko Fermi upitao i dao moguci odgovor.Kolonizacija Svemira je jedan od najtezih,najzahtevnijih i najkrucijalnijih poduhvata u ovom nasem Svemiru.Da bi na primer jedna civilizacija proputovala i istrazila veci deo nase Galaksije,treba joj energije nulte tacke,odnosno treba imati domen u kosmickoj terminologiji civilizacije tipa 3.Odnosno najnaprednijeg moguceg u Svemiru i za to bi joj otprilike trebalo oko 100 hiljada zemaljskih godina i to pod uslovom da se preterano ne zadzava u nekom solarnom sistemu,posto je opste poznato da je nasa Galaksija izuzetno velika.Znaci mnogo,mnogo dugacak vremenski period sa jos vecim energetskim kapacitetom.A mi trenutno nismo cak ni civilizacija tipa 1 a kamoli 3,vec otprilike 0,5.A broj hipotetickih civilizacija u nasoj Galaksiji koje su dostigle tip 3 od nastanka nase Galaksije pa do danas,prostom logikom i racunicom nije veliki a veliki vecinski deo tih civilizacija je do sada ili izumro,ili su dostigli visi,ili drugi nivo postojanja.Tako da ostaje par ultranaprednih hipotetickih civilizacija u nasoj Galaksiji koje sada u ovom kosmoloskom dobu egzistiraju,koje ili jos uvek nisu dosle do nas,posto treba veoma dug vremenski period(sve zavisi sa koje su razdaljine od nas,ali se pretpostavlja da je najveca verovatnoca za postojanje ultranapredne civilizacije u nasoj Galaksiji u zoni Zlatokose,blizu sredista nase Galaksije,gde je najveci broj komparativnih elemenata za nastanak zivota) ,ili nas nisu pronasle posto se nalazimo na najzabacenijem delu Galaksije(CUVENI FAZON NISI SKRENUO LEVO KOD ALBURKERKIJA),ili su se usput negde zadrzali u nekom drugom solarnom sistemu,blize njima,ili na kraju ih prosto ne zanimamo,posto nismo dostigli odredjen nivo spremnosti za prvi interplanetarni-medjucivilizacijski kontakt.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimečet stu 26, 2015 8:32 pm

Kolonizacija Svemira,odnosno selidba na drugoj planeti,ili planetima je verovatno glavno resenje za opstanak Ljudske vrste sa Zemlje,posto kao sam pre mnogo puta naglasio ovde na forumu,verujem da je Humanoidna-ljudska-zivotna forma jedna od osnovnih,krucijalnih i glavnih zivotnih formi u celom Svemiru,odnosno da se razvio na mnogim mestima u Svemiru,osim ovde na Zemlji.Da bi se ovaj krucijalan poduhvat jednog lepog dana realizovao,treba pre svega u doglednoj buducnosti promeniti sadasnju geo-socio-politicku situaciju i strukturu,zatim uznapredovati nasu tehnologiju,jer nasa tehnologija u zadnjih 50 godina generalno i objektivno nije nista bitno uznapredovala,vec se samo modifikovala,zatim na kraju trebamo se generalno psiho-fizicki uzdici iz ovog naseg trenutnog stadijuma u visi,da bi se na kraju posle ova 3 veoma vazna filtera koje sam spomenuo krunisalo FTL pogonom,necim slicnom FTL pogonu,ili pronalazenjem Crvotocina i bezbednim putovanjem iste,posto sa ovom sadasnjom tenhologijom bi nam trebalo oko 40 hiljada godina do nase najblize zvezde posle naseg Sunca a to je Alfa Kentauri,koja se nalazi oko 4,3 svetlosne godine od nas. ;) .
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimečet kol 18, 2016 4:33 pm

proći će još 100 godina,no kad se temperature budu povećavale,morat ćemo ići na mars face aliopet sestvara problem tu ljudi jesve viiše i ne bi mogli uopće opstati na marsu premal planet,i na zemlji nam jetijesno,možda će zemlju trebat izgurat iz putanje i da budedalje od sunca,,,,za 100injak godina sunce ce se povecat da ce ljeti bit 50 zimi 30
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2016 10:53 pm

waldox je napisao/la:
proći će još 100 godina,no kad se temperature budu povećavale,morat ćemo  ići na mars face aliopet sestvara problem tu ljudi jesve viiše i ne bi mogli uopće opstati na marsu premal planet,i na zemlji nam jetijesno,možda će zemlju trebat izgurat iz putanje i da budedalje od sunca,,,,za 100injak godina sunce ce se povecat da ce ljeti bit 50 zimi 30
Ima dosta kontradiktornosti u tvom postu a i taj celi projekat puta na Mars i potencionalnog buduceg teraformiranja sa nase danasnje perspektive se skoro cini nemogucim iz vise faktora a mozda najvazniji je Kardasevljeva skala,da bi mogli teraformirati neku planetu moramo bidi u domenu tipa civilizacije 2 a mi smo 0.5.Mnogo realnije i konstruktivnije potencionalno resenje bi nam bilo da patentiramo inovatvni pogon,teoretski moguc u bliskoj-skorijoj buducnosti i istrazimo obliznje-susedne solarne sisteme u potrazi za planetom klase M-iliti slicnu Zemlji.PS: Pogledaj moju najnoviju temu-vest,koja je povezana sa ovom temom,odnosno otkrice ESO pod otkriljem ESA,o planeti slicnoj Zemlji kod zvezde Proksime Kentauri,koja se nalazi oko 4,4 svetlosne godine,bukvalno kosmickim merilima u nasem dvoristu. ;) .
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2016 11:07 pm

da u pravu si ali treba teraformirat mars za 100 godina razbit led da voda izađe,da se promijeni efekt staklenika zagrije atnosfera, vjerovatno ikisik,no opet bi bilo malokisika,i temp bi bile možda do 10 c najviše,mars je 2 puta manji nego zemlja najviđ bi moglo bit na njemu 14 milijuna ljudi recimo
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimesub kol 27, 2016 12:21 am

waldox je napisao/la:
da u pravu si ali treba teraformirat mars za 100 godina razbit led da voda izađe,da se promijeni efekt staklenika zagrije atnosfera, vjerovatno ikisik,no opet bi bilo malokisika,i temp bi bile možda do 10 c najviše,mars je 2 puta manji nego zemlja najviđ bi moglo bit na njemu 14 milijuna ljudi recimo
I sam uvidjas koliko je to neproduktivan i manipulativan projekat,jer po nekim oprecnim procenama-tendencijama cemo dostici tip-domen-nivo 2 civilizacije za 2300 godina,ako budemo postojali u ovom formatu tada.Odnosno tek cemo tada imati mogucnosti teraformirati-transformirati Mars.Okanimo se Marsa,sredjujmo stvari u svom dvoristu,odnosno pokusati,ili cekati spoljasnju pomoc od strane nekih nasih naprednijih-humanoidnih-vanzemaljskih civilizacija,odnosno nasih naprednijih SPACE braca,ali i to je veliki rizik,da li ce doci u optimalnom nasem vremenskom roku,to je veliko pitanje-diskutabilno.Trebamo korigovati sebe,jer idemo u krivom smeru,generalno,sto je evidentno-eklatantno-ocigledno,nazalost.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimesub kol 27, 2016 11:05 am

Nema naših braća i nitko nam neće pomoći tu. Okani se stvari vezanih za vanjski svemir te se okreni unutrašnjim svemirima. To je druga priča potpuno.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimesub kol 27, 2016 1:34 pm

blanco teraforming treb trajat i do 100 godina to je dug proces o tome se počelo govoriti 2005 https://en.wikipedia.org/wiki/Terraforming_of_Mars
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimened ruj 18, 2016 7:40 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Nema naših braća i nitko nam neće pomoći tu. Okani se stvari vezanih za vanjski svemir te se okreni unutrašnjim svemirima. To je druga priča potpuno.
Jesi li siguran,bolje pitanje znas Novuse? Ako znas, onda si abormalna licnost-svaka cast. :) .Sto se tice tvog predloga,odgovor bi bio jednostavan,ne zanimaju me unutrasnji navodni ezoterijski svemiri,jer nemam trenutno konkretnog pristupa njima i kako stvari stoje cu imati,mada nikad ne reci nikad,naravno ako postoje i ako smo svi mi u sustini fraktali,kompleksna je to i druga tema. Lepo ova tema kaze kolonizacija Svemira-selidba na drugi planet i drzimo se toga.PS: Spoznati sebe(Metafizika) i spoznati unutrasnje Svemire(Ezoterija) nije isto,kao sto se nazigled cini,najveca razlika izmedju ta 2 nazigled slicna aspekta jeste sto je prvi donekle opipljiv,evidentan,dostupan,konkretan,merljiv,ocigledan,dok drugi to nije,vec je cista apstrakcija,trivijalnost,misticnost i misterioznost.
Waldokse teraformiranje Masra je dug,skup i neizvesan proces,odnosno na kratkom stapu-borba sa vetrenjacama.Mnogo bi bilo ucinkovitije istrazivati okolne i obliznje solarne sisteme u nadi da ima neka planeta nalik Zemlji,kao sto vec ima naznaka tome.Moja druga tema na ovom podforumu govori o tome. ;) .
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimened ruj 18, 2016 8:54 pm

teraforming je i moguć ako se postavi veliki laser u orbitu marsa i zagrije ga ili ubaci komet u južni pol ,,,,, koji planet nema u blizini šanse da sedođe raketnim gorivom,trebali bi stoljeća do tamo,recimo ja mislim da astronauti ne bi mogli hodat po veneri 465 i pritisak 1000 bara face
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimepon ruj 19, 2016 5:53 pm

waldox je napisao/la:
teraforming je i moguć ako se postavi veliki laser u orbitu marsa i zagrije ga ili ubaci komet u južni pol ,,,,, koji planet nema u blizini šanse da sedođe raketnim gorivom,trebali bi stoljeća do tamo,recimo ja mislim da astronauti ne bi mogli hodat po veneri 465 i  pritisak 1000 bara face
Ima verovatno waldokse,procitaj moju temu o tome,kod Proksime Kentauri se nalazi potencionalna planeta,oko 4,4 svetlosne godine,ogranak ESA je detektovao tu planetu pre par nedelja.Sadasnjom tehnologijom da,ali ako se modifikuje miks kvantne i fotonske tehnologije-pogon,obliznji solarni sistemi su relativno veoma izvesni,naravno jos uvek smo daleko zbog toga,pre svega zbog geo-socio-politickih uslova danas.Ali waldokse to nam je dostupno vise nego sto se misli,samo da prevazidjemo jedan filter i voala,pod vodjstvom ESA,ruske i japanske svemirske agencije je svasta moguce. ;) . Sto se tice Marsa,kao sto sam vec pre rekao ovde na forumu na ovoj temi,po Kardasevljevoj skali,mogucnost teraformiranja neke planete ce biti dostupno tipu 2 civilizacije,pre tog tipa je to tesko izvodljivo,veoma tesko a mi smo daleko od tipa 2,veoma daleko,oko 2300 godina daleko.Prosta racunica waldoks. ;) .
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimepon ruj 19, 2016 7:28 pm

o tome govorim samo me znam kako teraformirati veneru mars teoretski moguć :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimepon ruj 19, 2016 7:29 pm

to o proksimi se gocorilo još 2004 ,ništa zasada ostaje na čekanju bravo
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitimepet ruj 23, 2016 7:41 pm

neptun planet vjetrovi pušu brzinom 2 000 kmh,plin u tekućem stanju metan,,,veliki oblaci,, temp -213 dance
[Vrh] Go down
Sponsored content





Selidba na drugi planet???? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Selidba na drugi planet????   Selidba na drugi planet???? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Selidba na drugi planet????
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» NIBIRU - 12 planet ili zavjera?
» Otkriven vodeni planet
» Otkriveni novi planeti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: