Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Registration date : 05.10.2009

PostajNaslov: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   sri oľu 23, 2011 1:42 pm

Evo ja sam ovo ovdje stavio jer ne spada u Bliske susrete jer se ne slaze ni sa jednom vrstom CE-a osim mozda sa 5. vrstom ali ne do kraja jer su oni nas kontaktirali a mi im ne mozemo odgovorit

U nedavno objavljenim dokumentima britanskog ministarstva obrane o NLO-ima nalazi se i novinski članak iz 1998. U njemu se govori kako je NASA uspjela dešifrirati potresnu poruku koju su primili iz susjedne galaksije.
Signal je otkriven u siječnju 1998., ali stručnjacima je trebalo više mjeseci da odgonetnu matematički kompleksni signal. Ono što su na kraju otkrili vrlo je zanimljivo.

NASA-ini stručnjaci tvrdili su da je izvanzemaljska civilizacija poslala poziv u pomoć, a s obzirom na udaljenost s koje je signal doputovao, procjenjuje se da je poruka snimljena prije oko 80.000 godina.

Zajednički trud međunarodnog tima znanstvenika urodio je plodom kada je signal napokon dekodiran krajem 1998. Dr. Viktor Kulakov tom je prilikom izjavio da sama činjenica da su ljudi uspjeli prihvatiti i dešifrirati poruku pokazuje da je razvoj izvanzemaljske civilizacije bio na našoj razini – prije 80.000 godina.

Kulakov je odbio medijima dati transkript poruke, ali je rekao kako ona počinje s: 'Pomozite nam', a nastavlja se davanjem točnih koordinata planeta. Iz poruke se, navodno, dalo iščitati i da je civilizacija bila na rubu izumiranja, a da za to nije bila kriva nikakva prirodna ili kozmička kataklizma.

'Pred nama su još godine istraživanja, no sa sigurnošću možemo reći da je civilizacija sama izazvala svoju propast, možda nekakvim oblikom nuklearnog rata', objašnjava Kulakov.

Također navodi da se iz signala da naslutiti njihovo mirenje sa situacijom i prihvaćanje odgovornosti, ali i nemogućnost da evakuiraju preostale stanovnike planeta.

Prema teoriji ovog znanstvenika, civilizacija iz Andromede imala je na raspolaganju tehnologiju međuplanetarnog putovanja, no svejedno su bili zarobljeni na svojem planetu jer u blizini nije bilo naseljivih planeta.

Iako se novinski članak koji izvještava o ovom događaju našao u NLO dokumentima, valja napomenuti da je objavljen u tabloidu Weekly World News, koji je poznat po povremenom rastezanju 'činjenica'.

No s obzirom da se baš ova priča našla u službenim dokumentima, možda ipak ima nešto u njoj?

Izvor

sta vi mislite ?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   sri oľu 23, 2011 2:23 pm

Andromedina galaksija udaljena je od Zemlje 2,5 milijuna svjetlosnih godina. Dakle, signal bi trebao biti 2 i pol milijuna godina star. Kad ga lažu, da ne znaju slagati kako spada cerek

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   sri oľu 23, 2011 2:29 pm

Da ustvari je naša galaksija velika 100 000 svjetlosnih godina pa bi signal mogao biti iz naše galaksije.

No ako je točno, pitam se da li su se izvukli i ako jesu, gdje su oni sada. Možda su to upravo oni mali sivi koji nas redovito posjećuju face

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   sri oľu 23, 2011 2:29 pm

Ne znam za takav dokument pa sam prilično sumnjičav.

Što se samih činjenica tiče, jedna stvar mi bode u oči. Naime, ako je signal došao iz susjedne galaksije Andromede, onda je moralo proći više od milijun godina, a ne samo 80 000. Dakle, signal je morao izvorno biti poslan s druge strane naše galaksije. Ili je dr. Kulakov jako loš astronom ili je članak fejk.

EDIT: vidim da su i drugi skužili... :)

Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   sri oľu 23, 2011 5:32 pm

Ne znam koliko ima smisla slati radio signal u duboki svemir, kad je izgledno da, ako ga ko i primi, bice na istom (ili cak nizem) nivou tehnologije od njih, pa sve i kad bi htio pomoci ne bi mogao... Znam da je ova citava prica ludost, ali cisto onako... :) Mozda je neko ipak cuo poziv, dosao, doutkao ih i preuzeo planet... "Bas vam hvala, nismo ni znali da tu ima nekoga dok se niste javili..." hehe

Pračovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   sri oľu 23, 2011 5:49 pm

Nikad nisam vjerovao u priče da hvatamo signale iz svemira niti da na bilo koji način razgovaramo sa svemircima. Vjerujem da nas NLO posječuje i da se to pokušava zataškati ali isto tako ne vjerujem da vlade imaju nekakav dogovor s njima.

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   čet oľu 24, 2011 11:30 am

Pitam se kako su uspjeli skuziti sto signal kaze kad jos uvijek nismo skuzili kljuc nekih pisama ovdje sa zemlje.
Sto se tice godina putovanja poruke. Moze biti greska u broju nula ili novinaru koji je pisao. Naime, da je clanak i najfejkiji sto moze biti cini mi se da taj astronom ipak ne bi napravio tako trivijalnu gresku.
Moguce je da je citav tekst hoax i da doticni astronom niti ne postoj kao ni signal o kojem se pise.

Dinosaur

Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Registration date : 27.02.2011

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   čet oľu 24, 2011 11:35 am

a mozda su oni imali neku supernaprednu tehnologiju ...

mada, sve i da se to desila cisto sumnjam da bi NASA dozvolila da to dospe u javnost.

[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   čet oľu 24, 2011 12:01 pm

evo jednog teksta na engleskom ako vam se da citat

Recently the UK Ministry of Defence released to the National Archives the 7th batch of UFO Files.

Interestingly, One of those files features an article Published in the Weekly World News, (September 15, 1998 Vol 19 No. 51) with story about how NASA detected and decoded a mathematics based distress Signal from a doomed Planet outside our own Galaxy.

The signal was detected in January of 1998 however took many months to decode the message.

For your convenience the article has been transcribed:

NASA experts claim to have intercepted an intergalactic distress call from an alien civilization that had already peaked and was actually dying when saber-tooth tigers still roamed the earth!

The 80,000-year-old SOS was received and tape recorded in late January (1998).

But only in recent weeks have radio astronomers and lanuage experts found the key to the complex mathematics-based language that enabled them to translate the frantic plea for help.

The world press has been suspiciously silent about the startling message, though lengthy scientific reports are scheduled for publication in two professional journals, Radio Astronomy and Universe.

According to a highly placed NASA source in houston, noted Russian space scientist Victor Kulakov is leading a United Nations research team from a state-operated observatory 50 miles northwest of Moscow.

Dr. Kulakov told Universe that the signal emanated from a point beyond the galaxy nearest to our own – Andromeda – and was sent by beings that had apparently achieved a civilization no more advanced than our own here on Earth.

“The simple fact that we received and decoded the message proves beyond any doubt that their knowledge and technology were, at the very best, within our reach.” Dr Kulakov explained.

“And while there are years of study ahead of us, I can say with certainty that the death of their civilization was not the result of some cosmic catastrophe. It was the result of the civilization turning on itself, possibly with devastating nuclear weaponry.”

Dr Kulakov flatly refused to provide either of the magazines with a transcript of the message, but he did say it began with the plea, “Help us,” and went on to give data pinpointing the exact position of the doomed planet.

There was a quite lucid account of apocalyptic devastation, hellish explosions, widespread death and terminal illnesses,” he said.

“A Shower of meteors? Perhaps. But what stikes me, and this is just a feeling, is an underlying acceptance of guilt. It’s as if the senders of the message are acknowledging blame for what happened.”
Whatever it was, they apparently had no means to evacuate the remaining population. Interplanetary space travel was available to them, but only on a very limited level. The message makes it very clear that they were trapped on their world,” said Dr. Kulakov.
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   čet oľu 24, 2011 12:02 pm

evo slika clanka
[Vrh] Go down
Eudaimonium
Višestanični organizam

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 52
Registration date : 09.10.2008

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   čet oľu 31, 2011 10:34 pm

Skroz mi zanimljivo ovo. A da nije možda dotični astronom prejako igrao Mass Effect ko ja?

Za neupućene, priča serijala igrice Mass Effect ide ovako -

SPOJLERI ! Ne čitaj ako kaniš igrat, ubiješ si dojam, igrica je jedna od najboljih kaj postoje.

Zemljani skupa sa par drugih naprednih rasa žive u trenutnoj galaksiji, Mliječnoj stazi, sva njihova tehnologija koju posjeduju navodno pripada civilizaciji koja je bila prije njih, Protheani, koji su netragom nestali prije točno 50.000 godina. Napredovanjem priče se poslije skuži da tehnologija nije Protheanska, Protheani su je samo našli kao i svi drugi prije njih, postoji rasa svjesnih gigantskih strojeva zvanih "Reaperi" koji čekaju da civilizacija u galaksiji dosegne vrhunac moći i napretka, te onda pokose sav život u galaksiji, što se desilo Protheanima.

Što se poklapa tu je da su Protheani u svojim zadnjim trenucima pokušavali odaslati poruku preko galaksije za buduće civilizacije, upozorenje na neizbježnu invaziju Reapera.

E sad, ne kažem ja da su njih pokosili stvorenja iz moje najdraže igrice... ali da je onaj astronom možda isto tak voli, moguće.

BTW, jel tko igrao Mass Effect?
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake
Broj postova : 977
Registration date : 18.06.2015

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   pet lis 09, 2015 8:11 pm

Cuo sam za ovu temu pre par godina kada je bila aktuelna i bila je buuum u naucnim krugovima,pogotovo zato sto je to NASA krila 13 godina,od 1998 godine a cuvena britanska obavestajna sluzba MI6 je detektovala i evidentirala transpikte izmedju NASE i americke vlade i zavela pod dekretom strogo tajno.Pa je pre par godina verovatno neka krtica iz MI6 prodala informaciju nekim nezavisnim obavestajnim organizacijama,tipa WIKILIKS i objavila informaciju javnosti,sto je najzesce britanska i americka vlada to nisu DEMANTOVALE a takodje i NASA.Sto implicira da je ova informacija verovatno verodostojna i da NWO elementi nisu bas toliko svemoguci danas.Sto je jos bitnije to dalje implicira da je pre oko 80 hiljada godina u susednoj ne tako javnosti poznatoj Galaksiji pod imenom Magelanova Galaksija,koja je od nas udaljena otprilike,koliko je putovao i ovaj SOS signal,oko 80 hiljada godina a ne Andromeda,koja je udaljena oko 2 miliona svetlosnih godina od nas,verovatno ti izdavaci ove informacije nisu bili dovoljno upuceni u bazu Astronomije.A dalje implicira da je ta civilizacija sto je poslala tu SOS poruku bila na rubu unistenja,pretpostavlja se da su oni sami sebi izazvali kataklizmu,jer se u signalu-poruci ne spominje nikakav prirodni spoljasnji-kosmicki faktor a i sama mogucnost desifrovanja signala-poruke ukazuje da je ta civilizacija bila u slicnom stadijumu u koje smo mi danas,odnosno imali su slicnu tehnologiju,socijalna-drustvena uredjenja i sistemska-globalna funkcionisanja.Cak su u poruci stavili koordinate njihove planete u slucaju da neko u njihovoj blizini primi poruku-signal i i pomogne im,ali jer verovatno nisu imali sposobnost FTL pogona,da bi mogli izvrsiti evakuaciju njihovog stanovnistva sa njihove planete,ali verovatno niko u njihovoj blizini se nije nasao da primi njihovu poruku-signal i pomogne im,mozda se i nasao,ali su bili dovoljno arogantni,flegmaticni i supermacisticni da nisu uopste hteli da im pomognu,jer su ih verovatno smatrali UNTERMENSCHOVIMA,ili su bili u slicnom stadijumu kao i oni i da su hteli da im pomognu nisu mogli.Na kraju je verovatno ta civilizacija koja je verovatno bila slicna nama zavrsila na djubristu Svemira.Sada se postavlja pitanje,da li cemo i mi tako na kraju zavristi,ili cemo se nauciti iz njihove greske i izdici.Da,naravucenije je i da nekada davno,u vreme nasih predaka,prvih Homo Sapiensa nismo bili sami u Svemiru. ;) .

Zadnja promjena: Mediterano Blanco; pet lis 09, 2015 8:42 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   pet lis 09, 2015 8:14 pm

Eudaimonium je napisao/la:
Skroz mi zanimljivo ovo. A da nije možda dotični astronom prejako igrao Mass Effect ko ja?

Za neupućene, priča serijala igrice Mass Effect ide ovako -

SPOJLERI ! Ne čitaj ako kaniš igrat, ubiješ si dojam, igrica je jedna od najboljih kaj postoje.

Zemljani skupa sa par drugih naprednih rasa žive u trenutnoj galaksiji, Mliječnoj stazi, sva njihova tehnologija koju posjeduju navodno pripada civilizaciji koja je bila prije njih, Protheani, koji su netragom nestali prije točno 50.000 godina. Napredovanjem priče se poslije skuži da tehnologija nije Protheanska, Protheani su je samo našli kao i svi drugi prije njih, postoji rasa svjesnih gigantskih strojeva zvanih "Reaperi" koji čekaju da civilizacija u galaksiji dosegne vrhunac moći i napretka, te onda pokose sav život u galaksiji, što se desilo Protheanima.

Što se poklapa tu je da su Protheani u svojim zadnjim trenucima pokušavali odaslati poruku preko galaksije za buduće civilizacije, upozorenje na neizbježnu invaziju Reapera.

E sad, ne kažem ja da su njih pokosili stvorenja iz moje najdraže igrice... ali da je onaj astronom možda isto tak voli, moguće.

BTW, jel tko igrao Mass Effect?
Vrlo zanimljiva,inovativna i kreativna radnja igrice,mada odavno nisam ljubitelj igrica,ova igrica mi se cini vise nego primamljivom,pa cu je pokusati naci na netu i skinuti. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   pet lis 09, 2015 8:36 pm

;) .
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   pet lis 09, 2015 9:51 pm

Sve do 1994. godine mislilo se da su Mageljanovi Oblaci nama najbliže galaksije. Tada je grupa znanstvenika (Rodrigo Ibata, Gerard F. Gilmora i Michael J. Irwin) sasvim slučajno nabasala na galaksiju u Galaksiji. Na samo 80 000 s.g., sakriveni iza središta Galaksije, nalaze se ostaci patuljaste galaktike nazvane Strijelčev Patuljak (Sagittarius Dwarf) koja se u dalekoj prošlosti sudarila sa našom galaksijom. Plimne sile Mliječnog Puta rastočile su ovu patuljastu galaksiju, pa se danas može prepoznati samo njen kompaktni centar koji bi se, da nije tamo gdje je, vidio pod kutem od čak 20° (čak 40 puta šire od punog mjeseca). Duljina ostataka ove galaktike iznosi, po najduljoj osi, čak 28 000 s.g., oko četvrtinu promjera naše galaktike Mliječnog Puta. Masa joj, međutim, iznosi samo tisućiti dio mase naše galaksije.

IZVOR
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   sub lis 10, 2015 7:07 pm

Fantom je napisao/la:
Sve do 1994. godine mislilo se da su Mageljanovi Oblaci nama najbliže galaksije. Tada je grupa znanstvenika (Rodrigo Ibata, Gerard F. Gilmora i Michael J. Irwin) sasvim slučajno nabasala na galaksiju u Galaksiji. Na samo 80 000 s.g., sakriveni iza središta Galaksije, nalaze se ostaci patuljaste galaktike nazvane Strijelčev Patuljak (Sagittarius Dwarf) koja se u dalekoj prošlosti sudarila sa našom galaksijom. Plimne sile Mliječnog Puta rastočile su ovu patuljastu galaksiju, pa se danas može prepoznati samo njen kompaktni centar koji bi se, da nije tamo gdje je, vidio pod kutem od čak 20° (čak 40 puta šire od punog mjeseca). Duljina ostataka ove galaktike iznosi, po najduljoj osi, čak 28 000 s.g., oko četvrtinu promjera naše galaktike Mliječnog Puta. Masa joj, međutim, iznosi samo tisućiti dio mase naše galaksije.

IZVOR
Znaci aludiras da je ovaj SOS signal stigao iz te nekadasnje sakrivene mini Galaksije u nasoj Galaksiji,iza sredista,koji se nalazi oko 80 hiljada svetlosnih godina od nas.Interesantno,moze biti,ali moze biti i da je signal stigao iz Magelanove Galaksije,koja je otprilike ista razdaljina,kao i taj Strelcev Patuljak,ipak su oni rekli decidirano da je signal stigao iz druge posebne susedne Galaksije,ali ko ce ga znati,mozda su mislili na ono na sta ti aludiras. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   pon stu 23, 2015 8:36 pm

Definitivno ova informacija,iako je stara par godina, i dalje pruza intrigu i jedan vid naznake-indicije da nekada veoma davno nismo bili sami u Svemiru a sto je jos fascinantnije implicira i daje uvid o postojanju Humanoidne-vanzemaljske-civilizacije pre 80 hiljada godina i verovatno nesrecan zavrsetak iste,samim tim ako je definitvno postojala jedna Humanoidna-vanzemaljska-civilizacije nekada davno,logickom lancanom reakcijom se daje pretpostavka da su verovatno postojale,ili jos uvek postoje u Svemiru jos par,ili vise Humanoidnih-vanzemaljskih-civilizacija koje su ili slicnog,ili istog trenutnog stadijuma kao mi,ili su u svakom pogledu naprednije od nas. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   čet pro 03, 2015 7:24 pm

Izgleda da je nazalost po nekim novijim indicijama ova informacija podvala,tako kaze zvanicna PR sluzba u sajtu NASE,mada sa druge strane cuo sam price da NASA spinuje i krije dosta informacija,nesto slicno kao obavestajne sluzbe pojedinih zemalja,tako da treba biti na oprezu sta nam se danas servira u medijima. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1651
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   čet pro 03, 2015 7:35 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
mada sa druge strane cuo sam price da NASA spinuje i krije dosta informacija,nesto slicno kao obavestajne sluzbe pojedinih zemalja

Ma nebi oni to radili, ma kakvi lol!
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   čet pro 03, 2015 8:09 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:
mada sa druge strane cuo sam price da NASA spinuje i krije dosta informacija,nesto slicno kao obavestajne sluzbe pojedinih zemalja

Ma nebi oni to radili, ma kakvi lol!
Upravo zbog toga sto to rade sto rade danas Novuse,stice se utisak da ipak ova informacija moze da bude verodostojna,jos dobija na tezini ako sam pobornik HUMANOIDNIH-LJUDSKIH-VANZEMALJSKIH civilizacija.Nista ne verujem USA administraciji,lazu ko psi,lazu a na Boga ne misle.Opste je poznato danas kakva je USA diskreditovana drzava ,Linkoln se prevrce u grobu na sta lici njegova zemlja danas. Izgleda da ce u doglednoj buducnosti sve na planeti Zemlji zavisiti od Evrope,kakva god da je,kao sto je i uvek bilo i bice. Jedino ako u medjuvremenu ne dodju nasa svemirska Humanoidna-ljudska-vanzemaljska braca,pa zavrse posao umesto nas. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   pet pro 04, 2015 7:53 pm

Da li neko ovde kojim slucajem mozda ima neka novija i proverena saznanja u vezi ove intrigantne i zanimljive informacije-teme?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?   Today at 8:42 am

[Vrh] Go down

NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» tečaj prve pomoći- video
» Pomoć-Gljiva
» Pomoć za prijatelja
» Poziv na suradnju!
» POMOĆ STADALIMA OD POPLAVA