Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Kraljevski predbračni ugovor

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27972
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 9:33 am

danas je to famozno vjenčanje princa Williama i Kate Middleton. meni je to sve cirkus, ali Britancima očito nije kad su spremni spavati na otvorenom, pod šatorima ili u vrećama za spavanje da bi bili u prvim redovima kad kraljevski par prodefilira roll

Citat :
Suvremenoj bajci prefiks 'romantična' je suvišan. Naime, praktičnim potezom - predbračnim ugovorom Kate Middleton i princa Williama bajka je postala visoko civilizirani sporazum. Britanski dvor kao da je naučio lekciju iz skandala koje su im u ne tako davnoj prošlosti priskrbile 'razvratnice' Lady Diana i Sarah Ferguson, te je u slučaju Kate Middleton poduzeo mjere opreza.

Kate Middleton i princ William postat će prvi kraljevski par koji je potpisao predbračni ugovor. Iako je njegov sadržaj čuvan u najstrožoj tajnosti, britanski su mediji objavili nešto od sadržaja.

Prema ugovoru, u slučaju razvoda Njezinom Kraljevskom Visočanstvu Kate biti će oduzeta titula kao i imovina i djeca, no dobit će višemilijunsku novčanu naknadu. Više neće moći živjeti u kraljevskom dvoru, nego u nekoj od kraljevskih vila. Djeca, ako ih par bude imao, pripast će pod skrb princa Williama.

U slučaju da se Kate preuda, suma će se smanjiti, a ukoliko se bude neprimjereno ponašala u javnosti, ostat će bez novca. Buduća princeza izvući će i deblji kraj ukoliko detalje predbračnog ugovora iznese u javnost, jer će biti kažnjena sedmeroznamenkastim iznosom.

Williamovo osobno bogatstvo procjenjuje se na 107 milijuna kuna, a nakon smrti kraljice Elizabete naslijedit će oko 2,4 milijardi kuna.
izvor

koje je vaše mišljenje o ovakvom predbračnom ugovoru?

ono šta meni bode oči je stavka koja kaže da u slučaju razvoda Kate Middleton gubi pravo na djecu.

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8385
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 10:35 am

Što se tiče vjenjčanja ljudi gledaju i prate ono što vole, pa tako i Englezi, ja ću u to vrijeme raditi nešto drugo :)

A što se tiče predbračnog ugovora, a čuj flo to će ipak biti mali kraljevići, ne misliš valjda da će jednog dana kralj dopustiti da oni žive tamo u nekoj vili sa tamo nekom bivšom ženom ;) Ni najmanje me ne čudi da su to odvjetnici stavili u predbračni ugovor, dapače začudilo bi me da su stavili da će živjeti sa mamom.

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 1:43 pm

Meni je bezveze sto su djecu staljali u predbracni ugovor. Ajde sve ostalo osim toga.

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 2:09 pm

Sve je to lijepo Villiamova baka Elizabeth udesila... ides

GOD FUCK THE QUEEN !!! zubi

[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 2:12 pm

@Fantom...pricas o bezgresnom zacecu? Hmmm....ma, to ti ne postoji :P

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 2:21 pm

Ma dobro to Alpha,nego,oj majko mila, puce mi zupcasti remen usred Londona, joj kud me zena nagovori da idemo na ovu svadbu, a ovi ludaci svi naopako voze pa ima li ovde policije da ovo kazni sve.... tuzni
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 2:28 pm

U zelji za sve najbolje mladencima,nazvo sam BBC1 radio....helou iz dis rejdio bibisi aj vont order song for d brajd.....
....''Evo ide nevjesta..." ...tenk ju... zubi

Ja sto volim svadbe,danas majkooooo zenis svoga sina zenis svoga siiiiinaaaaaaaaaaaaaaaa oppppaaaaaaaaaaaa ... lalala
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12331
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 2:46 pm

Razumljivo mi je i štoviše poželjno da se sklapaju predbračni ugovori.
Što se tiče stavke koja se tiče djece, mislim da je ona predviđena isključivo iz razloga jer se radi o kraljevskoj obitelji, za koju vrijede neka pomalo nekonvencionalna pravila.
Iz tog razloga mislim da nema puno smisla povlačiti komparaciju između Kate i Williama i ostalih, "prosječnih" supružnika. miga

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 2:57 pm

Tako je Athena,us na us a para na paru... ides

Niti bilo ko moze biti princ a ponajmanje,bilo koja da bude princeza dok je prije vjencanja
ne pretresu,MI6,CIA,Scotland Yard i najbolji psihijatri i psiholozi a Boga mi i ginekolozi... cerek
[Vrh] Go down
Neo
Majmun

Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Registration date : 02.08.2008

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 3:06 pm

Fantom je napisao/la:
Tako je Athena,us na us a para na paru... ides

Niti bilo ko moze biti princ a ponajmanje,bilo koja da bude princeza dok je prije vjencanja
ne pretresu,MI6,CIA,Scotland Yard i najbolji psihijatri i psiholozi a Boga mi i ginekolozi... cerek

Imam za reć samo ides zivili
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 4:06 pm

Alpha je napisao/la:
Meni je bezveze sto su djecu staljali u predbracni ugovor. Ajde sve ostalo osim toga.

Ako je vjerovati konzervativnim britanskim novinama, poput Evening Standarda ili zloglasnog tabloida The Sun, Kate Middleton živi san svake djevojke, odnosno barem onih djevojaka koje sanjaju o tome da ih iz prokletstva obične crvene krvi spasi zgodni princ te im omogući permanentnu sreću do kraja života.

Naravno, i tu treba naglasiti da je sreća koja se u ovom slučaju nudi sastavljena i od doživotnog smješkanja, mahanja okupljenim masama te raznih tradicionalnih i protokolarnih zaduženja koja se bespogovorno trebaju izvršavati, kao i gubitkom vlastite neovisnosti.
Cijela frka oko Willa i Kate previše je i za Marca Eversa, londonskog dopisnika njemačkog časopisa Der Spiegel. On se oglasio komentarom s naslovom 'Vjenčanje iz bajke? Kakva glupost!' u kojem cijelu stvar proglašava lošim vicom, 'tužnim spektaklom' i 'aberacijom povijesti'.

'Pogrešno je da poglavar države može doći samo iz jedne obitelji. Pogrešno je omogućiti takvom klanu palače, posjede i izdašne iznose novca, dakle život u potpunom luksuzu s jedinim jedinim ciljem - da ih se poštedi poniženja stvarnog zarađivanja novca za život. Pogrešno je obraćati se Windsorima, među kojima će od petka biti i simpatična Kate Middleton, s Vaše kraljevsko visočanstvo ili Vaša uzvišenosti. Oni su ništa drugo nego obični ljudi, od krvi i mesa, kao vi i ja', piše u svojem tekstu dopisnik Der Spiegela, koji još podsjeća da se Velika Britanija nalazi u najvećoj ekonomskoj krizi u proteklim desetljećima, što nikako nije utjecalo na smanjivanje troškova vjenčanja.

Također, Evers upozorava i da će za Kate Middleton 'petak označiti i kraj njene slobode' te da će 'ubuduće imati samo tri zadatka: služiti muža, izgledati dobro i rađati djecu, po mogućnosti mušku'.

IZVOR

Ja bih ovo stavio i podvukao na kraju bilo kojeg predbracnog ugovora... ides
"tri zadatka: služiti muža, izgledati dobro i rađati djecu, po mogućnosti mušku'."

Zasto bi samo princevi plave krvi imali tu privilegiju,na kraju krajeva svi smo mi mamine i tatine
princeze i princevi... confused
[Vrh] Go down
Neo
Majmun

Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Registration date : 02.08.2008

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   pet tra 29, 2011 6:39 pm

pa recite kaj hoćete,
al odsad ona više nije Kate Middleton.
Ona je po novom vojvotkinja od Cambrdigea,
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   ned svi 08, 2011 1:13 pm

[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac

Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Registration date : 24.12.2010

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   ned svi 08, 2011 1:16 pm

hahahahahahaha, izvrsno... :)

Ne mislim ništa konkretno osim da reklamiraju kapitalizam.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Kraljevski predbračni ugovor   ned svi 08, 2011 2:44 pm

Kate Middleton potpisuje predbracni ugovor... cerek

[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4