Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 otići ili ostati?

Go down 
+3
sanja
malena
kravica
7 posters
Autor/icaPoruka
kravica
Riba
kravica


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 131
Age : 36
Location : kravice
Registration date : 06.10.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimeuto pro 18, 2007 2:53 pm

živim u BiH, a i sami znaete kakve je to država. U zadnje vrijeme sve više razmišljam o odlasku odavde...
Što biste vi učinili na mom mjestu? Biste li ostali? Nije lako sve ostaviti i otići živjeti gdje ne znaš nikoga, ali opet nije lako ni ostati u zemlji u kojoj se nikad neću moći zaposliti... tuzni
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimeuto pro 18, 2007 3:29 pm

Ne znam gdje planiraš ići, ali ako nisi zadovoljna, otiđi...
I ja sam često razmišljala o tome, htjela sam otići bilo di, samo da se maknem odavde, i na kraju sam odustala... Dobila sam dobar posao, muž mi ima dobar posao i...Je li mi to dobra odluka, vjerojatno nikad neću znati. Ali još uvijek o tome razmišljam. Dok naučiš jezik i nađeš posao, treba dosta muke... Jedino me to koči...
[Vrh] Go down
kravica
Riba
kravica


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 131
Age : 36
Location : kravice
Registration date : 06.10.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimeuto pro 18, 2007 3:31 pm

malena je napisao/la:
Ne znam gdje planiraš ići, ali ako nisi zadovoljna, otiđi...
I ja sam često razmišljala o tome, htjela sam otići bilo di, samo da se maknem odavde, i na kraju sam odustala... Dobila sam dobar posao, muž mi ima dobar posao i...Je li mi to dobra odluka, vjerojatno nikad neću znati. Ali još uvijek o tome razmišljam. Dok naučiš jezik i nađeš posao, treba dosta muke... Jedino me to koči...
to mi i jest pravi problem jer nije lako ostaviti sve i otići u nepoznato...
uostalom, tko zna što me iza bare čeka... conf1
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimeuto pro 18, 2007 3:32 pm

Ja da nemam dobar posao, i da mi muž nema dobar posao bi sigurno otišla...
Ovako ne znam da li mi se isplati...
[Vrh] Go down
kravica
Riba
kravica


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 131
Age : 36
Location : kravice
Registration date : 06.10.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimeuto pro 18, 2007 3:36 pm

upravo zbog toga i namjeravam ići..
nema posla, nije bitno imaš li diplomu ili nemaš, ako nemaš veze, teško možeš upasti bilo gdje, a ja nemam veze, a ni ne žalim je tražiti...
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimeuto pro 18, 2007 7:47 pm

ja idem, pa ti kako hoćeš... zubo
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimesub pro 22, 2007 5:04 pm

Ne namjeravam ostat u Hrvatskoj. Učim Arapski i odlazim negdje na Bliski Istok. Radit ću za Al Jazeeru :)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimesub pro 22, 2007 11:23 pm

Bez zajebancije govorim ovo širokom masama.
Ako svi otiđemo. Sad će neki reći: "Pa uvijek će neki debil ostati."
Ako otiđemo sve ono za što su se borile generacija i generacije prije nas pada u vodu isto tako i sva naša jadna i teško stećena posebnost pada u vodu.
Vrlo mi je žao što naši ljudi idu u inozemstvo živijeti. Jer smatram da kad bismo htjeli da bismo i mogli kod kuće također bolje od bijeloga svijeta živjeti.
U svakom slučaju i ja spadam u tu grupu ljudi koji se pokušavaju isprditi-da mi prostite ,iz naših jadnih balkanskih zemalja.
Ali nakon što iz "bijeloga svijeta" izvučem znanje i iskustvo ne više od 5 godina, vraćam se doma. Jer samo domoljub ljubi dom svoj.
Preporučam iskoristite inozemstvo, ali nemojte biti kao sadašnja naša dijaspora, budite terminska-dijaspora, samo na kratko, a onda pomognite kako buduće generacije ne bi morale ovo što morate vi.
[Vrh] Go down
Thor
PraGlodavac
Thor


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 694
Age : 39
Location : Tajno Skrovište
Registration date : 27.10.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimesub pro 22, 2007 11:29 pm

Ja ću vala prvom prilikom da bežim sa ovog prokletog Balkana, pa kud puklo da puklo! Španija, Italija i kanada su mi na raspolaganju tako da mogu da biram :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimened pro 23, 2007 12:40 am

@Alexandar, ni ne znaš kako je teško vratiti se.

Moji su otišli na nekoliko godina, a uspjeli se vratiti za dvadeset. Nemoj si postavljati termine za povratak ako odeš. Kreni i krenuo si, neka te ne izjeda želja za povratkom dok vrijeme za povratak nije neoposredno pred tobom. Ako je suđeno, vratit ćeš se. Ako se stvari drugačije okrenu, ostat ćeš tamo. Svi mi sve svoje nosimo sa sobom, ma kamo otišli. Zato je bolje ne odlaziti ako se ne možemo nositi s tim.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimened pro 23, 2007 11:31 am

To je sve OK.
Ali mi objasni zašto otići?!
Ako odlaziš "trbuhom za kruhom" vjerovatno ćeš jednoga dana taj kruh i naći, pa se onda vrati.
Ako odlaziš za naobrazbom, također ćeš je naći, kad nađeš vrati se.
Pa ne odlaziš valjda iz svog rodnog kraja zato što ti se ne sviđa naši spomenici, kulturna baština i ljepota ljudi.??!?
[Vrh] Go down
Thor
PraGlodavac
Thor


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 694
Age : 39
Location : Tajno Skrovište
Registration date : 27.10.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimened pro 23, 2007 2:21 pm

Ja ako ovde ostanem najverovatnije ću sa mojom školom raditi kao građevinac ili tako nešto. S obzirom da svako danas sebe naziva web dizajnerom nemam šta da tražim ovde jer neću da radim sajtove za 50€ nije mi cilj da propadam u životu idem negde gde ću moći da radim svoj posao, a da ljudi poštuju i cene to što radim.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimened pro 23, 2007 4:32 pm

@Aleksandar, to čovjeku tako izgleda dok ne krene. Ako misliš otići sam, ostati tamo kamo ideš sam, zaraditi nešto ili steći naobrazbu i vratiti se, to je u redu i moglo bi biti jednostavno. No ako ti se dogodi da prije toga osnuješ obitelj, ili se tamo oženiš i imaš djecu, onda možda iznenada shvatiš da postoji cijela gomila interesa uz tvoje vlastite, a za nekoliko godina sasvim sigurno ćeš i ti biti u dilemi oko nekih osnovnih pitanja koja su ti sad tako savršeno jasna :)

To ti kažem iz iskustva - svojih roditelja, donekle i svojih vlastitih.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimepon pro 24, 2007 12:34 am

Ne mogu otići, a da se ne vratim. Jednostavno ne mogu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimepon pro 24, 2007 12:47 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ne mogu otići, a da se ne vratim. Jednostavno ne mogu.

Pa to te zapravo pitam - zašto otići? Ako si siguran da ti je ovdje mjesto, a čini se da jesi, vjerojatno možeš naći sebi željeno mjesto pod suncem i stvoriti si život približno sličan onome kojeg želiš. Mi stvarno sve svoje nosimo sa sobom, ništa bitno se ne mijenja promjenom prebivališta ako ta promjena nije u nama. Mislim da je odlazak na više od nekoliko studijskih mjeseci u takvom slučaju suvišan štrapac, a možeš se naći kasnije i u emocionalnom procijepu - stvarno se teško vratiti nakon dulje vremena provedenog negdje :)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimepon pro 24, 2007 12:37 pm

Bo?
Ne znam vidijeti ću kasnije.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitimeuto pro 25, 2007 11:35 am

ja idem nakon faxa, ne znam hoću li se vratiti jer ne znam šta će me tamo čekati...
[Vrh] Go down
Sponsored content





otići ili ostati? Empty
PostajNaslov: Re: otići ili ostati?   otići ili ostati? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
otići ili ostati?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: