Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Buducnost

Go down 
+4
Alpha
Chakotay
Athena
Fantom
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Buducnost Empty
PostajNaslov: Buducnost   Buducnost Icon_minitimeuto svi 17, 2011 1:28 pm

Pogledajte buducnost





Watch "A Day Made of Glass" and take a look at Corning's vision for the future with specialty glass at the heart of it... confused
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimeuto svi 17, 2011 1:38 pm

Taj klipić sam dobila na mail i moram priznati da mi se takva budućnost ne sviđa.
Uz sve postojeće prednosti, previše je umjetna. roll

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimeuto svi 17, 2011 2:22 pm

Meni je baš super, samo se bojim da to nećemo doživjeti tuzni

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimeuto svi 17, 2011 2:32 pm

Meni su neke fore super. Recimo ono sa tv-om na radnoj povrsini i kako automobil racuna koju rutu ce uzeti taj dan za vozit u odnosu na guzvu u gradu. Generalno volim gadgete :) A ocekujem da ce u buducnosti tehnologija biti cista, za razliku od ovoga sada.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimeuto svi 17, 2011 2:45 pm

Da, iako je tehnologija koju mi upotrebljavamo u našim domovima već i danas čista. Druga je stvar kako se ona proizvodi i što se dešava sa njom nakon što ju mi "bacimo" To se naravno na ovim clipičima neće vidjeti

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimeuto svi 17, 2011 2:55 pm

Meni se prvenstveno ne sviđa da tehnologija sve obavlja umjesto čovjeka, kao niti striktno planiranje dnevnih obveza, izračunavanje itd.
Volim dobar stari papir i olovku i kad se čovjek sam potrudi da nešto isplanira ili bude spontan ( u dnevnoj ruti, obvezama itd.), jer u protivnom mi se čini da ga tehnologija čini idiotom koji samo dođe na gotovo.
Mislim da bih pola tih tehnoloških čuda izbacila iz kuće :P i ograničila se primjerice na najobičniji mobitel i net.
Vidjela sam primjere uređenja kuća u kojima se dosta toga automatski obavlja, tako se stiskom na dugme podižu zastori itd. Naravno, to nije niti približno ovoj tehnologiji koju imamo u navedenom primjeru, ali samo mogu reći da mi djeluje vrlo neprivlačno.
Što se tiče uštede energije i optimalnog iskorištavanja, tu se u potpunosti zalažem da navedeno bude prioritetno čak i ako se odvija posredstvom visoke tehnologije.

Kad sve razmotrim, nekako imam nostalgiju za prijašnjim vremenima, kad tehnologija nije bila toliko dostupna, ali to nije nimalo utjecalo na kvalitetu života i međuljudskih odnosa.
Dapače, mislim da su stvari u tim segmentima tada bile bolje, a imam dojam da ovako idemo ka robotizaciji.
Na neki način imam averziju prema svim tim tehnološkim čudima budućnosti, baš iz razloga što čovjeka udaljavaju od osvještenja i korištenja vlastitih snaga. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 1:24 am

I ja sam već vidio ovaj video :)
Meni to izgleda strašno. Ne bih htio tako živjeti. Naravno da ima nekih praktičnih caka, ali za moj ukus je previše digitalizirano i otvoreno. No za moj ukus već i sada ima previše takve tehnologije uokolo. Očito ću ja biti onaj staromodni dedek koji svaku drugu rečenicu započinje sa "u moje vrijeme" :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 10:16 am

Hm zanimljivo Legi, a ja mislio da ti težiš novim tehnologijama, novim otkričima, većoj upotrebi znanstvenih izuma u svakodnevnom životu... :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 10:58 am

Meni je komicno da ce Legi biti taj sa "u moje vrijeme", a kada mu mi tako nesto idemo reci onda se opire ko mladi magarac zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 11:39 am

@Legi 5 , ipak smo mi isti znak. cerek
Samo, stigneš se ti još predomisliti. Inače, kad bi ovakva upotreba tehnologije (kao u navedenom klipiću) mogla postati sadašnjost? misli
Oko 2050-te godine?

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 11:52 am

@Chak, naravno da da, ali sigurno ne u ovom smjeru face
@Athena, zivili
Mislim da je jedina prepreka ovakvoj budućnosti ta varijanta jeftinog elastičnog multimedijalnog stakla. A to bi moglo negdje tada :)

Inače, ovaj video sam prošli puta pogledao u školi. I naša magare-generacija zubi je ostala zgrožena takvom budućnosti. Što na to kažeš, Chak? ;)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 12:12 pm

Ime jedna ona druga i relativno dalja budućnost, ideja iz filma, u kojoj svatko ima svog robota s kojim dijelimo sve svoje osjećaje i koji radi sve što želimo raditi, a kojega kontroliramo pomoću misli. Dakle, ujutro ustajanje, sjednemo na stolicu kraj kreveta i prikapčimo neki uređaj na glavu, iz ormara izlazi naš robot koji izgleda vjerojatno točno kao mi, i s njim idemo u šoping, na posao, poljubimo kolegice i sve ostalo. Nema rizika od ozljeda, nema opasnosti od hiv-a... kava
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 12:20 pm

Legi ako pogledaš taj video iz malo šire perspektive onda ćeš vidjeti da on pretstavlja moguću budućnost za nekih 30 do 40 tak godina. Ako se malo okreneš u prošlost i pogledaš što je bilo prije 30 do 40 tak godina i kako bi tadašnji ljudi regirali da su kojim slučajem vidjeli ili pak pročitali kako će se živjeti oko 2010. pretpostavljam da bi reagirali vrlo slično onome kako ste vi reagirali. Mi se danas koristimo stvarima koje su pravo čudo za naše pretke i vjerujem da bi ih se bojali kao što se danas ljudi boje ovih stvarčica iz budućnosti.

Nije tu ništa čudno i vaša rekcija je normalna i očekivana. No meni je malo iznenađenje jer si i ti tako reagirao, a od tebe sam očekivao ipak malo širi i malo dublji pogled na stvari.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 12:25 pm

@Chak, ali zašto bi značilo da nova tehnologija nužno donosi dobro?
Zar će ljudi postati toliko nesposobni da više neće moći niti oprati ruke ili obaviti wc bez tipkanja po ogledalima ili gadgetima?
Kao što rekoh, nekih bi se stvari tehnologije bila spremna odreći i danas i ne mislim da bih radi toga bila zakinuta.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 12:28 pm

Chakotay je napisao/la:
Nije tu ništa čudno i vaša rekcija je normalna i očekivana. No meni je malo iznenađenje jer si i ti tako reagirao, a od tebe sam očekivao ipak malo širi i malo dublji pogled na stvari.

O kakvoj širini i dubini tu pričaš, nešto nam se sviđa ili ne sviđa.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 12:32 pm

@Athena Ne znam zašto si ti to protumačila kao nešto što će se morati, ja sam to vidio samo kao mogućnost, samo nešto što ćemo si moći ugraditi ako to budemo željeli, pa ako želiš imati pristup netu u kupaoni, moći ćeš ga imati, kao što danas imaš u nekim tuš kabinama i radio i fino se možeš tuširati i slušati radio :) Naravno onima kojima je tako nešto bez veze si to neće ugraditi. Oni koji će željeti imati običan stol imat će obićan stol i pak kuhinjsku plohu. Nove tehnologije nam samo otvaraju mogućnosti, a mi ćemo si sami uzeti ono što želimo. Kao što danas imaš ljudi koji ne koriste net, ne postaju po forumima, nisu na face i sl.

@Blizz odgovaram na Legijev post da je njegova generacija ostala zgrožena takvom budućnosti.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 12:37 pm

@Chak, samo se nadam da se nešto (više) toga neće uvesti pod obvezno, kao standard koji moramo zadovoljiti. miga
Na taj bi se način opet otvorio veći prostor za kontrolu pa i ograničenje slobode odabira tehnologije u vlastitom domu.
Tako bi navedeno samo bilo "zamaskirano" frazama beskrajnih tehnoloških mogućnostima koje nam olakšavaju život.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 12:41 pm

@ Chakotay

Znam na što odgovaraš, samo ne znam što je u tome "plitko" i "usko" ako se nekome ne sviđa takva budućnost. :P
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 12:47 pm

@Athena A čuj to mi ne možemo znati, ne možemo znati niti da li će se zloupotrebljavati ta tehnologija. Ono što možemo je vidjeti kako stvari stoje danas, danas korištenje tehnologije nije obveza, pa ti možeš, ali i nemoraš imati internet u kući, korisiti se mobitelom i slično. No da li se to zloupotrebljava, da li primjerice naše podatke, slike i sve ostalo što mi stavljamo na face ili pak mailove koje međusobno razmjenjujemo, da li to nadzire netko iz tajnih službi? Da li nas se prati pomoću mobitela? Hm ne znam, ali svakoko je to moguće zloupotreba tih uređaje koje mi danas koristimo. Neki kažu da je recimo face najbolji način prikupljanja podataka, jer ljudi te podatke tamo potpuno slobodno ostavljaju, a da ih to netko pita na ulici, tada to ne bi rekli. Mobiteli su super način za pračenje ljudi, tako jednostavno i čovjek ga uvijek ima kraj sebe, a ne moraš ga na to uopće prisiljavati :)

Blizzard je napisao/la:
@ Chakotay

Znam na što odgovaraš, samo ne znam što je u tome "plitko" i "usko" ako se nekome ne sviđa takva budućnost. :P
U tome ništa, ali ta budućnost je vrlo slična sadašnjosti u kojoj živimo, pa nema razloga biti šokiran sa tom budućnosti, ako se malo bolje pogleda. A da li se to nekome sviđa ili ne i da li se nekome sviđa ova sadašnjost ili ne, to je druga stvar o kojoj nisam govorio.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.


Zadnja promjena: Chakotay; sri svi 18, 2011 12:55 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 1:02 pm

U svakom slučaju, čini mi se kao realna budućnost koja bi svakako mogla uslijediti relativno brzo, već sam vidio touch screenove za igranje igara, sve izgleda upravo na taj način kako je prikazano na videu. Isto tako, tehnologije vjerojatno bude na svakom koraku, kako u našem domu, tako i na ulici. Sjetio sam se filma "Umjetna inteligencija" koji prikazuje jedan grad budućnosti, što bi zbilja tako moglo i biti. Sve puno svjetla, reklama, natpisa i naziva. Osobno ne ludim za takvom budućnošću, iako se čini fora sve to sa staklom i kako pomakom ruke sve radimo. Ipak, kakva god tehnologija bila, roštilj je roštilj, vani pod vedrim nebom sa društvom, nikakva tehnologija to ne može zamijeniti. I da, rado bih onakve staklene prikaze u dućanima da ne moram 100 godina tražiti dobre hlače, samo bi si scrolao do njih i vidio sviđaju li mi se ili ne rofl2
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 1:29 pm

Slažem se s Athenom da tehnologija nije nešto što je stvar našeg izbora, nego društveno nametnuta stvar. Ljudi koji danas nemaju mobitel su za moj način funkcioniranja skroz nepraktični i nedostupni. Moj tata se oštro protivio korištenju mobitela, ali više jednostavno nije mogao funkcionirati bez njega. Kada idem redovno u školu, ne mogu funkcionirati bez Facebooka gdje su mi sve skripte. Naravno, ja mogu u školi kopirati bilježnice i pisati skripte, ali em što gotovo nitko više nema bilježnice i svi rade na ovaj način em što je lakše prek Facebooka ja nemam izbora nego učiti tako. Jel mi se sviđa? A ne znam... je, lakše je, praktičnije je i priklonjen sam tom načinu učenja, ali činjenica je da ja nemam izbora drugačije i da su nekad ljudi funkcionirali bez svega toga.

Uzmimo za primjer kuhanje ručka iz ovog videa. Žena je namjestila koliko dugo treba kuhati i na kojoj jačini i hrana je tako sigurno bolje i zdravije skuhana, ali gdje je tu ono kuharsko umijeće i sposobnost? Gdje je razmišljanje pri kuhanju i gdje je zadovoljstvo dobro skuhanim jelom? Ja vjerujem da mi pri kuhanju unesemo svoju energiju u jelo. Provedemo vrijeme uz njega, odamo čak i poštovanje onome što radimo i upoznamo svoj ručak. Ovo je tako udaljeno i strano. Otuđeno i ne "naše".

Roštilj ispod zvijezda... zamazati se ugljenom i nagutati dimom, gladan jedva dočekati klopu i s guštom grickati one reš-pečene dijelove mesa... stvarno nezamjenjivo bilo kojom tehnologijom. A što... čak i roštilj uz moderne pekače gdje samo staviš meso, a ovaj grije na plin nije isto.

Sada mogu pogledati film i na mobitelu. I na MP3-ju. Nedavno smo u busu preslušavali sve pjesme na supernabrijanim slušalicama i uživali. To su neke pozitivne stvari tehnologije. Ali s druge strane, sve je toliko dostupno da umjetnici u potpunosti gube svoj identitet. Još samo jedan film u nizu... još samo jedan pjevač u nizu... Malo je onih koji su spremni utrti mladim generacijama osjećaj bliskosti kao što su to radili prošli izvođači. Sve je izloženo, globalizirano i apsolutno ništa nije osobno.

Sve to dovodi do separacije čovjekova identiteta od društva. Ljudi su izgubljeni... dok ujutro poluprobuđen pereš zube gledaš u video apsolutno vedrog, nasmiješenog čovjeka kako gotovo robotski savršeno bez zamuckivanja govori o novom automobilu. To nije normalno za psihu jer je umjetno i neprikladno tadašnjem trenutku.

Primjer s kupovanjem hlača ili umreženost medicinskih sustava su super stvar. I internet i mobiteli. I MP3. Ali naš mentalitet nije. Radimo neprikladne stvari. I mislim da nismo svjesni koliko je potrebno da svoju i tuđu energiju podijelimo s predmetima koji su naši. I kako je ljepše imati zamazane papire i roštilj kojemu je jedna rešetka savijena i krevet kojemu jedan feder škripi.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 1:45 pm

@ Legionar

Dijelimo slične poglede, ipak moramo se naviknuti (ili možda pihvatiti) da ljude možda ne zanima "kuharsko umijeće i sposobnost, razmišljanje tijekom kuhanja" i sve ostale stvari, pa čak i da im ne smeta "separacija čovjekova identiteta od društva". Općenito se gledaju prednosti, ne nedostaci nečega, i isto tako praktičnost na prvom mjestu. Meni bi recimo jedna kuhinja koja mi sama skuha sve bila idealna jer mi se neda stajati kraj špareta niti znam kuhati rofl2
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 4:34 pm

Eh Legi hoćeš li se ti odlučiti jesi za ili contra novih tehnologija ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 4:54 pm

Hm, znam da sam definitivno za tehnologiju. Meni su te mogucnosti predobro nesto. Ja bih teleporter, trikoder i ostale gadgete iz Zvjezdanih staza. Da se razumijemo. Ja sam odrasla igrajuci se vani. Ako bi izostali iz skole zadace smo prepisivali rukom, skripte su se kopirale. Komp sam dobila sa nekih 22. Obozavam prirodu, more, zivotinje i kontakt sa svime navedenim. Ne bih mijenjala igre iz djetinjstva ni za sta na svijetu. Ni za kakvu kompjutersku igricu ili tako sta. I eto...nemam problema sa idejom tehnoloskog svijeta. Ne vidim da se to ni na koji nacin kosi sa icim. Govoriti protiv mi je kao kad katolicka crkva govori protiv svih drugih vjera i vjerovanja. Cak ako bi svi ljudi bili primorani da imaju sve navedeno to bi znacilo apsolutni porast standarda. Znacilo bi da nema siromastva i gladi. Istodobno mi smo dio prirode i ne mozemo se odvojiti od nje cak i da zelimo jer bi umrli. Dakle, od prirode nas nitko ne moze odvojit.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitimesri svi 18, 2011 5:29 pm

Mislim da je neminovno da će se tehnologija dalje razvijati, druga je stvar osobnog mišljenja i koliko je kome tehnologija potrebna u svakodnevnom životu.
Ja ne pripadam facebook generaciji i moram priznati da sam iznimno sretna što nisam dio nje.
Eto, sad bih radi praktičnosti kao i Legi bila prisiljena visiti na faceu ili sve obavljati putem neta.
Drago mi je što su kompjutori praktički tek dolazili na mala vrata, kad sam bila u srednjoj školi. miga

@Alpha, sve to stoji, ali ipak je jedna činjenica nepobitna. Tehnologije nužno sa sobom povlače određene sociološke reakcije. Mi nikad u potpunosti nismo odvojeni od prirode, ali već smo se od nje udaljili.
Naravno da ne mora značiti kako ću ja kao pojedinac, razvitkom tehnologije postati čovjek-robot, ali imam dojam da tehnologizacijom globalno dolazi do sve veće alijenacije ljudi.
Sve se svodi na to da se što više stvari obavi u što manje vremena i to posredstvom umjetno stvorenih pomagača.
Mi sad samo možemo nagađati kakve će to dugoročne posljedice imati po pitanju dugoročnih posljedica na ljudsku vrstu i eventualnih promjena u genetici.
Društvo već sada počinje nametati kojekakve tehnološke standarde kao nešto što jednostavno moramo imati i samo se nadam da u tome neće otići predaleko. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Buducnost Empty
PostajNaslov: Re: Buducnost   Buducnost Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Buducnost
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Strah od buducnosti ili nada u buducnost...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: