Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ubrzavanje vremena i karma

Go down 
+2
MoW
Alpha
6 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 10:27 am

Na svakom koraku mozemo cuti kako vrijeme brzo prolazi, kako prije nije bilo tako i sl. Vjerujem da taj subjektivni dozivljaj ubzranja vremena ima velike veze sa brojem razlicitih obaveza koje u tijeku jednog dana napravimo. Tome je jako pripomogla tehnologija pa neke firme cak traze svoje zaposlene da ni na trenutak ne smiju ostaviti mobitel (cak ni kada idu na wc).
Medjutim, o ubrzavanju vremena prica se i na filozofsko-duhovnom nivou. I dalje se radi o subjektivnom dojmu obzirom dan i dalje traja 24h ali navodno su se stvari jako zahutale. Problem je sto mi ne razumijemo dovoljno samu prirodu vremena tj. da li ono uopce postoji ili je samo rezultat opazaca pa da bi mogli kazati nesto vise o temi ubrzavanja.
Kako se to ubrzavanje ocituje na duhovnom planu i zasto se kaze da je vrijeme ubrzalo? Najvise se to ocituje u karmi i razvoju svijesti. Razvoj svijesti se, cini se, ubrzava u odnosu na prije. Ali jos vaznije je sto se karmicki dugovi sve brze rjesavaju. Sto to znaci? Pa, smatra(lo) se kako se prije karma rjesavala daleko sporije. To bi znacilo da je netko napravio nesto radi cega bi patilo sedam generacija nakon te osobe. Naravno, nakon sedam generacija vise nitko nije znao da je neki tamo cukuncukuncukun djed ubio nevinu osobu pa da je to zato. Tako je ispadalo kao da se karma uopce ne vrati osobi koja je zlodjelo napravila vec nekom potomku koji, naizgled, nema veze s icim. Da li taj potomak uistinu nema veze s icim, koji su mehanizmi ostvarivanja takve karme i sto je bilo sa ubojicom tj. kako se on ponovno rodio i u kojem obliku za sada nije vazno. Ono sto je bit ove teme jeste da se tvrdi kako se karma danas vraca gotovo instant. Dakle ili odmah onome tko je nesto zeznuo ili na njegovoj djeci. Vise se ne ceka generacijama da se nesto realizira. I stvarno ako pogledate nase politicare vidjet cete da se jedom velikom broju nesto desilo sa djecom. Ili su bolesna, ili su poginula, ili umrla od bolesti, ili su se ubila (kao sto sam procitala za kcer ratnog zlocinca Ratka Mladica kojem se kcer ubila njegovim pistoljem).
Osim toga, zamjetila sam i direktnu karmicku reakciju (da to tako nazovem) u smislu da se stvar desi samoj osobi koja si stvara blokadu. Ne mora se raditi tu o necem radikalnom tipa ubojstvo. Moze biti cisto nesto jednostavno. Recimo da se ruga nekom pa se toj osobi desi takva situacija da se nadje u polozaju osobe kojoj se rugao/la.
Kada napravimo neku glupost pa nam se nesto desi tipa udarimo se slucajno ili tako nesto ljudi kazu "Bog te kaznio", a neki kazu "Svemir te voli". Obje stvari zapravo govore isto samo sto ova katolicka mora biti slozena u smislu strasenja (ali to zanemarimo). Naime, zeli se raci da ako nesto zeznemo i odmah dobijemo rekaciju svemira/Boga odradili smo "dug" za to nesto. Dakle, svarno se moze reci da nas svemir voli jer se taj dug ne gomila u karmi.

Da li se vama cini da vrijeme ubzrava? Da li ste to zamijetili na vlastitom primjeru ili na primjerima ljudi oko vas? Da li smatrate da je to dobro tj. da je bolje da se karma zavrti odmah kao sto je navedeno u gornjim primjerima? Da li i sami pazite sto radite bas radi toga? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 10:49 am

Ova tema je vrlo zanimljiva. ides
Čini mi se da je mene "Svemir volio" od kad znam za sebe na način kako si to ovdje lijepo prikazala. Dakle, "kaznu" bih dobio ubrzo nakon što sam nešto loše učinio. Koji put sam "dobio po prstu" iako naizgled nisam ništa krivo učinio (kad sam poslije razmislio u većini slučajeva našao bih uzrok), a par puta sam zamijetio (iako je to zaista rijetko) da sam prvo dobio kaznu, a tek nakon toga sam nešto napravio što nije bilo dobro. Dakle, koji put je kazna prethodila akciji dovoljno blizu da bih to dvoje povezao. face
Stoga ne mogu na vlastitom primjeru govoriti o ubrzanju razrješenja karme. :)
Ono što mogu reći je to da ako osvijestimo svoje akcije i ako smo dovoljno prisutni u trenutku, tada ćemo lakše zapaziti taj odgovor Svemira, jer je on koji put vrlo suptilan i praktički uvijek pravedan - vrati nam se milo za drago, da se tako izrazim. Moguće je da je u novije vrijeme više ljudi postalo svjesnije svojih akcija i kazne za tu akciju pa je samom svjesnošću potaknut brži odgovor Univerzuma. To je svakako moguće, ali ne bih brzao sa zaključkom da se vrijeme kao fizikalna kategorija ubrzava. Vjerojatnije mi je da svjesnost o činu i posljedici raste i da se samim time posljedice prije ispolje. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 10:55 am

Mislim da nije stvar u svjesnosti jer bi to podrazumijevalo da su ti ljudi povezali svoja zlodjela sa onim sto se desilo. Mislis da je Mladic na svjesnom nivou sam sebi kriv? Nije. On za sebe ima opravdanje. Osim toga, veca svijest bi uzrokovala manja zlodjela.
Dakle smatram da je vecina ljudi i dalje jednako nesvjesna, i dalje ufurana u neke svoje filmove i cak kada bi im netko sve obrazlozio oni bi tu pricu o svjesnosti odbili iti cuti jer tako nesto trazi puno rada na sebi i oko sebe.


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 11:07 am

Ja baš i nisam primijetio nešto od tog ubrzanja vremena o kojem pričaš. Doduše da bi to znali morali bi se sjećati puno, puno stvari i jako daleko u prošlost i to najmanje do unazad sedam života. No da se nešto promijenilo na univerzalnom nivou za vrijeme našeg života, hm nekako je to teško za povjerovati. Ono što ja primjećujem je to da su ljudi danas ili možda bolje reći i prije i danas dosta egoistični pa onda razdoblje u kojem žive smatraju nečim višim, nečim boljim, ali i nečim težim, a ona prijašnja razdoblja smatraju "lakšim" i kako je prije bilo bolje, jednostavnije, sporije... Naravno sve je to iz naše perspektive jer ne znamo ili ne želimo znati s čime su se borili prijašnji ljudi, kakvi su njih problemi mučili. Postoji stara narodna poslovica koja kaže da su nama naši problemi najveći...

Što se tiče karme to meni nema baš puno smisla, jer oduzima mogućnost slobode volje, osim u "prvom" životu. Svi ostali služe da se ili popravi ono što je počinjeno u prošlom životu ili pak kao nagrada za prošli život. A zašto bi se bilo što trebalo popravljati ako smo mi slobodni? Jednako tako zašto bi trebali dobiti bilo kakvu nagradu na nešto dobro što smo učinili, kad je samo to dobro nagrada sama za sebe. Slično kao raj i pakao u katoličanstvu s time da je meni raj puno veća nelogičnost nego pakao ;) Još manje smisla ima kažnjavanje djeteta nakon sedam generacija za nešto što je predak učinio.

Naravno slobodna volja ne znači potpuno ukidanje načela uzrok posljedica, to se možda dobro vidi na primjerima teških zločinaca, koji čim se maknu sa pozicije moći i vlasti, naglo se srozaju na svih razinama i fizičkim i psihičkim i nakon par godina ih se više gotovo i ne može prepoznati. Fizički su bolesni i praktički na samrti, a psihički ili uništeni ili su prolupali.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.


Zadnja promjena: Chakotay; uto svi 31, 2011 11:18 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 11:17 am

Složio bih se s Alphom da je i danas većina ljudi nesvjesna. Ljudi kao što je Mladić to samo potvrđuju, jer ne razumiju da će ono što rade imati loše posljedice po njih. Opravdavanje nije svjesnost, on duboko u sebi zna da je to što radi neispravno, ali sagradio je egoistični zid opravdanja. To ga izjeda i on propada, kao što je Chak uočio.
Drugim riječima, ako povećavaš vlastitu svjesnost prije ćeš uočiti da ti se događaju kazne za ono što si krivo učinio. Ostaje za debatirati da li ti samim time što nešto uočavaš kazne dolaze prije nego kod onih koji to ne uočavaju. Rekao bih da da, ali mehanizam za to mi nije dokraja jasan. Zato se može učiniti da se vrijeme ubrzalo u smislu da će kazna doći prije. Ali rekao bih da to vrijedi samo na osobnoj razini, ne na razini čitavog čovječanstva. Samim time što je tehnološki razvoj ubrzan, ne znači da su zakoni karme ubrzani. To je samo iluzija koju nam donosi tehnološko doba. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 11:23 am

MoW je napisao/la:
Složio bih se s Alphom da je i danas većina ljudi nesvjesna...
Da pitanje je samo kolika je ta razina svjesnosti tj. nesvjesnosti, pa i tome ovisi da će netko stvari doživljavati kao božju kaznu koja je nepravedna ili pak kao jednostavno univerzalno pravilo uzroka i posljedice, koja niti je pravedna niti nepravedna nego jednostavno takva :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 11:37 am

@MoW...tehnoloski razvoj nema veze s karmom nego samo povlacim paralelu za sveukupni subjektivni osjecaj ubrzanja vremena.
Takodje nisam sigurna koliko su ljudi poput Mladica svjesni uzroka i posljedica jer on se smatra nevin, a za samoubojstvo kceri vjerojatno krivi Boga ili nesto tako.


@Chak...Naravno da se ne mozemo sjecati neceg unazad 7 generacija ali postoje zapisi drugih. Ne sjecamo se ni perioda kamenog doba pa se ponasamo kao da je posve jasno kako je to bilo tocno onako kako nas uce.
Dakle, evo jedna prica. Zena je imala problema sa zacecem. Isla je po doktorima ali se nista nije dalo napravit. Kako to obicno biva nakon zapadne medicine ljudi se okrenu alternativi. Tako je ona dosla do nekog tko joj je kazao kako se radi o karmickom problemu nekog u obitelji. Zena je pitala svoju baku (koja je srecom bila ziva) da li zna da li je netko u obitelji napravio neki grijeh po pitanju djece. Ispalo je da je upravo ta baka napravila grijeh (ali vise nisam sigurna sto tocno). Uglavnom kada se to osvijestilo i baka ispricala i pokajala se problem doticne zene je nestao. E sad, zasto bi uopce ta zena imala problem radi grijeha bake? Mi karmu dozivljavamo kao nesto jako jednostavno i sto bi moralo funkcionirati po principu trenutne akcije i reakcije. Ne znam zasto je to tako jer ako otac napravi dug i umre tada taj dug nasljedjuju djeca iako nisu imala veze sa stvaranjem duga.
Predpostavljam da je karma kompliciranija od nasih ljudskih zakona koji isto pomicu dug na iducu generaciju. Predpostavljam da se kod karme uzima prilican broj parametara od cega bi jedan mogao biti i cisto fizioloske prirode tj. nesto sto ostaje zapisano u nekom informacijskom polju nase dna i sto se onda dalje prenosi. Osim toga tu je i slobodni odabir koji vrsimo prije nego se rodimo tako da na neki nacin opet biramo da se rodimo bas u toj obitelji (mozda kao taj neki u sedmom koljenu) kako bi naucili nesto bas na osnov te karme koja slijedi od prije. Mozda dojdemo u tu obitelj bas prekinuti tj. otkupiti tu karmu jer smo dovoljno jaki za to. Na koncu mozda se bas inkarnira ona ista osoba koja je zlocin i pocinila davno prije da to sam otkupi. Malo je tesko ulaziti u mehanizme karme. Jedino ju mozemo priznavati ili ne priznavati. Medjutim cak i ako nam se ne cini fer to ne znaci da ju ne priznajemo.

Sto se tice slobode kada se rodimo. Imamo slobodu djelovati ispravno ili ne ispravno u odnosu na situacije u kojima se nalazimo. A cinjenica je da se ljudi najdu u svakakvim situacijama za koje se cini da su upali slucajno. Netko se moze roditi sa nekim defektom pa mozemo reci kako Bog nije pravedan jer sto je dijete krivo... Ako mi podefaultu zasluzujemo cisti pocetak i da smo svi jednaki onda ovdje nesto grdno ne valja. Medjutim mislim da je tu krivo polaziste da je to tako. Mi se radjamo u vreci cavala.


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 12:11 pm

Da definitivno se slažem da mi puno toga ne znamo i da samo tapkamo u mraku i tu i tamo otkrijemo koju sitnicu. Moguće je da karma funkcionira na način da mi kad izaberemo tijelo, roditelje, obitelj... dobijemo i cijeli paket u kojem se nalazi i karma koju onda moramo odraditi. To se u stvari i ne bi kosilo sa slobodnom voljom jer smo mi to izabrali i znali smo što sve nosi (i dobro i loše). Baš kao što se i naši zakoni (barem ovaj spomenut :) ne kose sa načelom pravičnosti jer se dugovi doista prenose na nasljednike, ali samo do visine vrijednosti nasljedstva ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 12:29 pm

Alpha, super tema ides

Nakon što sam pročitala nekoliko vaših postova, skužila sam kako je nešto što me muči zadnjih dana zapravo povratni efekt nečega što sam sama radila (gotovo identična situacija.. samo se obrnula). Nije mi dosad palo na pamet povezati ta 2 događaja scratch To je jedan od rijetkih primjera kada mi je odgovor došao s malo većim vremenskim odmakom :/

inače, meni se događa da "odgovor" dolazi jako brzo (dan, dva) nakon počinjene pogreške. Ako je povezano s nekom osobom (npr. ako sam ogovarala) , vrati mi se od iste osobe negativna reakcija, makar ta osoba sigurno nije mogla saznati da sam ju ogovarala.
Ako ovako općenito radim neku grešku , situacija se obrne i ja (naizgled ni kriva ni dužna) budem žrtva slične situacije.
Mislim da je super stvar kad se dug tako brzo vraća jer tada uspijem prepoznati gdje griješim i bolje zapamtim kakav je bio osjećaj primiti negativnu reakciju nazad :/
K tome još i super pomaže u osvješćivanju da sam si sama kriva miga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 12:52 pm

@Chak...i zamisli onda da si naslijedio kucu u kojoj si zivio i do tada i to je, zpravo, jedino sto imas ali ti zakon to oduzme jer je dug jos i veci nego je vrijednost kuce te ti ostanes na ulici, a tehnicki nisi kriv ni za sta :P

@Flory...sve u svoje vrijeme...pravo vrijeme :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 1:16 pm

flory je napisao/la:
...K tome još i super pomaže u osvješćivanju da sam si sama kriva miga
Mislim da je upravo to važno, osvjestiti što smo pogrešno napravili i ako je to potpuno osvješteno tada to više nećemo ponoviti i tada je "karma" ili kako god da to nazove ispunjena. Taj ispit smo položili. Ako pak krivimo nekoga drugoga za nešto, to nam je siguran znak da smi i dalje na pogrešnom putu i da će nam se i dalje tako nešto dešavati.

@Alpha a čuj kuća tako i tako nije tvoja, mislim nisi vlasnik, a ako ju je tvoj otac stekao na način da je podigao kredit i kupio ju, onda je mislim pravično da nasljednik ako želi ostati živjeti u kući i preuzme otplatu tog kredita. Nasljednik uvijek ima izbor, vratiti dugove ili dati da se proda nasljeđena imovina pa da se od tog novca vrate dugovi. Izbor je na nasljedniku. Meni se to čini pravičnim rješenjem.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 1:24 pm

Vise sam mislila ovako. Covjek zivi u kuci koju je naslijedio od svojih rodtelja i nije pod kreditom. Pokusa pokrenut posao pa ju stavi pod hipoteku ali posao propadne jer razno razni Todorici ne placaju ljude od kojih kupuju robu sto drzava tolerira ali taj covjek isto tako MORA platiti sve dadzbine drzavi i svojim dobavljacima. Onda ga srefi kap od stresa i umre, a kuca koja je u obitelji vise od sto godina se oduzme djeci koja su ostala. Nakon toga to isto dijete dozivi sve kao veliku nepravdu i pokusa utuziti nesto/nekog ali to, naravno, traje minimalno 20 godina. Onda dijete nakon 5 godina podstanarstva i maltretiranja po sudovima dobije zivcani slom i ubije se cime navuce na sebe i svoju djecu losu karmu. Eto ti prica o karmi i zakonima :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 3:37 pm

Nikako na kraj s tom karmom. Ali skorz je sve jedno jel ovog oca strefila kap i jel umro od stresa i silne nepravde, jer da je poživio, banka bi mu tako i onako uzela kuću jer ne bi mogao vraćati kredit, pa bi i on i njegova djeca završila na cesti. Jednako tako bi i on vodio puste i niš koristi sudske postupke, pa bi sve njih dočekala ista sudbina bez obzira što je ovaj otac živ.

E sad jel možemo mi tu karmu navesti da radi malo i za nas, a ne samo protiv nas, jer u protivnom je bolje i da je uopće ni nema zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 4:16 pm

Kad cekam da mi dodje placa,vrijeme nikako da prodje a kada je primim,4-5 dana mi prolete
u sekundi i ponovo se vracam na usporavanje vremena u ocekivanju slijedeceg ubrzanja.. ides
A karma,hebes karmu kad se nema love... zubi
Ja bih to usporedio sa onim cuvenim,da se popnem na nju,sve bih dao za nju,
a kad sidjem sa nje,pljunuo bih na nju.. cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimeuto svi 31, 2011 4:34 pm

@Chak...da, ali zasto bi se to desilo? Zato jer sustav ne funkcionira kako bi trebalo i spor je toliko da se skoro niti ne mice (osim ako nije u vlastitu korist) dok covjek tu nije bas previse kriv. I onda se covjek najde u situaciji u kojoj moze reagirati tako da se ubije ili da se na ubije. Ako se ubije onda karma ide na stetu, ako se ne ubije ide na korist.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimesri lip 01, 2011 11:57 am

A čuj ako se ubije, onda ne znamo što se dešava... a ako se ne ubije onda je najebo zubi Barem što se tiče ovog našeg primjera, no ako se gleda malo šire i ako je to karmički tako postavljeno da bi on iz tog svog lošeg iskustva izvukao neku korist i tako se naučio nositi sa tim nedostacima tada je to onda dobro za njega. Naravno ono što je problematično je to da je to jako teško "vidjeti" osobi koja se nalazi u toj situaciji. Eventualno tek nakon nekog vremena možemo uočiti i shvatiti smisao stvari koje su nam se dešavale u prošlosti.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimesri lip 01, 2011 1:00 pm

Da. Lako je biti general nakon bitke ;)

Ali vratimo se na temu...da li se vrijeme po pitanju karme, po vasem misljenju, ubrzava?


_________________
Respect
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitimepet lip 24, 2011 11:19 pm

Ako mene pitate dobro je da karma kao univerzalni oblike pravde djeluje brzo i efektivno.
Ja npr. nisam primjetio neko odstupanje jer sam se očito rodio u ''ubrzanom vremenu''.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ubrzavanje vremena i karma  Empty
PostajNaslov: Re: Ubrzavanje vremena i karma    Ubrzavanje vremena i karma  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ubrzavanje vremena i karma
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Karma
» Jedinice! Tema za ubrzavanje forumske evolucije.(IMacro)
» Zaustavljanje vremena...
» Zimsko racunanje vremena
» Problem,vec duze vremena :)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: