Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   čet lip 02, 2011 4:20 pm

Vidljiva iz svemira
VIDEO: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?

David Martines predstavio je Youtube publici svoje nevjerojatno otkriće na koje je naišao istražujući satelitske snimke površine Marsa u programu Google Mars. Izgleda da je njegova predanost urodila plodom.

Više na net.hr

Što mislite da li je pravo ili je fake? Ako je pravo, što je to?

Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   čet lip 02, 2011 5:07 pm

Izgleda da Google voli ubacivati neidentificirane objekte u fotografije za Google Earth i Google Mars. Dobar način da "navuku" nove korisnike na te programe, besplatna reklama. Da takva građevina postoji, siguran sam da se ne bi vidjela, baš kao niti neke vojne baze na Google Earthu...

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   čet lip 02, 2011 11:32 pm

Hm dakle samo ubačena reklama, a na Marsu nema ničega od toga. Moguće, ima smisla ovo što kažeš da mi to ne bi vidjeli da to doista i postoji.

Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   pet lip 03, 2011 2:07 pm

Sve je moguće, koliko znam, Google ima i neke svoje satelite u orbiti, moćna je korporacija i iz "zafrkancije" su objavili plan da im je jedan od ciljeva srušiti postojeće vlade :D
Ko zna, možda građevina doista i postoji...

Žaba

Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Registration date : 19.12.2010

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   ned lip 05, 2011 11:09 am

sumnjam da već netko od vodećih nebi otkrio tu građevinu nakon tolikih godina proučavanja planeta
[Vrh] Go down
Matrix
Žaba

Male
Taurus Monkey
Broj postova : 215
Registration date : 26.11.2009

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 6:48 am

Nema baza na Marsu.

Ima u špiljama nešto marsovaca al kako ljudi dolaze oni biježe jer ne žele s ovom rasom imati posla.

[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 10:42 am

Skulptura je napisao/la:
Izgleda da Google voli ubacivati neidentificirane objekte u fotografije za Google Earth i Google Mars. Dobar način da "navuku" nove korisnike na te programe, besplatna reklama. Da takva građevina postoji, siguran sam da se ne bi vidjela, baš kao niti neke vojne baze na Google Earthu...

Besplatna reklama se čini kao dobar motiv.
Međutim, što se cenzure tiče, ona je moguća samo ako znaš gdje nešto treba cenzurirati. Teško da je netko išao pregledavati čitavu površinu Marsa u potrazi za nečim što bi trebalo cenzurirati. Ne kažem da je nemoguće, ali to bi zahtjevalo dane posla.
Ono što je problematično međutim to je čista veličina tog objekta. Jer ako je autor u pravu, a čini mi se da jest, radi se o objektu od par stotina metara u duljinu i pedesetak u širinu. To nipošto nismo mi mogli izgraditi jer bi se za takvo nešto već načulo.
Zapravo, što se mene tiče, postoje samo dva logična objašnjenja ove pojave:
1. Netko je išao namjerno ubacivati objekt u bazu podataka slika da navuče korisnike koji na to naiđu.
2. Radi se o artefaktu nastalom pri spajanju satelitskih snimaka, jednostavno je na tom dijelu falilo dovoljno podataka pa je ostavljeno bijelo.

Izglednija tvrdnja je ova prva, budući da je za ovo drugo prikaz objekta nekako čudno pravilan. Drugim riječima, da je došlo do pogreške pri spajanju slika bio bi primjetniji "aliasing" iliti nazubljenost i kockatost čitave slike.

U svakom slučaju nešto čudno je posrijedi.

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 2:02 pm

Da se tamo doista nalazi takva građevina, ne vjerujem da bi nam stručnjaci zatajili to, a ako bi i htjeli, onda bi to i učinili te ne bi učinili takvu stvar koja djeluje kao reklama, doduše dobra reklama.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 2:06 pm

evo šta danas kažu.. čudno je što su se zamarali da to demantiraju, al ipak...

And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Matrix
Žaba

Male
Taurus Monkey

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 2:14 pm

sve su baze na marsu podzemne i pripadaju marsovcima koji bježe od tamo jer ce doci ljudi na mars a marsovci ne žele imat s ovom rasom ništa jer vide kakvi smo pa bježe

to je vjerovatno neka greška vizualna i to je to

pametnije bi tim znanstvencima bilo da objasne odakle ove rupe na mjesecu

http://www.24sata.hr/znanost/manje-gradnje-za-bazu-indijci-otkrili-spilju-na-mjesecu-211981
[Vrh] Go down
Matrix
Žaba

Male
Taurus Monkey

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 2:25 pm

eks baze nekih drugih

iskopa se rupa i napravi cilindar dole tj cila baza

gore je ulaz

sad kako ljudi idu i na mjesec sve su razmonitrali i ostale rupe
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 2:26 pm

biga je napisao/la:
evo šta danas kažu.. čudno je što su se zamarali da to demantiraju, al ipak...
Eto riješili smo i tu zagonetku, pa možemo dalje lol!

Žaba

Male
Taurus Monkey

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 2:27 pm

fala k kad pitaš znanstvenike oni ce rec da je to prirodan fenomen

eto priroda izbužala rupu sto metara u dubinu i osamdesetak metara u širi ono valjkastog oblika

nema priroda pametnijeg posla na mjesecu nego bužat rupe
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 6:20 pm

Ako su sve baze na Marsu podzemne, kako je onda uopće netko saznao za njih? I još uz to zna kakvi su marsovci? confused
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek

Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Registration date : 08.09.2010

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 7:36 pm

Ja sam možda čudak, ali ja vjerujem u ovo što se vidi na Marsu. Gledala sama, čak i okolna mjesta, i sve mi se nekako čini da oblici koji su dolje, jesu malo zanimljivo postavljeni....
I, naravno, ja koja sam pobornik Sitchina, njegove tvrdnje sada još više imaju smisla.
"Revizija postanka" opisuje svemirsku bazu na Marsu. Oni koji su pročitali "Reviziju postanka", znaju da je Sitchin spominjao da je na Marsu vjerojatno bila svemirska baza.
Ne znam... Meni se čini vjerojatno.

8)

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 8:33 pm

Dada289 je napisao/la:
Ja sam možda čudak, ali ja vjerujem u ovo što se vidi na Marsu. Gledala sama, čak i okolna mjesta, i sve mi se nekako čini da oblici koji su dolje, jesu malo zanimljivo postavljeni....
Nisi jedina zubi

Pračovjek

Female
Libra Horse

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 8:57 pm

Ajd barem je netko na "mojoj strani" :P
Prije nisam toliko razbijala glavu, ali nakon pročitanog Sitchina, gledam drugačije...

Žaba

Male
Taurus Monkey

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 9:14 pm

Blizzard je napisao/la:
Ako su sve baze na Marsu podzemne, kako je onda uopće netko saznao za njih? I još uz to zna kakvi su marsovci? confused

Pa možeš pitati dva totalno odvojena izvora. Mene i još jednoga. Napominjem da su totalno dva izvora koja nisu do toga došla skupa nego svak svojim putem. Drugi izvor ti je clan Formica na galaksija forumu pa ga pitaj o Marsu. Nemoj ništa reci da sam ja rekao ovo. Samo ga pitaj o Marsu. Reci ce ti isto ovo šta i ja.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 9:18 pm

Ne poznajem dovoljno kako kozmičke zrake točno utječu na kameru, ali se čini logično objašnjenje. Ipak, ono što mi nije jasno to je zašto nije isto mjesto više puno snimano i onda se našao neki presjek fotografija koji bi eliminirao smetnje ovog tipa? misli
Tu je potrebno samo relativno jednostavna obrada slike.
Logično bi bilo kartografirati cjelokupnu površinu nekoliko puta i onda poslati konačnu sliku. Nije da je prilikom kruženja satelita svaki put drmnula zraka na isto mjesto.

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 9:30 pm

Za baze ispod površine Marsa nemamo pouzdanih izvora. Sitchin nije pouzdan izvor, ali je svakako bio zanimljiv lik. Osoba koja nije znala dovoljno dobro stare jezike a upuštala se u slobodan prijevod. U svakom slučaju pobudio je niz pitanja. :)
On nije niti jedini koji govori o bazama vanzemaljaca na drugim tijelima u sunčevom sustavu. Na Mjesecu vjerojatno na tamnoj strani postoje baze o čemu je pisao poznati remote viewer Ingo Swann, a neki čak smatraju i da je Mjesec umjetan satelit i da je prilično šupljikav.
Neki drugi autori smatraju da postoje baze na Marsu, da je Phobos, Marsov mjesec, umjetan, kao i to da su moguće vanzemljaske baze i na Jupiterovim i Saturnovim mjesecima. Recimo Saturnov mjesec Japet koji ima prilično umjetan izgled i inklinaciju poslužio je Georgeu Lucasu kao predložak za poznatu Zvijezdu smrti, razornu svemirsku postaju.

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 10:11 pm

Matrix je napisao/la:
Pa možeš pitati dva totalno odvojena izvora. Mene i još jednoga. Napominjem da su totalno dva izvora koja nisu do toga došla skupa nego svak svojim putem. Drugi izvor ti je clan Formica na galaksija forumu pa ga pitaj o Marsu. Nemoj ništa reci da sam ja rekao ovo. Samo ga pitaj o Marsu. Reci ce ti isto ovo šta i ja.

Pa dobro, naveo si čovjeka koji bi mi rekao isto što i ti, međutim moje pitanje i dalje stoji, a to je odakle tebi, njemu, ili bilo kome drugome informacija o podzemnim bazama na Marsu. Mislim, to je moje pitanje, ne tko bi mi sve rekao to isto.
[Vrh] Go down
Matrix
Žaba

Male
Taurus Monkey

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 10:16 pm

Pa njemu jer je šetao tamo astralno. Meni rekla mi pticica. Komuniciram sa špijunima. Imam krticu u neprijateljskim redovima koja mi sve otkrije.

Ne zamaraj se. I onako kad ljudi stupe nogom na Mars za kojih deset il dvadeset godina nece ništa nac jer ce svi Marsovci do tada otic i uništit ce tragove bilo kakvog svog prisustva tamo.

Ne vole nas. Vide kakvi smo pa bježe.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 10:19 pm

Oh, pa znam tog Formicu, doduše sa nekog drugog foruma, čitao sam kako je on sve to pričao. Ne znam, tip mi se ne čini sasvim čist, da ti budem iskren xD

Naravno da se neću zamarati, to je tek toliko informacije radi.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek

Female
Libra Horse

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 10:20 pm

Vjerujem da tamo postoje građevine i tisuće drugih stvari, ali da su tamo marsovci... Ne, mislim da na marsu jakooo dugo nema nikoga. Barem ne stalnih stanovnika, poneki posjetitelj valjda dođe... lol!

Žaba

Male
Taurus Monkey

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   uto lip 07, 2011 10:28 pm

Pa postoje neke građevine , preciznije ostaci nekih građevina.

Lice na Marsu npr :

Cydonia (region of Mars)

http://en.wikipedia.org/wiki/Cydonia_%28region_of_Mars%29
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?   Today at 9:02 am

[Vrh] Go down

Na Marsu otkrivena nepoznata građevina?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Dobro iskorišten proljetni dan-Petrinja
» Visoki jaglac (Primula elatior)
» Izvidnica za susret - Mraz i Target
» Alternativna oprema za boravak u prirodi
» građenje od drveta, blata, slame i sl.