Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Demoni istina ili praznovjerje

Go down 
+14
The Dark Princess♥
Madonna
Einar
Korplikan
Reptil
Star
Alpha
Chakotay
Blizzard
biga
Sin_Nanna
MoW
Matrix
sizif100
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Demoni istina ili praznovjerje   Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Icon_minitimesri lis 03, 2012 1:59 pm

@ Lera....

ma mozes ti definirat sve i svasta ali je mudro imati stvarno iskustvo toga nekoga termina sa kojim ces onda spojiti to iskustvo.

Moj savjet ti je da gledas na cjeli spektar iskustava koje mozes dozivjeti kroz uzrok i posljedicu koje dovodi to tog iskustva.Npr ako zelis iskusiti nekakav astralni pakao i zadrzati se u njemu(ako si mazohista ili pak Svjesno bice koje zeli da spasi bica iz pakla zrtvujuci sebe) onda ti mozes definisati to iskustvo kao dobro a neko bice koje ti pomogne u tome kao dobro takodje,ali to je samo jer si u tom uzrocno-posljedicnom lancu prvo definisao to iskustvo(subjektivno) kao dobro.Mozda to nije dobro za tebe ili Ispravno i mozda se pojavi bice koje ti to govori,ali ti ces njega zbog svoje prethodne definicije djela licnosti da vidis kao ne-dobro.

Cjeli fizicki svemir i astralni(kojeg vecina ljudi uspije da iskusi u toku zivota u nekoj mjeri) su samo posljedica kauzalnog svemira,odakle potice zapravo sav red i sklad,i sve ono sto Jeste Objektivno dobro(jer na toj razini su umrle definicije licnosti koje gledaju stvarnost kroz filter ja-drugi te dobro-lose).Postoji Objektivno dobro,srecom,inace kad bi se za dobro i lose pitali ljudi sa fokusom definicije licnosti na astralu tu bi njihove subjektivne definicije definisale dobro i lose...

Moras poznavati sve razine kreacije kao i razine onoga sto nije kreairano pa da dobijes barem intelektualni model koji ti dava odgovore na ta pitanja(iako je mnogo bolje direktno to sve iskusiti pa znati).

Ukoliko mene neko pita,sva bica koja pomognu nekome da pocne da funkcionise iz kauzalne razine(min) su najsvetije nesto sto postoji.Vec taj uspjeh u praksi je vrjedan da mu se svi ljudi na zemlji poklone i zahvale.a to je zapravo uspjeh samo iz perspektive ljudi definisanih u svome astralnome balonu.Iz perspektive oslobodjenih bica(Bogova,kojih ima beskonacno,iako je njihov temelj Jedan-Svjest,a oni su Bogovi jer se zrvtvuju za druge a najveci Bog(oslobodjeno bice) je onaj koji se najvise zrtvovao) to je nebitan dogadjaj,jedva primjetan.Ta bica se bave sluzenjem jedni drugima i vodjenjem ljubavi postojanjem,non stop i na tim razinama nit ima definicija licnosti,nit dobrog ili loseg,nit dualnosti,nit icega prolaznog.

Samo ekstaza,ljubav,(ne)postojanje,sluzenje,davanje sebe,zrtvovanje,mudrost,transcendencija.Po meni,to je raj,rajsko stanje Svjesti.

Raj kakav ga vecina ljudi zamislja kao mjesto ispunjenja zelja nije to,jer su zelje astralna supstanca,tako da to moze biti jedino raj na astralnoj razini,astralnom svemiru.A to nema veze sa oslobodjenjem,jer takav raj je prolazan osim ako se neko ne zrtvuje za stanovnike toga raja(tu valjda moze doci prica o Isusu koji se zrtvuje za njih) ali po logici stvari je bitnije postici oslobodjenje a ne taj astralni raj,jer oslobodjenje je Relativni Apsolut,max stanje postojanja,kad si slobodan i sa Relativne strane(u svjetu) i kad si spojen sa Apsolutom-Svjesti.

Pa sad ti vidi kako se definises i kako definises svoj cilj i naravno da onda na osnovu te definicije se rachva kauzalni lanac na ono sto dovodi do cilja i ono sto ne dovodi i tu onda imamo subjektivno dobro-lose.Ali jako je bitno shvatiti da je sve to poteklo sa tvoga kauzalnog energetskog tjela a ne sa astralnog ili fizickog.Dakle tu mu je izvor.

Ti Bogovi koji su postigli oslobodjenje su ga postigli jer su shvatili o cemu se radi u Stvarnosti i shvatili da je poenta zivota u relativnom svjetu sluzenje jedni drugima,zrtvovanje,pomaganje,davanje sebe i slicno i oni cim krenu da se ponasaju suprotno tome(a to se moze desiti uvjek,ukoliko djeluju uvjek,dakle svi mi uvjek imamo izbor za ispravno ili neispravno djelovanje) gube taj status i ponovo se zapetljavaju u Iluziju i patnju.

E sad...to znaci da ta bica imaju takvu moc nad kreacijom o kojoj ljudi samo mogu da sanjaju...Oni mogu pokretom Volje stvarati svemire ili svoja fizicka utjelovljenja gdje god hoce i slicno.Takodje SAVRSENO dobro znaju sve zakonitosti ama bash svih razina u svemiru,znaju sta se desava u stvarnosti,znaju sta je Svjest,znaju sta je Temelj Volje-Uma i sve zapravo znaju..Ali mogu da padnu,ako slobodnom Voljom krenu da se nesto prave pametni...Onda takva bica mogu da kreiraju nekakav scenario koji ljudima izgleda kao raj a zapravo je pakao,grozno stanje svjesti...Naravno da ljudi to ne mogu da shvate jer ce to shvatiti tek kad nadrastu kreatora toga pakla po Svjesti,al do tad on je za njih Bog i kreator i sta sve ne,ali samo toga maloga ljudskog svjeta.Oni nemaju uvid u siru sliku,a koju takav Pali Bog ima...Postoje drugi Bogovi koji nisu pali i koji borave u svome transcendetalnome stanju Oslobodjenja od iluzije,patnje,prolaznosti,vezanosti,i koji mogu kad vide uzas koji stvara neki Pali Bog da stvore svoja utjelovljenja na terenu toga Palog Boga da bi ljudima pokazali izlaz iz njegovog pakla i drugu verziju price...Naravno,kako su ljudi sustinski zapravo manifestacija toga globalnog polja Palog Boga koji ih koristi samo za svoje cudne i sebicne ciljeve,oni ce utjelovljenja drugih Bogova vidjeti kao zlo i ubice ih,a zapravo ih to Pali Bog ubija kroz svoje pione koji ne vide siru sliku...

Dakle u ovom primjeru se ne radi o nekom sitnom demonu koji ti se zacahurio negdje u tvojoj astralnoj psihi,ogradio se zicanom ogradom i minama,krade ti zivotnu energiju jer se Ti-Svjest koja je Apsolut i Istina boji da ga pogleda Okom Istine i unisti,nego se radi o necem totalno drugacijem,necim sto je zapravo petnaesti red problema...Sitni demoni su bica astrala,niskog,koji ti se zaljepe na neki tebi nepoznat dio psihe i tu ti ubijaju zivot,ali oni su jad i bjeda,samo ih pogledas pogledom duse i ubijes(zapravo ubijes lazni dio tebe za koji su se oni uhvatili).Al cak i tu vidis da su zapravo oni na neki nacin mudriji jer imaju uvid u nesto u sta ti nemas(neki dio tvoje psihe).A sta tek reci za toga nekog Palog Boga koji ima uvid u sve psihe svih ljudi na Zemlji,gdje je zapravo On psiha svih ljudi uzetih zajedno,gdje samo jako mali broj ljudi nisu On...

E kad takav jedan Bog Padne e onda se stvarno desavaju totalno uvrnute stvari,koje se mogu desavati samo u fizickom ili astralnom svemiru(nizem) al srecom iznad toga NE.

takav pali Bog takodje moze biti vodic u smislu da shvatis sta on radi pa da tu jako puno naucis,ali ako mu se bash divis zavrsices na istom stanju Svjesti kao on,jer Svjest i Um poprimaju svojstva onome cemu se otvore,predaju i dive...Fora sa takvim Palim Bogom je da ono sto on ljudima prikaze kao raj zapravo nije raj niti oslobodjenje,nego nesto sto je jako nisko na toj skali,ali opet su i ljudi jako nisko na toj skali tako da njima to sto im taj Pali Bog nudi(a oni objerucke prihvataju) izgleda JAKO VISOKO...A zapravo u Stvarnosti to nije istina.To je samo lokalizovana istina,djelimicno,koju pak Pali Bog u cjelosti zna,znaju i drugi Oslobodjeni Bogovi ali i oni imaju ogranicena prava da se mjesaju u brlog koji je ovaj Pali Bog napravio.Oni mogu da se zrtvuju i pokazu ljudima siru sliku ali ona je takva da u potpunosti NEGIRA -ljudsko- vidjenje sire slike,oni se onda boje te slike,ona je za njih pakao te tako iznova biraju -raj- koji im nudi Pali Bog..E to je tek obmana i paradoks...E to je sekta,prava.

To znaci da ono sto ljudima izgleda kao vrhunac srece i istine je zapravo samo odbljesak Prave stvari koja je njima onemogucena za vidjeti jer su i dalje povezani sa poljem uticaja Palog Boga i sve dok je tako on im sprjecava Uvid,jer zapravo veliki dio njihove psihe na osnovu koje oni gledaju na Stvarnost je zapravo psiha tog Palog Boga.Ako zele da se maknu od toga Palog Boga moraju da rade isto ono sto i drugi Oslobodjeni Bogovi kojima ne pada na pamet da se prave pametni i vrse Neispravno djelovanje.

Da predano sluze jedni drugima,pomazu jedni drugima,vide sebe u drugima,zrtvuju se,nastoje da maknu sranja iz zivota a da budu skladni sa svime.Kad pogledas,to savjetuju sva utjelovljenja svih tih drugih nepalih Bogova kroz istoriju,ali onda ljudi pogresno shvate njihove savjete(ili bolje reci Pali Bog im to servira kao -ispravni- savjet i razmisljanje plus emocije ),jer ti savjeti su uglavnom sljedeci :

"Ubijte sve ono sto mislite da ste vi,nestanite u sluzenju,predanosti i davanju sebe drugima,te ce te se tako priblizit statusu nas drugih Oslobodjenih Bogova i voditi Ljubav sa nama u vjecnosti !U suprotnom,NEMA SANSE da se maknete od uticaja Palog Boga(ili vise njih) jer oni su i pali jer su prestali da davaju sebe,da se zrtvuju za druge,da budu skladni sa svime !"

Naravno,u cjeloj toj prici se radi o tome da su tu ljudi zadnji kurac od ovce,potpuno nebitni u cjeloj prici.Ta cjela prica koju Pali Bog stvara je takodje NEBITNA drugim nepalim Oslobodjenim Bogovima,koji eto cisto iz suosjecanja i predanog sluzenja(jer to je njihova sustina,zato su oni Oslobodjeni Bogovi,a ne zato jer su najjaci alfa muzjaci u krdu shto je zapravo anahaticni pogled na svjet,pogled kojeg imaju ljudi gdje uvjek mora biti neko najjaci u krdu i on je onda jebach,a ovi koji se zrtvuju za druge su kreteni i picke i od njih nista...da,kako da ne ;) ) stvaraju svoja fizicka ili astralna utjelovljenja sa kojima pokusavaju da spasu sto vise ljudi iz sekte toga ludog Palog Boga(ili vise njih)...To Pali Bog NARAVNO zna a takodje zna i sve moguce astralne fore kako da utice da se ti ljudi kojima se nudi spas(gdje je spas po meni doci do tog statusa oslobodjenog Boga-bica koji sluzi svima) pocnu ponasati na nacin koji DIREKTNO negira takav spas,i tako on odnosi pobjedu nad tim ljudima...

Meni tu samo nije jasno koji ce mu to kurac...I zasto je to poceo da radi...Vidim kako to radi,znam maltene sve fore iz psihe koji taj servira ljudima da se ne maknu u sigurnu zonu gdje on nema uticaja.On je smislio citav niz ljudskog ponasanja kao zamjenu za Ispravno ponasanje.Postoji Ispravno ponasanje,a postoji i neispravno kojeg onda ljudi vrse gledajuci stvarnost kroz svoj licni astralni balon i dobro-lose na osnovu svojih defnisanosti.

Sigurna zona,koja maltene garantuje(mada to i nije konacni spas,ali tada se smanjuje uticaj tog Palog Boga na minimum) oslobodjenje od svega sto nije Ispunjenje i najveca srece je realizacija Ispravnog djelovanja,kojeg razna utjelovljenja tih drugih nepalih Bogova nazivaju drugacije :

Lao tze zove to Tao a djelovanje osobe koja je realizovala Tao on zove wu-wei tj ne-djelovanje,gdje nema subjektivne ljudske astralne licnosti koja razmislja jeli nesto ispravno ili ne,nego sama ISPRAVNOST djeluje kroz tu osobu,na svim nivoima.On djeluje,a ne-djeluje,i ne skuplja posljedice djela i uvjek je u Oslobodjenom stanju Uma-Svjesti-Volje.

Budha Shakyamuni je to zvao realizacija dharmakaye,tj -tjela Istine-.Cjeli njegov nauk je maknuti iz sebe sve sto nije Ispravno djelovanje koje nas mice iz statusa Oslobodjenih bica.

Isus u Bibliji to pokazuje na drugaciji nacin,ne govori o tome kroz rjeci i termine koliko To pokazuje kroz svoje Ispravno djelovanje,koje OSLOBADJA LJUDE...

itd...

Ali kad god se pojavi bice sa Tao-om i pocne bez straha da napada sve sto nije utemeljeno u tao-u (a to je i sami Pali Bog) sve ustaje protiv njega da ga unisti i makne iz brloga Palog Boga...

e to je po meni vrhunac sablazni i ludila...To je pravi demon...Koji izgleda kao donosioc svjetlosti,svjetlonosa,Lucifer,koji sija i vodi ljude ka -spasu-,ka -raju-,a zapravo vodi samoga sebe u taj -raj- jer ti djelovi ljudi koje je on prevario je zapravo on sam.Ljudi mogu da se maknu i spasu od njega i njegovog -raja- ali tako sto ce njihovi djelovi licnosti kojima su vezani za njega da umru a to je ljudima TESKO,tako da ce ljudi svih zemalja i svih ucenja i tradicija osim nekolicine njih da bira taj -raj- umjesto Oslobodjenja,da smisli bilo koje racionalizacije zasto smrt u predanom sluzenju ne valja i zasto je bolje biti obmanut u pogledu stvarnosti.Naravno,te racionalizacije nisu smislili ljudi nego su ih samo downloadali iz globalnog astralnog Polja Palog Boga,tako da Pali Bog zapravo sam sa sobom igra neku igru koja je valjda samo njemu bitna,a kojom ubija milione i milione bica koja su mogla da postignu oslobodjenje i da sire radost i kreativnost na Zemlji...Njemu je samo bitno da niko od tih ljudi ne realizuje Ispravno djelovanje,da ubiju licnost u srcu,da realizuju Tao,dharmakayu,ne-ego(astralni),da pocnu da djeluju iz kauzala i maknu se iz njegovog astralnog polja.Sve ce da nudi samo da to postigne...

Da,on bash izgleda kao Kralj...Kralj ludila...Ko voli nek izvoli...

Eto,ako te interesuje narav tog demona kojeg zapravo vecina ljudi sto svjesno a sto nesvjesno smatra Pravim i Jedinim Ne-palim Bogom i vrse njegovu Volju koja NIJE Ispravna,procitaj tu moju pricicu i probaj shvatiti sta jeste pravi demon...Nije to glupan neki,on zna sve fore u univerzumu jer je nekad imao status Nepalog Boga,ali je onda nesto krenulo po zlu...

kako i zasto je druga prica...

Ali ona i nije bitna,jer kad upadnes u jamu neces se pitati ko je iskopao jamu,koliko je duboka,gdje zivi taj sto je iskopo jamu,sta jede,za koga navija,koliko je visok,nego ces jebeno na sve moguce i nemoguce nacine pokusati da se maknes iz te jame(brloga astralnog globalnog ludila Palog Boga koji je Kralj zemlje) te postignes spas i oslbodjenje od istoga...

Cije ces metode ili pak pomoc koristiti je nebitno.Ali bez pomoci nekog od samostalnih drugih Nepalih Oslobodjenih Bogova(iako je Svjest Apsolut,Jedan Bez drugoga,a oslobodjeni Bogovi su Apsoluti u Relativnom,Relativni Apsoluti,nacini gledanja na Svjest gdje svako slavi svjest na svoj nacin) skoro da je nemoguce,jer da bi se spasio moras da krenes da djelujes na odredjeni nacin,da imas softver za to...

E sad,odakle downloadati softver a da nije zarazen virusom Palog Boga je pravo majstorstvo za znati,moras biti pravi haker kroz Matrix koje je on napravio.Mislim i bez njega stvarnost je Matrix gdje je jedino Svjest stvarna a sve ostalo nestvarno,al Pali Bog je stvorio poseban vid iluzije,valjda mu je to trip bio...

Dakle neko mora naci -mjesto- u svojoj volji-umu ,gdje se vezanosti za sve elemente koje drze njegovo djelovanje sa djelovanjem Kralja(koje je neispravno), gube bez traga,trnu,hlade se,nestaju,BEZ POVRATKA...

Koje je to mjesto koje je ultimativna Stvarnost van matrixa ?

mogu je opisati rjecima,ali Lao Tze kaze da Tao koji se kaze rjecima nije Tao...Takodje Lao kaze da Tao ne moze da odjednom nestane kad se jednom realizuje,jer Tao je vjecan..

Ja kazem da je To takva transformacija bica,da takvo bice vise nije covjek kakvi su ostali ljudi iz brloga Palog Boga...


[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Demoni istina ili praznovjerje   Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Icon_minitimesri lis 03, 2012 4:18 pm

Jel možeš meni (ako znaš) objasniti što bi bio ono što vjernici nazivaju Rajem?
Da li to postoji? Kuda ide duša poslije smrti? Kako bi on izgledao? Da li je to ustvari neka dimenzija druga?

tnx
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Demoni istina ili praznovjerje   Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Icon_minitimesri lis 03, 2012 5:14 pm

Pa na koje vjernike mislis...Ima valjda beskonacan broj vjernika svakojakih sekti i tradicija,koji se i sami medjusobno svadjaju oko vidjenja raja i oko toga sta je za njih raj...S naglaskom da niko od njih nije iskusio taj isti raj i vratio se nazad da preprica dozivljaje tako da ne znam kakvog ima smisla o tome raspravljati.

Ja nekako gledam na te stvari da ako postoji nesto sto je Apsolutno i krajnje ispunjenje da ono mora biti prisutno svuda i uvjek te shodno tome moze uvjek i biti odabrano i prihvaceno kao dio sebe.

Ja koliko vidim dusa nigdje ne ide jer dusa je Jedna,dusa je Apsolut,dusa je Svjest van vremena i prostora.Ona se ne radja ponovo niti nastavlja da postoji nakon smrti jer u Njoj nema nicega osim vjecnog ispunjenja.Ona nije rodjena.Vrjeme je samo jedna od kreacija u dusi.Kao i prostor.Dusa je izvor svega ispunjenja.Sve sto donosi zadovoljstvo samo je prosijavanje Svjesti.

Po toj logici i iskustvu iste Svjesti, raj bi bilo stanje kada u meni i oko mene ne postoji nista sto nije svjest,ono maksimalno stanje smrti svega u meni sto nije svjest.To znaci da dok sam u tjelu ja mogu da umirem u toj svjesti i to je zapravo vec tada smrt i prezivljavanje smrti tako sto umre zapravo ono sto nije Stvarno a ostane samo ono sto je stvarno,a to je bitak,Svjest,Apsolut,temelj Stvarnosti i svega sto je kreacija u toj stvarnosti(fizicki svemir,astralni,kauzalni te rajevi i paklovi unutar istih na neki nacin).

Znaci mogu umrjeti samo lazne fiksiranosti Uma,a nikako ono sto je temelj Stvarnosti.Kad u nama umre sve sto nije Stvarnost to je raj...Naravno,tada i sami Um radi na drugaciji nacin i ne dovodi nas do situacija da zamjenimo Stvarno sa nestvarnim te smo tako zagarantovali sami sebi da se nikad necemo odvojiti od Stvarnosti sto je opet nekakva definicija raja.Tu nema govora o raju kakvim ga zamisljaju vjernici laici vecine(pogotovo monoteistickih religija),dakle o nekakvom mjestu i vremenu sa nekakvim formama,nego je to stanje utrnuca svih vezanosti Uma i nase Volje za nesto sto nije ta Stvarnost sama po sebi,a koja je van vremena,van prostora i van bilo kakvih formi i koncepata.

Zapravo slican zakljucak se i moze izvuci iz vecine cak i monoteistickih spisa kao i njihovih svetaca,mistika i Ucitelja,ali masa ce uvjek da izvlaci emotivno ugodne zakljucke i da rajem smatra mjesto ispunjenje njihovih zelja,dakle raj ce biti isto ko ovaj svjet samo ti se ispunjavaju zelje sve(a zapravo mosh mislit kako bi to izgledalo da se svima ispunjavaju sve zelje,tu ne moze da bude sklada,zamisli npr da imas zelju da pojebes neku zenu a ona ima zelju da te nikad i ne pogleda,dakle dolazimo do paradoksa nemogucnosti istodobne realizacije tih zelja)...Ja licno nikad ne bi birao takav raj,jer sva sreca,blazenstvo i ispunjenje dolazi od umiranja vezanosti za nestvarno a ne tako sto nalazimo ispunjenje u tom istom nestvarnom(zelja za necim je zapravo astralna supstanca,a cjeli astralni svemir je iluzija gledano iz Svjesti)...

Raj dakle nema izgled,formu.Raj sa formom je nekakva astralna tvorevina,svjet u astralu( to nekima i jeste raj,pogotovo gledano iz perspektive zivota u fizickom tjelu na zemlji).Medjutim i kauzal je razina bez klasicnih formi pa opet je i ta razina iluzorna gledano iz stanja Oslobodjenog Uma....

Pa sad jeli to druga dimenzija,ne znam kako definises dimenziju.To je drugacije gledanje na stvarnost a Stvarnost je krajnje ispunjenje.Dakle kad god imas pogresan pogled na stvarnost nastaje patnja,tako je napravljen sistem...Okle znam zasto,al stvarno je tako...I zapravo tesko da se moze napraviti bolji sistem...Sve sto nije Stvarnost sama po sebi je neki oblik iskrivljavanja Stvarnosti te shodno tome doprinosi patnji takvog bica,gdje je zapravo fizicki svemir najvise iskrivljavanje Stvarnosti,umrtvljavanje Svjesti.Astral je vec jako velika sloboda i zivot,a kauzal jos vise...Al opet su to sve razine koje predstavljaju samo pogled na Svjest,manifestaciju svjesti...

Ono sto vecina bliskoistocnih vjernika smatra za rajem( sa naglaskom na time da to oni smatraju,tj to bi oni htjeli,to je njima cilj da postignu) je nekakav astralni raj,sa formama,ljubavlju,prihvatanjem,ispunjavanjem astralnih zelja i nepostojanjem straha...Sve to skupa je prolazno i propadljivo po samoj definiciji stvari...Cim im se istrose zasluge oni padaju iz tog raja negdje drugo..Ako ne rastes,padas...A rastes tako sto konst davas sebe drugima jer konacna je istina da su svi agregati od koji je sastavljena nasa licnost na osnovu koje djeluje lazni,iluzorni i prazni od postojanja sami po sebi(ovo je sad zapravo nauk budhizma) te je shodno tome jako glupo djelovati na nacin da nastavljamo da hranimo tu iluziju koja donosi samo patnju...Ali bez realizacije dharmakaye(temelja Uma,mjesta gdje sve vezanosti umiru bez traga) to je sve, samo ne smisleno i pozeljno.

Slicna shvatanja raja su prisutna i u vecini drugih tradicija(jer ipak,svi djelimo ista tjela i psihu,te projekcije iste su jako slicne)...

Malo koja tradicija pak se bavila rajevima u bezoblicnim razinama,tj razinama bez klasicnih formi i oblika...

A to su vec neshvatljive i neprevedive razine na mentalni jezik,linearni i sa logikom i formama.Samo iskustvo je pozeljno...A cak i te razine bez forme su razine kreacije,dakle imaju pocetak i kraj u vremenu,nisu konacna sreca i ispunjenje.

Radi se o tome da moras umirati sa svakim svojim djelovanjem i tako sve vise dobijati slobodu.Sa svakom smrcu iluzornog ima vise slobode u stvarnom.Koliko vidim sve sveci kroz istoriju su imali taj fetish da ubijaju sebe konstantno,tacnije da ubijaju djelove psihe koje ih tjeraju da razmisljaju u iluzornim okvirima(postojim ja i drugi,ja sam to i to a to i to je smrtno i to neminovno smrto tako da moram da grabim da to ocuvam i jbg da samim time povrjedim druge itd)....

Probaj zivjeti tako jedan duzi period pa ces vidjeti drugu dimenziju.Ma samo na sekund djeluj tako,u toku jednog dana pa ces vidjeti promjenu kad ti krenu pucati i nestajati djelovi psihe i podsvjesti koji bi htjeli da se Stvarnost kalupi na osnovu njih...mazohisticka praksa,ali stvarno oslobadja ;) :)

Probas i gledas...Sve probas...To je tantra,hodanje po ivici macha i setanje tigra...Al ako nisi pazljiv i mudar,posjecesh se na mach i pojede te tigar...Al bolje i to,nego da ne zivis uopste i da se sakrivas u svome malome astralnom balonu koji bi htio da je on centar svemira kao takav,bez da se transformise i postane beskonacan...

Ako je raj nekakvo stanje koje je NEPROMJENLJIVO kad se jednom stekne i realizuje,to onda znaci da je sve ono sto mi jesmo raj,mi smo postali raj.Znaci raj nije mjesto u kojem mi kao nesto drugacije od raja mozemo da postojimo,tj ne mozemo mi ako smo nerajski da budemo u raju.kad postanemo rajski,postali smo raj,gdje god da se nalazimo i kad god,jer to je stanje slobode od vremena i prostora u kojem postoji samo divljenje i ljubljenje onoga drugoga iako taj drugi zapravo ne postoji haha

U dijamantskoj sutri mi je jako zanimljivo kako Budha(ja nisam budista niti znam sta znaci biti budista ili biti hriscanin ili bla bla,nego sam jedno bice koje se divi takvim bicima jer svako nosi mudrost i suosjecanje u sebi) govori bodhisatvama kako da zive i djeluju.On im kaze da parafraziram :

" Bodhisatve moraju non stop da djeluju na nacin tako da svim bicima smanjuju patnju i vode ih do mjesta gdje sve vezanosti Uma nemaju potporu(nirvana,utrnuce,dharmakaya,tao,ne-ego,temelj Uma).Ipak iako ce bezbrojan broj bica odvesti do tog stanja oslobodjenja,i tako ih spasiti zapravo nijedno bice nece biti oslobodjeno i spaseno.A zasto je to tako ? Pa zato sto sve ono sto ta bica smatraju za Ja je nepostojece samo po sebi,iluzorno je,nestvarno.Takodje,bodhisatva koji razmislja dok djeluje u konceptima kao sto su ja,drugi,bice i slicno uopste nije bodhisatva !"

ili u prevodu ti koji si realizovao dharmakayu i shvatio istinu o nepostojanosti karmickog agregata za koji se tvoj izvorno prazan Um moze vezati(prazan od vezanosti za iluzorno ali pun ekstaze i istine i oslobodjenja),znas da -ti- ne postojis,znas da ne postoje drugi al opet dajes zakletvu da ces vjecno da oslobadjas druge iako ZNAS da ne postoje drugi niti da postojis ti koji ih oslobadjash...hahaha

To ti je zapravo raj za bodhisatve(izraz iz budizma od rjeci -bodhi- koja znaci prosvjetljenje i sattva sto znaci -postojanje-,dakle manifestacija prosvjetljenosti) na nekim nacin, za bica koja nece da udju u konacno oslobodjenje od svjeta,nego vjecno rade na oslobadjanju drugih,vjecno se ponovo radjaju da vode druge do oslobodjenja,iako su Svjesni da nit postoje oni,nit postoje ti drugi sami po sebi,da je takav nacin gledanja na stvarnost lazan...

To su totalni manijaci...Znaci oni iz cistog suosjecanja prema bicima koja zbog pogresnog djelovanja i gledanja na stvarnost dozivljavaju patnju pokusavaju da ih oslobode od svega toga iako znaju da u konacnom prosvetljenom stanju Stvarnosti nista od toga nit postoji nit se desava...

Definitivno je ovo zadnje jako tesko za shvatiti a jos teze za djelovati na takav nacin u stvarnosti(iako takva bica uvjek postoje na zemlji i djeluju na takav nacin).

Nadam se da sam ti barem malo pomogo :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Demoni istina ili praznovjerje   Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Icon_minitimesri lis 03, 2012 5:55 pm

Pomogao si mi puno, hvala još jedanput :)

Što misliš recimo o ovome? Što su onda duhovi? Zašto se te duše zadržavaju na ovome postojanju, tj. Zemlji? To mi nije jasno. Zašto oni jednostavno nemogu postići tu beskonačnu Svijest?

Drugo pitanje je dosta sočno.
Monoteističke religije nas uče da su Alah, Jehova i Bog iz novog zavjeta isti. Da li je to zbilja tako?

Da li su bogovi iz tih religija ustvari neki bogovi manjeg stupnja? Jer nekako imam osjećaj da oni nisu onaj Kreator, tj. Apsolut. Nemogu jednostavno iz nekog razloga prihvatiti da su ti bogovi taj "pravi" Bog.
Što misliš o tome?

Da li recimo postoje šintoistički, hinduistički, staro babilonski, staroegipatski, rimski i grčki bogovi?
Ili su oni svi postojali? To bi značilo da su oni proizašli iz Kreatora, tj. Apsoluta.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Demoni istina ili praznovjerje   Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Icon_minitimesri lis 03, 2012 6:55 pm

Duhovi ? pa definisi duha...Obicno se pod duhovima smatraju nekakvi astralni entiteti koje neko sa otvorenim astralnim vidom uspije da vidi(dok su mu otvorene fizicke oci ali upaljen astralni vid)...naravno,slicno se moze ukazati i neko bice koje je iznad astrala ali koji se prikaze preko astralne forme...Astralni svjet koliko je vidim postoji i preklapa se i ima dodirnih i prelaznih tacaka sa fizickim tako da mi imamo definicije i u fizickom i u astralnom svemiru tj postojimo u oba u isto vrjeme,te vecinu toga sto radimo zapravo radimo u oba.

tako da ja pod duhom smatram bilo kakvo kretanje astralne supstance koju primjetim kod drugih bica ili pak na nezivim bicima....

Koje duse zasto se zadrzavaju na zemlji ? mislish astralni entiteti ? Pa nije problem njima spoznati Svjest koja je apsolut,to je LASKI dio posla.Tezi dio posla je ubiti sve svoje vezanosti za sve razine kreacije,to je bolno i tesko,traumaticno ali to oslobadja.Spoznaja Svjesti je samo spoznaja onoga sto je oduvjek bilo i bice slobodno ali onda se vracamo u nasu staru licnost koju trebamo transformisati da djeluje na oslobadjajuci nacin a ne vezujuci kao prije.Zato i kazem da samadhi(spoznaja Svjesti) nije cilj prakse niti nesto jako visoko.Samadhi nije Tao,nije tjelo Sklada.Tim duhovima je tesko da se odvoje od astrala jer ga smatraju neizbrisivim djelom sebe i misle da ce oni da umru ako ubiju vezanosti za astral(isto ko sto ljudi misle da ce da nestanu ako ubiju vezanosti za fizicko tjelo)...To moze bit jedan od razloga,a drugi je da nece to da postignu,da vise vole da vamprisu i da sire nesklad i zlo...Treci moze biti da ih je tu karma proslih djela odvela..itd...

Uglavnom to su nekakva bica sa kojima ne treba imati previse posla,ko kad sretnes pijanog klosara koji smrdi i kojemu je takav zivot vrhunac(osim ako nisi naisao na Majstora koji je birao takav zivot,razlika velika)...Sta mozes tu nauciti druzeci se sa njim ? zapravo i mozes,kako da ne zavrsis ko on.Ti astralni entiteti su isto u sranju i patnji i iluziji(ne pricamo sad o nekim andjelima astralne razine koji su divni i sire Bozju Volju na astralu nego na te male entitete analogne klosarima na zemlji)...

Drugo pitanje koje pitas je i meni PREVISEEEE socno..Previse...Ja razbijam glavu sa time,jer u tim religijama,njihovim vjernicima,praksi uopste ima TOLIKO PUNO elemenata u koje je svoje prste umjesalo globalno vezujuce astralno polje kojeg ja vidim kao kreaciju entiteta kojeg ja zovem Kraljem zemlje.Tako da tu moze biti tacno jako puno modela koji su korisni za igranje,cisto za gledanje stvari iz drugacije perspektive...

Ja znam sta je to Svjest kao apsolut,i vidim i osjecam to globalno astralno polje i potencijalno pozadinsko svjesno bice ili vise njih koje kreiraju to polje a koje ja zovem kolektivno Kraljem Zemlje(Budha ga je zvao Mara a Isus knez ovoga svjeta),ali definitivno pricamo o istoj osobi...

Drugi par rukava je ko je bio Otac Isusa,ko otac Mojsija i ekipe a ko otac Muhameda...Ja znam ko je moj otac,zapravo majka(u smislu Oslobodjenog bica koje je moje vise ja a cija sam ja manifestacija barem u onoj mjeri u kojoj Ga/Je osvjestim.)..

Moja majka nije kralj ovoga svjeta definitivno.Ne mislim na fizicku majku.
A sad ko su ocevi tih gore nabrojanih i sta su oni htjeli da naprave sa njihovim utjelovljenima je jako teska i zeznuta prica.Kralj je tu sigurno umjeso prste,jer ih mjesa na cjeloj Zemlji,tako da je tesko znati jeli neko izvorna manifestacija Kralja ili pak sekundarno iskrivljenje od strane Kralja.Kahali Kralja smatra Jehovu,s tim sto Kahali kaze da je Isus bio utjelovljenje Kralja,pa ti sad vidi koliko je to uvrnuto.

Ja na te stvari gledam posredno,koliko koji nauk i praksa dovodi do spoznaje temelja uma a koliko do vezivanja u astralne zabokrecine.Cilj prakse je spoznati dharmakayu jer ona je nase pravo Ja, a koliko vidim vecina nauka je totalna kontra tome,onemogucuju to.Kako sam vidio da Kralj ne zeli da iko realizuje dharmakayu(koja se pak realizuje prelaskom abisa izmedju srca i grla,probijanjem srcanog centra kod covjeka,definicija u srcu) shvatio sam da svako bice koje je to uspjelo i to zeljelo da prenese drugima je bilo u situaciju da NEMA SANSE da to prenese a da to ucenici ne shvate pogresno jer bi zapravo sami Vrag aktivirao mehanizme iz globalnog astrala da ih navede na zakljucak kako je dharmakaya samo zlo i pakao,a kako je Kralj dobro i raj...

Tako da mi i nije bitno ko je tu kome otac ko sto sam reko gore u onoj prispodobi o jami,kad upadnes u njoj.Ko ne realizuje dharmakayu a previse se fokusira na forme i fizicko tjelo(tezi nacin,iako i oni sto realizuju dharmakayu svejedno nakon toga moraju da transformisu fizicko tjelo da bi proces bio potpun) rizikuje da gleda na stvarnost kroz svoje astralne filtre a koji su pod vlascu Kralja na zemlji koji je valjda licno izmislio anahata cakru(srce) kao rezonirajuci centar ljudske vrste,gdje ti je Istina i Sklad ono gdje ti je ugodno,dakle Istina je subjektivna a ne objektivna,te ne postoji Ispravno djelovanje samo po sebi nego je ispravno ono sto ti ispunajva zeljice...

Kreator fizickog svemira je kreator fizickog svemira,te je on nuzno u odnosu sa istim,dakle nije apsolut barem kako ga ja definisem.Apsolut je nesto sto postoji samo po sebi,on je temelj Stvarnosti.Ko sto postoji kreator fizickog postoji i kreator astralnog svemira i sta sad ?

Ja koliko vidim veca faca od svih tih kreatora svemira je neko bice koje predano sluzi svima.On je za sve te kreatore Bog.Naime,nije najvece ispunjenje kreirati svemire nego davati sebe drugima...Biti Bog u relativnome znaci sluziti drugima a ne stvarati materiju koja je iluzija svejedno.Ja zapravo pokusavam osjetiti bice koje je najvise dalo sebe drugima,koje najvise sluzi,a ne ono koje stvara te svemire(a zapravo to moze biti isto bice ali ne bitno)...trazim to bice da bi mu dao sebe i tako pokusao da osjetim dio njega koji je sebe dao drugima najvise...To je meni ispunjenje,shvatas...Ja se najvisem divim takvim bicima a ne onim sto kreiraju svemire koji su iluzija...

A predano sluzenje i davanje sebe drugima je valjda jedna od rjetkih manifestacija Apsoluta u Relativnome koje NISU iluzija i koje su vrjednosti koje su vjecne.Svi svemiri su iluzija.Al davanje sebe nije.To karakterise oslobodjena bica,Relativne Apsolute.

Sta ja imam od toga sto neko bice stvara svemir.Meni je potrebno neko bice koje se meni divi kao i ja njemu,koje se zrtvuje za mene kao i ja za njega, a tako je i u ovome fizickom zivotu.Sta ja imam od Rokfelera koji stvara milione al samo za sebe,vise volim prosjaka koji mi da dio svojih para kad sam gladan.Prvog prezirem jer je glup i ne shvata da u stvarnosti ne postoji ja i drugi a drugome se divim.Prvi moze stvoriti svjet u kojem ce on biti kralj i manipulisati svima,ali to je sranje.drugi nema nista ali je dobar prema meni i ja mu se divim i zajedno smo u blazenstvu.

tu onda ima i prica u vezi Jehovinog izvazemaljskog porjekla i slicno i sve to zapravo ima smisla,ali kazem ti,nije bitno.Nema pravog Boga hahaha ;) :) hug

Jedan je Apsolut,Svjest,koja nije rodjena,koja je Ista u svim tjelima,mojim i tvojim.Ali je nacin na koji mozemo da slavimo tu besmrtnu Svjest nas individualan i to je ljepota toga.Imas jedan Apsolut,i beskonacan broj oslobodjenih bica(Bogova) koji medjusobno vode ljubav,dive se jedni drugima,zrtvuju se jedni za druge,pomazu jedni drugima i NI NA KRAJ JEBENE pameti im nije da sad oni tu raspravljaju ko je tu najjaci i jedini pravi...hahah njima je to gubljenje vremena koje su mogli bolje iskoristiti da pomognu nekome i djeluju Ispravno...Dakle ta bica su za mene PRAVI Bogovi ali nekako mi nisu slicni onome sto vecina vjernika smatra za Boga kojemu se trebamo pokorit inace nas baca u pakao...

Kreator i Apsolut nisu istoznacnice,ne znam zasto je to tesko shvatiti(a zapravo je tesko bez iskustva nedualne Svjesti Ja Jesam)...Kreator si ti onoga sto se moze kreirati,pa cak i da kreiras svemir...Ali NE MOZES kreirati Svjest jer ona je Apsolut,koji je nerodjen,van vremena.Nijedan Bog nije kreirao Svjest.Niti temelj Volje tj dharmakayu,tao.To dvoje je NEODVOJIVO,Svjest i Volja.Svjest je jedna,ali volje se razlikuju.

Volje mogu biti ispravne i neispravne gledajuci u odnosu na Ispravnost(tao,sklad,predano sluzenje,davanje sebe,dharmu,ne-egoizam itd).

Uglavnom,svi Bogovi koji svoju svoju moc prezentiraju kroz ucjene i kurcenje umjesto kroz davanje sebe i zrtvovanje i divljenje cak i da postoje mi nisu zanimljivi...

Pa postoji sve i svasta,ali treba razlikovati ta bica sama po sebi i ljudska iskustva sa istima i vise ili manje uspjesna objasnjenja tih iskustava..Neko npr iskusi neki astralni entitet i sad trubi vidio sam Zevsa on je glavni i najjaci...Neko podje na kauzal gdje nema formi i kaze ovome prvome sta lupas kakav zevs,taj nije ni primiriso kauzalu.Onda dodje treci koji je postigo Oslobodjenje i koji je potpuno ranjiv dok je u relativnome i kaze Zevsu da je glup i u iluziji,na sta mu zevs ubije fizicko ili astralno tjelo(ali ne i njega jer to je njemu samo odjeca oko Oslobodjenog Uma) te tako sebe jos vise udalji od oslobodjenja,nakupi zlu karmu i ostanu mu valjda jedino da vara druga bica manjeg uvida u Stvarnost kako je on glavni Bog i tako im preko straha(supstanca astrala,rezonira sa srcem,anahatom) krade energiju...



Mnogo je vaznije postati strucnjak za fizicke supstance,astralne i kauzalne jer to su razine kreacije od kojih nam zivot i djelovanje zavisi.Kad njih osvjestimo i ocistimo i pocnemo da ih gledamo kao na odjecu oko naseg Bitka,onda nas takva bica nemaju preko cega vezati,zajebati i natjerati na pokornost.Prave Bogove boli uvo za pokornost jer ako ti nisi dovoljno mudar i suosjecajan da ih vidis kao svoje ispunjenje,kao svoje drugove,majku i bracu,onda imas karmu da se pobrine za tebe i baci te dje ti je mjesto.Nece se oslobodjena bica puno smarati sa ovim svjetom...

Ali ako zelis da se spojis sa njima,moras postati kao oni,cist kao beba,sto vise moguce...A nikad nije dovoljno ;) :) Umires u svemu tome i places kako nisi vrjedan da gledas Oci u Oci tako cista bica...jer vidis da nisi vrjedan...da si pokvaren do srzi,pun potisnutih sranja i sebicnosti...A kod Njih toga NEMA...

Tako meni iskustvo kaze...A mozda sam obmanut...al jebiga brate,onda vise ni sam ne znam sta da radim :)

[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Demoni istina ili praznovjerje   Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Icon_minitimečet lis 04, 2012 12:47 am

Primitive- hvala ti puno.
Čitavo popodne iščitavam tvoje postove i mozgam. Naravno, ja sam u odnosu na tebe na duhovnom polju patuljak, ali stvarno se trudim pohvatati konce study .
Kao što sam i mislila, mi nismo kompetentni okarakterizirat nešto kao dobro ili loše jer nemamo osviješteno objektivno dobro. Naše dobro je "relativno", uokvireno u naše potrebe. Dakle, analogno tome, i naši sveci i demoni su isto relativni. Odnosno nije nužno netko demon ili svetac ako ga crkva ili čovječanstvo takvim prozove. (Ajme, koliko klanjanja lažnim idolima!!!)Mada, teško je i poražavajuće prihvatiti činjenicu da čitavo čovječanstvo prihvaća iluziju ovog svijeta i samog njegovog tvorca kao nešto nepobitno. I mada sam pretpostavljala da stvari stoje tako kako stoje i da živimo u obrnutom svijet svejedno mi je teško probaviti takve informacije. "Ništa nije onakvim kakvo se čini". Znači dok mi strahujemo od baba rogi i krampusa, nad nama bdije daleko moćniji demon kojem se ljudi klanjaju, radi kojeg stvaraju granice, vode ratove i porobljavaju sami sebe. I kad pogledam svijet oko sebe ta mi slika itekako drži vodu. Mada ni ja ne razumijem što će mu to sve. Jedino me zanima ima li posljedica po one koji ga prozru? Što sa nama koji mu se ne želimo klanjat i koji ne prihvaćamo ovaj njegov svijet kao stvaran? Pretpostavljam da mu se živo fučka...bar mene još nije strefila strijela nebeska :D
Uglavnom, hvala na trudu, pomogao si mi puno, neke stvari u koje nisam bila sigurna si mi potvrdio, a mnogo toga što mi je bilo tako blizu spoznaje si mi osvjetlao i pojasnio. No istovremeno si zaintrigirao i moj duh mnoštvom informacija tako da mi se već vrzma po glavi mnoštvo pitanja. :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Demoni istina ili praznovjerje   Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Icon_minitimečet lis 04, 2012 1:12 pm

@Lera :) dobro je to mozganje :) valja s vremena na vrjeme malo istrenirat mozak haha

pa slazem se da ako neko nekoga proglasi demonom ili pak svecem da to mora da bude uradjeno na osnovu nekih realnih parametara a ne na osnovu nekakvih dogmi i kako bi neko htio da mu odgovara.

Meni je jako fascinantno bilo citati opise hriscanskih svetaca i mistika(nebitno koje sekte) te njihove metode i tehnike sa kojima su se spajali sa Svjescu jer tu sam vidio da su jedino oni mjerodavni nesto reci o Svjesti a ne popovi,svestenici i vjernici bez zestoke prakse.Onda sam shvatio da sa njima ne bih imao ama bash nikakvih problema komunicirati otvoreno i djeliti ispunjenje koje je doslo iznutra ali sam takodje shvatio da bio popovi,svestenici i vjernici laici najradje ubili sve nas zajedno jer nemamo presjecnih tacaka.Naravno,to se odnosi i na sve ostale praktikante drugih tradicija ili pak ne-tradicija koji su uspjesno obavili neke djelove prakse.

To su sve ZAJEDNICKE stvari za svako ljudsko bice,niko nije vlasnik toga...Ko god radi praksu,dobija iste rezultate.Ko kad ides u teretanu,svako ce dobit slicne rezultate(naravno da ipak nijanse variraju al to je ljepota toga).Ali je jako bitno za vidjeti da se svi ti koji su iskusili neke stvari a koji pripadaju razlicitim terminologijama i skola JAKO BRZO prilagode jedni drugima i shvate da pricaju o slicnim iskustvima i shvate da su tu jedino iskustva bitna,da su ona stvarna, a da su koncepti i termini tu samo pomagalo,ko i za sve ostalo u zivotu.Ali je problem sa npr hriscanskim svecima sto uglavnom nisu u objasnjavanjima svojih iskustava htjeli ili bolje reci SMJELI(zbog establishmenta) imati nekakav naucni pristup svemu tome,otvorenost,nedogmaticnost,raspravu,povezivanje sa drugim ucenjima i slicno.Onda su i oni koristili sifrovane spise i opise ali te spise naravno svestenici i popovi ne mogu da shvate jer nemaju u iskustvu transformacije psihe i fizickog tjela niti spoznaju Svjesti(a kamoli Tao-a,zapamti Tao nije Svjest,Temelj Uma nije Svjest-Bitak) tako da su njihova tumacenja skroz pogresna.

I Biblija je zapravo prepuna opisa stadijuma u kultivacionoj duhovnoj praksi ali sifrovana.I onda se svi ubijaju da shvate o cemu se tu radi i uglavnom se sva objasnjenja tih sifrovanih djelova odnose na neka desavanja ili bica SPOLJA od covjeka,a zapravo se sve odnosi na covjeka i ono unutar njega(iako je naravno Svjest nelokalizovana,svuda je,jer je prostor dat u njoj a ne obrnuto,tj NIJE DUSA U TJELU,NEGO JE TJELO U DUSI ! ).

Solomonova "pjesma nad pjesmama" je divan primjer opisa probijanja srcanog cvora na centralnom kanalu sushumni te realizaciji Tao-a.Te opis muskih i zenskih energija koje se tad krecu sinhronizovat,razlicite vrste chi-a koji se krece TEK tad otkrivat,opis samadhija(gdje solomon kaze : Spavam a budan sam ! ) itd...

Sto se tice klanjanja nekoj slici nekog covjeka koji NIJE postigao nista znacajno u praksi a crkva ga je proglasila za ovim ili onim to jeste glupo,jer kad gledas u oci (pa makar to bila i slika) prosvjetljenog bica to ostavlja utisak na tebe,mjenja te,lagano.Obrnuto ne vazi.Ko sto bi osjetila kod tog bica uzivo da ga vidis i fotografija to moze da prenese u nekoj mjeri.Problem je sto su slike Isusa neautenticne,tj niko nema sliku njegovih ociju,realno.Tako da ce te vise puknuti da gledas oci Sv.Terezije Avilske nego Isusa,jer jednostavno iza njenih ociju se moze vidjeti Svjest,a slika Isusa je izmisljotina,interpolacija i masta kreatora te slike...

mislim pogledaj ovaj umiljati pogled Babajia :

Babaji

Pa da,slazem se sa tim sto kazem "da dok mi strahujemo od baba rogi i krampusa....".Vrag nema rogove niti izgleda strasno.Ti sa rogovima su neki glupi mali astralni entiteti koji racunaju na tvoj strah.Ali dovoljno je napraviti vizualizaciju tog nekog horor scenarija i isprazniti podsvjest od tih entiteta i asocijacija i odjednom si cist,te rogate babe nemaju vise uticaja.

Problem sa globalnim astralnim poljem koje sprjecava odlazak iz srca u grlo,iz astrala u kauzal i spoznaju tao-a(prosvjetljenje) je TOTALNO druge prirode koliko ja vidim.Tu se ne radi o duelu sa neki strasnim rogatim demonima nego sa djelovima psihe koji zele da vrse svoju Volju umjesto Volje koja vec postoji u svemiru a sa kojom se mozemo uskladiti.A ti ne znas koji su to djelovi sve dok zapravo ne vidis Tao.U tome je paradoks.To je skok u totalno nesto nepoznato,gdje samo totalna vjera,predanost(hriscanski nacin) ili pak transcendentalna mudrost(prajna,budisticki nacin) pomaze.Ne znas gdje ides,ali znas da ovo sta sada jesi ne valja nista.Prelazak abisa po Kabali,izmedju srca i grla...Ubijanje astralnog ega i predaja svoje Volje Tao-u.To je najkriticniji dio prakse.Sve ostalo je maca za to.Tu cak i ne znas gdje ides,ali shvatas da je bolje cak i nista nego to sto ti jesi.E sad,ko je spreman tako da uradi,malo ko.Ko je spreman STVARNO da umre u Bozjoj Volji,jer ona je sve samo ne ono sto ljudi misle...

Bozja Volja je toliko divna,a opet toliko paradoksalna i cudna,luda na neki nacin.Samo joj se prepustis i odjednom shvatas svako zasto koje ti dodje.Shvatas zasto se neki ljudi upoznavaju,zasto se razdvajaju i koja je tu Bozja Volja.Imas uvid u Bozju Volju,ne samo za svoj zivot,nego za zivote drugih bica.Divno nesto ! :)

A opet je uslov da te nema,da nema tvoga ega koji se mjesta u sve to,da ga ima sto manje.Sto ga manje ima,vise imas uvida u Bozju Volju,jer joj se ne bunis,tj postajes Ta Volja.Tvoja Volja i Bozja se spajaju u Jedno.Tu se dakle ne radi o spoznaji Svjesti(Boga,Apsoluta,Duse,Bitka,Ja Jesam),nego o predaji Volje...To je jako tesko..Mnogi su spoznali Svjest,ali su nastavili vrsiti volju svoga astralnog tjela,svoji zelja i strahova i kako bi oni htjeli da stvarnost bude...

"ima li posljedica za one koji ga prozru ? "... pa zavisi kako ce se definisat u odnosu na "njega"...nekima ce se svidjet njegov plan pa ce mu se prikljucit a nekome ce to biti sablazan i pokusace pobjeci od toga...svakom po zasluzi...ali malo ko zaista shvati njega,malo ko...Jer njega shvatis tek u sebi,shvatis da su ogromni resursi psihe zapravo on,Kralj ili pak njegovo polje uticaja.I onda moras odbaciti 99posto djelova sebe jer to je on.Tek tad postajes nezavisno bice,spaseno od tog globalnog polja.Sa Vragom se boris tako sto odbacis djelove sebe koji rezoniraju sa njim.Kao sto je Isus napravio.

Pa nije da mu se bash fucka,mislim da se on jako nervira kad se neko makne iz njegove prcije,ali ne boj se,nema on moc da ti naskodi tada,tacnije tada TI IMAS MOC da poremetis njegov sistem vrjednosti i ponasanja.tada si na putu totalne nezavisnosti i mozes da jako utices na njegov sistem koji je napravio.al to je krvav posao,pa pogledaj samo Isusu sta se desavalo.Isus je pokusao odkupiti njegovu vlast na zemlji a sad pitanje je koliko je uspio u tome.Neko se mora zrtvovati na takav nacin da Vrag protiv njega pocini ogroman grjeh i tako unisti sebe.Neko mora vragu biti ravan da bi mu se suprotstavio....

Dharmakaya tj tjelo Bozje Volje je nekompaktibilno sa globalnim astralnim polje i vecinom ljudi.tako da oni koji su realizovali dharmakayu imaju krvnicki posao ako misle da povedu druge ka Tome...Cjelo globalno polje ce biti protiv njih.Cjelo..Jer dharmakaya je totalna negacija svega onoga sto je covjek mislio o sebi,o ljudima,o pojavama,o formama i konceptima,o skladu,o tome sta je dobro a sta nije dobro,o zivotu,smrtu,sta je ljudsko sta bozansko itd...A to ljude boli...Boli ih jako,srce im se grchi od toga ;)

Srce koje je glavna rezonantna tacka ljudskog astralnog tjela sa globalnim astralnim poljem kojeg kontrolise neko mocno bice.A 99posto licnosti covjeka je u srcu,tu je definisan.PA ti sad vidi velicinu problema.jedan je problem izvuci se odatle,a zamisli tek problem kad to trebas prenjeti drugima ! Jer to znaci totalnu negaciju vecine onoga sto oni jesu...

Hvala tebi hug
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Demoni istina ili praznovjerje   Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Icon_minitimesub lis 06, 2012 10:49 am

Primitive, jel mi možeš odgovoriti na ovo još?
Tko su Alah i Jehova? Neki kažu da su to jedno te isto, no nešto mi tu ne štima. Zašto Alah nekako ispada milosrdniji u Kuranu (a čitao sam kuran), a Jehova je ubio oko 1,5 milijuna ljudi?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Demoni istina ili praznovjerje   Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Icon_minitimesub lis 06, 2012 11:27 am

Fora je sto ljudi jako tesko shvataju princip Ispravnosti,pa brkaju Ispravnost sa nekakvom ljubavlju,te npr ne shvataju da nema nista Pravednije od toga da Isus kaze majci da mu nije ona majka jer to je izraz takve Ljubavi(prema Svjesti) da to nije normalno.Ali on u ocima nesvjesnih tada izgleda kao sve,samo ne kao covjek pun ljubavi.

Slicno je i sa milosrdjem,gdje je milosrdje zapravo sve ono sto nas dovodi blize do nas samih,koliko god izgledalo brutalno(sto se najbolje vidi kroz razna iskustva u zivotu kad nas lupe u glavu).

Nije problem po meni ubiti(jer zapravo u konacnom smislu niko ne biva ubijen osim karmickog agregata koji je svejedno iluzija,ALI...) ako je to po Pravdi i ako dovodi do veceg sklada,jer ako nema Pravde dzaba i sva kreacija i svi ljudi koji se kote,jer ja nekako vidim da je Pravda koja je ugradjena u svemir napravljena na totalno optimalan nacin,tako da cak i kad se Bogovi inkarniraju u fizicko tjelo covjeka,ta Pravda je IZNAD njih,barem dok djeluju u kreaciji,u relativnom svjetu.

Iskreno,istrazivao sam taj fenomen Jehove i Alaha i uporedjivao to sa onim sto "vidim" al opet mislim da nisam bash puno mjerodavan ista za reci,osim da tu nesto jako puno smrdi.

Ja prije svega sam shokiran kako izgleda ultimativna Stvarnost,tj energetsko tjelo Stvarnosti,koju npr budisti(dakle to samo znaci da je neko od njenih osnivaca u ovom slucaju Shakyamuni iskusio to u Stvarnosti) zovu dharmakaya,kao nerazdvojiva i neraskidiva kombinacija Svjesti(bitka) i Temelja nase Volje(namjerno kazem Volje a ne Uma).Na neki nacin to dvoje mozemo prevesti sa Bog i Bozja Volja.Boga spoznas kad podjes u nedualno stanje Svjesti i spoznas Ja Jesam(sto btw znaci rjec Jhwh,Jhwh znaci "Ja jesam onaj koji jesam",mada naravno to se odnosti i na 4 elementa i tetragramatonski kljuc koji je kljuc za spoznaju dharmakaye a ja to objasnjavam drugacije nego Kahali mada pricamo o istome).A Bozju Volju spoznajes tek kad na tvoju Volju prestane da utice globalno astralno polje,koje kao da neko svjesno i jako mocno bice kontrolise.To znaci da neko ili nesto kontinualno radi na tome da ljudi ne postanu Jedno sa Bozjom Voljom.A iz Bozje Volje zapravo dolazi sva pravda i sklad i to je jedina Volja koju kad vrsimo oslobodjeni smo posljedica djela(dakle psiha nam je uvjek cista,nema osjecaja krivice,cak i kad napravimo nesto sto drugim ljudima izgleda cudno).

Isus je to polje i njegovog kreatora zvao Knez ovoga svjeta,a Shakyamuni ga je zvao Mara.

Ja nekako veoma jasno vidim posljedice djelovanja Vraga i polje njegovog uticaja,odma ga primjetim u astralnim tjelima ljudi,ali neki ljudi su cista supstanca Vraga,toliko odvratna i jeziva da to nije normalno,to su tipovi ljudi koji zapravo izgledaju jako cool,nasmjeseni,pametni,puni fora i zajebancije,ali ISPOD svega toga je takvo zlo da to nije normalno i ako im se otvoris,odma ti se prekida vertikala ka Svjesti i Ispravnom djelovanju.E to su pravi Vragovi,a ne babaroge.Ako se sa ovim sprijateljis ima da te nema dok kazes keks.E to je taj aspekt Vraga kojeg je nemoguce provaliti prije inicijacije u kauzal(stvarno).Vraga koji je divan,nasmjesen,pun fora,koji je cool,koji te -voli-,koji sve spaja u nekakve cool chopore,a zapravo je sve najokorjelija prevara i zamjena za Bozju Volju i Pravednost,dharmu.Uzas ledeni kad sam to vidio i vidim kod nekih ljudi,cak dosta mojih drugova.Da se smrznes.Ali to zapravo na sebi percipiras kad si pored njihove aure.Tu se ne radi o nekakvim slabim i glupim astralnim entitetima koji plase zrtvu i sisu joj pranu,nego o nekakvom genijalnom planu koje manipulise astralnom supstancom,i valjda samo par nacina reagovanja covjeka vadi iz toga polja(a to su zapravo klasicni savjeti iz svih religija,ali kad se upotrebljavaju kons i na mudar nacin).

Tako da ako mene neko pita,Vrag postoji,kralj je Zemlje preko globalnog astrala,ljudi su mu piuni,cilj mu je cak u krajnjoj liniji da svim ljudima pokaze Svjest(apsolut) ali da u relativnome ljudi funckionisu i djeluju iz svog astralnog tjela,dakle iz Vraga a ne iz neke vise razine Bozje Volje i Pravednosti,da budu ujedinjeni u copore umjesto da budu nezavisni pojedinci a sve to preko anahata cakre(srca) te je jasno zasto i Isus i Buda stavljaju fokus na ciscenje srca kao preduslov ozbiljne prakse i zivota na Zemlji,ali sta je tacno on i kako izgleda,i zasto to radi,i jeli od pocetka to radio ili se zeznuo nedje(sto je malo vjerovatno uzimajuci u obzir njegovu moc,znanju i pamet),i do kad ce raditi je drugi par rukava,a rekao bih i najmanje bitan.Naime cak i da dobijes odgovore na ta pitanja,opet ne znaci da si maknuo definicije licnosti koje rezoniraju sa njim.

Jehova i Alah prema tom modelu dakle mogu biti neki aspekt Vraga ili Vrag sam.Jedino ono ucenje koje dovodi do gasenja vezanosti za 4 elementa u Bozjoj Volji valja ostalo su ili obmane vraga ili halucinacije -ucitelja-.

Pitaj Kahalija za to dvoje,on i njegovi manijaci to valjda bolje znaju,mada on je nesto pisao o tome ovdje :

https://ce-4.forumotion.com/t4202p60-tko-bi-mogao-biti-treai-antikrist
[Vrh] Go down
Sponsored content





Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Demoni istina ili praznovjerje   Demoni istina ili praznovjerje - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Demoni istina ili praznovjerje
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Manipulacija kroz praznovjerje
» Entiteti & Demoni
» Istina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: