Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Gay parada

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Podržavate li gay parade?
1. Da, uglavnom podržavam
Gay parada - Page 2 Icon_vote_lcap17%Gay parada - Page 2 Icon_vote_rcap
 17% [ 7 ]
2. Ne, uglavnom ne podržavam
Gay parada - Page 2 Icon_vote_lcap83%Gay parada - Page 2 Icon_vote_rcap
 83% [ 34 ]
Ukupno glasova : 41

Autor/icaPoruka
Einar
Majmun
Einar

Male
Capricorn Broj postova : 1241
Registration date : 27.04.2010

Gay parada - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesri lis 26, 2011 12:23 pm

zašto?

jer je ovo divno, homofobno i konzervativno društvo i netko bi mogao dobiti batina. Tako i bješe.
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30

Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Registration date : 14.10.2011

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesri lis 26, 2011 12:28 pm

Einar je napisao/la:
zašto?

jer je ovo divno, homofobno i konzervativno društvo i netko bi mogao dobiti batina. Tako i bješe.

tipik balkanik 5
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesri lis 26, 2011 12:37 pm

da se razumijemo, takvo društvo je u mnogočemu dobro. Jedino je previše netolerantno.
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic

Male
Aquarius Cat
Broj postova : 578
Registration date : 16.10.2011

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesri lis 26, 2011 6:21 pm

Te gay parade su nepotrebne. Ako si gay pa šta sad, ne izlaze straight parovi na ceste, sa natpisima mi se volimo, bla bla. To je po meni glupo te gay parade jer bi onda mogli organizrati i straight pride : )
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimečet lis 27, 2011 10:53 am

gay pride služi jedino kao hrana za gladne huligane. Nema ama baš nikakve druge funkcije.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimečet lis 27, 2011 11:08 am

wtf, da 9%
ne 90%, a kud je onih 1% nestalo? zubi

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimepet stu 04, 2011 6:52 pm

zamisli parolu:

Za sve one koji se ne usude priznati što su: Udijelite smiješka za tužnog peška!

kad sam ovo vidio polomio sam se od smijeha...

EDIT: Sad nisam imao namjeru nikoga uvrijediti.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical

Female
Cancer Rooster
Broj postova : 748
Registration date : 19.02.2011

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimepet stu 04, 2011 10:01 pm

Cemu ta homophobia ? confused Boink
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 4:37 am

Parade se ne organiziraju zato da se hvale kako su "pederana" nego zato što traže neka prava koja im ne daju (brak,usvajanje djece) i zbog toga da probaju stati na kraj animozitetu ...
Što se mene tiče znam neke gay-eve iz vrlo moćnih gay lobija koji i nisu pretjerano benigni a jako su utjecajni i kao i u svakom drugom lobiju oni ne daju bilo kome da prođe bez njihovih veza i vezica i ovo je po meni jedini negativan aspekt "pederluka" koji sam uspio iskustveno spoznati.. sve ostale 'Kvalitete' koje okružuju ovu vrstu ljudi ovakve sexualne orijentacije su zapravo otvorenost, umjetnička senzibilnost, maštovitost itd..

Ali kako se kroz vrijeme i povijest ljudi oduvijek baviše tuđim problemima tako i danas, teško je primitivnim i polu-primitivnim sredinama objasniti da prihvate čovjeka koji nije iz njihovog sela, a kamoli nekog tko je homosexualan.
Što je čovjek svjesniji to manje pati od toga da nekom drugom čovjeku odredjuje što će raditi i trudi se što manje suditi bilo što i bilo koga.
U slučaju Dalmatinske Zagore i nekih njezinih dijelova do dan danas je poznato da kada se rodi treće žensko dijete da je toj "đavolskoj raboti" kumovala žena koja nije u stanju roditi muško ili koja je namjerno tako napravila, pa se iz takvih shvaćanja "realnosti" radja i navika da svako treće žensko dijete (koije naravno ne može biti nasljednik jer žene ne smiju voditi imanje ili nedaj bože lozu i prezime) rodjeno zaredom dobije muško ime, a obično dobije i flisku dvije (šamar) kada prvi put u pubertetu "zgriješi" tj. kada dobije prvu menstruaciju...
E sada ajde vi takvom čovjeku objasnite da je homosexualizam pojava kod miliona ljudi u 170 država svijeta i da je skoro sigurno barem jedan iz njegove šire porodice ili njegovih predaka sam osjetio takve porive ali je znao kakve bi posljedice po njega bile da je priznao, da postoje takodjer desetine tisuća ljudi koji mjenjaju spol jer su rodjeni sa viška kromosomom X ili manjka Y, da treba biti tolerantan i razmisliti zašto se ovakvi fenomani u društvi javljaju i da ništa što se desi u prirodi nije slučajno niti NE-prirodno samom činjenicom što se desilo ....
Ne ide, to ne ide, ali kada se pojavi neki čovo koji kaže da je treba pobiti sve što nije "naše" uključujući Cigane, Rumunje, Srbe, Muslimane itd. onda je to "pravi čovik" jer on "zna šta oće, to ti je od malog Stipice pobratim preko Ivicine matere, on je pravi..."...
...i takvu je populaciju najlakše manipulirati jer je takva populacija i mentalitet JAKO sklon identifikaciji sa nečim, imaju enormnu potrebu za osjećajem pripadnosti nečem što je "njihovo", nečem što je njima sveto bez obzira koliko to bilo u konačnici ograničeno i često negativno, a sve je ostalo Kurac i sranje (sjetite se Ivaniševićeve izjave nakon što je osvojio svijet)

Ovo navodim kao veoma bitan ako ne i osnovni problem cijele ove priče.
Dok god se mali broj ljudi (koji nije izabran od strane naroda već probran od strane bankarskih Lobija i korporativnih logika) bude bavio velikim brojem ljudi i njihovim pstrojavanjem, zabranjivanjem i odlučivanjem što smiju a što ne smiju do tada će biti i ljudi koji misle kako "tako mora" ili "pa ne može bez zakona" ili "šta oni imaju paradirati" misleći da baš oni imaju 'Pravo' odlučivati tko će što sa sobom raditi. Ovo je jedan čudan začarani krug izmedju tlačitelja i potlačenog u kojima potlačeni i ispranih mozgova, sa mrvicama sa stola Gospodara nalaze sa njim istu zajedničku sferu interesa i u nekim ovakvim situacijama nalaze da im Egu godi kada i oni mogu nekog tlačiti i o nečem odlučivati, nekom zabranjivati...

"pravi Katolici" ovo nemojte ni čitati jer ste vi davno odlučili sa sobom što je istina i u stagnacijskom ste sustavu bez želje za spoznajom, ne obraćam se vama, vi ste na 'višem stupnju Evolucije' i u 'svemu ste u pravu', mi ovo samo malo ovako bez veze, vi ste spašeni davno, na čelu sa vašim najvećim pravim KAtolikom Papom koji će takodjer biti spašen, pogotovo zbog svojih prekrasnih, kreposnih životnih izbora i identifikacija sa mudrim grupama kao Hitler Jungen i sl...

Za vas mudrije da vam kažem, što god da rekli ti koji vole misliti kako su oni moralna vertikala i pravi sud što bi netko smio ili nebi smio raditi, promislite u sebi i logikom će vam se vrlo brzo razbistriti koliko je to nebulozna stvar, ne samo pederana i parada već općenito klauzule bilo koje vrste ponašanja i njihova ograničenja od strane kvazi mjerodavnih kriterija...
Sva ovakva uperivanja prstom u nešto i sve ovakve velike rasprave u narodu kroz povijest su se u sto posto slučajeva pokazale kao odlična dsitrakcija nekoj pravoj agendi koja je iza svega toga, a za koju vrhovne vladajuće strukture svijeta ne žele da znaju obični ljudi... kada god je dozvoljeno narodu da reagira ili kada je narod isprovociran to je pravo vrijeme za sprovesti panove ispred nosa ljudi koji neće vidjeti ništa opijeni idejom, identifikacijom sa pravednikom i mogućnošću da oni nekog sude... žalim ih ..

[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 4:39 am

I zato mislim da nije uopće daleko od mogućnosti da je cijela priča sa paradama ponosa namjerno aktualizirana i realizirana upravo u vrijeme kada se neki od velikih dogadjaja morao sprovesti malko nezapaženo to jest kada je mađioničar na pozornici napravio distrakciju da bi vam ispred nosa prošlo nešto što ne vidite.
To jest da su sami 'Oni' organizirali i/ili inicirali cijelu priču.
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Registration date : 03.08.2011

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 6:30 pm

Kahali, iskreno, bojim se napisati bilo kakav odgovor na tvoj post s obzirom da mi je "sitnih" 20 godina života tek, pa da nebi odmah na mene nalijepio etiketu "neozbiljna balavica koja nije prošla niti pola života". No,ipak odlučih odgovoriti jer me, iskreno, jako naživcirao tvoj post.. Neću previše filozofirati niti se raspravljati,samo imam potrebu odgovoriti na sve to.

Prije svega me čudi to da osoba sa 34 godine je u neku ruku puna mržnje i nerazumijevanja. No dobro... Možda si jednostavno takva osoba ili sam u krivu.

Kažeš:
Citat :
Parade se ne organiziraju zato da se hvale kako su "pederana" nego zato što traže neka prava koja im ne daju (brak,usvajanje djece) i zbog toga da probaju stati na kraj animozitetu
dok u drugoj rečenici spominješ:
Citat :
Ali kako se kroz vrijeme i povijest ljudi oduvijek baviše tuđim problemima tako i danas, teško je primitivnim i polu-primitivnim sredinama objasniti da prihvate čovjeka koji nije iz njihovog sela, a kamoli nekog tko je homosexualan.

Svoja prava mogu dobiti na druge,mirnije načine. Osobno mislim da je upravo parada jedan PRIMITIVAN,OČAJAN,AGRESIVAN,BESMISLENI način "borbe" za svoja prava gdje se "drugačije" osoba nameću "običnim" osobama na NAJODVRATNIJI i ŽIVOTINJSKI način. Poštujem svaku osobu bilo da je homo ili hetero,ali neke granice se moraju znati. Dakle, u potpunosti se protivim gej paradama.
Hrvatska, zajedno sa ostatkom Balkana, će još mnogo godina sa gađenjem gledati gayeve ili općenito te parade, nažalost (tvoju).

Tijekom čitanja par puta sam bacila pogled na ovu opciju sa strane "Age"..i fascinirana sam. Posebno kad sam došla do onog dijela za "prave Katolike". Čemu to vrijeđanje?

Odrasla sam u izuzetno vjerskoj obitelji, i da sada dođem sa svojom curom ili zaručnicom doma, mislim da bi moju majku srce strefilo isti čas. Ako sam cijeli svoj život odgajana da se pod riječju "obitelj" smatra muškarac i žena i djete,a ne muškarac i muškarac i dijete, ili žena i žena i dijete, zašto bih se sad promjenilo to? Samo zato što su mediji,ljudi,zakoni postali slobodniji? Ako nešto ne prihvaćam,onda ne prihvaćam. Zašto bih odbacila sve to čemu su me učili mama,baka,deda itd samo zato jer se našlo par engleza ili amerikanaca koji su odlučili da je danas biti gej potpunosti normalno, pa čak i poželjno...? Mislim, i ja imam i prijateljicu i prijatelja koji su homo i u potpunosti ih poštujem i prihvaćam. Ali, sve ima svoje mjesto rješavanja. Ako netko ne prihvaća gay parade, ne znači da ne prihvaća muškarca koji voli muškarca ili isto sa ženama.

Nametanjem se nište na rješava. Samo se radi još veći nered.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical

Female
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 7:13 pm

kika13 je napisao/la:

Svoja prava mogu dobiti na druge,mirnije načine. Osobno mislim da je upravo parada jedan PRIMITIVAN,OČAJAN,AGRESIVAN,BESMISLENI način "borbe" za svoja prava gdje se "drugačije" osoba nameću "običnim" osobama na NAJODVRATNIJI i ŽIVOTINJSKI način. Poštujem svaku osobu bilo da je homo ili hetero,ali neke granice se moraju znati. Dakle, u potpunosti se protivim gej paradama.

Ti to mozda ne zamjenjujes parade sa demonstracijama confused ? Parade da su primitivan, ocajan, agresivan, besmislen nacin? E pa nebi tak rekla. Kak bi oni dobili ta prava ak tamo potiseno sjede ? Sta bi trebali raditi ? Sjediti mirno u kutu, dizuci Plakat s napisom "Dozvoljavanje Gay Parade" E pa mislim da takav nacin nitko nece shvatiti ozbiljnim.

Upravo, po mom misljenju su te parade bas pravi nacin postic ta prava, ak su ih mogli dobiti mirnijim nacinom, vjerujem da su vec pokusali, ali ako ne ide onda moras malo povisit glas.

kika13 je napisao/la:
Zašto bih odbacila sve to čemu su me učili mama,baka,deda itd samo zato jer se našlo par engleza ili amerikanaca koji su odlučili da je danas biti gej potpunosti normalno, pa čak i poželjno...?

Sorry ali ova recenica mi je pomalo blesava...nitko neodlucuje da je bit gay normalno ili ne... nekuzim zasto se mora difrencirat, to JE normalno, i gotovo. Neznam zast se tome mora uvijek sprotiviti samo zato sto nije po tradicijama cura i decko ??...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 7:18 pm

Samo da se malo uključim. Poštujem mišljenje svih forumaša, ali ovo nije točno.
kika13 je napisao/la:

Svoja prava mogu dobiti na druge,mirnije načine. Osobno mislim da je upravo parada jedan PRIMITIVAN,OČAJAN,AGRESIVAN,BESMISLENI način "borbe" za svoja prava gdje se "drugačije" osoba nameću "običnim" osobama na NAJODVRATNIJI i ŽIVOTINJSKI način.
Kako netko može nametati "svoja" prava drugima, ako se ta prava drugih uopće ne tiču (kao što ti drugi tvrde, a ipak se mnogi "pjene", bacaju kamenje itd.)? misli
Koja prava imaju homoseksualci u Hrvatskoj i kako se sankcionira one koji ih napadaju?
Sjetimo se samo nedavnog primjera u Dubrovniku, gdje su dvojica mladih stranaca brutalno pretučeni zato jer su se držali navečer za ruke.

Kakve su sankcije za takve postupke? scratch
Dakle, imamo nešto što se štiti Ustavom, međutim u praksi to nije dovoljno.
To je nažalost jedan od brojnih primjera, dakle postavlja se pitanje da li bi država uopće reagirala da se apsolutno nitko ne buni na tretman manjina, u dotičnom slučaju homoseksualaca i da se miri sa tlačenjem na "mirni način".

Već su ranije neki od nas spomenuli da se u povijesti svijeta i razvoja društva, bitne stvari i veliki pomaci nisu dogodili na mirne načine.
Doduše, putevi kojim su se razvijali svijest, prava i slobode je najčešće bio utrt trnjem i naočigled agresivnim metodama.
VEĆINI nije u interesu da se pobrine za prava manjine, jer tko je "jači, uvijek tlači". miga
Pravo na LGTB parade je LEGALNO i tu bi svaka daljnja rasprava trebala završiti.

@Kika, dakle da postavim ponovno pitanje.
Što ti misliš na koji način bi ljudi u prošlosti uopće izvojevali neka "prava" (prava žena, uspostava republike i jednakog tretmana plemstva i buržoazije, ukidanje robovlasničkog društva, prava na vlastitu vjeroispovijest...) da nitko nije dignuo bunu i da su se svi zadovoljili "mirnim" načinom rješavanja problema deficitarnih skupina?
Misliš da bi takva "bezglasna" klima osigurala pravedno društvo? misli

PraGlodavac
tinityrannical

Female
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 7:21 pm

Athena je napisao/la:
Samo da se malo uključim. Poštujem mišljenje svih forumaša, ali ovo nije točno.
@Kika, dakle da postavim ponovno pitanje.
Što ti misliš na koji način bi ljudi u prošlosti uopće izvojevali neka "prava" (prava žena, uspostava republike i jednakog tretmana plemstva i buržoazije, ukidanje robovlasničkog društva, prava na vlastitu vjeroispovijest...) da nitko nije dignuo bunu i da su se svi zadovoljili "mirnim" načinom rješavanja problema deficitarnih skupina?
Misliš da bi takva "bezglasna" klima osigurala pravedno društvo? misli

ides bravo
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 7:57 pm

Nisam nikoga mislio uvrijediti gornjim postom. I da, znam da se Kahali osvrnuo na mene kao na homofoba.

Zapravo nemam ništ proti toga da Adam i Stevo ljubuju kod se doma.

Ali je bome neukusno vidjeti kako se i hetero par (muško i žensko) drpaju na cesti, a kamoli pedere. Ta gay parada je isključivo u svrhu provokacije.

To ide ovako ko u Splitu:

Kažu gradske vlasti: "Ne zalazite u sporedne ulice!"

Dio povorke se uputi sporednim ulicama. Tamo su...pogodite tko....huligani.
Onda ovi dobiju po piksi i onda cmizdre po vijestima kako je naše društvo homofobno i kako ne treba glasat za HDZ.

Sve je to jebena politika. I provokacija.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 11:44 pm

nisam se osvrnuo posebno na tebe Einar, stvarno nisam, osim toga ugodno si me iznenadio nedavno sa jednim tvojim postom ...
Gay Parada ne podrazumjeva "drpanje po cesti" niti u paradi ima ičeg "agresivnog" ..
Za sada toliko, Pišem cijeli response/odgovor ovoj djevojčici Kiki13 pa ću tada postat druge stvari i odgovor na Einarov zadnji post.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimened stu 06, 2011 1:03 am

Eto, ja necu kriti da sam seljacina homofob (nisam, rijec homofob bi znacilo bojati se pedera. Ne bojim ih se, samo ih ne volim). Zagovornik sam stroge i cvrste vlasti i mrzim liberalizaciju.
Liberalizaciju mrzim jer ljudi su stoka. Das im prst oni bi cijelu ruku i nikad im nije dosta. Evo primjera iz libije sta se desava kad das malo slobode. Svatko kaze tko sta hoce, radnika ne smijes otpustit jer si uzima jos po sat vremena od radnog vremena kako bi drkao posto se stalno napaljuje, govori ko sta oce i nitko mu nista ne moze, ... Ja sad napisem premjerki "dabogda crkla kujo" i nikom nist. Pa mora se znati red jebemu.
Sa liberalizacijom idu i gejevi.
No i osobno ih ne volim. Vidim ove TV pedere; modne mace i slicne no znam i jednog pedera tu iz mog kraja i tip je tipican pederko sa psicem i kilom pudera na sebi. Gade mi se jednostavno, steta zraka za njih. Normala, ima normalnih pedera za koje ni ne znas sta su van spavace sobe i to cijenim. Sto se parada tice, ne znam sta po svijetu rade al tu kod nas to je cista provokacija. Pa lik hoda sa natpisom "ja sam pedercina" i krevelji se ovima sto hucu. Hvala bogu da su dobili ciglom. Pri tom ne kazem da ih treba pobit, vec samo fizicki dat do znanja da su provokacije neprihvatljive. Nek se sjeti on da on nije produkt dvojice pedera koji si seru u usta i lizu si bice nego da je rezultat hetero odnosa, pa nek razmisli koga on tu provocira. A pravo na brak im nebi dao jer i onak ne mogu imat dijete pa sta ce im? Da se izdrkavaju nad papirom?
Posvajanje dijeteta isto ne jer zamisli kak je djetetu kojeg odgajaju 2 tate. Skrenice jadnik, maltretirat ce ga u skoli i kad odraste samo ce biti novi frustrirani peder.
I nek nitko ne pokusava promjenit moje misljenje jer ga ja sam ne zelim promjenit, niti mogu zbog vlastitog uvjerenja da je globalni interes ispred interesa pojedinca a pederi ne donose nista korisno.

btw, ako je prirodno ko kaze da mora biti prihvatljivo? Nekrofili po prirodi zele karati leseve, pedofili dijecu, zoofili zivotinje itd. I oni imaju prirodne sklonosti kao sto i moj pas voli sex sa jastukom. I eto, posto je to prirodno, nek im bude, nek prca ko sta oce
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimened stu 06, 2011 4:31 am

Citat :

Dakle ovo što je napisala Athena dovoljno je osobi zdravog razuma i prosječne sposobnosti dedukcije da shvati o čemu se rad.
Za ljude koji su malo oštrije perceptivne moći, više informirani i/ili obrazovani, Mudriji ili jednostavno prirodno razvijenije intuiticije mogu takodjer shvatiti (čak i ako se ranije nisu bavili promišljanjem o ovim stvarima), kako je stav ili mišljenje nekog pojedinaca ili mase POTPUNO IRELEVANTAN(TNO) kada pričamo o mogućem uskraćivanju ljudske slobode i motivu ovih ljudi za ograničavanje iste.
-I
Drugim riječima, potpuno je nebitno što misli naša kika13 ili bilo koliko takvih i sličnih kika13 na okupu ukoliko se njihov stav pokušava nametnuti ili ograničiti slobodu i sve njene aspekte (od slobode govora pa do slobode kretanja) bilo kojem čovjeku ili grupi ljudi, ma koliko se tim ljudima ne sviđao nečiji način života ili nečije raspolaganje vlastitom slobodom.
-JER
Štoviše, takav ili bilo koji sličan isključiv stav koji nekome ograničava ili želi ograničiti slobodu, nije samo nebitan već je daleko od istinskih moralnih i etičkih struktura, koje su, onim spomenutim Intuitivnijim/Mudrijim ljudima, poznate bez da ih čita iz knjiga ili da ga netko uči o njima.
Takvi isključivi stavovi (i obično plitka retorika) koji nastaju i kasnije se razvijaju u pojedinim grupama i individuama kroz stoljeća u svim kulturama i podnebljima, a rezultat su stotina godina predanog i perfidnog ispiranja i engramiranja uma od strane Instanci koje ću u ovom postu samo kratko dotaći da ne skrećem sa osnovne teme.
Ova Engramiranja vrše se sa vrlo profanim i lukavim sredstvima i orudjima koja neprestano napreduju u efiksanosti (instaliranja Umnih Shema kroz 'Neural lingual programming' primjerice), a sa još lukavijim, podlijim i vrlo izopačenim ciljevima i o ovoj temi, kako mnogi znaju napisane su stotine stranica texta samo od strane ljudi kao ja na amaterskom nivou sa jedne strane, kao i mnogo osebujniji osvrti i doktorski radovi sa druge strane. Tako da analiza ovoga nebi uspjela stati na forum ali oni koji prate ili oni koji se žele uvjeriti danas imaju mnoštvo veoma dobrih izvora za to obaviti.
Tako danas imamo slučajeve koji me znaju zaprepastiti svojim nedostatkom zdravog rasuđivanja, ponekad su me znali iziritirati (ne više), a koji me ponekad pak znaju i rastužiti.

Ovo 'Rastužiti' pogotovo kada vidim ili čujem da jedno mlado Biće, kao naša Kika13 u ovom slučaju, koja nastanjuje svoje tijelo i u sebi nosi tko zna kakve prekrasne aspekte i nezamislive mogućnosti napredka (i evolucije svijesti na kraju krajeva) biva zakopana u gomili "jedinih ispravnih" koncepata o životu i nebulozne religijske i tradicijske Dogme koja joj je sustavno instalirana od strane kompletne okoline, uzrokujući na taj način naravno pojavu Engrama koji je, kako možemo vidjeti po onome što piše, već u njenoj 20-toj godini toliko jak da sam odustao ovaj post pisati njoj kao odgovor jer znam da je nemoguće i milimetarski pomjeriti njena uvjerenja preko texta,
te ga zato pišem za one Svjesne kako bi uočili 'Mehanike Engrama' na konkretnom slučaju ....

Nastavak ovog podugačkog odgovora kiki13 pretvorio sam u Topic pod Manipulacijom i Zove se "Instaliranje Engrama i manipulacija okoline (primjer Kike13)" jer se u ovom trenutku već počinjem odvajati od teme ovog topica i nema više nikakve veze sa Gay paradom...
Molim sve koje zanima da odu i pročitaju nastavak
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimened stu 06, 2011 5:08 am

Citat :
Drugim riječima, potpuno je nebitno što misli naša kika13 ili bilo koliko takvih i sličnih kika13 na okupu ukoliko se njihov stav pokušava nametnuti ili ograničiti slobodu i sve njene aspekte (od slobode govora pa do slobode kretanja) bilo kojem čovjeku ili grupi ljudi, ma koliko se tim ljudima ne sviđao nečiji način života ili nečije raspolaganje vlastitom slobodom.

Ja mislim da je bitno što misli kika13 i da njeno mišljenje treba poštivati bez obzira da li se netko slaže sa njom ili ne.

Bez slobodnog mišljenja pojedinca ne može biti ni slobode za ostatak ljudskog roda mudri
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca

Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Registration date : 17.08.2011

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimened stu 06, 2011 11:25 am

[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2972
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimened stu 06, 2011 5:29 pm

Vala, lik je duhovit ko grčka tragedija... cry Gay parada - Page 2 E050

Već smo imali ovdje ovakih rasprava i u njima, kao i ovoj, nailazimo na isti obrazac: formiranje tabora Za i Protiv; a i jedni i drugi brane svoje stajalište pozivanjem na "slobodu" i "prava"...

Što se tiče struje "za", često sam primijetio da koristi termin "homofobija" kao pretpostavljeni razlog za svoju pripadnost suprotnoj struji.

Nedavno sam prilikom jedne rasprave došao do stanovitih zaključaka koji bi mogli baciti novo svjetlo na čitav ovaj problem.

"Homoseksualizam" ne postoji.
"Homofobija" ne postoji.

Ova dva zaključka duguju svoje postojanje povezivanju prividno homoseksulanih radnji u ljudi i ostalih životinja. U životinjskom carstvu, svaki prikaz homoseksualizma je izraz dominacije - a ne seksa. Činjenica da je kod ljudi pristup drugačiji može se razumjeti pokušajima ljudskog intelekta da racionalizira želju za dominacijom nad suparnicima u slučajevima kad je učen od malena da je dominacija agresivan akt, a budući da je agresivnost znak slabosti i pomanjkanja samopouzdanja, on traži alternativne puteve da opravda sebe u svojim aspiracijama ka moći - njegova mašta tada pravi drastičnu grešku i sliku koja mu se nameće kao težnju da dominira nekim pripadnikom istog spola (koji je u stvari konkurent) asocira sa približno istom slikom kad je u pitanju pripadnik različitog spola. Mašta radi svašta, pa njegov um nastavlja dalje, nastojeći da opravda tu asocijaciju vremenom postaje zbunjen oko svog seksualnog identiteta, i počinje da svjesno misli kako je seks sa osobom istog spola ono što je njegova prirodna sklonost; i, kad je jednom toj sklonosti dao i ime - on ju je reificirao i učinio dijelom svog identiteta.

Homofobija, prema ovome, nema veze sa fobijama - u slučajevima kad je instinkt dominacije zdrav, taj instinkt prepoznaje u "homoseksualcu" nekoga ko "pokušava da ga zajaše" na način kao što je to slučaj kod pasa - tj. prepoznaje nekoga ko hoće da ostvari dominantan položaj nad njim i automatski kreće obrambeni mehanizam, on odbija da se pokori onome ko nastoji da se nametne, i tako nastaje sukob.

Ako posmatramo metode kojima "homoseksualci" traže neka tamo "prava", jedan dio populacije prepoznaje na nivou instinkta tu želju za dominacijom - te ih stoga ne prihvata i neprijateljski je raspoložen prema njima. To nije nerazuman zaključak čak ni sa intelektualne strane - znamo da državnici kad hoće da susjedima i političkim konkurentima pokažu svoju nadmoć da održavaju parade svoje vojske, da bi ovi vidjeli koliko su njihove vojske jake, disciplinovane, hrabre i sl.

Poruka koju gay parade odašilju je sljedeća:

"Mi imamo pravo da dominiramo nad onima koji nisu kao mi, a oni imaju pravo da šute!"

PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Registration date : 03.08.2011

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimened stu 06, 2011 6:24 pm

Slažem se sa ovim što je Korplikan reko, koliko god primitivno to izgledalo.

Svatko ima pravo na svoje mišljenje i ne vidim zašto ikoga uporno uvjeravati da prihvati nešto drugo ako to ne želi.

Tema vezana za gayeve i njihove parade se da naširoko i nadugačko raspravljati, ali ja se povlačim jer smatram da je to samo trošenje energije.

Moje mišljenje je to da su gay parade
Citat :
jedan PRIMITIVAN,OČAJAN,AGRESIVAN,BESMISLENI način "borbe" za svoja prava gdje se "drugačije" osoba nameću "običnim" osobama na NAJODVRATNIJI i ŽIVOTINJSKI način.

Ne morate se truditi dokazivat mi suprotno, iako poštujem svačije mišljenje.

mase
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimened stu 06, 2011 6:26 pm

Archangel je napisao/la:

"Homoseksualizam" ne postoji.
"Homofobija" ne postoji.
Kako ne postoji, kad je već utvrđeno sa medicinskog aspekta da itekako postoji i navodno se razvija prije samog rođenja :P, što će bolje znati znanstvenici.
Što se tiče dominacije i submisije, mislim da ona itekako postoji i kod heteroseksualnih parova pa ne vidim da samo homoseksualci imaju neku želju za dominacijom. scratch
Uvijek postoji strana koja je dominantna i submisivna.
Uglavnom, rekla bih da je ovakva teorija otišla malo predaleko u filozofske vode i da se odmiče od onog "konkretnog". miga

Citat :

"Mi imamo pravo da dominiramo nad onima koji nisu kao mi, a oni imaju pravo da šute!"
Ne bi li se to moglo reći za onu drugu polovicu, koja je sasvim sigurno dominantnija, a opet si daje za pravo tražiti da manjina šuti?
Ako je tako, ista poruka bi se moglo iščitati vezano za bilo koji drugi pokret i revoluciju koja se dogodila ili se događa.
Razlika je samo u reakciji okoline, koja u mnogim drugim slučajevima ne reagira agresivno ili je u krajnjoj liniji indiferentna.

Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimened stu 06, 2011 7:08 pm

Korpiklan je na dobar stari način objasnio sve. Nije to ni primitivno ni seljački. To je normalan način razmišljanja. Normalan, znači da je u okvirima pravila ponašanja kulturnih ljudi ovoga kulturnoga civiliziranoga svijeta zvanog Jugoistočna Europa.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2972
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitimened stu 06, 2011 10:02 pm

@Athena,

Moj pristup ovoj teoriji je bio prvenstveno psihološki a ne filozofski (mada priznajem da ovo dvoje nije isključivo) i cilj je bio dati odgovor na pitanje na koji način se taj "homoseksualizam" uklapa (ili ne uklapa) u evoluciju mozga. Znamo da postoje "greške percepcije" koje su odgovorne za neke poremećaje poput anoreksije, pa je potrebno istražiti mogućnost da li je možda i homoseksualizam posljedica takve jedne "greške percepcije". Svakako da se u zadnjih pola stoljeća diže fama oko gejeva, "to je ok, to je sloboda izbora, pa to je tako prirodno" i td. Tada se valja zapitati koliko je stvarno ta fama i opravdana, jer je ljudski um prilično zeznut i zna načine da i svoje fatamorgane opravda sebi i da ih tretira kao stvarnost. Žiš-ku? Lateralno razmišljanje... ;)

Athena je napisao/la:
Što se tiče dominacije i submisije, mislim da ona itekako postoji i kod heteroseksualnih parova pa ne vidim da samo homoseksualci imaju neku želju za dominacijom. scratch

Tačno. Nije mi bila namjera tvrditi suprotno. Čak ni ovo sa "parovima" nije bio cilj - cilj je bio razumjeti pozadinu homoseksualizma i homofobije - a za to moramo razumjeti šta se događa "gore u glavi"...

Athena je napisao/la:
Archangel je napisao/la:
Ne bi li se to moglo reći za onu drugu polovicu, koja je sasvim sigurno dominantnija, a opet si daje za pravo tražiti da manjina šuti?

To je već diskutabilno pitanje, ko je trenutno dominantniji ovi ili oni. Ovdje na Balkanu još vlada otpor zapadnom načinu mišljenja koji se nastoji proturiti kao "napredan", mada nije teško zaključiti da je ovo pitanje zgodno za prikupljanje političkih poena kod jednog dijela populacije koji je, ipak, glasačko tijelo. Jedno vodi drugom. Već dugo vremena vlada čitava kampanja koja protura homoseksualnost kao nešto jako napredno, tj. nešto po čemu se "naprednost" definiše - a svaki put kad ti se tako grubo i, da ne kažem agresivno, protura neka ideja, pa bila ona i najopravdanija - treba se zapitati o motivima. I opravdanosti istih.

Dosad ih nisam našao opravdanim. Ne vidim nikakav razlog zašto bi priroda favorizirala gejeve kad su oni reproduktivno inertni po svojim sklonostima, kao i heteroseksualci koji su sterilni. A sad zamislimo da krene "Sterilna parada"... Ili "PTSP parada" ili "Parada anoreksije" ili bilo kakve druge bolesti koja se, umjesto da se liječi - odjednom pretvara u "nešto što je izbor", i oko čega se formiraju tabori i osjećaj pripadnosti.

Nešto što inhibira normalno funkcionisanje jedinke naziva se bolest. Bolest se nastoji izliječiti. Od bolesti se ne pravi politička organizacija... Mislim, WTF?!

PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Gay parada
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next