Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa Empty
PostajNaslov: Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa   Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa Icon_minitimesub srp 02, 2011 10:17 pm

Kad je na bankomatu htio podignuti svoju plaću, Zadranin Nenad Vodenski umalo je pao u nesvijest. Na tekućem računu nula kuna, u banci obavijest: vaš račun blokirala je FINA, i to ovrhom zbog duga prema VIP-u. Rješenje o ovrsi uopće nije dobio!

Šok je bio to veći što Vodenski nikad nije dobio nikakvo rješenje o ovrsi, opomenu ili bilo kakvu obavijest da će mu FINA zaplijeniti plaću. Vodanski nije jedini. Dalmatinskoj udruzi za zaštitu potrošača javilo se više od 400 građana kojima su računi blokirani bez prethodne obavijesti ili rješenja.

Nitko, zapravo, ne zna koliko je građana na taj način ostalo bez ijedne kune, ali svakoga dana javljaju se očajni ljudi koji su ostali bez plaće, a ne znaju ni kako ni zašto. To doznaju tek onoga trenutka kad u banku dolaze podići novac kojeg nema.

Moraju platiti da bi doznali kome su dužni!

"Nije moguće da su svi ti građani dobili amneziju i ne mogu se sjetiti da su primili rješenje o ovrsi. Vrhunac svega je da onda moraju platiti još 50 kuna da bi doznali kome su uopće dužni", kaže za Slobodnu Dalmaciju Zoran Knežević iz zadarske udruge za zaštitu potrošača.

"Prije dvije godine od VIP-a sam uzeo pretplatnički paket Homebox za internet i telefon. Budući da je uređaj bio neispravan, odmah sam im sve vratio i moj je ugovor poništen. Čak sam im platio neki manji iznos da pokrijem trošak dok je uređaj bio kod mene. Nakon toga šok. Oni mi šalju račun na 6.791 kunu. Kako sam to mogao potrošiti preko uređaja koji ne radi?", pita Vodenski.

Žalio se je Hrvatskoj agenciji za poštu i elektroničke komunikacije (HAKOM) te je od njih dobio potvrdu svojeg prigovora i upozorenje VIP-u da nisu ispitali uređaj, no bez obzira na sve, FINA mu je s računa skinula 2.500 kuna.

"Nikad ništa nisam dobio, a kamoli rješenje o ovrsi. Sad su me ostavili bez sredstava za život, morao sam dignuti kredit da platim obveze. Osjećam se kao da me je netko opljačkao nasred ulice", zaključuje Nenad Vodenski.

LINK

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa Empty
PostajNaslov: Re: Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa   Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa Icon_minitimesub srp 02, 2011 10:27 pm

Ovo moram komentirati jer se i meni to dogodilo samo ne na toj razini da mi plaću koje nemam oduzmu !
Uzela sam Tele2 paket mobilnog interneta od 5GB, to je u biti uzeto jer nisam bila u mogućnosti imati neki bolji internet, ai da mogu na moru surfati. Ispostavilo se oni ne pokrivaju mjesto na moru, a i dobila sam internet u kući. I idem ja to odjaviti... pošaljem sve što trebaju, od potpisa do preslika osobne.
I počinju mi stizati računi. Žalim se ponovno. Kao da budem bez brige oni to riješavaju. Na kraju se uređaj i pokvario. Znači nije radio, a ja dobivam račune s popisom što sam skidala taj mjesec -.- Opet se žalim.. oni na tome rade
i tako bla bla bal nakon 4 mjeseca dobivam sudsku opomenu zbog neplaćanja, zove me tvrtka koja riješava pravne postupke od Tele2 da me obavjeste o ozbiljnosti duga. Da bi tek tada shvatili da je sve već predano. roll I još su me gnjavili oko prava.. sva sreća što sam imala sačuvane sve mailove i ugovor koji sam potpisala po kojem mi je tako i onako predplata završila. Užas. Koliko mogu varati na tome i na papirologiji

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa Empty
PostajNaslov: Re: Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa   Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa Icon_minitimesub srp 02, 2011 10:41 pm

Ja ne kužim kako se može ovršiti rješenje koje nije postalo pravomoćno, a da bi rješenje bilo pravomoćno mora biti uručeno s time da osoba ima pravo na prigovor na takva rješenja javnih bilježnika? Tko zna o kakvoj se tu spregi radi, vjerojatno je neki deal između javnih bilježnika i teleoperatera ili tak nešto.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa Empty
PostajNaslov: Re: Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa   Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa Icon_minitimečet srp 07, 2011 11:46 am

To je princip prvo pucam, a onda postavljam pitanja.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa Empty
PostajNaslov: Re: Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa   Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tisućama građana pokupili i zadnju kunu s računa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: