Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Morski pas - živući fosil

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimeuto srp 05, 2011 6:30 pm

Isplivalo 'čudovište iz dubina'

Rijetki morski pas - 'živući fosil' pojavio se na obalama Japana. Čini se kako je zalutao iz velikih dubina u kojima još uvijek obitavaju takva bića.
Čudovište iz dubine uočili su ribari uz obale gradića Numazua u Japanu.
Stvorenje slično jegulji, dugačko je oko metar i 60-ak centimetara i identificirano je kao jedna od vrsta morskih pasa koja živi na dubinama od najmanje 600 metara, izvijestili su iz Awashima Marine Parka.
Takve vrste životinja rijetko zalutaju na površinu, a kada se to i dogodi nikada ne prežive. Stručnjaci vjeruju kako je biće iz dubina zalutalo uz pomoć snažnih sezonskih struja.
Stručnjaci navode kako je zalutalo stvorenje iz dubina ženka, ima neuobičajenih šest škrga, te bizarno razdvojene zube.
O ovakvim se bićima zna jako malo. No, vjeruje se kako se hrane lignjama, ribom i nekim drugim vrstama grabežljivaca.
Također se vjeruje kako ženke potomke nose najmanje jednu do čak dvije godine.
Pronađeni fosili ovakve vrste morskog psa pokazuju kako su takva bića živjela i prije 80 milijuna godina.
'Fosile ovakvih morskih pasa pronašli smo u nekim slojevima na površini zemlje. Stari su čak 80 milijuna godina. To znači da je ovakva životinja zaista 'živući fosil', kaže Mitsuru Sato iz Awashima Marine Parka.
Iako su stručnjaci uložili maksimalne napore kako bi stvorenje održali na životu, to nije uspjelo. Neprilagođena na život izvan velikih dubina 'neman' je uskoro, nakon što je uhvaćena, uginula.






LINK

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimepet srp 25, 2014 8:52 pm

možda postoje megalodoni tko zna oceani skrivaju tajne http://en.wikipedia.org/wiki/Megalodon
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimepon lip 29, 2015 8:15 pm

affraid svi napadi bijele psine u hrvatskoj, 1907 krk žrtva josef slivovic,1908 medulin milena scambelli,1934 kraljevica agnes novak , rijeka 1934 zorica princ,opatija 1955 carla podzum,opatija 1961 sabit plan,1966 bakar josef treliac,1970 novigrad kraj zadra napad na ronioca jurinčića nije bio fatalan,1971 ika kraj opatije žrtva stanislaw klepa 1974 napad na dvoje ronioca u uvali preluka 1974 ,1974 lokva rogoznica kraj omiša rolph schneider ,2008 vis napad na ronioca peseka nije bio fatalan, bilo je u sloveniiji jedan smrtonosni napad 1954 na mađarsku izbjeglicu koji je pokušao preplivati od kopra do talijanske granice, u crnoj gori 1955 napad na studenta tomaševića ,i 1959 na ženuu svetom stefanu ali nije dokumentiran,ipak ima bijelih psina u jadranu
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimepon lip 29, 2015 11:04 pm

Jel to baš bila bijela psina? Kad god sam vidio te stare slike, morski pas je imao čudan "nos", ne kao bijela psina.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimepon lip 29, 2015 11:19 pm

novus pušaču smiri se osim filozofiranja sad se izruguješ žrtvama?to su istiniti podaci bijelih psina ima u jadranu :(
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimepon lip 29, 2015 11:31 pm

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimesri srp 15, 2015 7:33 pm

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimesri srp 15, 2015 7:49 pm

waldox je napisao/la:
novus pušaču smiri se osim filozofiranja  sad se izruguješ žrtvama?

Komentar ti je potpuno idiotski i nepotreban. Ja sam rekao da mi ne liči na bijelu psinu, a ti ošini po prašini
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimesri srp 15, 2015 8:07 pm

pušaču nisam te razumio samo kažem da megalodon možda postoji negdje u dubinama, ne plivam daleko ,i bilo je 11 napada m psa na ljude u hrvatskoj...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimesri srp 15, 2015 8:22 pm

Riječ je o tome kako sam ja rekao da mi na starim slikama ti psi ne liče kao bijela psina, a ti si mi napisao totalnu glupost da filozofiram i izrugujem se žrtvama
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimesri srp 15, 2015 8:25 pm

sorry krivo sam te razumio na ovom linku se jasno vidu fosili megalodona https://en.wikipedia.org/wiki/Megalodon i čak ralje megalodona kao i zubi.taj bi te samo progutao ...
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitimepon srp 27, 2015 7:28 pm

https://en.wikipedia.org/wiki/Bull_shark#/media/File:Bullshark_Beqa_Fiji_2007.jpg ovo je najopasnija vrsta m psa, još nije sigurno ima li ga u jadranu. affraid
[Vrh] Go down
Sponsored content





Morski pas - živući fosil Empty
PostajNaslov: Re: Morski pas - živući fosil   Morski pas - živući fosil Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Morski pas - živući fosil
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sredozemna medvjedica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Životinjsko carstvo-
Forum(o)Bir: