Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Osoba koja će doživeti 150 je već rođena

Go down 
+6
Blizzard
Alpha
orca
Korplikan
Legionar
julija81
10 posters
Autor/icaPoruka
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 42
Registration date : 15.10.2010

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimesub srp 09, 2011 1:50 am

Naš životni vek kreće se oko 70 do 80 godina, ali za našu decu on bi mogao da se udvostruči. Šta je s našim unucima? Oni bi mogli da žive i po hiljadu godina, tvrdi britanski naučnik.
Da li je moguće da vaše dete doživi 150 godina? A vaša unučad 1.000 godina? Obri De Grej, britanski stručnjak za biomedicinsku gerontologiju i glavni naučnik na "Strategies for Engineered Negligible Senescence (SENS) Foundation", tvrdi da je pozitivan odgovor na postavljena pitanja sasvim moguć.
De Grej veruje da ćemo već za 25 godina pronaći medicinsku tehnologiju koja će doneti lek za starost. Tvrdi da je prva osoba koja će uz pomoć moderne medicine doživeti 150 godina već rođena, i da će osobe koje će živeti po 1.000 godina biti rođene za dvadeset godina.
Svoj optimizam zasniva na napretku moderne genetske terapije, istraživanju matičnih ćelija, stimulaciji imuniteta kao i nizu drugih medicinskih tehnika. Zamišlja da će ljudi uskoro posećivati lekara zbog redovne kontrole i održavanja, a lek za bolesti koje su danas deo starenja više neće biti problem. Šta misle drugi naučnici? Da li pretjeruje?
Mnogi drugi naučnici predviđaju nešto skromnije rezultate moderne nauke, naprimer smatraju da će do 2030. biti preko milionn osoba starijih od 100 godina. Samo u Japanu je već 2010. bilo preko 44.000 osoba starijih od 100 godina, pa se ova predviđanja čine vrlo realna.
Većina naučnika ipak smatra da su predviđanja Obrija De Greja krajnje preterana. Zanimljivo da je 2005. grupa stručnjaka njegov rad označila terminom 'pseudonauka', a u službenom magazinu "Massachusetts Institute of Technology (MIT)" ponuđena je nagrada od 20.000 dolara molekularnom biologu koji uspe da dokaže da je De Grejeva teorija pogrešna. De Grej ipak ne odustaje, već se fokusira na probleme lečenja srčanih bolesti.
One su, smatra, posledica nakupljanja 'đubreta' jer telo više ne stigne da izbaci otpad. Trenutno se bavi identifikacijom enzima koji bi razgradio taj otpad i nada se razvoju genetske terapije koja će produžiti životni vek. Budući da smatra kako je starenje tek posledica nakupljanja ćelijskih i molekularnih oštećenja, polaže nade u napredak nauke koja bi trebalo da sanira štete nastale u telu i spreči pojavu znakova starenja.

izvor
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimesub srp 16, 2011 12:47 am

Nekoliko puta sam čuo da su znanstvenici izračunali da naša DNK prestaje funkcionirati pravilno nakon dvjesto i nešto godina. Zbog toga ljudi ne bi mogli živjeti beskonačno čak i kada bi pronašli tretmane protiv propadanja tijela. Zna li itko malo više o tome?
I mislim da znanstvenici imaju puno pametnijeg posla od traženja besmrtnosti kava
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimeuto kol 23, 2011 10:21 am

Legionar je napisao/la:
Nekoliko puta sam čuo da su znanstvenici izračunali da naša DNK prestaje funkcionirati pravilno nakon dvjesto i nešto godina. Zbog toga ljudi ne bi mogli živjeti beskonačno čak i kada bi pronašli tretmane protiv propadanja tijela. Zna li itko malo više o tome?
I mislim da znanstvenici imaju puno pametnijeg posla od traženja besmrtnosti kava

Pa i ne baš, ovo je jedan od prioriteta u znanosti. Ljudi su oduvijek tražili 2 stvari:
1) Kako od govneta napraviti zlato
2) Besmrtnost
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimeuto kol 23, 2011 10:54 am

Besmrtnost fizickog tijela ne postoji. Normalno moguce je produziti vijek trajanja istoga do nenormalnih granica no prije ili poslije se isto mora napustiti jer ono kao takvo je samo vozilo. Prava besmrtnost lezi u zadrzavanju svijesti kako kroz zivot tako i kroz smrt.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimeuto kol 23, 2011 12:24 pm

Zasto bi netko htio biti besmrtan? Mislim, zamislite da zivite 10 000 godina. Sto bi vise radili tu?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimeuto kol 23, 2011 2:46 pm

Kao zatvorenik ništa, kao vladar svašta nešto. Možda te vanzemaljci otmu da te prouče.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimeuto kol 23, 2011 3:26 pm

A sto bi to tocno radio? Naime, to sto ti se sada neke stvari cine super zabavne ce proci. Kao i sve faze ljudskog zivota. Samo osoba koja je potpuni materijalist, egoist i hedonist mogla bi htjeti zivjeti vjecno. U principu kada covjek nesto usvoji ide dalje i to mu vise nije prezanimljivo. Kad smo bili mali najveci zakon su nam bili nasi prijatelji i igracke, onda smo otkrili cure/decke pa nam je to bilo zanimljivo i sve tako...s vremenom smo stavili stvari na svoje mjesto i vise se nismo tek tako odusevljavali ne nesto novo. Naucili smo. I sad...da netko zivi jako dugo...sto bi tocno radio? Gledao kako svi oko njega umiru?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimeuto kol 23, 2011 4:50 pm

Osnovao bi religiju gdje bih bio vječan Bog, počeo bi skupljati sljedbenike koji bi me slavili i dvorili misleći si da sam Bog. Kupili bi mi kuću, unutra bi imao sluge koji bi me dvorili, pio pive, gledao tekme, valjao ženske po krevetu, navečer na krovu pušio lulu mira i gledao zvijezde dok bi mi dvije plesale u krilu, imao bi izvrsne kuhare, bazen, kuća bi bila negdje podno planina, pretežno zeleni kraj, blizu bi bilo more...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimeuto kol 23, 2011 7:27 pm

...ali Blizz to su ti sve želje osobe koja zna da će umrijeti za 50 ili 60 tak godina. Ali što kad bi ti i to dosadilo, a nakon nekog vremena bi ;)
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimeuto kol 23, 2011 7:54 pm

Čini mi se da je pravi cilj imati kontrolu nad životom i smrti. Svi žele kao neku besmrtnost mada mislim da je više strah od toga što ne znaš kada ćeš umrijeti nego spoznaja da ćeš umrijeti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimeuto kol 23, 2011 9:34 pm

@Blizz... rofl2
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimeuto kol 23, 2011 10:13 pm

heh u spartanaca je najveća kletva bila : Dabogda živio vječno.
mnogi narodi su poštivali i priželjkivali smrt jer su je smatrali ili još smatraju prelaskom iz ovog na bolje mjesto, svijest il kako li tko već želi...

iskreno, ne bih želio nadživiti neke ljude koje volim(normalno koji su mojih godina)..
pa mislim da smo svi gledali film Highlander gdje se besmrtnici bore za smrtnost.

nije lako gledati voljenu osobu da umire kraj tebe a ti znaš da ćeš živiti još milijun godina.

a ostavimo i to. šta bi radio tih milijun godina? kad uzmemo u obzir da većinu života današnji čovjek provede u ljenčarenju kad je mlađi, školi, pa poslu...

da li bi ti želio raditi 1 000 godina i ostalih 1 000 biti umirovljenik??? svakome najbolje godine života odu na školu i posao. kasnje je samo liječenje bolestiju zarađenih u mladosti zbog brige, nerealnih očekivanja i ostaloga.
tako ne hvala. rađe 80 godina muke, nego 1 000...

@ Blizz.. onda ja navratim koji put na pivu i gledanje zvijezda... valjda bi mogao jednu od te dvije meni poslati dok buljimo u nebo...
[Vrh] Go down
hmhm696
Stanica



Male
Taurus Snake
Broj postova : 12
Age : 46
Registration date : 22.04.2011

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimened sij 08, 2012 5:37 pm

Sa porastom godina naglo raste verovatnost neprirodne smrti. Mislim na nesrece na cesti, ratovi epidemije i sl.
Tako da je 1000 godina tesko izvodljivo i da telo poseduje tu mogucnost.
Drugo, Sta bi bilo sa zemaljskom kuglom? Bila bi prenaseljena , nestalo bi hrane sto bi dovelo do ratova.
Na leku se radi i verovatno se daleko stiglo, ali on nikad nece biti dostupan nama obicnim smrtnicima vec svetskoj eliti i njihovim obiteljima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimened sij 08, 2012 11:25 pm

E pa sretno toj eliti i njihovim obiteljima :P
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitimened sij 08, 2012 11:28 pm

Ne gine nam budućnost kao u onom filmu u kome ljudi prestanu da stare nakon 25 godine i nakon tog doba sve plaćaju vremenom. Bogati žive zauvek, a mi smrtnici se snalazimo kako znamo i umemo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Empty
PostajNaslov: Re: Osoba koja će doživeti 150 je već rođena   Osoba koja će doživeti 150 je već rođena Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Osoba koja će doživeti 150 je već rođena
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Da li smo dobra ili rdjava osoba
» svinjska gripa
» Izvan tjelesna iskustva osoba nevjernika
» Koja ste vi vocka?
» knjiga koja vas je promijenila

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: