Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Priručnik za glasnje za prave katolike

Go down 
+12
Magic
orca
Mama
Einar
wanderer
Blizzard
Foto
Deti
biga
Chakotay
Athena
Alpha
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 4:29 pm

Čini se da danas crkveni predstavnici govore o svemu osim o Isusovom učenju, vrag bi ga znao zašto ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimesri lis 26, 2011 10:58 am

Einar je napisao/la:
HDZ nema veze nit s vjerom, slažem se, to je sve komercijala. Ali Crkva ne smije otvoreno reć za koju je stranku. To je stvar pojedinca. Tako se bar Vatikan izjašnjava. Ovo su neki nadobudni pojedinci koji imaju interesa u glasanju za HDZ.

Kako misliš ne smije?
S obzirom da na našoj političkoj sceni dolaze u prvi plan samo HDZ i SDP, a sama ideologija HDZ-a je demokršćanstvo (kakti), Crkva ne mora niti izjasniti svoje mišljenje. Zna se kome potpora Crkve ide. Sigurno ne SDP-u.

Sama smisao Crkve je odavno nestala i ne shvaćam zašto još uvijek crkvu vidite kao nešto divno,bajno,krasno,božjom kućom?!...
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimesri lis 26, 2011 12:19 pm

a kako bih mislio ne smije? Ne smije i amen. To ako neki kardinal koji nije rekao kome će pripasti njegova potpora doma drži fige za HDZ, HČSP ili HRAST to je njegova stvar. Nema Crkve u tome.
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimesri lis 26, 2011 12:53 pm

Ja bi maknuo one milijune koje crkva dobiva od drzave i neka se uzdrzava samo od priloga svojih vjernika. Broj bi naglo pao. Nemam nista protiv krscanstva, ma niti protiv bilo koje religije, uglavnom se vode time da treba biti dobar covjek, a to je sv eok. Ali crkva...brrrr..to ne volim.

I cisto za Einara, kazes ako se nekome ne svida crkveno stajaliste ili zastarjeli ideali neka se maknemo od crkve i pustimo vjernike na miru. Ok, slazem se, to je najispravniji nacin. Ako mi se ne svida necu se time baviti, ALI to mora vrijediti i obrnuto. Ne da crkva kaze kako je vanbracna zajednica grijeh i da se treba boriti protiv toga i da je to napad na instituciju braka..?!

Problem nije u tome da se nevjernici hvataju za crkvu, nego je obrnuto problem, cim u drustvu nije nesto po crkvenim stajalistima to odmah biva proglaseno napadom na istu. E to nije u redu. Mislim da nitko tko je u vanbracnoj zajednici, ili homosexualac u nikojem pogledu ne steti crkvi. Nije da ja zelim gledat kako se dva lika ljube na cesti, ali ja niti svoju curu ne ljubim na cesti jer je neukusno se zvaljakat. Poanta je da svatko ima pravo raditi stvari kako zeli dok ne stete drugima. A crkva to pravo negira ostalima.

Nije u redu.

I ok, da se lezbe ljube, mozda bi malo gledao popc
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimesri lis 26, 2011 1:28 pm

I ja kažem da je vanbračna zajednica grijeh i bla bla bla. Znači li to da ja sad tebe time maltretiram?
ne
Ajd molim te pročitaj naslov priručnika. za katolike. Nitko te nije silio da to čitaš i da se ljutiš što je Crkva protiv ovoga ili onoga. Crkva si uzima za pravo javno govoriti neke stvari tipa protiv ovoga ili onoga smo zbog većinske katoličke populacije u zemlji. Pa jebote mora se nekako izjasniti! Ako bude protiv, pripremi drvlje i kamenje, a ako bude za? E pa neće biti za.
Bar ne za pedere i abortuse.
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimesri lis 26, 2011 1:33 pm

crkva nema pravo napadati nekoga javno jer se taj netko ne slaze sa njezinim "idealima", to je kao da ja odem pred crkvu i kamenujem nekog svecenika. I nema veze sta je vecina nesto, vecina nije bitna. Da je vecina ljudi pedofilne orjentacije dal bi ubio lika koji ti siluje sina?

i da..

Dal bi se crkva borila protiv abortusa cak i ako to dijete izraste u pedera?
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimesri lis 26, 2011 1:37 pm

ne napada nikoga javno, bar ne konkretno. Crkva osuđuje neke pojave modernog društva.

da

da

jer nitko ne zna tko će dijete biti.
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimesri lis 26, 2011 1:54 pm

Osim boga koji ga je stvorio i koji zna sta ce biti i sve je zapisano unaprijed..

To bi znacilo da je crkva protiv bozje volje, i protiv bica koja je bog stvorio, a i protivi se isusovom nauku da smo tolerantni i milostivi. Mozda je bog pedere tu stavio ne da ih crkva proganja, nego da provjeri dal se drzite krscanskih nacela.

A kao najbolji primjer na koji mozes vidjeti dal je tvoj svjetonazor dobar ili ispravan je da gledas obrnuto. Dal bi se osjecao ugodno da se za 10 godina situacija okrene i da je vecinsko stanovnistvo ateisticno i da oni javno napadaju crkvu i marginaliziraju crkvene stavove i ideale. Ako se ne bi osjecao ugodno i ako bi se osjecao napadnuto i ako bi slucajno mislio da nije u redu da ti to drustvo radi jer si odredene vjere, mozda ces onda znati da i onima koji sada nisu krscani smeta kada ih se marginalizira.

A mozes gledati i ovako. Pretpostavi da sve sta radis ce ti se vratiti 3 puta. Pa ako ti se ne svida sta bi ti se moglo vratiti, mozda ipak to nije dobro.

Eto, malo za mozganje :)
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimesri lis 26, 2011 2:10 pm

1. Crkva je uvijek protiv abortusa

2. Crkva je uvijek protiv pedera

3. Po čemu je Crkva protiv Božje volje?
Crkva je bila marginalizirana. Dosta vremena. To je bilo mislim najveće doba sv. Crkve. Nije poanta u tome da Crkva ide kontra manjine jer je u njoj većina. Manjina/većina nisu bitne. Crkva se izjašnjava zato da može voditi svoj puk. ili ako preferiraš: manipulirati svoj puk. A zakon određuje jebena demokracija, znači većina, htjeli mi to ili ne.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimesri lis 26, 2011 4:19 pm

Einar...cek, ti imas vise od 15 godina (predpostavljam) i imas internet i pitas se po cemu je Crkva protiv Bozje volje...iz toga zakljucujem da uopce nisi procitao Bibliju. Mozda bi ti to trebala biti polazna tocka.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimesri lis 26, 2011 6:09 pm

Alpha je napisao/la:
@Kahali...nemoj tako...ne vjeruju pravi katolici da je zemlja stara 4000 godina nego 6000 zubi

[SARKAZAM]

Molim lijepo!

MOLIM LIJEPO!!!

zubi

Oni ni ne znaju da ne trebaju vjerovati kad zemlja i svemir uistinu jesu stari 6000-7000 godina lolcina

Molit ću, brzina svjetlosti je u početku bila 1.5 x 10^17 km/s i eksponencijalno se smanjivala. zubi Tako da je 0. godine iznosi 392 000 km/s

zato mi danas možemo vidjet udaljene zvijezde, jer je brža svjetlost iz prošlosti stigla do njih, inače ne bismo vidjeli ništa starije od 6000 godina. Statistička analiza pokazala je kako nema prevelikih odstupanja od krivulje zbog nepreciznijih metoda mjerenja brzine svjetlosti dobivenih u 18. 19. i početkom 20. stoljeća i zato se može smatrati da ta log(sin) krivulja (ovisnosti brzine c o starosti svemira) izvrsno odgovara eksperimentalno dobivenim vrijednostima. Dokazni materijal ide u prilog tome a on i ujedno rješava problem kvazara lol

DOKAZNI MATERIJAL: Link: http://www.answersingenesis.org/articles/cm/v4/n1/velocity-of-light

Citat :
log c = A + B (Log sine (T)) where A and B are constants that have the respective values of 5.47682068 and −1.94665385. It is of interest to note that this curve is similar to those accepted as decay curves of Novae and SuperNovae.

Ovime je dokazni materijal pokazan i ISTI podupire iznešene tvrdnje. mudri

[/SARKAZAM]

rofl
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimečet lis 27, 2011 10:49 am

Alpha je napisao/la:
Einar...cek, ti imas vise od 15 godina (predpostavljam) i imas internet i pitas se po cemu je Crkva protiv Bozje volje...iz toga zakljucujem da uopce nisi procitao Bibliju. Mozda bi ti to trebala biti polazna tocka.

a ne ne, krivo. Pitao sam što je u gornjem dijelu rasprave sa Fotom konkretno odbacivanje Božje volje, a ne po čemu je Crkva općenito protiv božje volje. Jer bi se o tome dalo previše pisati. Iz toga sam zaključio da uopće ne čitaš gornje postove. A to se stvarno treba, ako se misli postati.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimečet lis 27, 2011 11:05 pm

@Sedežničar zubi Ok, nećemo ići baš protiv zakona fizike da bi dokazali tvrdnje iz Biblije. :D
Onaj članak koji si stavio mi spada u skupinu onih legendarnih članaka koje ne moš opovrgnut ni da oš na temelju eksperimentalnih podataka, ali je zato pun rupa u teorijskom stajalištu. Fora u svakom slučaju. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimečet stu 10, 2011 12:31 pm

Meni je sad stvarno krivo što Crkva šuruje s HDZom. Žalosna činjenica. Mislim, nije li to sve ista bagra: HDZ, SDP, HNS i ostali.

Jeste čuli za HRAST?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitimečet stu 10, 2011 7:23 pm

Je istina Einar to je potpuno ista bagra i od 91-e do danas se kroz političku scenu hrvatske mijenja istih parsto ljudi sa stolice na stolici itd. Tuđmanov koncept hrvatske sa 200 bogatih familija danas je ostvaren i tako će i nastaviti.
Komunizam je jedan od najsavršenijih modela nekog društvenog uredjenja kada bi samo društvo bilo dovoljno svijesno ne korisitti takvo uredjenje za sprovodjenje diktature ili autokracije bilo koje vrste.
Koliko god on negativan bio kada se tako sprovodi i kada takvi ljudi vladaju toliko je sa sobom on nosio i neku vrstu privremenog zajedništva većine Balkanskih naroda.
Koliko god on bio i anti crkveno orijentiran u rukama osviještenih ljudi religija nebi imala problem djelovati u njemu. Takodjer znamo da su ljudi išli u crkve i za vrijeme Komunizma u Yugoslaviji koji nije bio vođen najsvjesnijiom sojtom i da je bilo tko mogao ići u crkcu osim ako je radio u nekoj državnoj funkciji kao milicioner, u općini, politici etc.
Ali kada pogledamo religiozne ljude njih nebi toliko ni trebala zanimati ovakva zanimanja...

Sve u svemu činjenica je da smo tada imali svoju poštu i svoje telekomunikacije koje napravismo od samodoprinosa a koje su prodali bez da su vlasnike pitali smiju li, kao sve druge stvari.
i činjenica je da bi danas imali izbetoniranu obalu hrvatske a ne potencijalne "netaknutu oaze" europe jer bi davno prostituirali svoje ljepote i davno exploatirali prirodne resurse.

Ovo sve govorim na ovoj temi jer sam mišljenja da Vatikan ima indirektne, ali suptilne veze sa ovim u smislu same prisutnosti Crkve na odredjenim područjima i sa ovakvim načinom exploatacije, načinom Kupovanja tj. Prodaje neke Zemlje, upravljanja njome itd.

Vjernici kao vjernici su takvi kakvi jesu, svećenici isto, ali jedan od ta tri ne zanemariva stupa vjere katoličke crkve je 'Poslušnost Vatikanu' (drugi je Marija i treći Euharistija) a taj stup puno govori sam za sebe bez da se previše komentira.

Povezati crkvu tj. Vatikan sa namjerom moćnih instanci da raspadnu bivšu Yugoslaviju na komadiće je teško učiniti, iziskivalo bi mnogo truda i povezivanja više ključnih povijesno geo-političkih referenci, dakle teško ali vrlo moguće, ovaj vrlo sklizak teren ima za konzekvencu automatsku negaciju ljudi involviranih u Katolicizam, indiferentnost ljudi ne involviranih u religiju (iako ih se tiče) i uopće prilično utpijsku misiju otkirivanja 'tople vode' onima koji to već znaju i okorišćuju se tim, a nemogućnost promjene stavova onima koji to unaprijed ne žele ni čuti.



p.s. HRAST sam malo bacio oko, nemaju loš program ali čim sam vidio neke face unutra ala Hitrec i još 3 ili 4 slična neo-nazi-a sam odustao ... Hitrec je defakto pozivao na 'Etničko čišćenje' još davnih dana i pričao slične zatucane radikalno desne stavove još u vrijeme Smogovaca (par godina kasnije)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Priručnik za glasnje za prave katolike
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Promjene - prave i one druge

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: