Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Odricanje od interneta kao skidanje sa droga

Go down 
+3
Alpha
Chakotay
Deti
7 posters
Autor/icaPoruka
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimepon srp 25, 2011 10:45 pm

Novo istraživanje je otkrilo da se većina ljudi osjeća usamljeno i uznemireno kada nemaju pristup Internetu pa čak i pokazuju simptome slične onima koje imaju ovisnici prilikom odvikavanja od droga.

U istraživanju koje je obuhvatilo 1,000 osoba je otkriveno da se 53 posto osoba uznemiri kada im je onemogućen pristup Internetu, a 40 posto osoba se osjećalo usamljeno kada nisu mogli na Internet.

Prilikom istraživanja su ispitani stavovi sudionika o Internetu, pametnim telefonima i sličnim tehnologijama, a sudionici su morali i 24 sata provesti bez Interneta.
Neki sudionici su odricanje od tehnologije koja omogućava pristup Internetu usporedili sa odvikavanjem od pušenja ili alkohola.
Znanstvenici tvrde da je razlog tome to što tehnologija koja omogućava pristup Internetu, utječe na naša prijateljstva, način na koji komuniciramo, obiteljski život i posao.

Nedavno je na Sveučilištu Maryland napravljeno slično istraživanje tijekom kojeg su se dobrovoljci morali odreći slanja mailova, sms poruka, Facebooka, Twittera i novina. Znanstvenici su zabilježili da su zbog ovoga dobrovoljci imali fizičke i psihološke simptome slične onim koje imaju ovisnici kada se odvikavanju od droga ili cigareta.


http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2017543/Britons-deprived-internet-feel-upset-lonely.html
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimeuto srp 26, 2011 1:02 pm

Svi mi smo stvorili mrežu virtualnih prijatelja koji su nam skoro pa kao i stvarni i ti ljudi nam nedostaju kad nismo na netu, tako da me uopće ne čudi da su došli do ovih rezultata u tom istraživanju. E sad koliko je to dobro, zašto mi ne želimo ta virtualna prijateljstva pretvoriti u stvarna, to je jedno drugo pitanje. Da li je možda lakše biti prijatelj osobi koju nikada nisi vidio u stvarnosti, niti ona tebe? Ne znam, što vi mislite, da li imate želju upoznati ljude i u RL-u koje upoznate u ovom virtualnom svijetu? Ja sam neke upoznao i nisam požalio :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimeuto srp 26, 2011 2:22 pm

Najdraze mi je kad se ovako krenu cudit oko necega ko oko "ovisnosti" o netu. Nije to ovisnost to je nacin zivota. Kad sam bila klinka gledanje tv-a mi se svodilo na crtic u 19i15h osim cetvrtkom kad nije bilo crtica nego je bila kulinarska emisija koju je sponzorirala Vegeta. Da si mi uzeo tv tada ne bih ni zamijetila. Aj uzmi tv danasnjem klincu. Prije 100 godina tv-a nije ni bilo. To ne znaci da ovo sad nije normalno nego je cisto drugacije u odnosu na ono prije. A sto je bolje...pitanje je...

Osobno smatram tv ne bas predobrim rjesenjem ali internet smatram fenomenalnom stvari.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimeuto srp 26, 2011 10:39 pm

...možda, zato što zaboravljaš što smo sve vidjeli na telki, recimo da nema televizije nikad ne bi vidjeli Gorana kako osvaja Wimbeldon, ja nikada ne bi vidio niti jednu utkru Formule 1, nikad ne bi vidjeli kako Dražen odvodi hrvatsku košarkašku repku u finale Olimpijskih igara. Nikada ne bi vidjeli Zvjezdane staze ili pak Ratove zvijezda. Ne bi znali što se dešava na drugom kraju svijeta. Koliko smo samo dokumentarnih emisija vidjeli, koliko stvari smo naučili o Svemiru, prirodi, okolišu, ljudima...

Zamisli da kažu od sutra više nema emitiranja TV programa. Kakav bi to samo šok i nevjerica bila. Doduše televizija je donijela i puno ružnih stvari, puno laži i manipulacija. Ali zato imamo daljinski pa gledaš ono što želiš, a plus toga imamo i razum pa možemo i malo razmisliti o onome što čujemo, nije baš da moramo svemu vjerovati :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimesri srp 27, 2011 11:12 am

Ne zaboravljam. Samo dovodim u odnose sa losim aspektima. Ti si sad nabrojao dobre koji su relativno rijetka pojava. Koliko ljudi danas vise ispred tv-a, a koliko cesto se desi nesto paznje vrijedno? Uostalom nisam rekla da bih uklonila tv ali bi bilo dobro da ga se manje koristi. Medjutim sve vise kanala sa svim mogucim sadrzajima se otvara kako bi privukli ljude. Sve cesce svatko gleda svoj kanal u svojoj sobi. Ljudi dojdu s posla i gledaju tv. Gledanje tv-a je danas postalo nezaobilazno.
Prije su postojala 2 kanala i to je to. Prijenose bitnih stvari bi se vidjelo, a ostalo nisi imao sta gledat.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimesri srp 27, 2011 10:27 pm

A slažem se s tobom da bi ljudi trebali gledati manje telku, ali opet što bi onda radili, mislim da ti ljudi ne znaju što bi radili kad ne bi gledali televiziju. Vjerojatno im je tlaka ići se van malo prošetati ili možda čitati neku knjigu ili raditi nešto korisno po kući. Ovo je puno lakše, e sad da li je televizija za to kriva ili mi sami tj. ti ljudi koji vrijeme troše ispred televizije umjesto da rade nešto drugo? Svi imamo pravo potrošiti svoje vrijeme onako kako želimo i kako najbolje znamo :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimečet srp 28, 2011 9:45 am

Recimo mogli bi ovo study ili bi radili ovo hekla ili ovo sex ( zubi )...

Ljudi su "krivi" jer biraju laksi put, a tv industrija je kriva sto ih navode na taj put.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimečet srp 28, 2011 11:05 am

zubi 5

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimečet srp 28, 2011 8:11 pm

ja nekad hekla i cesto study i puno sleep , a ponekad i tus :D

Ja mislim da niti tv niti internet niti kompjuteri, ništa od toga nije loše.

Ali isto tako mislim da ima previše glupih sadržaja koji su stavljeni u aktualne termine i zatupljuju ljude. Kad sam bio mali, svako jutro je bio neki dokumentarac o živinama i biljkama, a sada same gluposti, sve puno sapunica i humorističnih serija. Nema sadržaja. Na internetu se može naletiti na super stvari, ali treba tražiti jer isto je svugdje sadržaj kojeg moj mozak ne može shvatiti. (fejs recimo) i ljudi zapnu na tome, naviknu se i ne mogu zamisliti život bez toga, a pošto nisu vježbali mozak nego su samo buljili u te stvari eto ti ovisnosti.

U biti mislim da je odgoj jako bitan, mene mama stavljala pred dokumentarce, a danas kad dodem u goste nekome sa djecom, stave ih pred sapunice koje niti ne razumiju ili im puste neki crtić koji su gledali vec 100 puta, samo da ne gnjave roditelje dok se druže sa gostima.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimepet srp 29, 2011 11:31 pm

TV kao medij je totalno zastranio, ali kada bi bio totalno produktivan, to bi bilo nešto fenomenalno. Pomislim, kada bi ga samo iskoristili u svrhu mijenjanja svijesti na najpozitivniji način, lice Zemlje bi bilo promijenjeno u roku od 24h. Ali manipulacija radi profita, ili same manipulacije je stvorila monstruma.

Net s druge strane malo drugačije funkcionira. Ipak nam nudi sav sadržaj bez cenzure, pa mi sami možemo odabrati, i flitrirati stvari. Možemo čuti svačiju priču, dakle, puno objektivnija stvar... Sjetite se kako smo bili ograničenih mogućnosti bez njega, nismo znali što se vanka događa, nismo imali nikakvih informacija, nismo mogli komunicirati sa ljudima drugih nacija i kultrura. Sada je sve dostupno. Ali istina da i malo pretjerujemo šta se tiče uporabe istog. Gledam kada sam sa ekipom na kavi, samo vrte androide, pomalo nešto promrmljaju, i opet fokus na svog pametnog ljubimca. Nervira me to moram priznati. Meni je jako bitna interakcija sa ljudima, volim kada me gledaju u oči dok govorim, volim osjetiti razumjevanje i toplinu, da znam da ne pričam sa robotima ... jednostavno volim zdravu komunikaciju. Danas nas nije briga hoćemo li se vidjeti sa nekim dragim, jer uvik imamo net backup kada dođemo doma. Ne bavimo se ljudima kako treba, sve nešto površno i na brzinu... S druge strane, osobno volim upoznavati ljude na ovaj način, jer nemamo mogućnosti stvoriti predrasude kao kada nekoga doživljavamo vizualno. Na ovaj način, isključivo slušamo sugovornika i procjenjujemo ga na osnovu onoga što govori.

Eto ...

Ne postoje brži načini za širenje vjesti, sadržaja, informacija ... a mi kao i sve drugo koristimo za tako bezvezne stvari. Totalno smo destruktivna civilizacija.

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimepet srp 29, 2011 11:49 pm

...a još smo mali, naučit ćemo jednog dana kako te tehnološke igračkice koje imamo, koristiti i na pametan način ;)

Slažem se s tobom da je televizija bila samo jednosmjerna, dok ineternet pruža puno više interaktivnosti, no tu je i varka jer ljudi puno lakše postanu ovisni o tome, gotovo je jednako stvaran kao i RL, no opet internet to nije.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimepon kol 01, 2011 11:37 am

@Lyra...da, to je i moje misljenje sto se tice tv-a. Zato mi bas i nije nesto jer je zastranio conf1 Ali net mi je zakon. Iako tu ce oni koji su ljubitelji tv-a opet gledati isto sto i tamo...ali barem ima mogucnosti i za druge stvari :)

Ovo sto pises za ljude u dustvu. Katastrofa. Za sve postoji vrijeme, a drustvo nije vrijeme za buljit u mob ili tv ili novne ili bilo sta drugo jer je onda ta osoba trebala ostat doma.

@Chak...meni je ovaj forum skoro ko RL iako je virtualan :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimeuto kol 23, 2011 1:06 pm

Sve ovisi kako se koristi.. mozes 0-24 lajkat mutave komentare na facebooku, citat zutilo po portalima i sl. .. a mozes se i educirati kako bi ti lakse bilo doci do posla u stvarnom svijetu i sl.

Primjera radi u posljednjih godinu dana udarajuci po e-learningu sam naucio vise nego sto bi u stvarnom svijetu ikada, sto zbog financija sto zbog mogucnosti (primjera radi u hrvatskoj koliko mi je poznato nema niti jedno profesionalno web / 3d / visual art uciliste).

Kao i sve stvari na ovom svijetu, mozes ih koristiti za samorazvoj, a mozes i za vlastito ukopavanje.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitimeuto kol 23, 2011 5:21 pm

Lajkam rofl2
Internet je odlican alat, ima i viška informacija, ajd otvorim vam jednu zanimljivu temu sada. Korisne internet stranice :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Empty
PostajNaslov: Re: Odricanje od interneta kao skidanje sa droga   Odricanje od interneta kao skidanje sa droga Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Odricanje od interneta kao skidanje sa droga
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Droga
» Skidanje sa Rapidshare-a
» Gledanje TV-a preko interneta
» Najvaznij dogadjaj u povijesti interneta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: