Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sto bi ste kazali Bogu?

Go down 
+30
Michael1
Bella.Lilly
Zyon
tinityrannical
Jedi Mind Tricks
Ymir
Q
Dantalion
Jagor
Grave Digger
Faust
2pac
Hladni
Blackness
Star
megawar888
Bozon
The Dark Princess♥
Madonna
Blizzard
Legionar
wanderer
primitive101
Fantom
Dada289
Lyra
Foto
Tonks
Chakotay
Alpha
34 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 10:08 am

Da se susretnete s Bogom "lice u lice" sto bi ste mu kazali? Sto bi ste ga pitali? Sto bi ste ga trazili?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 11:08 am

Ma joj, a što bi mu rekao, pa On zna sve moje misli, sve moje želje, sve moje strahove, sve ono radi čega sam sretan, tužan... sve ono što me ljuti kad sam ljut na Njega... Ponekad imam osjećaj da mu se obraćam u svakom trenutku. No ipak kad bi ga susreo možda bi ga pitao što da učinim da mi bude malo lakše u životu, iako već znam Njegov odgovor :)

Ono što bi volio čuti od Njega kako je on, kako se on osjeća, da li osjeća tugu, radost, sreću, depresivnost, sve u istom trenutku ili odlučuje kako će se osjećati u pojedinom trenutku. Da li za njega uopće postoje trenuci ili na njegovom nivou vrijeme drugačije prolazi. Jooojjj pronašao bi već nekih tema, bio bi jako zanimljiv razgovor :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 11:18 am

Da, sto bi mu rekao...jer nije pitanje da li on unaprijed zna sto bi mu rekao ili ne nego to sto ti ne znas odgovor na ono sto bi pitao ili kazao.


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 12:27 pm

E da vidiš možda bi ga i pitao kako da poboljšam neke svoje sposobnosti tipa iscjeljivanje, telepatska komunikacija, gledanje na daljinu i slično, ali bojim se da bi dobio odgovor da se sve to može naučiti i poboljšati vježbom

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 12:30 pm

Ja bih pitala da mi pojasni svoj smisao za humor jer mi se ovo na Zemlji cini totalno sranje pa kontam da il se zajebo il ima cudan smisao za humor.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 12:32 pm

P.S. Naravno, ovo gore malo serem bezveze zato jer sam jutros cula kako su statistike pokazale da je svako peto dijete na neki nacin seksualno zlostavljano sto znaci da je vise od toga... pa se ljutim... na ljude...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 3:34 pm

Hm jel se ti ljutiš na ljude ili na Boga? Ako se ljutiš na Boga onda pravo pitanje mora biti Bože zašto si nam dao slobodu da činimo što želimo? Jer upravo se to ovdje desilo, ljudi su zlupotrijebili slobodu koju imaju. Zašto nam je Bog dao slobodu? Hm, mislim da odgovor na to pitanje znaš, jel da :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 3:47 pm

Ne bas. Naime, Bog je Bog pa je onda znao kako ce to izgledat i ocito da je onda to u redu bas tako kako jeste. Znaci sve je onako kako treba biti. U trenutcima odvojenosti od apsoluta ne mogu a ne pitati se zasto? U cem je vic?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 7:02 pm

vjerovatno je Bog sve znao unaprijed, za sve nedace koje ce se dogoditi ljudima i kakvi ce im mozgovi postati, truli. Zato je receno da ce doci sudnji dan, i svi dobri ce biti nagradjeni i svi zli kaznjeni. To je u redu, ali pitam se zasto to odmah nije napravio, iz prvog puta, nego cekao da se pokaze tko je dobar a tko zao. Mozda je samo htio znati tko mu je truly loyal scratch
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 8:23 pm

Reko bi "Bok, kaj ima, kako svemir? Mogu sljedeći put bit jako bogat?" :D
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimesri kol 03, 2011 11:27 pm

Alpha je napisao/la:
Ne bas. Naime, Bog je Bog pa je onda znao kako ce to izgledat i ocito da je onda to u redu bas tako kako jeste. Znaci sve je onako kako treba biti. U trenutcima odvojenosti od apsoluta ne mogu a ne pitati se zasto? U cem je vic?
Na neki način je to u redu, tj. na taj Božji način iz Božje perspektive, jer je iz njegove perspektive sve popravljivo. E sad da li ti doista misliš da Bog na isti način kao što radimo ti i ja prosuđuje što je dobro, a što je loše? Ja mislim da ne, mislim da je on puno bolji sudac i od mene i od tebe. S druge strane zašto misliš da je samo zlostavljač u ovoj priči onaj koji je dobio slobodu izbora, jednaku slobodu ima i onaj tko je zlostavljan iako se nama to ne čini tako na prvi pogled. No Bog ne gleda na prvi pogled, nego vidi sve aspekte svih odnosa koji su ikada postojali i koji će ikada postojati između tog zlostavljaća i zlostavljanog ;)


Tonks je napisao/la:
vjerovatno je Bog sve znao unaprijed, za sve nedace koje ce se dogoditi ljudima i kakvi ce im mozgovi postati, truli. Zato je receno da ce doci sudnji dan, i svi dobri ce biti nagradjeni i svi zli kaznjeni. To je u redu, ali pitam se zasto to odmah nije napravio, iz prvog puta, nego cekao da se pokaze tko je dobar a tko zao. Mozda je samo htio znati tko mu je truly loyal
Ček malo ako je Bog znao da će se to sve dogoditi, zašto onda to nije spriječio? Misliš da nije mogao? Ako je mogao, zar onda nema i na njemu također nekakve krivnje. Zašto On koji je savršen ne bi imao više odgovornosti od nekog čovjeka koji je nesavršen? I za što točno se ovi "loši" kažnjavaju, pa zar ih nije sam Bog stvorio na svoju sliku. Čini se kao da mu nešto nije uspjela ta njegova kreacija ;)


_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimečet kol 04, 2011 12:52 am

Vi mislite da Bog kažnjava ? Zašto bi on kažnjavao ?
Mi kažnjavo sami sebe. Mi biramo puteve. Mi biramo lekcije. Mi biramo iskušenje.
Bog nas voli bezuslovno. Bez obzira na sve.

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimečet kol 04, 2011 1:07 am

Lyra je napisao/la:
Vi mislite da Bog kažnjava ? Zašto bi on kažnjavao ?Mi kažnjavo sami sebe. Mi biramo puteve. Mi biramo lekcije. Mi biramo iskušenje.Bog nas voli bezuslovno. Bez obzira na sve.

Prava istina, Bog nam je dao put po kojem hodamo, i slobodnu volju. Nikad nas nije kažnjavao, nikada nam nije ulijevao strah, on nas vodi kroz naš put, a mi smo ti koji vođeni riječima pojedinaca u prošlosti, koji su zbog svojih strahova nama dali strahove da se bojimo Boga, sami dajemo sebi kazne, samo da mu budemo daleko i da nikad ne dođemo do njega za ovog života!
To je bezveze, Bog je ovdje, sada, svijetlost i nada, a ne kazna. To su gluposti. Strah je naš NAJVEĆI NEPRIJATELJ!

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimečet kol 04, 2011 5:35 am

Chakotay je napisao/la:

Tonks je napisao/la:
vjerovatno je Bog sve znao unaprijed, za sve nedace koje ce se dogoditi ljudima i kakvi ce im mozgovi postati, truli. Zato je receno da ce doci sudnji dan, i svi dobri ce biti nagradjeni i svi zli kaznjeni. To je u redu, ali pitam se zasto to odmah nije napravio, iz prvog puta, nego cekao da se pokaze tko je dobar a tko zao. Mozda je samo htio znati tko mu je truly loyal
I za što točno se ovi "loši" kažnjavaju, pa zar ih nije sam Bog stvorio na svoju sliku. Čini se kao da mu nešto nije uspjela ta njegova kreacija ;)

ako nas je Bog stvorio na svoju sliku, a svi imamo dobru i losu stranu, samo ovisi koju cemo aktivirati, onda je Bog i vrag jedno te isto, sila koja ima dva lica. Mislim da svemir nema dusu, razmisljanje i osjecaje, doro-lose, ono samo "ima". tj. postoji samo jedno, ali mi imamo drukcije percepcije toga jednoga. Slicno kao s fotografiranjem, slika ispadne drukcije ako je slikas iz drukcijeg kuta, i pod drugacijom svjetloscu, ali na slici je uvijek isti motiv, zdjela s vocem.
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimečet kol 04, 2011 5:43 am

Dada289 je napisao/la:
Lyra je napisao/la:
Vi mislite da Bog kažnjava ? Zašto bi on kažnjavao ?Mi kažnjavo sami sebe. Mi biramo puteve. Mi biramo lekcije. Mi biramo iskušenje.Bog nas voli bezuslovno. Bez obzira na sve.

Prava istina, Bog nam je dao put po kojem hodamo, i slobodnu volju. Nikad nas nije kažnjavao, nikada nam nije ulijevao strah, on nas vodi kroz naš put, a mi smo ti koji vođeni riječima pojedinaca u prošlosti, koji su zbog svojih strahova nama dali strahove da se bojimo Boga, sami dajemo sebi kazne, samo da mu budemo daleko i da nikad ne dođemo do njega za ovog života!
To je bezveze, Bog je ovdje, sada, svijetlost i nada, a ne kazna. To su gluposti. Strah je naš NAJVEĆI NEPRIJATELJ!

definitivno je tako, dok odrastamo, roditelji nas upozoravaju da pazimo kuda hodamo, da ne padnemo ili ne diramo ruzu jer ima trnove i sl. Mala djeca, npr. 6 mj. jos ne kuze sto im roditelji govore, i ako ste primijetili, uvijek upiru prstima u nesto, a najcesce je to zrak, zid ili nesto nezamjetljivo. Mozda ona jos nisu poducena strahovima i da ne diras pauka jer ce te ugristi. Mozda ta djeca vide duha, ili nesto trece. Da nas nisu ucili da pazimo da se ne utopimo u vodi, mozda bi danas svi mogli hodati po vodi, kao Isus, jer on je rekao ne znam sad tocno kome, ugl. rekao je vjeruj i dodji samnom i stani na vodu, i taj je i uspio stajati sve dok je vjerovao da stvarno moze stajat Sve ovisi u sto vjerujes. Ako stvarno vjerujes da ces se utopiti i upasti u vodu, onda i hoces. Isto tako, ako vjerujes da Bog postoji, onda stvarno postoji.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimečet kol 04, 2011 9:48 am

Citat :
...ako nas je Bog stvorio na svoju sliku, a svi imamo dobru i losu stranu, samo ovisi koju cemo aktivirati, onda je Bog i vrag jedno te isto, sila koja ima dva lica.
Ma kakav vrag, to je izmišljotina, on ne postoji. Nema Bog dva lica, kod Boga nema dualnosti, ne postoji dobro-loše, gore-dole, lijevo-desno, toplo-hladno.... Čak i mi možemo razumjeti da ako se malo uzdignemo da će nam nešto što je gore vrlo brzo postati nešto što je dole, nešto što je toplo ako se malo zagrijemo će nam postati hladno... i tako redom. Dobro i loše je malo teže za razumjeti, no na pravim si putu, nešto ili postoji ili ne postoji, ono što postoji je jednostavno takvo, nije niti dobro niti loše već smo mi ti koji dajemo tu karakteristiku nečemu.

@Lyra i Dada 5 ides naravno kad bi se slušale crkve ispalo bi da nas Bog malo voli, malo mrzi, malo nas nagrađuje, malo nas špota :) A to je u suprotonosti sa opet njihovim tvrdnjama da Bog voli sve nas bezuvjetno i da nas je stvorio na svoju sliku.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimečet kol 04, 2011 11:41 am

Iz perspektive covjekovog uma neke su stvari jednostavno nespojive. S jedne strane postoji dobro i lose, a s druge strane sve je uvijek u redu (prakticki sve je dobro). Logicnim razmisljanjem to je nespojivo kao i istovremeno postojanje sudbine i slobodne volje.
Prisustvom (svijesti) se moze spoznati ali ljudskom logikom je tesko (ili nemoguce) objasniti. Ipak, mi zelimo objasniti.

Ako je Bog u svemu ali i iznad svega tada je nasa karma i uzimanje novog tijela sa novim izazovima pa i ono sto bi nazvali kaznom ujedno i nas i bozanski izbor.
Zlostavljamo mogucnost slobodnog izbora. Zlostavljamo sebe i druge. Ocito postoje entiteti koji ipak gledaju na nas i pomazu nam. I oni su manifestacija Boga. Ljudi su u proslosti vec bili vise puta zbrisani s lica zemlje...ako nam netko pod hitno ne pomogne (jer sami sebi ocito ne mozemo) slijedi li nova kataklizma?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimečet kol 04, 2011 12:57 pm

Alpha je napisao/la:
Iz perspektive covjekovog uma neke su stvari jednostavno nespojive. S jedne strane postoji dobro i lose, a s druge strane sve je uvijek u redu (prakticki sve je dobro). Logicnim razmisljanjem to je nespojivo kao i istovremeno postojanje sudbine i slobodne volje.
Hm ja ne bih rekao da je sve dobro, jer time nismo rekli ništa, stvari i osobe su takve kakve jesu, a mi smo ti koji im dajemo te karakteristike dobro i loše. Zato sam rekao u nekom od svojih prethonih postova da Bog malo drugačije prosuđuje od tebe i mene. Ne zato što mi to loše radimo nego zato što on ima pregled nad svime i sve zna. Mi definitivno ne znamo. No i dalje imamo pravo reći da li je za nas nešto dobro ili pak loše tj. da li bi se mi tako ponašali ili ne bi. Mislim da ne bi trebali otići niti u drugu krajnost i reći sve je super, zlostavljanje djece je super. Zato što to nije, e sad kako će to Bog protumačiti, hm to ostavljam njemu, ali sam siguran da on može razlučiti osobu od njegovih djela i po tome je također bolji sudac od mene :)

Nadam se da me kužite :)

Alpha je napisao/la:
Ako je Bog u svemu ali i iznad svega tada je nasa karma i uzimanje novog tijela sa novim izazovima pa i ono sto bi nazvali kaznom ujedno i nas i bozanski izbor.
Ovisi kako na to gledaš, ako zauzmeš stav koji si ti sad iznijela i to sebi protumačiš kao priliku da nešto naučiš i da te stvari nadrasteš tada je to božanski dar, ako se pak u tome mućiš i ako ti je jako teško tada je to strašna kazna.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimečet kol 04, 2011 2:04 pm

Cini se da drugacije poimamo Boga. Ti ga gledas kao "trecu osobu", a ja ga ("ga" kao pojam Boga) gledam kao Jedno.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimepet kol 05, 2011 1:44 pm

Pitao bih ga:



Tko sam ja...???


Znate za onu interesantnu priču, kad je umrla jedna stara žena i došla pred Boga. Ona kaže: ja sam majka četvero djece. – Ženo Božja, ne pitam te čija si majka, nego tko si ti. Ona kaže ime i prezime. – Ma ne pitam te kako se zoveš nego tko si ti. –Ja sam žena gradonačelnika. – Ma ne pitam te čija si žena, nego tko si ti - Ja sam rimokatolkinja, idem na misu, postim, činim prve petke. Ma ne pitam te što radiš nego tko si ti...??? confused


[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimepet kol 05, 2011 2:39 pm

Fantom je napisao/la:
Pitao bih ga:



Tko sam ja...???


Znate za onu interesantnu priču, kad je umrla jedna stara žena i došla pred Boga. Ona kaže: ja sam majka četvero djece. – Ženo Božja, ne pitam te čija si majka, nego tko si ti. Ona kaže ime i prezime. – Ma ne pitam te kako se zoveš nego tko si ti. –Ja sam žena gradonačelnika. – Ma ne pitam te čija si žena, nego tko si ti - Ja sam rimokatolkinja, idem na misu, postim, činim prve petke. Ma ne pitam te što radiš nego tko si ti...??? confused



A On bi ti odgovorio Ti Jesi kad "ti nisi",a kad "ti nisi" Ja Jesam,a to znaci da kad Ti Jesi i Ja Jesam :)

Ja bih ga pitao sto ga pitam i svaki dan : Jeli moguce da si Ti takav car,doktor,kralj,legenda,da iako te svi pljuju i negiraju Ti obilato davas Svima i zivot i blazenstvo,a mi iz neznanja to ne vidimo nego se odlucujemo da vidimo patnju,zlo,nevjeru i tugu....Da i pored svih sranja koje napravimo ti Nikad ne zatvaras svoja vrata,kao pastir koji ceka svoje ovcice ali ovcice moraju same prepoznati zvuk pastira i prepustiti se Njegovoj muzici,nikako agresivno :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimepet kol 05, 2011 2:54 pm

Chakotay je napisao/la:

Ma kakav vrag, to je izmišljotina, on ne postoji.

Jesi ti bas siguran u to shock Ja eto pokusavam sebi pokazati da si ti u pravu,ali kao sto sam sinoc rekao sve sam vise siguran ko je on i sto radi i kako to izgleda upravo danas...Sve sam skloniji potpuno povjerovati Isusu,Buddhi i Yoganandi npr da postoji taj entitet koje je svoju slobodnu volju investirao u ovaj svjet ne bi li pokazao kako to treba da izgleda,jer je on najpametniji,bolji od Boga i njegovog plana itd...

Globalizacija,Svi Smo Jedno iz podrucja sljepog srca i emocija,profit,Ja sam najbolji i moj prozvod je najbolji,ljudi su Jedno ne kao nezavisne kreativne individue nego kao mass proizvodi na masovnoj traci ( Svi Smo Mi Rihhana,Britney,Obama,CNN itd ),internet kao jedini nacin slobodnog izrazavanja treba ukinuti zbog nekakvih terorista(Obamina politika ),ljudi su Jedno kao skup ovaca bez mozga koja radjaju svoju djecu da budu robovi koji ce roditi svoju djecu da budu robovi Kralju tako da Kralj konacno dobije neogranicen izvor cistih Bozjih dusa i svoju planetu Zemlju skrojenu po svome egoisticnom planu gdje su svi Jedno i Svi sluze Kralju,Knezu ovoga svjeta......

Meni ovaj scenario izgleda poznat i prepoznat jos od najstarijih svetaca...Dzaba su oni upozoravali kad ih niko nije slusao jer su smetnje i interferencija od Kraljevog energetskog polja bile prejake....

Sad ti mene mozes ubit ali gledajuci gloabalno sve ali bas sve se to uklapa...On je dobio Zemlju,na ko zna koju foru i iako je znao svu Moc,Istinu i Pravednost Apsoluta,Kralj je to odlucio odbaciti u potpunosti i krenuti svojim egoisticnim putem...A svi koji ga prate sljepo kao ovce postace "jedno sa njim" ,bas ce se onako voliti uz srca,bas ce im drhtati srce,bas ce plesati svi sretni kao Hare Krishna evil

Iam tu izgelda svega i svacega nije bas jednostavna slika,milion energija i entiteta svako gura na svoju stranu pa kako to ispadne,ali ocigledno da neko ima primat odje i da zeli da taj primat odrzi koliko moze....
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimepet kol 05, 2011 7:27 pm

Hm mislim na vraga kao na neko vrhovno biće koje je jednako Bogu samo je suprotno od njega. Naravno da postoje entiteti pa i sami ljudi koji žele nešto naše, koji bi željeli imati kuću kao mi, naš novac i slično. Da li postoje entiteti koji nam crpe energiju ili pak da li postoji jedan entitet koji želi vladati nama. Hm ne znam, ali nekako mi je on "premali" da bi ga stavili u rang Boga. I taj entitet je morao nekako nastati i on mora postojati. Obzirom sam ja mišljenja da sve što postoji postoji po Bogu tada bi i on postojao po Bogu, kao što na Zemlji postoje ljudi koji su zli i rade svakakve strahote, ali su ipak ljudska bića kao ti i ja... no jednako tako ih možemo nazvati i vragovima. Tako bi mogli i ovo biće koje ti opisuješ nazvati vragom, no meni taj pojam ništa ne znači, više vi volio čuti od kuda on, zašto to radi, imali još takvih kakav je on... no da li je to sam vrag? Mislim da nije ;)

@Fantom dobro pitanje, ja mislim da bi Bog odgovorio da ti jesi i da smo svi povezani na jednom višem nivou i činimo jedinstvo sa svime što postoji.

@Alpha jasno mi je zašto to misliš, to bi se doista dalo iščitati iz mojih postova, no ne mislim tako, mislim da Bog prožima i čini sve što postoji uključujući i nas same. Ono zašto se iz mojih postova to ne čini je zato što mi toga nismo svjesni, pa ustvari ja imam osjećaj da sam ja izvan svega, iako je to samo iluzija mog uma :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimepet kol 05, 2011 11:43 pm

@Primitive, e jbg. sad zubi ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitimepet kol 05, 2011 11:48 pm

Bash tako,jedno veliko JEBIGA cry
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sto bi ste kazali Bogu?  Empty
PostajNaslov: Re: Sto bi ste kazali Bogu?    Sto bi ste kazali Bogu?  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sto bi ste kazali Bogu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: