Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vegeterijanac/Mesožder

Go down 
+7
Foto
Korplikan
orca
Morn
kika13
Chakotay
biga
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Da li:
Jedete meso
Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_vote_lcap93%Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_vote_rcap
 93% [ 14 ]
Vegeterijanac sam
Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_vote_lcap7%Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Ukupno glasova : 15
 

Autor/icaPoruka
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimepon kol 22, 2011 11:12 pm

nema meni jela a da nema mesa, pogotovo dok se razvijam i fizički radim, sada me u kuhinji čeka batak od čučice.
na poslu sam imao prilike vidjet jednog lika koji je bio vegeterijanac. ni pomirisat meso, samo soja i slične stvari, nije mogao ništa radit jer nije imao snage pa su mu dodijelili posao čiščenja, kuhanja kave i tak slično. i izgledao je užasno anoreksično
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimepon kol 22, 2011 11:31 pm

@Foto Ne znam, ali koliko vidim tu piše da je u prvom slučaju bio promatran od znanstvene i medicinske ekipe i jedino što se kaže da je izgubio kile, što je još bilo, da li su oni dali neko svoje završno izvješće, ako nisu, zašto nisu? Ovo da je izgubio toliko kila mi je malo štura analiza.

U ovom trećem slučaju dr. Newberg kaže da on uopće nije niti bio 130 dana kod njih već je došao samo na skeniranje mozga, ok dakle ništa od toga, ne znamo da li može ili ne postiti.

Što se tiče samog zurenja u Sunce ja sam pričao sa nekim ljudima koji to doista i rade i oni mi kažu da se osjećaju puno bolje i zdravije. Doduše ne mogu bez hrane, ali su puno zdraviji.

OFF TOPIC Pravila se moraju poštovati i nema vrijeđanja, u koliko smatraš da te netko vrijeđa, ne možeš uzvratiti istom mjerom već se obrati moderatorima ili meni kao supermodu pa ćemo onda mi reagirati i to opet u skladu sa pravilima foruma. Ako pak mi ne regiramo (što je malo vjerojatno) možeš se obratiti adminima, ali ne možeš uzvratiti istom mjerom jer je i to kršenje pravila foruma. No još jednom pozivam i tebe i sve ostale na pristojno i uljudno raspravljanje.

EDIT @Dant ja znam ljude koji jedu jako puno mesa pa ne žele raditi jer nemaju volje za to ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimepon kol 22, 2011 11:44 pm

Istina, nije nista detaljno receno osim kila, i to je jako lose jer i nije neki zakljucak. Ali je u isto vrijeme i jako bitan podatak. Ako on ne jede, kako je sada dok isto nije jeo izgubio kile? Teoretski trebao bi bit na istoj kilazi. On je po mom misljenju dokazao da moze DUGO bez hrane. A izmedu dugo i bez je velika razlika.
Svi koji igraju D&D znaju razliku izmedu resistance i immunity.

I dizanje utega te cini sretnijim, mislim da nitko niti ne govori o tom osjecaju u tebi, dapace na suncu smo svi veseliji i razigraniji, zato je i ljeto zabavno, a zima usporena.

Al tu je rijec o hrani preko sunca. Sto je u drugu ruku posebna tema. Pocetak je vitamin B12, za koji sam proglasen nekompetentan. A sa mnom i cijela medicina, jer netko, necemo imenovati da ne ispada da prozivam nekoga jer je nepristojno, zna fenomenalno energetska tijela i taj isti netko je iznimno kompetentan pa moze govoriti drugima da ne pametuju.

I da, ovaj post je definitivno uvredljiv, i da, nema tog pravila koji ce me natjerat da sutim ako me netko vrijeda, pa makar i dobio ban sa foruma, jer ja nikad ne odstupam ako me se napada, pa makar rijecima.
I ne vidim da se kompetentnome nesto reklo, samo se meni.

@dent ima i vegetarijanaca koji su zdravi i poletni, stvar je da trebas dobit sve hranjive sastojke i energiju, makar dodacima u prehrani ako vec ne jedes onu u kojoj je ima.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 1:04 am

I ja sam čuo svašta nešto o tom tipu gledaču u Sunce. Gledajući Na rubu znanosti, to se predstavilo gotovo kao revolucionarno novo dokazano otkriće, a onda sam čitao tekstove od malo jačih jebača na tom području koji su između ostalog rekli i ovo što je Foto spominjao.

Danas je sve manja granica između znanstvenih i kvaziznanstvenih istraživanja, doduše ono što se predstavlja javnosti kao nekakva činjenica i dokaz. Tih stvari ima u alternativi ko u priči, sve više i više. Jedna stvar je što nešto dobro zvuči, čak možda i logično, a druga je stvar je li to u stvarnosti zbilja tako ili ne.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 9:06 am

@Chakotay - Ovakve gore reakcije i ocekivah pa me previse i ne diraju .. no bilo kako bilo, od mene vise nemas frke : )

Inace sta se tice sungazinga, sam HRM-ov tip sungazinga je oke praksa sa energizirajuce i samoiscjeljujuce strane, no sama tehnika nije dovoljna za skidanja sa krute hrane niti je tome uopce namijenjena kako se prica te je vrlo mali broj onih koji uopce i idu tako daleko.

Da li je sami Manek prosao istrazivanja neznam niti me evo iskreno zanima. U dva dana koliko imah prilike provesti vrijeme u njegovom drustvu covjek je pojeo samo jedan tanjur juhe. - Meni osobno sasvim nebitno da je pojeo i cijelog vola ili pun kotao srneceg gulasa - ono sto mi je bitno, za moje potrebe, je to da znam da je praksa odlicna te da za ova gore prva dva polja koja spomenuh, ako joj se u potpunosti preda - i vise nego funkcionirajuca. Da li ce meni netko vjerovati ili ne.. nista sto mi mijenja pogled.

Da ne idem dalje.. vise o sunzurenju na nekoj drugoj temi. Ipak je ovo topic o nom nom opredjeljenju : )

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 9:53 am

Bila sam na Manekovom predavanju i tip uopce ne tvrdi da ne jede. On ne mora jesti ali jede. Ili da se bolje izrazim puno dulje moze prezivjeti bez hrane nego normalna osoba. Zasto rezultati testiranja nisu objavljeni mozemo samo nagadjati. Isto tako mozemo nagadjati zasto se sluzbeno demantira kontakt ljudi i vanzemaljaca, zasto se izgradnja nevjerojatnih gradjevina pokusava objasniti kao djelo ljudskih ruku iako se ni danas tako sta ne bi moglo napravit, zasto se zatvara oci pred crtezima na pecinama (ili platnima) koji ocito prikazuju letjelice, zasto se djecu uci da je ljudska civilizacija puno mladja nego sto to mnogi dokazi pokazuju...i td.

Sto se tice Manekove tezine...da, on je izgubio neku kilazu kada je bio na nekom istrazivanju bez hrane u trajanju 3 mjeseca (ili tako nesto). Medjutim cinjenica je da bi druga osoba umrla da joj se 3 mjeseca na da nista jesti.

Dalje, osim Maneka upoznala sam i jednog naseg covjeka koji takodje ne konzumira hranu nego samo tekucinu. Osim sto gleda u sunce meditira nekoliko sati dnevno. Proces odbijanja od hrane je vrlo kompleksan. To ne ide da jednostavno prestanemo jesti.

Ne znam koliko dugo se maximalno moze bez hrane. Hocu reci da ti ljudi koji zive od prane mozda to mogu neki dobar period ali nisam sigurna da je to apsolutno stalna stvar.

E, i jos da prokomentiram onih milon dolara nagrade koji se nude nekom tko moze dokazati nekakvu paranormalnu sposobnost. Moje misljenje jeste da svatko tko uistinu vidi vise od prosjecnog covjeka nece ici dokazivat nista. Ne zato jer ovi "nisu dostojni" nego zato jer je besmisleno. Oni koji hoce ici dokazivat vjerojatno se samo zele docepati love na neku prevaru. Sad bi netko mogao pitati zasto je besmisleno...a na to pitanje je jako tesko odgovorit. To je jedna od onih stvari koje rade na sistemu "ako moras pitat onda tesko da ces shvatit icije objasnjenje".

@Foto...pitao si gore zasto netko jede iako moze ne jest. Jede zato jer se nalazi u fizickom tijelu cije su funkcije podesene za hranu pa je za tijelo dobro da mu se onda hrana i da. To ne mora biti u kolicini kao kod 'normalnih' ljudi ali makar malo. Isto kao sto tijelo treba tekucinu. Nitko od onih koji se hrane pranom ne moze bez tekucine. U tijelu smo pa to treba postivat. Zato jedu. Jer postuju tijelo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 10:25 am

Alpha je napisao/la:
E, i jos da prokomentiram onih milon dolara nagrade koji se nude nekom tko moze dokazati nekakvu paranormalnu sposobnost. Moje misljenje jeste da svatko tko uistinu vidi vise od prosjecnog covjeka nece ici dokazivat nista. Ne zato jer ovi "nisu dostojni" nego zato jer je besmisleno. Oni koji hoce ici dokazivat vjerojatno se samo zele docepati love na neku prevaru. Sad bi netko mogao pitati zasto je besmisleno...a na to pitanje je jako tesko odgovorit. To je jedna od onih stvari koje rade na sistemu "ako moras pitat onda tesko da ces shvatit icije objasnjenje".
Besmisleno je jer ljudi imaju svoja mišljenja koje ne žele promijeniti. To ljudi koji znaju nešto malo više od "prosječnih" shvate vrlo rano. U početku svi mi želimo prenijeti svoja znanja i iskustva drugima, no otpor je jako velik, većina ljudi jednostavno ne može to prihvatit, kao da ne žele znati da postoji nešto više. I tako polako, ali sigurno svatko dođe do spoznaje da se onog drugog treba ostaviti da ide svojim putem i svojim tempom dolazi do određenih spoznaja. I to je također nešto što se mora naučiti, kako pustiti drugoga da sam dođe do određenih spoznaja, a ne da mu se to isto nameće.

@Foto nisam samo tebe upozorio nego obojicu, koristio sam množinu ;) Vi ste relativno novi na forumu, ali ste i u malom broju postova pokazali da imate što za reći. Bilo bi šteta da uđete u bilo kakvu svađu.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.


Zadnja promjena: Chakotay; uto kol 23, 2011 3:03 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 11:04 am

Pošto je tema aktualna, da i ja nešto kažem na ovo.

Odma na početku ću reč ne volim vegetarijance a vegane prezirem. Sad ovo zvuči primitovno al što da kažem, tako je i ne mogu utjecati na svoje emocije koje gajim prema njima. Možda je stvar u tome što se ne družim ni sa jednim vegetarijancem mada ih znam nekoliko.
U srednju sam išao sa jednom vegetarijankom. Trenirala je rukomet i nakon nekog vremena je prestala biti vegetarijanka jer kaže kako nije imala dovoljno snage. Nisam upučen u medicinske razloge ali čini mi se logično da ti se mišići neće razvijati ako im ne daješ ono od čega su građeni. Pogotovo ako treniraš neki sport poput rukometa gdje se oni intenzivno troše.
Poznam još jednog vegetarijanca koji je išao u drugi razred, on je još i danas vegetarijanac. Pitao sam ga da li se osječa slabo a on mi je rekao kako umjesto mesa jede sir i pije mlijeko te ide u teretanu 3 puta na tjedan. Čovjek izgleda normalno. Jednino što je dosta osjetljiv i ne propušta niti jednu sezonu gripe. Ima li to veze sa time, ne znam ali mislim da ima.
Ono što me nervira kod vegetarijanaca je što ne vidim dovoljno dobar razlog za takvu ishranu.
Večinom je razlog moral. Ljudima žao pojest životinju jer je slatka, jer se uzgaja u kavezu 50x50 ili što već. No zanemaruju da neće pomoći nikome tako što ne jedu meso jer štete svome tijelu a i životinja je već mrtva i neće oživiti ako ju netko ne pojede nego baci ili ne kupi. Ako vegetarijanac ne kupi obezglavljeno pile, ono će na kraju završit u skladišu i vjerojatno će se samljet u paštetu koju ako opet nitko ne kupi na kraju bace. Životinja je mrtva tako i tako. Osim toga, priroda nam nije dala očnjake kako bi smo pasli travu. Oni su tu s razlogom. I, da, mislim da je životinji veća muka kada ju neki lav u divljini ugnjavi zubima nego kad mi to po kratkom postupku riješimo nožem ili vatrenim oružjem.
Član Morn je prvi vegetarijanac s kojim sam se susreo a da mu je motiv strah od kemikalija u mesu. Taj razlog bi još mogao proći kod mene mada osobno nemam taj strah jer svo meso koje jedem dolazi od moje bake na selu. No i ljudi bez pristupa selu mogu otići u mesnicu koja sama uzgaja i prerađuje životinje.
Osim toga, ako te strah Todorićevih zatrovanih životinja, što misliš kakvo je bilje? Puno raznih preparata za brži rast, protiv zlatica, skakavaca, raznih boleština, i da ne nabrajam dalje. Jeste kušali kupljeni paradajz i onaj iz vrta? Razlika je golema. No nešto se mora jesti. Ljudi iz grada su osuđeni na hranu punu svakakvih gluposti tako da na isto dođe jeli vi konzumovo povrće ili meso, jednako si koristite/škodite.
A a one koji odluče biti vegani smatram idiotima. Pun sam gnjeva kada vidim nekoga takvog tako da neću niti komentirati jer mogu samo popiti ban

Evo, možda se moje gledište čini glupo i primitivno ali meni je sasvim logično i držat ću ga se vjerojatno zauvijek. Ili barem dok ne dobijem dijete koje odluči biti vegetarijanac :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 12:20 pm

@Chak...ocito je samo meni bilo tesko odgovorit na to pitanje jer si ti sasvim fino uspio u tome 5

@Korplikan...zasto se drzis predrasude kada si svjestan da je to predrasuda? I meni smetaju vegeterijanci ali samo oni koji drugima namecu svoje stavove. Medjutim jednako me smetaju i svejedi koji rade to isto.
Ljudi imaju ocnjake ali imaju i kutnjake za prezivanje. Crijeva su nam relativno duga sto znaci da smo mi vise biljojedi nego mesojedi. To je i logicno jer u proslosti covjek nije imao priliku cesto jesti meso.
Prinicp ponude i potraznje postoji. Ako manje ljudi bude jelo meso vise ce mesa biti baceno. U pravu si. Medjutim, nakon nekog vremena manje ce se mesa i proizvoditi jer je bacanje trosak mesnoj industriji.
Nacin uzgoja zivotinja za hranu je, blago receno, katastrofa. Osim moralnog pogleda postoji jos nesto. Sve sto unosimo u sebe ima energiju. Unosenje puno mesa koje je uzgajano u ocajnim uvjetima, pod velikim stresom, strahom i koje se ubija na nehumane nacine (a vec je i sam uzgoj nehuman) donosi u nas tu energiju.
Kod tebe je dobra situacija jer jedes zdravo meso zivotinja koje su zvijele dobro.
Ipak, cak i da je zivotinja imala i super zivot i umrla bez patanje nema potrebe da se covjek trpa mesom.

Drzis se svog stava zato jer nemas dovoljno informacija. Cak si i svjestan da imas predrasude pa svejedno ostajes pri svome. Pametna osoba prihvatit ce nova znanja i mijenjati svoja razmisljanja izbjegavajuci uopce stvarati stavove. Vjerujem da ces i ti promijeniti svoje misljenje i odustati od stavova ;)

P.S. Nisam vegeterijanka.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 12:47 pm

Ma ništa od toga. Uvijek se nađe nešto za zamjeriti kao npr kad vegetarijanac dođe u goste dobije rižoto i onda prčka po tome da izbaci meso.
Nije to predrasuda koja je uzrokovana manjkom informacija već me nervira način razmišljanja vegetarijanaca, taj moralni dio pažnje prema jadnim životinjicama koje zli ljudi kolju kao da je to nešto neprirodno. Mislim, nek jedu samo biljke, slobodno ali ako imaš valjani razlog za to. Evo, i ja do 12 godine nisam jeo nikakvo meso osim piletine ali zato što meni to nije valjalo. Ili ako je neki medicinski razlog poput visoke masnoće u krvi. Ali ako je netko vegetarijanac kako bi spasio jadne životinjice koje će tako i tako kad tad biti pojedene mi je glupo.

Edit: Mi smo svežderi. Znači hranimo se svime. Ako biljožderi imaju duža crijeva od mesoždera logično je da svežderi isto imaju duga kako bi mogli probaviti biljku. Nije li tako?


Zadnja promjena: Korplikan; uto kol 23, 2011 12:50 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 1:28 pm

Tocno. Mi smo svezderi s neglaskom na biljkama. Imamo ocnjake ali ne tolike da bi bili lovci poput lava.

Zasto imas problem sa postivanjem ljudi drugacijeg razmisljanja? Ako ti vegetarijanac ne sjedi na glavi s time da je bolja osoba od tebe jer ti jedes meso i ako te ne prisiljava na to da moras razmisljati kao i on...sto te to smeta?
Ovaj primjer sa rizotom bi bilo isto kao da muslimanu ponudis svinjetinu ili nekom nesto sto jednostavno ne voli. Ako znas da netko nesto ne jede nemoj mu to nudit. Ako ne znas nemoj se vrijedjati ako ta osoba to odbije.

Mislim, ti sebe postavljas za neko mjerilo, a sa kojim pravom?

Ljudi nisu isti kao zivotinje. Imaju potencijal za razvoj duhovne sfere puno veci od zivotinja. Takodje imaju mogucnost slobodnog izbora kojim mogu odabrati da nesto nece cak i ako bi njihovo tijelo to htjelo.

Ako je nekom lakse funkcionirati tako da ne jede meso, ako je to put te osobe onda super za tu osobu.

Na koncu konca, ljudi su prije jeli meso svako tko zna koliko. Kad bi nasli neku strvinu ili ubili nesto. Ajmo reci da su jeli meso jednom mjesecno u prosjeku. I zamisli da sad netko diskriminira tebe jer ti jedes meso cesce od toga, a nas organizam je navikao da jede meso samo jednom mjesecno...ti bi prestao jesti meso zato? Cisto sumnjam.

Hormona ima puno vise u mesu nego sto ima pesticida u biljkama. Iako je sve zatrovano. A vidim da si posve eliminirao percipirati onaj dio sa energijama.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 2:23 pm

Jednostavno zato što ne vjerujem da je meso životinje pod stresom štetnije od opuštene životinje. Čitao sam o tome ali ne možeš vjerovati svemu što piše po raznim portalima. Evo, ovo sa stresom mi se ne čini vjerojatno. Stres je psihička stvar koja se donekle očituje na tijelu ali ne mijenja kemijski sastav mesa. Zašto bi odma bilo štetno?

Ovaj primjer sa rizotom bi bilo isto kao da muslimanu ponudis svinjetinu ili nekom nesto sto jednostavno ne voli. Ako znas da netko nesto ne jede nemoj mu to nudit. Ako ne znas nemoj se vrijedjati ako ta osoba to odbije.
Drugo je kada netko odbije a drugo kada kopa po tome i odbacije sa strane. Ako ništa drugo, to je nepristojno. No dobro, to je stvar pojedinca, ne mogu reć da su svi takvi.

Mislim, ti sebe postavljas za neko mjerilo, a sa kojim pravom?
Nisam se postavio za mjerilo već sam sebe samo naveo kao primjer nekoga ko nije jeo svakakvo meso sa opravdanim razlogom. Ako mi se povraća od nečega, neću jest. Isto sam tako rekao da ako nekome šteti meso, ok je da ne jede ali ako nekome treba meso, a treba večini, glupo je da ga odbija.

Ljudi nisu isti kao zivotinje. Imaju potencijal za razvoj duhovne sfere puno veci od zivotinja. Takodje imaju mogucnost slobodnog izbora kojim mogu odabrati da nesto nece cak i ako bi njihovo tijelo to htjelo.
E tu se razilazimo. Vjerujem u teoriju evolucije, ne vjerujem u neke čakre, indigo djecu i ostale spiritualne stvari, već samo u tijelo i dušu kao dvije različite stvari, duša upravlja tijelom kao što čovijek upravlja robotom. No duša je duša, ona je ista, ne promjenjiva i kad umreš napusti te i ode nekud... Ili ostane na zemlji. Zašto to govorim? Da kažem kako se ne slažem da ljudi duhovno evoluiraju (možda sam te krivo shvatio ali mislim da to želiš reći)

Zatim dolazi ovaj dio da ljudi mogu izabrati nešto što možda i njihovo tijelo ne želi. Drugim riječima mogu si svijesno štetiti. Znači mogu pušit, pit, drogirati se, lokati kavu, (...), biti vegetarijanci. Nije li to i tebi iritantno? Po meni to pokazuje da nismo ništa bolji od životinja jer se one barem bore za sebe a mi se svijesno trujemo i to onak ravnodušno. Kada si vegetarijanac ti se ne truješ ali uskračuješ tijelu ono što treba tako da mu opet štetiš.
Ako je nekom lakse funkcionirati tako da ne jede meso, ako je to put te osobe onda super za tu osobu. Možda se on bolje osječa kao čovjek ali njegovo tijelo je tu na gubitku. Što nije super za tu osobu.

Na koncu konca, ljudi su prije jeli meso svako tko zna koliko. Kad bi nasli neku strvinu ili ubili nesto. Ajmo reci da su jeli meso jednom mjesecno u prosjeku. I zamisli da sad netko diskriminira tebe jer ti jedes meso cesce od toga, a nas organizam je navikao da jede meso samo jednom mjesecno...ti bi prestao jesti meso zato? Cisto sumnjam.

Mislim da je češče od jednom mjesečno al ok, nije ni bitno. Ne bi prestao jesti meso ali smanjio vjerojatno bi. Ne zato što mi netko kaže da je glupo da jedem puno mesa već ako iz zdravstvenog razloga moram smanjiti, zašto ne?

Ono što cijelo vrijeme pokušavam reći je da vegetarijanci koji su vegetarijanci iz moralnog razloga štete sebi kako bi sačuvali život životinje se ponašaju potpuno neprirodno i osuđujem ih i ne žalim kao što ne žalim ni pušača koji zdimi 2 kutije na dan i onda kašlje u čekaoni za doktora i rikne mlad. Vegetarijanstvo nije toliko štetno ali ipak je dovoljno štetno da ga smatram glupim. Možda uistinu jesam u krivu, mislim na njih više nego oni sami...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 3:16 pm

Omg, pa to ti je dokazano. Hoces reci da nisi svjestan utjecaja stresa na organizam? Nisi upoznat o tome kako lucenje adrenalina (u stresnim situacijama) utjece? A o energetskom nivou necu ni pricat.
Kako sada vidim cini se da si ti odlucio vjerovat u nesto i sve sto ti ne ide u prilog ces odbaciti. Bome si me iznenadio.

Ne vidim tocno kako se teorija evolucije kosi sa energetskim tijelima? I zivotinje imaju energetska tijela ali ljudi su kompleksniji. Jednostavno jesu. Da li uslijed evolucije ili smo genetski modificirani od strane treceg - nevazno. Takodje nitko ne kaze da zivotinje nemaju dusu tj. duh. Naravno da imaju. Ali ljudi imaju svijest i slobodnu volju dovoljno jaku da potisne primitivne nagone.
To da li ce netko zloupotrijebit svoju moc izbora i trovat se...to je na toj osobi.

Nije tocno da je tijelo na gubitku. Vegeterijanska kuhinja ima sve sto treba organizmu ali se treba znati sto tocno treba, a ne u to uletjeti ko muha bez glave pa jesti samo jabuke. Medjutim ima organizama koji ne mogu zivjeti samo na vegeterijanstvu. Jednostavno ne mogu.

Varas se ako mislis da su ljudi jeli meso vise od jednom mjesecno. Ne samo u doba kad smo zivjeli u spiljama nego i ne tako davno. Naime, vecina populacije je iznimno siromasna i zivi na rubu egzistencije. To sto je zadnjih 50 godina u nekim zemljama bolji standard je prilicno izolirana pojava.

Ono sto si prilicno eksplicitno tvrdio jeste da ti vegeterijanci idu na zivce. Sve si stavio u istu kosaru. Ne zelis cuti zasto je to dobro, koje su pozitivne strane vegeterijanstva. Negiras sve sto ti se ne svidja poput prijenosa energije kroz meso pa cak negiras i stres koji je dokazan.
Da se razumijemo i mene nerviraju ljudi koji krenu u nesto samo zato da bi mislili da su bolji od drugih i onda to svima nabijaju na nos. Ali vecina vegetarijanaca nije takva.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 3:21 pm

@Korplikan, baš ti je bio pravi razlog za nejedenje mesa, nije ti valjalo, kažeš ti. A što to točno nije valjalo, nije bilo dobro pripremljeno, nije bilo svježe ili je pak bio razlog u tebi, jer tebi to nije bilo fino, bilo ti je bez veze za jesti, po meni to i nisu nekakvi razlozi. Meni recimo voda može biti skroz bez veze, nema niti okusa niti mirisa, ali ju ipak pijem. Hm a da se malo zapitaš zašto vegeterijanci ne žele mese, misliš li ti da oni nemaju pravo jesti i piti što žele. I zašto bi to bilo štetno za njihovo zdravlje, samo oni koji ne znaju što unose u svoj organizam i koje za to uopće nije briga štete zdravlju, oni koji znaju što rade i koji se potrude saznati što i kako trebaju jesti ne štete svom zdravlju, bez obzira da li jeli meso ili ne. Ako baš hoćeš ljudi koji jedu meso su također skloni raznim bolestima, od prekomjerne težine do visokog krvnog tlaka...

Alpha je napisao/la:
@Chak...ocito je samo meni bilo tesko odgovorit na to pitanje jer si ti sasvim fino uspio u tome
Uopće ne sumnjam da si i ti to znala, samo ti nije palo na pamet u tom trenutku 5

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 3:28 pm

@Chak...pa pokusala sam to kazati kao sto se vidi u tom gornjem postu ali nije tako jasno (ili uopce :P ) objasnjeno kako si ti to onda napravio 5

_________________
Respect
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 3:49 pm

Moram priznati Alpha da ti se doista divim na strpljenju i dobrom duhu da pokusas covjeku objasniti neke stvari.

Vezano za Korpiklanijev post, smatrati nekoga glupim samo zato sto se to kosi sa njegovim stilom zivljenja .. pa u biti neam pojma sta bih rekao na to. Da tako nesto odvali djete u vrticu jos bi ajde i skontao. Ovako iam filing kao da citam AI spamm boota, mislim, bez uvrede.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 3:55 pm

Joj, opet sam napisao esej i onda stisnem quote i ošlo sve u nepovrat cry

Da skratim i ne pišem sve iznova:
Nije tocno da je tijelo na gubitku. Vegeterijanska kuhinja ima sve sto treba organizmu

Recimo da je točno ovo o stresu i ostalo ali ovo ne može biti točno jer je dovoljno da pogledaš sportaša vegetarijanca i normalnog sportaša.
Mada moram priznat da sad postoje ove gluposti dodaci prehrani koji mogu riješiti taj problem.
Ne znam, i dalje mi se čini da sam u pravu da je kombinirana ishrana ispravnija i ništa me neće uvjeriti u suprotno osim ako dođe neki priznati doktor i kaže suprotno.

Chakotay je napisao/la:
@Korplikan, baš ti je bio pravi razlog za nejedenje mesa, nije ti valjalo, kažeš ti. A što to točno nije valjalo, nije bilo dobro pripremljeno, nije bilo svježe ili je pak bio razlog u tebi, jer tebi to nije bilo fino, bilo ti je bez veze za jesti, po meni to i nisu nekakvi razlozi. Meni recimo voda može biti skroz bez veze, nema niti okusa niti mirisa, ali ju ipak pijem. Hm a da se malo zapitaš zašto vegeterijanci ne žele mese, misliš li ti da oni nemaju pravo jesti i piti što žele. I zašto bi to bilo štetno za njihovo zdravlje, samo oni koji ne znaju što unose u svoj organizam i koje za to uopće nije briga štete zdravlju, oni koji znaju što rade i koji se potrude saznati što i kako trebaju jesti ne štete svom zdravlju, bez obzira da li jeli meso ili ne. Ako baš hoćeš ljudi koji jedu meso su također skloni raznim bolestima, od prekomjerne težine do visokog krvnog tlaka...
Je, pravi je jer sam od mesa povraćao i nisam ga nikako mogao podnest. I dalje stojim iza toga da treba jesti meso AKO SI U MOGUČNOSTI. Naravno ne se šopati svakodnevno ali niti plakati ako si pojeo komadić mesa.

Hm a da se malo zapitaš zašto vegeterijanci ne žele mese
Cijelo vrijeme govorim o tom motivu i da je najčešći taj da im je žao životinja i cijelo vrijeme govorim da je glup razlog. I meni je u onom trenutku žao svinje kad sam na kolinju ali šta sad. Mi smo ljudi, ona je svinja, ne veže nas zapravo ništa.

Ako baš hoćeš ljudi koji jedu meso su također skloni raznim bolestima, od prekomjerne težine do visokog krvnog tlaka...
I to je za osudu, krivi su si kao i pušači i svi ostali koji si svjesno štete

orca je napisao/la:
Moram priznati Alpha da ti se doista divim na strpljenju i dobrom duhu da pokusas covjeku objasniti neke stvari.

Vezano za Korpiklanijev post, smatrati nekoga glupim samo zato sto se to kosi sa njegovim stilom zivljenja .. pa u biti neam pojma sta bih rekao na to. Da tako nesto odvali djete u vrticu jos bi ajde i skontao. Ovako iam filing kao da citam AI spamm boota, mislim, bez uvrede.
Slobodno reci da sam glup, nemoj ovako lijepo pakirati uvredu kad već ne možeš prešutiti

[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 4:04 pm

Nemam nikakvo dublje razmisljanje o tebi da bih ti mogao reci da si glup. A i ne poznajem te osobno da bih ti rekao da si glup. Doduse nevidim niti razlog zbog kojega bih ti rekao da si glup. Mislim da si samo lose informiran te kao sto sam gore naveo nemogu se prebaciti u tvoj mentalni sklop odnosno trenutni nacin razmisljanja da te shvatim. To je moje misljenje na dio prilozenog teksta ukucan od strane tebe, ne osuda ili provokacija. Ne uzimaj si ga preosobno, ovo je forum.


Zadnja promjena: orca; uto kol 23, 2011 4:13 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 4:12 pm

@Orca...tvrdo ukorijenjeni stavovi zapravo su strahovi i vrlo cesto nemaju puno veze sa inteligencijom. A zasto i kako je doslo do nekog straha...
Uglavnom, ima ljudi za koje odmah vidis da nema smisla razgovarati i da nece skontat u ovom zivotu ali ima ljudi kojima samo malo fali... :)

Smatram iznimno vaznim ne njegovati stavove vec misljenja :)

@Korplikan...Ne, bez dodataka prehrani. Biljke sadrze sve sto nam treba ali treba znati sto nam treba i koje biljke to imaju :)
Sto se tice sportasa. Da, njima treba proteina u povecanim kolicinama i zato jedu meso. Medjutim ljudi koji dobiju tumor najcesce idu na dijetu bez mesa. Dakle, necemo uzimati ekstreme za primjere.
Pricajmo o covjeku-vulgaris. Vecina ljudi bi mogla bez mesa. Recimo ovako...moja majstorica Reikija ne jede meso zadnjih 20 godina. Zena ima energije prakticki isto kao i ja koja sam vise nego duplo mladja i koja jedem meso. E sad...njen otac je svoju mladost proveo na cistom vegeterijanstvu pa skoro i veganstvu ali ne zato jer je htio (niti se tada znalo da postoji nesto sto se tako zove) nego zato jer nije bilo mesa ko danas. On je rodjen, zivio i radio na otoku. Imalo se eventualno mlijeka i jaja (a i to ne svaki dan) dok je meso bilo samo za posebne prilike.

Slazem se da je za vecinu ljudskih organizama optimalna kombinirana prehrana sto znaci da bi se 1-2 puta tjedno trebala jesti riba, 1-2 puta tjedno bijelo meso, 1 tjedno crveno meso, ostale dane bez mesa. To je ovako od prilike.

Stavove ne izbijaju vrhunski doktori nego mi sami. Da si ti htio promijenit stav proucio bi malo povijest ljudske prehrane (malo dalju nego zadnjih 20 godina), proucio bi vegetarijansku kuhinju tj. sto sve sadrze biljke, proucio bi razlike izmedju proteina iz biljaka i iz mesa i zasto je meso dobro, a zasto nije...i td. Ali ne...ti si odlucio vjerovat u nesto i tu je sve stalo.

Reci, zasto mislis da je dobro da imas tako tvrd i destruktivan stav? Jer jeste destruktivan, kontam da to vidis. Zasto ne odaberes barem pokusati razumjeti i tolerirati nesto drugacije od sebe samog?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 4:30 pm

Korplikan je napisao/la:
I to je za osudu, krivi su si kao i pušači i svi ostali koji si svjesno štete...
Eto vidiš tu se razlikujemo ja to ne radim, ne osuđujem druge pa makar je to što čine potpuno krivo. Prije sam to radio, pa sam onda bio ljut na te ljude, pa sam ih žalio, a danas znam da sve to nema smisla, svi smo mi ovdje na živimo svoje živote i da iz svojih iskustava učimo. Ja vjerujem da ovaj život nije jedini koji postoji i također vjerujem da ćemo svi naučiti što je "ispravno" samo je pitanje vremena, tako da nema nikakvog smisla da ja nekoga osuđujem. I na kraju, krajeva, ne mogu, a da se ne zapitam što moj sud ili moja procjena uopće znači ikome, koga briga što ja mislim o nekome, niti sam sudac, niti porota, niti imam neki značaj, a ponajmanje sam univerzalan i pravedan pa da mogu svoje stavove nametati drugima ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 4:49 pm

Nasa misljenja i osudjivanja zapravo utjecu samo na nas same. Sami sebi stvaramo gorcinu i negativno energiju. Sebi, ne tom drugom kojeg osudjujemo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 4:53 pm

Chakotay je napisao/la:
I na kraju, krajeva, ne mogu, a da se ne zapitam što moj sud ili moja procjena uopće znači ikome, koga briga što ja mislim o nekome, niti sam sudac, niti porota, niti imam neki značaj, a ponajmanje sam univerzalan i pravedan pa da mogu svoje stavove nametati drugima ;)

Ima li koja tema na forumu vezana za ovo pitanje?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 4:57 pm

Mislim da nema. Hoces otvorit ili da ja? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 4:58 pm

Aj ti, ja ću nešto drugo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitimeuto kol 23, 2011 5:13 pm

Ok, sutra otvaram :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegeterijanac/Mesožder   Vegeterijanac/Mesožder - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vegeterijanac/Mesožder
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: