Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?

Go down 
+14
Buby30
Magic
Kahali
dualan
primitive101
Einar
kika13
Foto
MoW
Blizzard
wanderer
Lyra
Alpha
Chakotay
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 14, 2011 4:18 pm

Isto kao kada covjek sanja misli da se to zbilja dogadja, a onda se probudi ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 14, 2011 5:00 pm

Ne samo da je isto,nego je to to...Naime,kao sto se pri prelasku iz sna u budjenje desavaju energetske i fizioloske promjene u svakoj celiji,tako i nakon glavnog budjenja se desava isto...Mjenja se hemija svake celije... :)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 9:52 pm

primitive101 je napisao/la:
Ne samo da je isto,nego je to to...Naime,kao sto se pri prelasku iz sna u budjenje desavaju energetske i fizioloske promjene u svakoj celiji,tako i nakon glavnog budjenja se desava isto...Mjenja se hemija svake celije... :)

Suluda ideja da će se "nakon" probudjenja menjati "hemija ćelija fizičkog tela".

Kako to kada se probudiš od sna možeš sanjati novi san o promeni sanjanog?

Zar je to onda Stvarno budjenje?

U budjenju nema čak ni onog koji je sanjao..
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 9:55 pm

Ima,to je dusa :) Samo je nakon budjenja shvatila da je jedino ona realna a sve ostalo kao "san" :)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 10:27 pm

primitive101 je napisao/la:
Ima,to je dusa :) Samo je nakon budjenja shvatila da je jedino ona realna a sve ostalo kao "san" :)

Ovo ti je ideja vredna 5 zvezdica, vrhunska. Na ovu će mnogi da se zalepe i da maštaju razne priče o njoj... Jer je tako uzvišena i mistična da će je um zgrabiti kao šećernu vunu.

Sve što se dešava je u svesnosti i od svesnosti. To je TO! Ovo je OVO.

Nema ovde neke duše koja će tamo negde da se probudi i odmah iza te krivine uvideti realnost.

Realnost je sada u ovoj prisutnosti svesnosti. Sa svim i sa ničim. Ono je ništa koje je ujedno i sve. Jako apstraktno ali ujedno i jako jednostavno...


[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 10:33 pm

meni je dusa sinonim za svjest :)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 10:37 pm

primitive101 je napisao/la:
meni je dusa sinonim za svjest :)

Kome je duša sinonim za svest?

Šta si Ti u toj priči?

Zašto vrdamo okolo naokolo...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 10:55 pm

ja sam volja...ali ne bilo kakva volja,nego volja oslobodjena od karmickog mrtvog agregata.To znaci da karma ne upravlja sa mnom,nego jedino Dusa/Bog/Apsolut.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 11:00 pm

Ta volja je cisti izvorni um :) taj um je cista izvorna volja boga.Dakle postoji Bog,postoji njegova volja i postoji "ja" koji je samo nakupina karme.utrnucem karme ne vrsi se vise volja toga agregata "ja" nego Apsoluta.To "ja" se rastvorilo nakon sto je bilo stvoreno.Dakle,ja sam nista,a sve ostalo je Bog i bozja volja.
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 11:21 pm

primitive101 je napisao/la:
Ta volja je cisti izvorni um :) taj um je cista izvorna volja boga.Dakle postoji Bog,postoji njegova volja i postoji "ja" koji je samo nakupina karme.utrnucem karme ne vrsi se vise volja toga agregata "ja" nego Apsoluta.To "ja" se rastvorilo nakon sto je bilo stvoreno.Dakle,ja sam nista,a sve ostalo je Bog i bozja volja.

Trenutno si prepun ideja. Pa makar one oslikavale i doživljaje same Istine...

Vrati se prvom licu doživljavanja, Prisutnost svesnosti bez posrednika...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 11:28 pm

Pa cak i da sam prepun ideja one ne uticu na moju kristalnu svjesnost.Fora je sto ja to stanje ne mogu izgubiti,uvjek sam u njemu...cak i dok mislim sam u stanju ne-uma...cak i dok mislim sam nista,nema me,meditacija postoji,Ja Jesam cak i dok mislim....:)

No sada vec spamamo temu,ja prekidam :)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 11:30 pm

Ok, pozdrav... :)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 11:41 pm

Ova tema o kojoj je pisano malo pre je ultimativmni odgovor na naslov treda i više je sve ostalo spam nego Ovo.

Uvek gledajte iz prvog lica.

Sve je uredjeno da vam "Nedozvoli" da tako vidite ali Ipak je To samo i uvek TAKO, samo se "pravi da nije"...

Kako možemo videti po odgovorima malo pre, sam UM nikada neće DATI da se dodje do prvog lica posmatranja, čak će ponuditi najmaštovitije odgovore. Sve da bi se ostalo u trećem licu...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 11:51 pm

@Dualan , Ja Jesam u Ne-dualnom stanju postojanja uvjek a Um palim i gasim kad me Volja,o tome se radi :)

No za one koji su i dalje dualni,potpuno se slazem sa tvojom vjezbom :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 18, 2011 11:59 pm

Citat :
Ja Jesam u Ne-dualnom stanju postojanja uvjek a Um palim i gasim kad me Volja,o tome se radi

aaahahahaaha
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 12:01 am

hahahaahha
:P Koji ludak :) vidim Kahali,poceo si sam sebe da citiras u potpisu :) :)

jebes mi mater ako ovaj "dualan" nije "Kahali" licno(ili ti osobno) :) jer taman kad se jedan logout-ovo drugi se login-ovo...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 12:26 am

ja nisam više Advaytist, a taj dečkić troši nemuštu Advaytističku retoriku po forumu i nema pojma ni gdje je a nekmoli o čemu priča.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 12:40 am

zasto nisi vise Advaytist ? pa koji onda svjetonazor(da ne kazem filozofiju) smatras ispravnom ?

Ali je fora sto se smijes meni,ono je moja recenica sto si citirao gore :)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:11 am

Dal ovaj Kahali uvek ovako proganja po temama i svuda iste odgovore?

Da ne bih i ovde pisao kako nije Advaita u pitanju...

Izgleda da momčić, kahali, ide filozofijom "šta god samo ne to"- jer u njegovoj čorbi ima svega i svačega.

Valjda je ljudima očigledno šta se krije iza toga, nakon nekoliko pročitanih poruka...
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:12 am

Inače, imam 41 godinu, ovo se omaklo u potpisu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:22 am

hahahaha ma vi ste prsli,skupa sa mnom :P :D :)

Inace dualan,ocesh ti pisati nesto drugo ili ces samo rezat um,cisto da znam :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:24 am

hahahaha ma vi ste prsli,skupa sa mnom :P :D :)

Inace dualan,ocesh ti pisati nesto drugo ili ces samo rezat um :)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:28 am

Mogu da pišem šta god treba. miga

Ne, samo ću rezati i to samo danas.

Ovde sam jer mi je tako Rečeno. Ali internet i forumi mi nisu interesantni.

Tako da, verovatno je to TO.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:31 am

A jebes mi mater,bas si kao zen koan :) pa ostani,niko te ne cera :)
[Vrh] Go down
dualan
Stanica



Male
Leo Broj postova : 26
Age : 143
Registration date : 10.11.2011

Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:35 am

To je to, od mene.
Taman koliko treba. A pošto sam slobodan da idem... odoh.

Pozdrav!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?   Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što ako je smrt konačan kraj našeg postojanja?
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Koji je razlog postojanja?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: