Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Bloop

Go down 
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6329
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Bloop   čet kol 18, 2011 3:53 pm

Iako se spominje i u jednoj temi na misterijama, htio bih zasebno i u ovoj temi prodiskutirati o Bloopu.

Što je to Bloop? :)
Bloop je naziv za ultraniskofrekventni zvuk (na granici ljudske čujnosti, oko 10-40 Hz) koji je registrirala američka organizacija NOAA koja među ostalim ima sustav podmorskih senzora postavljenih po većini Pacifika i Atlantika.

Zvuk se čuo samo jednom, 1997., s izvorom na približno 50° JZŠ i 100° ZZD, parsto kilometara zapadno od Ognjene zemlje, odnosno južnog rta Južne Amerike.
Zapis se može pronaći ovdje, s time da je bitna frekvencija na zapisu počinje približno na 2.5 s.
Važno je napomenuti da samo glasanje toga "nečega" traje otprilike 10-15 sekundi, budući da je zapis 16 puta ubrzan.
U čemu je problem, rekli bi neki? Pa to se kit oglasio najvjerojatnije. E pa, problem je u tome što su taj zvuk detektirali senzori udaljeni do 5000 km od lokacije. face
Nije bilo nikakve indikacije na drugim instrumentima da se radi o podvodnom potresu, vulkanskoj erupciji, a niti vojska nije tamo ništa detonirala. To je područje naime daleko od svega živoga. :)

Najvjerojatnije, iako moram priznati krajnje nevjerojatno, objašnjenje je da je dotični zvuk ispustila neka životinja. Najveća životinja, čiji se zvuk i najdalje čuje, je plavetni kit, s dometom zvuka od nekih 800 km. On ujedno naraste do 30m u duljinu. Linearnom ekstrapolacijom lako se može izračunati da bi dotična životinja trebala biti duga oko 200m, čime bi predstavljala značajnu opasnost za većinu plovila.

Drugi detalji dostupni su na stranicama:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bloop
http://www.bloopwatch.org/thebloop.html

Što vi mislite o ovoj temi? Krije li se negdje dolje neko golemo čudovište ili postoji li neko drugo, možda još neobičnije objašnjenje? :)

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8401
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Bloop   čet kol 18, 2011 4:21 pm

Hm a zašto isključujemo čovjeka, možda je vojska nešto isprobavala pa to ne želi reći, ne bi bilo prvi puta. Da se radi o životinji zar se to ne bi čulo svako malo i to na različitim lokacijama? Ili se možda i to radi o HARPP-u

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29068
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Bloop   čet kol 18, 2011 4:33 pm

Mozda je nesto sto smo mislili da je izumrlo al nije, a onda u medjuvremenu jeste pa se zato vise nije culo :P

Pračovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Bloop   čet kol 18, 2011 5:02 pm

Neki dinosaur hiding

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Bloop   čet kol 18, 2011 10:30 pm

@Chak Naravno, ništa nije isključeno. Ipak, zvuk je najsličniji glasanju neke morske životinje.
Što se tiče vojnih pokusa, to je navodno isključeno, ali naravno da se za tajne projekte ne zna jer su, jel da, tajni. zubi
Što se HAARPA tiče, to bi moglo biti, ali ne znam u kakvom je stanju bio 1997. Što se tiče tvoje tvrdnje da bi se životinja vjerojatno opet čula, to je točno, ali nije Bloop jedini zvuk koji je neindentificiran, samo je najjači po intenzitetu. Otkriveni su i drugi zvukovi 1999. i kasnije, no nemaju sličan obrazac kao Bloop. Ako doista je životinja, onda ju je vjerojatno nešto strašno isprovociralo da se morala tako oglasiti.
Ono što meni pada na pamet je možda meteorit, dovoljno velik da izazove takav zvuk, a nedovoljno velik da izazove tsunami ili da bude jednostavno otkriven. Uostalom, izvor zvuka je u području mora doslovno usred ničega pa nije isključen direktni udar meteorita koji nije dovoljno velik da ga se vidi iz Južne Amerike. Naravno, ne isključujem ni mogućnost NUO-a (ovo U je od uronjenog :D), no to nije nimalo dokazivo. :)

@Alpha :D

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Bloop   pet kol 19, 2011 11:42 am

Hm...kontam da ako netko ide ubit tako neku zivotinju to bi ju prilicno isprovociralo...a i objasnilo zasto nije bilo novih bloop-ova.

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Bloop   pet kol 19, 2011 1:13 pm

A nadajmo se da nije to. Iako bi svakako moglo biti. Ali tko će to ić ubijati nasred ničega. Tamo ni brodovi ne prolaze jer je izvan svih ruta...

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Bloop   pet kol 19, 2011 1:18 pm

Mozda ga je ubilo nesto vece od njega samog zubi

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Bloop   pet kol 19, 2011 1:21 pm

To je Godzilla.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8401
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Bloop   pet kol 19, 2011 3:44 pm

Meni je malo čudno da imamo samo jednu životinju koja je jedini pripadnik iste vrste. Mislim to je moguće ako je vrsta pred izumiranje i onda je taj primjerak zadnji i kad umre, sve je gotovo. Više me ovo podsjeća na neki vojni projekt. Mislim skoro su svi vojni projekti tajni i zato baš i ne znamo za njih, a vojska će teško nešto reći o tome pogotovo američka.

Pračovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Bloop   pet kol 19, 2011 6:05 pm

ovo bi trebao biti taj bloop u originalu...
Zvuči mi ko da netko savija lim pod vodom face

što me podsjetilo na nešto slično što se meni desilo al o tom u drugoj temi. ak uopće spomenem jer je glupo zapravo oops
[Vrh] Go down
Foto
Žaba

Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Registration date : 22.06.2011

PostajNaslov: Re: Bloop   sub kol 20, 2011 12:22 am

Ja uvijek tvrdio, ako se nešto jednom dogodilo, mora se dogoditi i opet. Možda je to nešto onako jednostavno, il glupo, svakidašnje...a možda je i..um..u biti ništa mi ne pada na pamet scratch
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun

Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Registration date : 10.06.2011

PostajNaslov: Re: Bloop   čet ruj 01, 2011 9:25 am

Evo i mene posle dugog perioda. Složio bih se sa Alphom da je u pitanju neka životinja jer više od 80% površine okeana nije istraženo. I to što kažeš Chack ne može postojati jedan pripadnik neke vrste koga su ljudi viđali stotinama godina kao što je to slučaj sa Ogopogom i Čudovištem iz Loh Nesa. Ako je u pitanju neki vojni projekat moguće je da su tada radili na projektu kako da izazovu podvodne zemljotrese jer bismo bili šokirani kada bismo saznali kakvi sve projekti postoje.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Bloop   čet ruj 01, 2011 10:39 am

Super da si našao original, @Korplikane.
Ja sam našao samo onu ubrzanu verziju.
Meni se čini kao da nešto aktivira neki pogon. Kao da se neka stvar uključuje. I onda imamo dalje kratak i prodoran zvuk, kao da se to nešto naglo pokrenulo.
Može zaista biti NLO pod morem.
Što se tajnih vojnih projekata tiče, naravno da bi to moglo biti, no ipak bi vojska znala. Netko bi rekao. A nitko nije ništa rekao po tom pitanju.

Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Bloop   čet ruj 01, 2011 12:41 pm

jel ovo još kome jezivo slušati il sam to samo ja?? zamislite sam u mračnoj sobi, osluškivaš more i onda ti ovo drmne u slušalice...
Godzilla je ovo. znači muž joj došo doma pjan pa ona galami na njega. od tad on ne pije tako da ona nema razloga galamiti.. to je objašnjenje što se više taj zvuk nije čuo...

sad ozbiljno, mogla bi biti neka velika beštija... imamo svačega po svijetu. ni kopno čitavo ne poznajemo, jezera a tek mora... tko zna tko još živi s nama a mi toga nismo svjesni..

And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba

Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Registration date : 16.02.2014

PostajNaslov: Re: Bloop   pon tra 07, 2014 11:52 pm

A piše, možda i jest Cthuluthu...
[Vrh] Go down
BastSekhmet
Prašina

Female
Scorpio Horse
Broj postova : 7
Registration date : 16.04.2014

PostajNaslov: Re: Bloop   čet tra 17, 2014 12:19 pm

http://www.animalplanet.com/tv-shows/mermaids/videos/mermaids.htm

Na ovom linku ima par zanimljivih videa o sirenama koja se temelji na bloop-u, teorije su im vrlo zanimljive pa pogledajte.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Bloop   

[Vrh] Go down

Bloop
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.