Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?

Go down 
+10
amenities
Athena
floridana
Lyra
Alpha
wanderer
Chakotay
Korplikan
Morn
Blizzard
14 posters
Go to page : 1, 2  Next

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?
1. Uglavnom shvaćam ozbiljno, ipak se radi o stvarnim osobama iza nickova na forumu
Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_vote_lcap29%Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_vote_rcap
 29% [ 6 ]
2. Ponekad ozbiljno, a ponekad ne, ovisi
Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_vote_lcap67%Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_vote_rcap
 67% [ 14 ]
3. Rijetko kad ozbiljno, uglavnom se dolazim samo opuštati
Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_vote_lcap0%Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
4. Uglavnom ne shvaćam ozbiljno, pa to je "samo" forum
Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_vote_lcap4%Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_vote_rcap
 4% [ 1 ]
Ukupno glasova : 21
 

Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimeuto kol 23, 2011 5:14 pm

Mislim da je pitanje jasno.
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimeuto kol 23, 2011 6:06 pm

.


Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:15 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimeuto kol 23, 2011 7:07 pm

Kako koje... Uglavnom one koji pri napetoj raspravi ne koriste ad hominem

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimeuto kol 23, 2011 7:07 pm

Ooo dobro si se sjetio teme Blizz ;)

Ja sam glasao za prvu opciju, u pravilu ljude na forumu uzimam ozbiljno. Doduše većinom samo na ovom forumu pa već znam puno forumaša i znam kad se netko zeza, a kad ne, a i znam koje forumaše ne treba doživljavati ozbiljno. No, meni nema neke razlike da li razgovaram ovdje na forumu, u živo na kavi ili negdje drugdje. U pravilu iste stvari govorim i očekujem od drugih tako.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimeuto kol 23, 2011 7:21 pm

Prvo sam glasao za prvu opciju, a onda sam se predomislio :)
Dobra stvar na ovoj anketi je cancel vote miga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimeuto kol 23, 2011 9:36 pm

Glasala sam za opciju broj dva iako sam najvise nesto izmedju jedan i dva jer se slazem s onim sto pise pod jedan da su iza nickova stvarni ljudi, s druge strane nisu sve teme ozbiljne i nisu svi ljudi ozbiljni pa onda vise odgovara ovo pod dva...i tako :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimečet kol 25, 2011 12:31 pm

Onako, ponekad da, ponekad ne, ovisno o temi, forumašu i o tome kako se osjećam.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimečet kol 25, 2011 1:38 pm

E, tu si opciju trebao stavit u anketu ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimečet kol 25, 2011 2:48 pm

U početku svog virtualnog druženja, nisam očekivala da ću spoznati kako sam naivna ... kao što to nisam očekivala ni kada sam počinjala druženja uživo. Sada jednostavno procjenim osobu pa shodno tome je doživim na ovaj ili onaj način.

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepet kol 26, 2011 10:37 am

onoliko koliko ih ozbiljno shvaćam i u RL. dakle, ima tu, kao i tu, svakavih ljudi.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 11:33 am

Uglavnom, "ozbiljnost" shvaćanja ljudi na forumu ovisi o procjeni određenog forumaša/forumašice. miga
Neki od njih prilično ozbiljno pišu na forumu, dok drugi uglavnom nastoje izazvati reakciju na svoju neozbiljnost ili se pokazati pretjerano duhovitim/zajedljivim osobama.
Poneki pokušavaju na forumu biti sve ono što nisu u RL i to često djeluje neuvjerljivo. :P
Bitno je zapamtiti da se ipak radi o virtualnoj komunikaciji, a nick je svojevrsna zaštita od izloženosti, poput one u RL.
Samim tim ostavlja više mogućnosti za improvizacije bez odgovornosti.

Glasala sam za drugu opciju.
Bitno je prethodno virtualno upoznati neku osobu, da bi znao na čemu si s njom. Granice ozbiljnosti i dopustivosti se pomiču i formiraju ovisno o samoj osobi.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 12:23 pm

@Athena...opa...cini se da se tvoje razmisljanje o forumu i forumasima mijenja od onog prije kad je bilo "to je samo forum" ;) ... 5

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 1:08 pm

A promijenilo mi se mišljenje? misli
Mislim da sam i prije jednako razmišljala što se tiče stvaranja slike o ljudima i njihova doživljaja na forumu. :)
Možemo dosta toga izvući o samoj osobi iz njene virtualne komunikacije, iako jedan "dio osobe" ostaje nepoznat.

Ranije sam samo naglasila da drukčije doživljavam dubinu i "tip" virtualnog odnosa, za razliku od onog u RL.
Zapravo, još uvijek smatram da virtualni odnos nije jednak onom u RL, bez obzira na to koliko ozbiljno nekog doživljavam.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 2:11 pm

Ajd, ajd...ne izvlaci se zubi

Bilo je prije "forum je forum i to ne moze bit ozbiljno" zubi ;)

A dubine...mozda se malo teze ili sporije postignu preko virtuale ali su jednako realne kada budu postignute :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 6:28 pm

Pa ne izvlačim se. zubi
Ipak, bez obzira na to koliko ozbiljno doživljavamo pojedine forumaše tj. ono što oni kažu, mislim da će za većinu odnosi forumaša i komunikacija u virtuali imati manje "težine", od one u RL, prema onome "forum je ipak samo forum". miga

Ljude u RL ću uvijek shvatiti ozbiljno, jer u većini slučajeva moram zubi, dok to na forumu ipak ne mora biti slučaj.
Zato često puta niti ne reagiram tako ozbiljno na neke stvari u virtualnoj komunikaciji, dok bi u RL bio drukčiji slučaj.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 31
Registration date : 05.09.2011

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 6:49 pm

Glasah za drugu opciju.
Uz pretpostavku da je ovaj forum kao i ostali, budući da sam se tek prijavio pa ne znam kakvi su ljudi ovdje, i s obzirom na to kakav je ovo tip forumu mislim da je za očekivati da će biti ljudi koji će ismijavati nečije teorije ili vjerovanja.

Također se slažem s prethodnim postom Athene. Kada komuniciramo s nekime u RL veliku ulogu imaju stvari koje ovdje ne možemo doživjeti poput govora tijela, tako da ću ja prije ozbiljnije shvatiti nekoga u RL nego na forumu. Ali to ne znači ga ne neću ozbiljno shvatiti.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 6:59 pm

Alpha je napisao/la:

A dubine...mozda se malo teze ili sporije postignu preko virtuale ali su jednako realne kada budu postignute :)
Zanimljiva teza, a ujedno i pitanje. :)

Da li bi to značilo da je moguće isključivo virtualne odnose i komunikaciju, po intenzitetu svesti u one iz RL? misli
Dakle, može li se postići emotivna i doživljajna "dubina" utiska neke osobe u virtuali, u rangu one koju imamo u RL, sa drugim ljudima?
Tu se ipak ne bi radilo o "ozbiljnosti" doživljaja nekoga iz virtuale, već njenom intenzitetu.
Bilo bi zanimljivo vidjeti što o tome misle forumaši, ali ipak je to već neka druga tema.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 9:37 pm

Ne znam...ne razmisljam na nacin da je to "samo forum" jer kada dam neko razmisljanje ono je takvo kakvo je dano i bilo bi isto da je dano u RL kao i na forumu.

Isto tako pitanje "tezine" necije izjave ne dijelim na forumasa i RL-ovca nego na to koji je to forumas i koji je to RL-ovac i koja je tema u pitanju. Recimo ako je tema o trenutku nastanka samosvjesnosti covjeka kao duhovnog bica stvar je u tome da u RL imam jako malo ljudi koji su dovoljno ozbiljni za takve teme. Pa ako uzmem jednu osobu iz RL-a s kojom uopce mogu o tome razgovarat ona se ne moze mjerit s npr. Chakom kojeg poznajem s foruma i daleko cu ozbiljnije i "teze" primiti Chakovu poruku nego od osobe iz RL-a.

Sto se tice emotivnih dozivljaja i "dubina" utiska osobe u virtuali...apsolutno se moze postici dubina...samo to treba dozvoliti.

Ako se a priori postavimo tako da necemo uci u nikakve realne odnose sa osobom s foruma onda niti necemo. Jer ne odredjuje forum s kime cemo imat kakav odnos i u kojem intenzitetu nego to odredjujemo mi.
Tu je izuzetak obitelj. Ali to nema potrebe naglasavat :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 9:44 pm

Tako je Alpha, samo to treba dozvoliti. :)
Dakle, samo je stvar u predrasudama. Osoba se može jednako doživjeti i preko foruma koliko i u stvarnom životu. Mi nismo ograničeni s pet osjetila, postoji određena konekcija na suptilnoj razini, određena doza razumijevanja i spoznaje mnogo dublja od površne ljuske.
Stoga je forum sjajno mjesto da zaista dobro upoznamo neku osobu, i to vrlo duboko, ne površno, no samo ako to želimo i to si dozvolimo. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 9:46 pm

@MoW...i jos k tome nema fizicke pojavnosti koja zna biti zapreka pri upoznavanju face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimepon ruj 05, 2011 10:18 pm

Alpha je napisao/la:
Ne znam...ne razmisljam na nacin da je to "samo forum" jer kada dam neko razmisljanje ono je takvo kakvo je dano i bilo bi isto da je dano u RL kao i na forumu.
U virtuali možemo upoznati dosta dobro neku osobu, obzirom na široki spektar tema u kojima fokusirano sudjeluje, a i njenu anonimnost.
Štoviše, lakše je po tom pitanju, jer se bez manje "uvertire" ulazi u komunikaciju, za razliku od RL.
Što se tiče danog razmišljanja, vjerujem da je ono često puta pokazatelj istog takvog razmišljanja u RL.
Međutim, reakcija može biti drukčija miga, budući da na forumu imamo širi prostor i ne moramo se direktno suočavati sa (ne)istomišljenicima.
Citat :

Isto tako pitanje "tezine" necije izjave ne dijelim na forumasa i RL-ovca nego na to koji je to forumas i koji je to RL-ovac i koja je tema u pitanju. Recimo ako je tema o trenutku nastanka samosvjesnosti covjeka kao duhovnog bica stvar je u tome da u RL imam jako malo ljudi koji su dovoljno ozbiljni za takve teme. Pa ako uzmem jednu osobu iz RL-a s kojom uopce mogu o tome razgovarat ona se ne moze mjerit s npr. Chakom kojeg poznajem s foruma i daleko cu ozbiljnije i "teze" primiti Chakovu poruku nego od osobe iz RL-a.
Razumijem, ali dvojim da li bi uvažavali mišljenje osobe na forumu, ravnopravno onoj u RL, ukoliko virtualnu osobu uopće ne bismo upoznali i privatno u RL. misli
Očito bi odgovori na dotično pitanje varirali. miga
Slažem sa sa onim da "dubina" utiska virtualne osobe ovisi o tome koliko se pojedinac želi tome otvoriti.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 9:59 am

Osobno, ne vidim razliku izmedju upoznavanja nekog putem foruma i putem RL-a. Istina, putevi su drugaciji i preko virtuale treba vise vremena da se nekog upozna ali zapravo o cemu pricamo kada kazemo da nekog poznajemo? Mislim da se tu najvise radi o nasoj subjektivnoj percepciji ideje poznavanja nekog. Jer ja poznajem neke ljude u RL-u citav zivot da bih spoznala da ih uopce ne poznajem. Sto znaci poznavati nekog?
U RL-u imam puno prijatelja. Neki bi kazali jako puno. Medjutim sto znaci "prijatelj". Nas jezik je presiromasan i koristi isti pojam za jednu veliku lepezu razlicitih varijanti. Tako sam s nekima od prijatelja prisnija, s nekima manje. Tocno znam s kojim prijateljima mogu dotaknuti odredjene teme, a s kojima ne. Znam na koga mogu racunati u odredjenoj situaciji, a na koga u nekoj drugoj situaciji. A svi su mi prijatelji, svi su mi dragi i svih, na neki nacin, poznajem.

Ovo sto kazes da se ne moramo direktno sukobljavati s neistomisljenicima na forumu...da, ali ne moramo ni u RL-u. Medjutim, na forume dolazimo upravo da bi izmjenjivali misljenja koja nisu ista, a ne ona koja jesu. To i jeste bit foruma. Medjutim, kao sto necemo u RL-u birati za prijatelje osobe koje nam se ne dopadaju iz nekog razloga tako necemo ni na forumu.

Evo da odgovorim u svoje ime na ovo pitanje:
Citat :
Razumijem, ali dvojim da li bi uvažavali mišljenje osobe na forumu, ravnopravno onoj u RL, ukoliko virtualnu osobu uopće ne bismo upoznali i privatno u RL.
Da, apsolutno. Potpuno mi je nepotrebno vidjeti osobu u zivo da bih postovala njeno misljenje. Ako je neka osoba na forumu dugo, dozivljavam ju kao ozbiljnu (misljenje koje temeljim na dotadasnjim postovima) i td. tada mi ne treba da ju vidim u zivo. Evo primjer bi bio Biga i Arch. Oni su mi super, ne poznajem ih u zivo, ne slazem se uvijek s njihovim misljenjima. Isto tako su postojani, procjenjujem da pisu kako zbilja razmisljaju radi cega ih dozivljavam ozbiljno (to ne znaci da se ne zezamo) i vjerujem da bi se u RL slagali vrlo slicno kako se slazemo ovdje.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 10:50 am

Alpha je napisao/la:

Ovo sto kazes da se ne moramo direktno sukobljavati s neistomisljenicima na forumu...da, ali ne moramo ni u RL-u. Medjutim, na forume dolazimo upravo da bi izmjenjivali misljenja koja nisu ista, a ne ona koja jesu. To i jeste bit foruma. Medjutim, kao sto necemo u RL-u birati za prijatelje osobe koje nam se ne dopadaju iz nekog razloga tako necemo ni na forumu.
Pritom sam mislila na reakcije u RL, koje bi često nastupile ukoliko bi ocijenili da se neka osoba obrušila na naš svjetonazor ili na našu osobnost.
Dakle, vjerojatnije je da bi u RL uslijedila češća i oštrija reakcija, dok u virtuali imamo prostora za ignoriranje ili nas nije previše briga što će neki XY forumaš reći/misliti, dokle god nas se direktno ne dotiče.
Stoga se više toga može tolerirati.
S druge strane, u domenu privatnog života se ne ulazi, nego samo u ono što osoba želi 'dati' od sebe, što znači da smo opet u zahvalnijoj poziciji.

Naime, na privatnom planu ljudi su najosjetljiviji, a eventualnih kritika po tom pitanju u virtuali nasreću nema.
Znači, manje prostora za eventualne "osobne" trzavice, a samim time i otvaranje fokusa ka općenitijim interesima i temama. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 11:08 am

Ovisi...kad mi u zivo uleti neka budaletina koja oce nametnuti svoje razmisljanje pokusat cu naci varijantu da se okrenem na peti i nestanem iz blizine budaletine. Istina, nekoc sam bila agresivnija po tom pitanju ali onda opet kako u RL tako i u virtuali. Ocito bas ovisi od pojedinca.

Kao sto rekoh...kao u RL tako i u vrituali...sve ovisi o tome koliko ce se tko otvoriti. Jasno je da se ti vise otvoris (namjerno ili manje namjerno) u RL dok u virtuali si u stanju drzati neke granice. Kod mene je svejedno. Ako cu nekog pustit pustit cu ga, ako cu blokirat blokirat cu ga. Isto tako ako ne zelim trzavice pokusat cu ih izbjeci bez obzira o cemu pricamo. U biti je jedino obitelj ta koja je van svih rangova icega. Ono cemu se ne moze tek tak 'pobjeci'.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 1:31 pm

Athena je napisao/la:
Bilo bi zanimljivo vidjeti što o tome misle forumaši, ali ipak je to već neka druga tema.
Baš razmišljam što da kažem i kako da te uvjerim, ali obzirom ti mene znaš samo kao virtualnog forumaša tada me nećeš uzeti za ozbiljno, pa ti onda šaljem samo jedan hug 5

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sokratov klub neznalica (chat)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: