Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?

Go down 
+10
amenities
Athena
floridana
Lyra
Alpha
wanderer
Chakotay
Korplikan
Morn
Blizzard
14 posters
Go to page : Previous  1, 2

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?
1. Uglavnom shvaćam ozbiljno, ipak se radi o stvarnim osobama iza nickova na forumu
Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_vote_lcap29%Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_vote_rcap
 29% [ 6 ]
2. Ponekad ozbiljno, a ponekad ne, ovisi
Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_vote_lcap67%Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_vote_rcap
 67% [ 14 ]
3. Rijetko kad ozbiljno, uglavnom se dolazim samo opuštati
Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_vote_lcap0%Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
4. Uglavnom ne shvaćam ozbiljno, pa to je "samo" forum
Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_vote_lcap4%Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_vote_rcap
 4% [ 1 ]
Ukupno glasova : 21
 

Autor/icaPoruka
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 2:55 pm

Broj 2; treba biti oprezan. :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 3:05 pm

Nije jako velika razlika RL-a i virtuale što se odnosa tiče, osim što se ljudi u virtuali možda ponašaju drugačije nego u RL, ali unatoč tome odnos može biti stvaran i iskren. Ipak, RL je vrijedniji jer više osjetila sudjeluje u odnosu, te ima stvari koje jedan virtualni odnos ne može priuštiti.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 4:32 pm

Nema nikakvog razloga da se virtualan odnos podigne na jedan viši nivo i da upoznamo tu osobu i u RL-u ako smo bliski s njom u virtuali :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 4:44 pm

Moze se virtualno prijateljstvo dignut na visi nivo, a da ostane virtualno ali da se ne odvija samo preko foruma :) Medjutim ako se zeli nesto drugacije tipa veza...onda bi bilo pozeljno izac iz virtuale :D :D :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 5:03 pm

Chakotay je napisao/la:

Baš razmišljam što da kažem i kako da te uvjerim, ali obzirom ti mene znaš samo kao virtualnog forumaša tada me nećeš uzeti za ozbiljno, pa ti onda šaljem samo jedan hug 5
Ma ja vas shvaćam ozbiljno. 5

@Alpha, mislim da je za bilo koji tip uistinu bliskog odnosa (od čvrstog prijateljstva, nadalje), potrebno kompletnije i šire poznavanje osobe.
Pritom ne mislim samo na fizički segment, već interakciju pojedinca u svakodnevnom životu.
Tek u RL i izravnim kontaktom možemo vidjeti one "finije" detalje nečije osobnosti, koje se ipak lako mogu "dozirati i korigirati" u virtuali.

Neki ljudi i u RL znaju imati potenciju za kvalitetnije i dublje odnose sa drugim ljudima pa godinama ostaju na istoj razini.
Primjerice, na poznanstvu, striktno kolegijalnom odnosu itd.
Tako da odluka hoće li se neki virtualni odnosi podići u RL ili će ostati u dosadašnjim okvirima, ovise samo o pojedincu. :)
Realno, nema prepreke :D, ali je potrebno ulaganje. Za potonje je pak potrebno uložiti trud. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 5:20 pm

Moje je misljenje da uistinu bliski i cvrsti odnos ovisi iskljucivo akterima price o prijateljstvu. Ne treba da mi netko prvo pomogne zidat kucu, da se moram s nekim zapit odredjeni broj puta ili da tu osobu moram vidjati na nekoj redovnoj bazi kako bi mi bila prijatelj. Medjutim, znam da sa masom ljudi nije tako. Jednom mi je kazala jedna prijateljica koju znam jos od prve godine faxa kako sam joj ja fenomenalna jer i ako se ne cujemo i ne vidimo mjesecima i mjesecima kada se cujemo ili vidimo sve je tocno kako je i bilo. Kao da je vrijeme stalo. Medjutim promaknulo joj je nesto. Nije to zato jer sam ja fenomenalna nego je to zato jer i ona i ja spadamo u ljude kojima je vrijeme potpuno relativno kada su odnosi u pitanju. Ona uopce nije skuzila da je za takav odnos potrebno dvoje i da je ona ista takva. Medjutim vecini ljudi je potreban neki redovan odnos da bi tu osobu dozivljavao kao blisku i kao prijatelja. Razumijem.

Sto se tice finih detalja koji se u virtuali korigiraju...opet ovisi o osobama. Recimo, ako ce netko nesto skrivati onda ce to skrivati i u RL. Recimo zna se da ja na forumu znam flipnut i bit strasno neugodna i agresivna. Isto tako zna biti i u RL. Netko drugi bi to mozda sakrio kad je forum u pitanju jer ne zeli da se taj segment vidi. OK. I to je u redu.

Da se razumijemo...ima ljudi ovdje na forumu koji su mi zbilja dragi i jako mi je drago kada se vidimo u RL. Apsolutno. Ako mogu birati da li cu dragu osobu vidjeti ili se s njom iskljucivo dopisivati naravno da cu izabrati da ju vidim. Ali ako su okolnosti takve da se ne mogu vidjeti s tom nekom osobom...nista...visa sila...dat cu maksimalno koliko mogu na nacin koji mogu tj. putem virtuale. Npr. necu nista vise ili manje suosjecat s tom osobom zato jer ju vidim ili jer ju ne vidim. Ako sam nekog prihvatila, ako ga "osjecam" onda je to to.

Previse vaganja i procjenjivanja nije moj stil...jednostavno je tako kako jeste. Uvijek se moze desiti da neko prijateljstvo se razvije ili da se ugasi...ali to je do mene i te osobe. Ne do toga jel se vidimo (RL) ili se ne vidimo (virtuala).

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 5:33 pm

Alpha je napisao/la:
Medjutim vecini ljudi je potreban neki redovan odnos da bi tu osobu dozivljavao kao blisku i kao prijatelja. Razumijem.
Većini možda jest, ali definitivno nije svima.
Kad sam spomenula da je RL bitno za potpunije poznavanje neke osobe pa i bolju percepciju, pritom nisam mislila da je za jednu "dubinu" odnosa odlučujuća učestalost druženja u RL, već samo postojanje i RL komponente.
Naravno, to tako vrijedi u mom slučaju.

Evo, vraćam se na samu temu i (ne)ozbiljnost shvaćanja ljudi na forumu. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 11:10 pm

Eto Athena, ne znam za tebe, ali ja sam razvio sa nekim ljudima iz virtuale poprilično duboke odnose i to sa nekim ljudima sa ovog foruma koje nikada nisam upoznao u RL-u čak nismo niti slike razmijenili, a jednako tako znam da se nikada nećemo upoznati u RL-u. Ponekad nam upravo ova virtualna komunikaca omogućava da budemo otvoreniji i iskreniji baš zato što znaš da nikad neće doći do te RL komponete. Zašto bi se predstavljao za nekoga tko nisam pred nekim koga nikada neću upoznati. Nema nikakvog smisla jel tako ;)

Dok sam s druge strane neke ljude i upoznao i pokazali su se boljima i pozitivnijima u RL-u nego u virtuali.

@Alpha i ja te doživljavam jednako kao i ta tvoja frendica strahovito stabilnom, snažnom i odanom osobom

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 06, 2011 11:34 pm

Chakotay je napisao/la:
Zašto bi se predstavljao za nekoga tko nisam pred nekim koga nikada neću upoznati. Nema nikakvog smisla jel tako ;)

Zato jer je virtuala idealna prilika da se pravimo kako smo netko tko zapravo nismo, a možda bismo htjeli biti, u nekom smislu bolji, drugačiji. Ili zato jer volimo malo živjeti u mašti Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 A055

Doduše nije ni RL neka pretjerana barikada za tako nešto, neki se sasvim uspješno pretvaraju kava
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 2:16 am

Chakotay je napisao/la:

Eto Athena, ne znam za tebe, ali ja sam razvio sa nekim ljudima iz virtuale poprilično duboke odnose i to sa nekim ljudima sa ovog foruma koje nikada nisam upoznao u RL-u čak nismo niti slike razmijenili, a jednako tako znam da se nikada nećemo upoznati u RL-u. Ponekad nam upravo ova virtualna komunikaca omogućava da budemo otvoreniji i iskreniji baš zato što znaš da nikad neće doći do te RL komponete.

Moguće je. :)
Joj, ovo što kažeš da se nikad nećeš s njima upoznati djeluje baš fatalno i pomalo tužno.
Tko zna, možda ćeš nekad igrom slučaja upoznati dotične osobe. "Nikad" i "uvijek" su preteške riječi. miga

Što se tiče virtualne komunikacije, istina je da možemo čak biti i otvoreniji, nego u odnosu koji smo započeli u RL.
Međutim, složila bi se i sa Blizzom. Virtuala može biti obmana, svijet izgrađen na onome što bismo htjeli biti, a nismo.
Ponekad čak toga ne moramo biti svjesni.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 9:42 am

@Athena...naravno da svatko u vezi ove teme govori iskljucivo u svoje ime.

Blizz je u pravu. U virtuali se moze prodavati neki alter ego. I opet je u pravu kada kaze da se to isto moze i u RL.

Dakle, sve se svodi na nas same. Kako cemo nastupiti. Da li cemo biti iskreni ili lagati. Pokusati glumiti da smo netko tko nismo. Na koncu s tim alter egom lazemo najvise sebi sto je pokazatelj necega. Nevazno je pri tom da li ce itko drugi skuziti tu masku.

Takodjer se svodi samo na nas kako cemo pristupiti drugima. Da li smo zatvoreni i pod predrasudama. Da li smo pod nekim strahovima. Eto, i sama sam bila dosta prestrasena i zatvorena kada sam prvi puta dosla na forum jer je to, za mene, bio novi vid komunikacije. Sve je bilo novo. I tako. Srecom, nisam imala predrasude, a sa zatvorenoscu i strahovima je lakse izaci na kraj. Oni se lakse otapaju. Pa sam prevalila te blokade, nasla se s nekim ljudima koje sam upoznala ovdje i dozivjela svakakva iskustva. Od krajnje pozitivnih do relativno negativnih (poput cudnog ponasanja jedne bivse forumasice koja je svojedobno pobrisala pol tema s jednog PDF-a). Kako to obicno i biva kad su ljudi u pitanju. Ali onih (krajnje) pozitivnih je bilo daleko vise :)

@Chak...Hvala Chak hug ...nisam sigurna sto je moja prijateljica htjela tocno reci jer sam ja tu vidjela samo da ona u svemu uopce ne vidi sebe, a za tango je potrebno dvoje. Nego...hehe...zanimljivo si me opisao...a ne osjecam se bas previse stabilnom i snaznom. Uglavnom se vidim relativno nestabilnom i precesto preslabom. Doduse odana jesam. To bi, zpravo, trebalo smanjit al ne znam kako. To me uglavnom uvali u sranje svako malo :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 07, 2011 12:41 pm

Athena je napisao/la:
Joj, ovo što kažeš da se nikad nećeš s njima upoznati djeluje baš fatalno i pomalo tužno.
Tko zna, možda ćeš nekad igrom slučaja upoznati dotične osobe. "Nikad" i "uvijek" su preteške riječi. miga...
Ma kakvi, nije uopće tužno, nije to uopće važno. Razmisli malo ako želiš sa nekim pričati, potpuno ti je svejedno da li to radite u RL-u na kavi ili pak preko PM-ova na forumu.

@Alpha zato što se ti gledaš iz svoje perspektive dok te ja vidim kao i bilo koga druga pa vas mogu usporediti, više sam objektivini. Nemoj biti manje odana, to je jako lijepa osobina, ponekad će te ljudi iskoristiti, ali mala je to cijena :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
the last remnant
Višestanični organizam
the last remnant


Male
Taurus Dog
Broj postova : 74
Age : 53
Location : Lutece
Registration date : 19.12.2011

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimečet sij 12, 2012 10:55 pm

Ne znam..
Skeptican sam iako sam nekome verovao od A do Z
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitimeuto sij 17, 2012 5:20 pm

neckao sam se izmedu prve i druge opcije jer nisam bas siguran da se iza nickova nalaze stvarne osobe... confused ali sam ipak glasao za prvu opciju...@ roll
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?   Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koliko ozbiljno shvaćate ljude na forumu?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Sokratov klub neznalica (chat)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: