Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zaslužujemo li političare koje imamo?

Go down 
+2
Alpha
Chakotay
6 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 3:23 pm

Ima naš predsjednik dosta ovlasti, samo što ih Josipović (i prije njega Mesić) jako malo koristi. S druge strane predsjednik kao autoritet može postavljati pitanja i tražiti izvješća o radu bilo kojeg tijela državne uprave, pa ako nešto ne funkcionira može pitati zašto je to tako i tko je za to odgovoran. Nismo to nikad čuli Josipovića da je učinio, doduše je, sad je nešto prigovorio Jandrokoviću da ne mogu baš svi veleposlanici biti iz HDZ-a. Iz nekog razloga naša zadnja dva predsjednika (Mesić i Josipović) jako malo koriste svoje ovlasti dok je Tuđman to činio i više nego što je smio. Iako je u njegovo vrijeme Ustav njemu davao puno veće ovlasti, ali on si je još uzeo par stvari koje nije smio, pa je tako on sam poslao hrvatsku vojsku u Bosnu iako Ustav jasno kaže da samo sabor može dopustiti odlazak naše vojske izvan granica.

No bez obzira na predsjednika, premijer u Hrvatskoj ima jako velike ovlasti pogotovo na području gospodarstva, ali koliko vidimo niti ih Kosorica, a niti njeni prethodnici nisu baš puno koristili, kao da nikoga nije briga za gospodarstvo, a niti za neke druge stvari.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 3:27 pm

Meni su to vise kao neke teoretske ovlasti. Eto, sad je on reko da Jandrokovica treba smijenit. Kosorica je rekla - ne. I to je gotova stvar. doh

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 3:32 pm

@ Alpha
Trebaš me pitati pitanje iz dva aspekta, ne samo jednog gdje je ionako jasno što ću odgovoriti. Ali ako me pitaš koga bi izabrao između:

1.) Dobar, pošten, ugledan, pristojan, obrazovan, ali ne zna baš iskoristiti taj svoj utjecaj da potakne bolje promjene

2.) Više-manje seljačina, primitivac, vidi se da je neki čoban, ali čovjek zna posao, stisne kada treba, on bi mogao nešto napraviti svojim djelovanjem

E tada već možemo raspravljati što bih izabrao. Trenutno mi je puno draža opcija broj dva. O opciji broj jedan bi razmišljao kada se problemi donekle riješe. A ovaj drugi dio pod 2.) što sam naveo, po mom mišljenju to sadašnjem predsjedniku itekako fali i zašto nisam zadovoljan sa njime. Možda je bio najbolja opcija, ili bar jedna od boljih opcija na izboru, ali još to nije to, za mene. Predsjednik treba nekad znati i zagrmiti, ima dovoljno ovlasti za to itekako, pokazati tko je gazda, a ne ova baba iz sabora od koje je 10 puta pametniji.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 3:36 pm

E vidis to sto si naveo je iznimno selektivno i prakticki nepostoji. Naime, osoba pod broj dva u 99,99% slucajeva ima i osobine lopine koja ce stisnut ali samo ako ima osobne koristi za sebe, koja ce pokrast sve sto moze i nategnut svakog kog moze, a opet sve samo za svoju korist. Nema kod tih likova altruizma i rada za "opce dobro".

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 3:39 pm

Pa... što se mene tiče, neka i krade ko i svi drugi političari, ali neka i napravi nešto konkretno za narod. Naravno da ne podupirem da netko krade, a pritom ništa ne radi, to imamo i sad. Iliti da kažem, ne moš imat i ovce i novce, to ima samo u T-comu. ^^
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 4:01 pm

@Chak...hm..možda ipak nije dobro :D

Al ja ne vidim način kako ljude natjerat da ne glasaju zato što eto idu glasat pa će bzvz glasat.
Da se mene pita, ja bi uveo noocracy. Za one koji ne znaju, to je Platonova ideja da vlada aristokracija mudrih. Ideja je da se zamijeni demokracija, koja po Platonu nije ništa drugo nego vladanje "rulje". To je ona ideja da većina znači prosjek, a prosjek je prosječan pa niti rezultat ne može biti bolji.

U noocracy bi trebali vladat ljudi koji su u neku ruku lideri u svojim područjima djelovanja, npr. ekonomski stručnjak bi vodio financije, stručnjak u poljoprivredi bi se brinuo oko poljoprivrede itd. E sad, dal bi bilo bolje od sada, vjerojatno, ali opet sve ovisi o mentalnom sklopu tih koji vode. Ako oni žele iskoristiti svoju poziciju za svoju korist opet smo na istome. Ali ono, u teoriji bi trebao sustav biti pametniji nego danas. Iako niti danas nije nešto loš, samo bi se trebao malo preorganizirati. Da bude učinkovitiji. Ali kod nas (za sada) nije bilo nikakve političke volje da se to napravi.

Tako da svaki put kada netko ide od sobe do sobe u raznim ustanovama, samo da se odjavi na zdravstvenom osiguranju od roditelja i prijavi na burzu i od tamo dobije zdravstveno, svoje cijelodnevno šetanje može zahvaliti većini. Koja je odabrala one koji nisu dobri.

I bit će opet izabrani, jer većina je prosjek, a prosjek je prosječan.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 4:10 pm

Blizzard je napisao/la:
Pa... što se mene tiče, neka i krade ko i svi drugi političari, ali neka i napravi nešto konkretno za narod. Naravno da ne podupirem da netko krade, a pritom ništa ne radi, to imamo i sad. Iliti da kažem, ne moš imat i ovce i novce, to ima samo u T-comu. ^^

Heh, ali...nema toga...ti ne rade za narod nego za sebe. Drugim rijecima sve ono sto se izvana cini da je napravljeno za narod je zapravo guzenje naroda u dupe i mazanje ociju da bi se tek kasnije vidjelo o cem se tu radilo.


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 4:11 pm

Alpha je napisao/la:
Meni su to vise kao neke teoretske ovlasti. Eto, sad je on reko da Jandrokovica treba smijenit. Kosorica je rekla - ne. I to je gotova stvar. doh
Nisu to teoretske ovlasti, jer predsjednik uvijek može još nešto učiniti, doduše u ovom konkretnom slučaju ne može smjeniti ministra, ali može ne imenovati veleposlanike koje je vlada predložila, što će Josipović i učiniti, jer je očito da su to sve HDZ-ovi ljudi.

@Blizz pa mi imamo takve, tipični primjerci su ti Bandić i Čačić, odlični poduzetnici i stalno nešto rade, ali najviše radi svoje koristi. Bandić je učinio istu stvar u Zagrebu kao i HDZ u državi, tj. zadužio Grad i tu i tamo nešto malo napravio, ali po cijeni od 5 do 10 puta skuplje nego što to stvarno vrijedi. Naravno razlika je išla njegovim frendovima i njemu pa zato i može financirati skupe kampanje, a koliko vidimo bude i dalje.

@Foto kužim što govoriš, samo što niti jedan sustav nije savršen ako u njega staviš ljude koji ga žele zloupotrijebiti. Sve se može tumačiti na jedan ili drugi način. Problem je u ljudima, tako dok ne odrastemo dotle ćemo imati ovo što imamo, a ako preživimo tada ćemo se pitati pa zašto su ljudi prije tako živjeli, zar nisu znali da mogu bolje :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 4:42 pm

Jednom sam rekao mami, kada je rekla da imaju političari prevelike plaće, da bi im ja svima dao plaće 30.000 kn..

Ali ako se ispostavi da su radili nešto kontra napretka, dobrobiti ili krali da ih se javno strelja.

Što bi bili dobri i radišni :D
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 4:46 pm

... ili to ili bi svi bili streljani zubi

... a što se tiče plaće od 30 000 kuna, to je ok plaća pod uvjetom da rade pošteno i za opće dobro. I to bi se moglo platiti iz državnog proračuna lakoćom. To je u stvari ništa u odnosu na ovo što sad rade, gdje namještaju poslove i plaćaju po 3,4 ili 10 puta više za neki posao i tako nam iz proračuna ode godišnje 10 milijardi kuna na korupciju.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 4:52 pm

Je, samo se zaboravlja na princip "kadija te tuzi kadija ti sudi". Evo, Pasalic ili Sanader ili bilo koji drugi ispljuvak...matematika je prosta. Imaju toliku i toliku placu, na pocetku politicke karijere su imali toliko i toliko, a sada imaju daleko vise nego je umnozak mjeseci rada i iznosa place. I sad oni kao ne mogu dokazat da je netko ukrao. Ma sta imas tu dokazivat. A na kraju ako im se nesto i dokaze dobiju 3 mjeseca uvjetno, a imovinu imaju i dalje.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 5:26 pm

Treba i imovinu uzeti, tada svi cvile.

Kada će političar dobro raditi svoj posao, i poslije toga mi doći doma skuhati večeru, koji puta usisati, spremati drva i ostalo, tada eventualno može dobiti 30 000 kuna plaće rofl2
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 7:43 pm

Mislim da su ova suđenja koja mi vidimo samo obračun sa političkim protivnicima, nije Sanader ništa lošiji od Kosorice, pitam se kako se sada financira HDZ, donacijama svojih članova, pa tko bi dao novac a da za uzvrat ne dobije ništa?

@Blizz možda dočekamo i takvog političara :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 8:43 pm

Trebali bi kao prvo ukinuti premjera i dati njegove ovlasti predsjedniku kao u SAD-u koji naravno može biti i netko iz naroda a ne nužno iz političke stranke. Tako bi građani imali veću zaslužnost za političke postupke. Naravno, trebalo bi nekako se potrefit da na vlast dođe netko normalan tko nije splatkaroš poput dosadašnjih premjera (i prva 2 predsjednika). Teško je za očekivati da će se pojaviti onaj savršeni političar koji za sve postupke zna što radi i još k tome mu je interes države ispred vlastitog interesa. Ali bi se možda našao neki pošteni koji bi se uistinu borio protiv korupcije. To bi po meni mogao biti samo neki nepolitičar kao Boris Mikšić (ne kažem da bi on bio pošten ali iz tog sloja građanstva, jel).

Naravno, to kad bi se premjerske dužnosti dodjelile predsjedniku. Pošto tako neće biti, čini mi se da smo zaglibili. Ili Kosorka ili Milinović će biti premjeri. Glasat ću za Milinovića jer mi se smučilo od Kosorke mada ne znam koliko će on bit bolji kada se uopće ne bori za Hrvatsku nego za to da dođe na vlast. Sve što radi samo kritizira. Iritantno je što ljudi u to povjeruju. Ali eto, u nedostatku bolje solucije glasat ću za SDP u nadi da će ipak biti bolje.
Ono što zapravo treba je nova generacija političara i to neka naglija promjena a ne da dolaze jedan po jedan u sabor pa svi s vremenom poprime razmišljanje i sebičnost ovih starih.
Na kraju mi se čini da je revolucija jedino rješenje (ako i ona pomogne, pitanje je). Biće i toga ali kada voda već daleko prijeđe grlo.

Stvari mi se čine vrlo pesimistične i koliko god gledao i tražio nešto pozitivno, ne nalazim to. Tim više što mi se sadašnji saborski zastupnici ne čine pretjerano inteligentni. Gledao sam Studio 45 kada je jedna političarka došla u studio na temu o teorijama zavjere. Žena u ništa ne vjeruje, sve ismijava, podjebava, i dosađuje se tamo po studiu čak i kad se skrene s teme. Njoj se nekako pričalo o tome kak se spremila za emisiju ili tako nešto. Za poslovice upitnog značenja svi znamo. Zatim je tu pijani Šeks i ekipa koja nije pametno prozborila već godinama. Zato mi je drago kada im netko tako spusti da ga potjeraju iz sabora lol!
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimečet kol 25, 2011 9:05 pm

Ja razmisljam o glasanju za nekoga iz zelene akcije na iducim izborima (ako se bude kandidirao), ako nista bar ce profurati permakulturu ili legalizaciju indijske konoplje sto bi eventualno moglo pomoci vracanju tvornica. Iz ovih govana iliti trenutnog stanja iovako ionako nas nitko nemoze izvuci narednih 250 godina. Naravno nema teorije da ce proc no eto.. ovima iz trenutne postavke u vladi jedino sto bi dao je merkava, punom brzinom. Uz mogucnost bijega od 5 minuta. Cisto da ne ispadnem pre zao.

Kao sta je gore Foto napisao, evo ti prijatelju 30 soma kuna placa, 40 ak treba.. al ako zajebes narod - bolje da te nema.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimepet kol 26, 2011 12:02 am

Eh opet smo kod onoga da nije važan sustav nego ljudi, jer smo predsjednika sa više ovlasti imali, toga se ti Korplikan možda ne sjećaš jer si tada bio mali, ali tokom '90 je naš predsjednik imao puno više ovlasti neko ovi sada pa ni to nije baš dobro izgledalo.

Koliko čujem don Ivan Grubišić će također izaći na izbore, meni se on čini ok, samo što će dobiti malo glasova... no vidjet ćemo tko će se još pojaviti

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimepet kol 26, 2011 12:47 am

Chakotay je napisao/la:
Eh opet smo kod onoga da nije važan sustav nego ljudi, jer smo predsjednika sa više ovlasti imali, toga se ti Korplikan možda ne sjećaš jer si tada bio mali, ali tokom '90 je naš predsjednik imao puno više ovlasti neko ovi sada pa ni to nije baš dobro izgledalo.

Koliko čujem don Ivan Grubišić će također izaći na izbore, meni se on čini ok, samo što će dobiti malo glasova... no vidjet ćemo tko će se još pojaviti
Pa znam dasu ljudi bitniji, ali morao sam spomeniti i sustav jer mi se onako cini bolji, ak nista drugo bar se ne sukobljavaju premjer i predsjednik i ministri ne moraju biti samo iz jedne stranke.
Tuđmana se nesto sjecam, nesto sam slusao od starijih ali znam da ga kao mali nisam volio jer ga ni moji nisu voljeli. Ono je samo bila mala analiza kako bi moglo, trebalo i kako ce vjerojatno biti
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimepet kol 26, 2011 9:39 am

@Korplikan...valjda mislis na Milanovica, a ne na Milinovica...a za koga glasati...da...pitanje je...ili za Milanovica ili za nekog skroz petog. Naime, Milanovic je ispao totalna budaletina. Kad se pojavio na sceni u prve tri minute se cinilo da mozda jeste necem. Da. Bas. Medjutim kontam da bi on bio podlozniji predsjedniku koji je stvarno ok lik pa bi u toj kombinaciji mozda moglo nesto i biti.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimepet kol 26, 2011 9:59 am

Alpha je napisao/la:
@Korplikan...valjda mislis na Milanovica, a ne na Milinovica...a za koga glasati...da...pitanje je...ili za Milanovica ili za nekog skroz petog. Naime, Milanovic je ispao totalna budaletina. Kad se pojavio na sceni u prve tri minute se cinilo da mozda jeste necem. Da. Bas. Medjutim kontam da bi on bio podlozniji predsjedniku koji je stvarno ok lik pa bi u toj kombinaciji mozda moglo nesto i biti.
Da, njega, zeznuo sam se oops
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitimepet kol 26, 2011 10:04 am

Milanović je još uvijek dosta velika nepoznanica, ne priča puno, a iz ono malo što je bio rekao ne možemo puno zaključiti, jer je bilo svega i pametnih i glupavih riječi. No imam dojam da je ipak bolji od Kosorice i njene ekipe.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zaslužujemo li političare koje imamo?    Zaslužujemo li političare koje imamo?  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zaslužujemo li političare koje imamo?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Koje ste vjere
» Koje su cice naj
» koje cipele ne podnosite?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: