Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Kako se mijenjaju sjecanja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Kako se mijenjaju sjecanja   uto kol 30, 2011 2:01 pm

Znate ono kad ste bili djeca pa ste htjeli sto prije odrasti jer ste mrzili sto vam svi naredjuju, da vas gnjave u skoli, da vas maltretiraju razne budaletine u skoli i van nje...i tako... Onda ste odrasli i zakljucili ste kako je bilo divno kad ste bili dijete.

Ljudi kao da vise uzivaju u zivotu koji je iza njih nego u sadasnjem trenutku. Tako ce netko otici npr. na put gdje ce mu biti lijepo i sve pet ali zapravo ce tek kasnije, kada bude gledao slike, shvatiti koliko mu je zapravo bilo lijepo.

Bila iskustva lijepa ili manje lijepa ljudi vise cijene proslost nego sadasnjost. Kao da im se izmijeni sjecanje tj. percepcija. Zasto je tome tako?

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8385
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Kako se mijenjaju sjecanja   uto kol 30, 2011 4:31 pm

Meni se nekako čini da je to zato što smo tada bili mlađi i imali smo vrijeme tj. nekakve prilike za koje nam se sada čini da smo ih propustili. Mi smo s jedne strane jako strogi prema sebi, pa vidimo samo negativne stvari, a ne i pozitivne stvari o sebi koje također postoje u sadošnjosti. Prošlost znamo tamo nam je sve poznato, ne bojimo se ničega jer znamo što se desilo i to sve smo više manje uspješno preživjeli. Dok za sadašnjost nismo tako sigurno ima puno stvari s kojima se borimo i za koje ne znamo kako će završiti, možda i ne preživimo ;)

Pračovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Kako se mijenjaju sjecanja   uto kol 30, 2011 4:42 pm

Meni je nekako sve bolje što sam stariji. Valjda zato što mi je škola bila dno, ništa nisam mrzio više od škole. I još je tako, kada prolazim pokraj svoje stare osnovne depresija me hvata. Za sad mi se više sviđa biti student, vidiću kako će biti kada se zaposlim.

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Alien
Stanica

Male
Taurus Dog
Broj postova : 21
Registration date : 24.08.2011

PostajNaslov: Re: Kako se mijenjaju sjecanja   pet ruj 02, 2011 11:02 pm

secanja se ne menjaju no nazalost isparuju ili se pretvaraju u ono sto je osoba zadrzala u tom secanju,naravno ulazi u obzir i ceo zivot ako je vodjen takav il sudbinom.
zasto je to tako kad si mmmm zena i svi te gledaju glavom a ne pravom?
ja imam srecu ipak negde u zivotu i ne odustajem a odustao sam od najvece
filozofski sad srcem razmisljaj
[Vrh] Go down
Fear
Žaba

Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Registration date : 19.12.2010

PostajNaslov: Re: Kako se mijenjaju sjecanja   čet lis 27, 2011 12:58 am

Ja volim da zivim od sjecanja, makar se kaze da nema zivota od toga. Lijepo sjecanje je uvijek u memoriji i pomaze kada covjek ponekad zali sam sebe ili je u teskom emotivnom stanju. Losa sjecanja pak sluze za trenutne afekte kada je primjerice potrebno raditi fizicki naporan posao samo se sjetimo nekoga tko nam je naudio i odmah dobijemo neku cudnovatu snagu. I onda bas nakon nekoliko takvih prisjecanja ti tek dođe do pameti koliko je taj trenutak bio intenzivan.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kako se mijenjaju sjecanja   

[Vrh] Go down

Kako se mijenjaju sjecanja
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako preživjeti na pustom otoku????
» Kako se obraniti od životinja?
» kako napraviti dršku za nož