Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Meditacijom do astralne projekcije

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   ned lis 23, 2011 11:04 am

primitive101 je napisao/la:

... se postavlja pitanje sta sa njom ? Dje treba da ide ? Ta energije je kao struja i visak napona mora negdje da se uzemlji ili ce cjelo tjelo da dozivi kratak spoj u manjoj ili vecoj mjeri(sto se upravo i desava u tim cuvenim paralizama sna,koje su kao osiguraci da se veca kolicina "astralne" energije ne oslobodi i krene da "drma" tjelo).Odgovor je naravno jednostavan.Kundalini sama zna dje treba da ide,jer kundalini nije nekakva zmija sa mikro mozgom nego zivotna energija koja je sama osnova zivotnih procesa u tjelu.Potrebno je potpuno se prepustiti Bogu(ili bilo cemu cemu se vi divite i drzite za Boga,moze to biti i Lucifer,jer istinska predanost bilo kakvoj slici astrala nadilazi astral pa makar slika bila pogresna ...).

Ovu rečenicu da pokažem nekom majstoru Budizma i pitam šta misli o njoj smijao bi mi se u facu do jutra, da istu pokažem nekom razvijenom Yogiju pitao bi me zašto čitam takve stvari, da ju pokažem Taoisti ili majstoru Konfucijanizma zabrinuli bi se za mene i moje fizičko i mentalno zdravlje, da ju pokažem Magičaru vjerovatno bi dobio vritnjak (lokalni izraz za 'nogom u dupe'), da pokažem rečenicu cheerleaderici iz LA-a vjerovatno bi mi rekla Waaoo, ful pametno, hoćeš me upoznat sa njim.
Ja sam pak pročitao ovaj cijeli tvoj "uvid" koji si napisao i ne mogu se čudom načuditi odakle toliko netočnih informacija, krivih zaključaka, mješanja potpuno različitih stvari, jesi li ti došao sam do ovih konkluzija koje pišeš ili to netko defakto uči (predaje) na način na koji si napisao ??
Mislim vjerujem da nećeš biti pretjerano oduševljen ovom mojom reakcijom na tvoj post ali stvarno te pitam jer mi nije jasno. Jel ti stvarno misliš da je 'Kundalini osnova životnih procesa u tijelu' jer nije nego je Chi ili KI a to je energija koja nema nikakve veze sa Kundalinijem i nalazi se 3cm ispod pupka i 10cm unutra dok se Kundalini nalazi izmedju Anusa i Testisa ili Izmedju Vagine i Anusa kod Žena. Chi je odgovoran za životne procese u tijelu i on je Baterija svakog organa i unutarnje alkemije organizma, Kundalinijeva uloga je poptpuno drugačija i iako to nisu iste energije one nisu suprotstavljene ali su veoma drugačijih kvaliteta.
Drugo Kundalini nema veze ni sa kakvim 'kratkim spojevima' , nema veze sa nikakvom "potrebom da se uzemlji" i da znaš bilo što iz iskustva o Kundaliniju nebi pisao ove nebuloze.
, evo recimo još jednog 'Bisera Mudrosti' kojeg valja zapamtiti ako ćemo na Astralno putovanje:
"... prvo mora nauciti da se nosi sa velikim kolicinama kineticke energije oslobodjenih karmickih impulsa koji predstavljaju zivotnu energiju kundalini l..."
Ovo ne znam, mislim da nisam nikada u životu čuo veće neistine i više potpuno različitih stvari povezanih u rečenice sa potpuno neočekivanim zaključcima koji nemaju veze sa stvarnošću. Kao da je netko slagao sve termine koje je ikad čuo iz raznoraznih new-age časopisa i pisao u nepovezanu cijelinu. Da je ovo kojim slučajem namjerno složen monolog iz zajebancije mislim da bi bio stvarno uspješan text za jedan dobar stand-up comedy.
Ali ti ako ovo stvarno misliš ovako i tvrdiš i drugima (kako vidim prilično samopouzdano) da je to tako onda ne znam gdje bi ti prvo ukazao na netočnu tvrdnju jer su sve netočne. Pazite on je u ovojzadnjoj citiranoj rečenici rekao defakto da je "Kundalini zapravo spoj oslobođenih karmičkih impulsa koji stvaraju jaku kinetičku energiju koja te čeka da te valjda jako 'Ikinetizira' ako hoćeš u svjesni ili nesvjesni Astral" ..HAHa, MY DEAR GOD ovo je hard core... ne, definitivno snimam ovaj text i od danas se koristim ovim terminima kada me bilo šta tko pita. Ispalim neku rečenicu i ljudi će biti toliko zapanjeni gomilom nebuloza da ih mogu brzo savladati .
Dakle ljudi pazite se jer ako mi se približite bacam na vas "kinetičku energiju oslobodjenih karmičkih impulsa" (ma šta to bilo) i gotovi ste u sekundi .. hahaha

[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   ned lis 23, 2011 10:54 pm

@Kahali...koja su tvoja iskustva sa AP? Spontana, namjerna? :)

PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   pon lis 24, 2011 9:25 am

AP jedna je u moru tehnika (ne toliko bitna) koju inicijat prolazi na svom putu do istinskog Adepta, pričati odvojeno o AP kao o nekom majstorstvu je pogrešno i netočno.
Da naravno da su namjerna, to je sastavni dio moje škole i školovanja, uostalom pročitaj text na Temi Lucidnmo Sanjanje ako već nisi pa će ti biti jasnijie.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   pon lis 24, 2011 10:37 am

Procitala sam nakon sto sam vec postnula ovdje :)

Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   pon lis 24, 2011 5:58 pm

dobrodosao Kahali... :)

Da,ja sam ti new age sektas a moj ucitelj koji mi puni glavu glupostima je old,very very old age sektas sa kojim pricam svaku noc ili dan kada "podjem" u nirvikalpa samadhi.

On je Jedan,a mudri ga zovu mnogim imenima.

Ja ga zovem Apsolut.

I molim se njemu da mi omoguci da napravim model covjeka i njegovih energetskih tjela koji se eksperimentalno moze provjeriti u duhovnoj praksi.Sad cu ja npr ici tebi objasniti sta je to nirvikalpa samadi i ti ces mi reci sav sretan kao neka mlada cheerleadersica koja se nabila na kurac da to nije ispravan opis nirvikalpa samadija,da to ne znaci to,da ja bulaznim itd...Tvoj problem je sto ja kad se nadjem na kavi ili chetu sa prosvjetljenim majstorom pricam seljackim jezikom o stanjima svjesti kojeg "obicni" ljudi misle da su postigli ako su naucili sanskritsko jogijske termine napamet ko papagaji ili knjiski moljci.

Kod mene je problem sto sam ja kao Bodidarma ili Milarepa svoju spoznaju odradio u miru i tisini pecine maltene i onda imam problem sa terminologijom kada pokusavam napraviti model stvarnosti.Ali to nije problem,taj problem ima svaki "prosvjetljeni" prilikom pokusaja da iskustva i model prenese nekome bez iskustva i neke zestoke prakse.Sta to znaci ? To znaci da se onda mogu desiti situacije da Milarepa i Isus budu na ti kad se nadju na kavi,a da farizeji sa Isusom budu na Vi, a oni lovci ispred Milarepine pecine na Vi sa Milarepom.To takodje znaci da ces ti doci Bodidarmi koji zivi po sumama i pecinama da ga pitas o kundalini a on ce ti reci da je kundalini to i to ali ti se neces sloziti sa njim,jer eto ti znas pravilnu definiciju svega toga.Boli koga uvo za definiciju necega jer i sami pojam i termin seksa npr znaci svakome svasta i moze se desiti npr sljedeca situacija prilikom objasnjavanja sta znaci seks : Seks je ono sto izlazi iz muskarcevog polnog organa nakon orgazma,a sperma je kada dvoje ljudi suprotnog pola vode ljubav.Seks ima dobar ukus kazu zene.Sperma je najljepsa kada zena stoji na muskarcu....

Ja nisam imao vremena da citam knjiske definicije pojmova i termina ali sam vrlo brzo dosao u situaciju da moja iskustva maltene nema niko ko se bavi "duhovnoscu" a da su svi ti "duhovnjaci" puni termina i pojmova koje meni fale,a niko od njih nema iskustva tih termina,pa sam desavanja sa mojim tjelom objasnjavao u pocetku seljackim jezikom a nakon toga jezikom psiho-fizike,psihologije i fiziologije nervnog sistema prije svega.Kao polaznu predpostavku bih uzeo neke termine ali vremenom sam vidio da vecina tih definicija od duhovnih autoriteta je potpuno retardirana i pogresna,jako pojednostavljena na nivou toga da kazu da je seks kada dahces i mrdas guzicom.Druga stvar je bilo preslikavanje energetskih stanja u naucni model sa jasnom podjelom,analizom i koristenjem naucne terminologije uz ubacivanje tih sanskritskih termina...tada se meni desavaju ovakve stvari da me pljuju astralni letaci,jer da su nadisli astral u mome tekstu bi uocili izraze krija joga,uzemljavanje kundalini,inicijacija u vadjru itd i shvatili sa kime pricaju.

Dakle ja pravim moj model desavanja u ljudskom tjelu.Tebi mozda kundalini znaci jedno,Isusu nesto drugo,patandjaliju trece a doktoru medicine 4.Mogu svi biti u pravu a i ne moraju.

Da je ovaj moj gore tekst procitao Jogananda ili Patandjali ili Gauthama bili bi odusevljeni.Sa dvije stvari.

Sa kojima ti imas veze ko ja sa kineskim.Prvo,Gauthama bi na spomen inicijacije u Vadjru poceo da se trese i ne bi mogao vjerovati da je neko dosao do datle(npr Sai Baba nema veze sa vezom sa vadjrom niti zna sta je to i u cjelosti predstavlja Sotonin isprdak jer za inicirati se u vadjru trebas potpuno sprziti sve ljudsko u Sebi,sve magijske sklonosti i svu zelju da se ti pravis pametan a sto je Sai Baba radio cjeli zivot i da dopustis Bogu da te vodi,sva niza 4 elementa pretvoriti u jasnocu i onda odozgora dolazi inicijacija i promjena svjesti u dijamant). to se ne moze desiti slucajno.Slucajno se nekome moze probuditi kundalini i on moze spoznati Apsolut,ali za doci do vadjre moras umrjeti za tog boga i dozvoliti mu da te sprzi u potpunosti,sto vecina duhovnih ucitelja nije htjela i birali su Lucifera umjesto Apsoluta.Od svih onih tvoji spomenutih majstora meni trenutno treba jedan vadjrayana majstor da otidjem sa njim na kavu i pitam ga da mi objasni u terminima sta se to meni desilo preksinoc kad sam nakon mjesec dana boravka u ljubicastoj vadjri i zavrsnom ciscenju agna cakre poceo da spontano "pijem nektar vadjre" u ekstaticnom transu sa jezikom uvucenim gore u grlo i sa ispustanjem zvucnih rezonanci .

Takav majstor bi odmah znao citajuci moj tekst sta ja to objasnjavam i shvatio bi da sam fulao mozda neki termin,jer neko ko se probio da ljubicaste vadjre i poceo piti nektar ne da zna sta je kundalini,ne da zna kako se ona budi i manifestuje i kakva fiziologija stoji iza toga,nego je on postao probudjeni Ratnik na putu do Pobjedonosnog Bude koji neumoljivo upravlja Zivotodavnom Energijom kako Kundalini Energiju zove Milarepa.To onda znaci da ja i Milarepa mislimo na jedno a ti na nesto drugo,ili pak ti hvatas samo mali segment fenomena kundalini u odnosu na nas dvojicu.Sad ces ti reci sta svoj opis uporedjujes sa Milarepom.To ces reci jer nisi majstor,i mislis da niko to nema u malom prstu.Ne termin kundalini nego Kundalini fenomen.Ne seks kao termin i pojam nego seks kao pravo isksutvo seksa.

Druga stvar je opis REM faze,opis emotivnog vezivanja covjeka koje pocinje u hipotalamusu iza ociju,opis fiziologije iza orgazma i opis nekih sustinskih elemenata krija joga tehnike,te u kontekstu toga opis "kundalini" sa kojom bi se Lahiri Mahasaya,Jogananda i ta ekipa odusevila.

sad cu ja tebi rec da terminoloski ne znam sta je prana ili chi ali ti ces iz toga zakljuciti da ja neznam u realnosti sta je prana ili chi.Jebe se meni za terminologiju,papagaje i knjiske moljce i za majstore koji su majstori u terminima.Mosh mislit kakav je taj majstor.Ti bi Kahile vjerovatno Isusu rekao da je kreten jer je pogresno definisao kundalini.Za tvoju informaciju sila u ratovima zvjezda je kundalini.Sila.Energetska sila.

Ti kazes da je kundalini energija izmedju testisa i anusa tj u medjici.To bi onda znacilo da zivotinje ili bica koja nemaju testise i anus nemaju kundalini sto je naravno pogresno.Jebena ameba ima kundalini energiju.Svaka celija ima kundalini energiju.

No kako nisam imao puno vremena u zadnje zbog ispita da zaokruzim tu pricu oko kundalini i posvetim se istrazivanju vadjri to cu napraviti ovih dana.

ali ajde,posto vidim da si ti terminoloski pametan napravi mi model energetike koje u ljudskom tjelu povezuju REM fazu,krija jogu sa idom i pingalom i sushumnom,orgazam,emocionalno vezivanje,spinalno-talamicni shok,ACTH hormon,kortizon,emotivne suze,kundalini energiju,zivotnu energiju i tu famoznu medjicu.

evo ti hint : U TRENUTKU ORGAZMA SE RESETUJE AMIGDALA U MOZGU I TO JE PAR SEKUNDI BEZ OSJECAJA ZA STRAH,STRES I PATNJU.Osim nje,resetuje se medjica i srce i pocinju spontane krije u tjelu i osjecamo olaksanje.U trenutku REM faze aktivira se medjica i kod muskaraca i kod zena makar sanjali nocnu moru.Resetuje se srce i oci kolutaju gore dole slicno kao kod orgazma.Budjenje kundalini je praceno krijama i osobu sa probudjenom kundalini mozete prepoznati sa 100posto sigurnoscu ako moze da napravi spontane krije kad god hoce.Zasto se medjica aktivira,tj zasto se ljudi seksualno uzbude u REM fazi nezavisno od sadrzaja sna ?

I usput mi objasni kako je to meni kundalini energija koncentrisana po defaultu sada u agna cakri a ne u medjici.

Ako uspijes,ako ikad budem bio dovoljno lud da iniciram nekoga u moju Bit to ces prvo biti Ti.... :)

PS : Sustina energetske filozofije i prakse oko "karmickog problema" npr kod Patandjalija i gauthame je takva da su ta dvojica prije 2500 godina znali za moment sile,za dinamicku i potencijalnu energiju i slicne fore da ne nabrajam iz moderne fizike tako da pljuvanjem po tom mom spominjanju karmickog impusla maltene pljujes praksu njih dvojice,no to i nije bitno,bitno je da meni to samo govori da ti nemas ni "sh" od energetske prakse inace bi znao koja je patnja biti pod uticajem karmickog prisilnog aparata i kakvo je blagostanje energetski smiriti makar jedan takav impuls.No,to ne znaci da nemas pravo napadati koga hoces,no to govori i nesto o tebi...

hug

Zadnja promjena: primitive101; pon lis 24, 2011 6:23 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac

Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Registration date : 17.08.2011

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   pon lis 24, 2011 6:00 pm

Rukavice su bacene :D
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   pon lis 24, 2011 6:37 pm

orca je napisao/la:
Rukavice su bacene :D

Ma ovo je vishe kao sinhronicitet "odozgora" da zavrsim neke stvari,zaokruzim, i produzim dalje.Kopkalo me tu par stvari i taman sad imam energije i vremena to povezati u sistem bez rupe.Iskreno,jedino me ta "prana" jebala u mozak,jer mi je zbog katastrofalnog stanja fizickog tjela bilo nemoguce povuci "pranu" koja je bila blokriana u "nadijima" u dnu kicme,tj kao da je nemoguce bilo nastaviti rad u vadjri i tu dalje napredovati ako ti je prana zaglavljenja izmedju fizickog i astralnog tjela.Btw vadjre su stepen nadilazenja "astrala" i ulazak u "kauzal".prvo plavim kauzal vissudhe,zatim ljubicasti agne itd....Ljubicasti imam,a vidjecu koliko jos moram umrjeti za ono dalje.

hug
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   pon lis 24, 2011 11:51 pm

dragi 'Primitivče 101'

Dva puta tijekom čitanja tvog recentnog 'mudrovanja' odnosno tvog vrćenja u krug i svadjanja sa samim sobom
bio sam izderanžiran do mjere da sam htio odgovoriti na svaku pojedinu predrasudu koju imaš, svaku krivu procjenu
do koje si došao o meni, svaku procjenu o vlastitom nivou "napredka" i na kraju krajeva svaku kontradikciju koju si napisao.
Kao što rekoh BIO sam izderanžiran ali ta moja namjera splahnula je nakon što sam došao do dijela texta u kojem on od mene kao zahtjeva/pita/izaziva da ja njemu pišem odgovore i k tome da on meni kao daje hintove da mi pomogne oko odgovora.... to je bio trenutak da shvatim kako ipak imam posla samo sa običnim Dječarcem, a ne kako sam mislio dječarcem koji ponešto i zna. Tada sam vidio da je tvoj text od prvobitnog dojma 'opravdanog revolta' više teži prema Jalnoj sapunici samome sebi, a nakon dodatnog čitanja na obično baljezgarenje dečkića za zakašnjelim bljeskovima frustrica iz puberteta, jer ovakve stvari ne može pisati osoba sa bilo kakvim duhovnim iskustvom a nekmoli sa ovim što on tvrdi da je iskusio.
Kako imam mnogo više iskustva, uvida, a i stila od takvih kao on, ovdje se neću svađati, šepiriti i dalje zagadjivati okolinu drugima sa nešim prepucavanjem već ću napisati kratku priču iz koje i drugi mogu nešto izvući i naučiti jer ti očigledno pišeš samo za Joganandu i takve (koji bi se oduševili sa onim što si napisao, iako bi vidjeli greške, ali koje su zanemarive obzirom na tvoj napredak... hahah', sjajan si), ujedno se nadam da bi nekoga i bez tendencija da 'uči' mogla zanimati priča koja mi se počela dešavati prije mnogo godina i nikada nije prestala. Ovo je njen prvi pasus nakon Uvoda i nisam ga ranije nigdje pisao.
Kako sam kroz život bio prilično uporan i vješt retoričar, često sam koristio tu svoju sposobnost i često sam želio drugima 'dokazivati' kako sam u pravu, iako vjerovatno nisam bio u 80% slučajeva, i to je jedan od razloga zašto još uvijek toleriram ovakve Panigirike samome sebi kao što ih piše naš mladi Primitivac...
...to se sve promjenilo kada sam nizom bizarnih okolnosti završio u zatvoru na Jugu Indije i duže vrijeme ovisio o priprostom Indijcu niske Caste koji me hranio jednim dijelom onoga što je dobijao (vjerovali ili ne na Jugu Indije u nekim državama još uvijek je zakon o zatvorima takav da vas oni unutra ne hrane već vam netko iz vana mora donositi hranu, ako ne znate nikog ili ako nitko ne zna da ste unutra ne jedete). Tijekom tih prvih dana prvi put u životu su mi zaista pale sve predrasude, zadrške u ponašanju, bilo kakvo gledanje s visoka, apsolutno sve što može o rasnoj podijeli i konceptima i tek kada su pali shvatio sam da sam ih imao, vjerujte mi, skoro svaki bijelac kojeg sam sreo ima takve predrasude bez obzira što možda sam misli da ih nema ili ih ne želi imati samo je to teško intelektualno priznati a još teže iskustveno.
U tim trenucima, nakon što mi je čovjek iz ćelije Neelu postao prijatelj, spasitelj i utočište počeo sam biti svjesniji gdje sam i strah se smanjio, tada već vidjao sam slike svih tih mojih uzaludnih tumačenja i prepucavanja sve u jednoj liniji neprekinutog tijeka svijesti i doživljavao općenito razne slične uvide nevjerovatnom brzinom. Jako je čudno i jako moćno što vam se sve dešava u trenucima u kojim mislite da je brzo kraj, pogotovo ako su ti trenuci prolongirani na sate i dane. Nakon što su me počeli tražiti ljudi koji me znaju, čuvari i uprava zatvora iz nekog razloga (poslije sam saznao iz kojeg) nisu htjeli da itko sazna da sam kod njih i zato su me brzo prebacili u ćeliju kat ispod u mrklom mraku (samicu) ali su mi počeli donositi hranu, meni cijelo to vrijeme nije bilo pretjerano jasno što se događa i zašto sam unutra toliko dugo ali su mi stvari 'Vani' bile sve jasnije i jasnije. Bilo je nekoliko trenutaka pred kraj mog boravka tamo u kojima sam se pomirio sa situacijom i u kojima mi je padala na pamet ideja da ni ne želim van...
Proveo sam točno 22 dana i 22 noći u samici od čega 80% u mrklom mraku (govorim o onom mraku u kojem ne vidite svoje tijelo) i to je preliminarni skok moje životne duhovne prakse.
Ono što mi se dogadjalo ljudi su u nekim tradicijama namjerno radili, a danas se zna pod "sensory deprivation chambers", postoji puno priča danas o tome i neki ljudi čini se to sami rade i pokušavaju stvoriti takve uvjete.
Tijekom 4-tog dana boravka doživio sam neopisiv i opipljiv strah i nisam smio pomaknuti ledja sa zida jer sam kontinuirano projicirao strah iza sebe.. to su bili trenuci u kojima sam ozbiljno razmišljao da se fizički ozljedim u svrhu gubitka svijesti, gubitka krvi ili bilo što što bi trenutnu situaciju promjenilo na bilo koji način. Nakon dugotrajnog focusiranja na strah jednostavno sam se toliko iscrpio brinući se za sebe da sam zaspao. Nakon što sam se probudio osjećao sam se neobično dobro i nije me bilo briga, doslovno me 'nije bilo briga' za ništa pretjerano.. organizirao sam si "dan" i boravak, radio sam chi-kung po 4-5 sati "ujutro" i 2-3 sata "navečer", mantrao sam prije i poslije "doručka" (dobijao bih po dva chapati-a i malo riže i curry-a), mantrao sam i ranije i u početku zaštitne i pročišćavajuće mantre ali nez previše opuštene Pažnje i koncentracije, bez čistoće Uma.
Nakon 12 dana (po prilici) provedenih unutra Doživio sam ponovno neku prisutnost samnom unutra, ovaj put nije bilo straha, sjene koje su se pretvarale u oblike vidjao sam i prvih dana ali sam to pripisao uvjetima i mom stanju uma, ali ovo je izgledalo veoma stvarno i Znao sam da me gleda.. gledalo me iz kuta ćelije i svaki put kada bi se udostojio pogledati prema tome nije mjenjalo ni oblik niti intezitet. Zadnjih 10 dana samice nisam više bio sam, ali to je priča koja je ipak za neku drugu temu i puno intimnija za uobičajen razgovor..
Nadam se da ću je jednom napisati kako treba i u detalje.
Kada sam izašao van, to jest kada su me izvadili ljudi su bili puno uplašeniji od mene, ja sam 19-tog dana samice odlučio (i to zato jer sam to mogao) da neću više nikada biti bolestan i da neću stariti dok ne odlučim drugačije. Ovo nije bila želja Zlatnoj Ribici i nemojte misliti da sam mogao birati nešto drugo.. to je bio samo takav moguć nastavak, to je bila solucija koja mi se nudila, svojevrsni ugovor sa Sobom koji ima svoje klauzule i svoja pravila. Ja nisam od onda ni bolestan niti starim, ali ne znam dali je ovakav medij ljudi spreman da čuje ovakve stvari.. ovdje sam došao sa namjerom da dijelim moje spoznaje i iskustva i ovo je bilo jedno od prvih ozbiljnih, ali se neke intimne stvari sa velikim konzekvencama ne dijele bilo kada i bilo kome, još pipam teren i osluškujem kakvi su ljudi ovdje.

Ali da se vratim opet na našeg Primitivca kratko,
koji kaže kako bi se prosvijetljeno biće (Gauthama) počelo tresti kada bi pročitalo onaj njegov nezreo text, pun krivih termina na pogrešnim mjestima u kojem u svakoj drugoj rečenici mješa stvari jer mu "fali termina i nije se stigao baviti knjigama jer je boravio skoro pa u pećini do prosvijetljenja" ali ih svejedno voli koristiti pa lupeta svašta, za isti text i njegovo 'ingeniozno' tumačenje kundalinija bi ostali Majstori bili oduševljeni, a koje sada u nastavku sapunice baljezgarija naziva njegovim "modelom desavanja u ljudskom tijelu".
E pa ne ide mićo, što bi rekli 'pomiješao si ti kruške i pičke sokole moj', ili pričaj ono što znaš što iskrenije i točnije i mani se termina koje ne poznaš dobro ili idi slaži takve polu-pismene priče negdje gdje nema Kahalia da te provali da si obični faker, ili ako te ne smeta, onda i dalje piši ovdje ali očekuj da ću na svaku tvoju glupost upozoriti opće mjenje.
Čak i sam kažeš da ti kada "chataš sa prosvijeljenim majstorima" oni odmah kuže zdravo seljačke termine ali ovdje se kao nešto ustručavaš tako pisati ili šta ? možda si malo clasističan ili šovinističan pa ne želiš "bacati biserje pred svinje" pred ljudima koji nisu "prosvijetljeni majstori sa chata koji te odmah razumiju" ako je tako onda ne znam zašto pišeš ovdje ?
Rekao si da bi oni bili Gauthama i ekipa bili oduševljeni kada bi pročitali tvoj rad a ja mislim da nijednom od njih nebi palo na pamet čitati bilo čiji rad a najmanje tvoj i to upravo zato što bi ih ubila u pojam siva dosada nejasnih termina koji su povezani jedan sa drugim jedino mlaćenjem prazne slame.. Čika Gauthama bi ti vjerovatno dao jednu odgojnu ćušku prije nego što be se počeo Tresti jer je netko došao tako daleko .. što je najbolje i ja bih od njega dobio ćušku ali ne za iste stvari i ja bi znao zašto sam je dobio za razliku od tebe.
Takodjer da ti kažem kako se sve poklopilo iako nema pretjerano veze sa ovim postom ja sa kineskim imam veze i govorim ga već 8 godina a u Kini sam provao mnogo godina vježbajući Sun stil Tai-chi-chuana tako da si falio čak i u usputnim usporedbama kao i u svemu ostalom.
Ja se nisam udostojio pisati o svim poveznanim sustavima pred ljudima koji su znali puno manje od mene ali su imali izvrsnu intuiciju a diplomirao sam na kemiji-mozga, a ti se ovdje razbacuješ terminima (naravno pogrešnim za pogrešne stvari) kao da imaš u malom prstu doktorat iz Kemije Mozga. Moj diplomski rad bio je blizak ovakvim temama i služio sam se referencama na Demerol-Glumerol-Tropinsku inhibiciju i exitaciju oko koje sam razvio rad, ta priča mog fakulteta i tadašnjag istraživanja bia je puno zanimljivija i tad sam još proživljavao ozbiljna iskustva sa kojima se ti sada kitiš misleći da umireš za ovog ili za onog boga... ti imaš krila sa kojima se skrivaš umjesto da letiš i ništa više, žao mi je kada vidim takve ljude ali vjerovatno je i to put, put koji vodi do spoznaje da nije bio pravi i barem si negdje došao.
Ali pošto je dječarac primitvac još mlad ima valjda još vremena da shvati kako nije nikada umro kao što tvrdi i kako su njegova iskustva samo grebanje površine.
Kauzal kojeg spominješ daleko je iznad tvog dohvata a da si ga slučajno nekim čudom uspio okrznuti znao bi to dobro, kao što sam ja znao u sva 4 puta što mi se to desilo.
ako se zaista baviš praksom i doživljavaš 50% stvari o kojima govoriš ovdje onda se čudim odakle ti motiv za takvom vrstom trkeljanja i upozoravam da ne objašnjavaš ni razumljivo ni točno niti ikome možeš na taj način pomoći.
Čovjek mog iskustva sve je manje siguran a ne sve više, sve više reducira polje djelovanja i informacije i da znaš što je pojam pravog Adepta onda bi znao da je Karmički utjecaj na individuu sve manji što imaš slabije medje, stavove, definicije i koncepta, drugim riječima Budnost o kojoj govori Gurdijeff je oslobađajuća sprega i svojevrsni shortcut za Karmičke "aparate" koje spominješ. S druge strane svi budući, prošli i sadašnji životi dešavaju se sada, ako nisi spreman nositi breme istih spoznajući Kozmičke principe i mehanizme istih možda ti nije vrijeme da se sa njima baviš, bavi se nečim drugim dok malo ne sazriš.

Sada sam opet pročitao neke pasuse i ne znam zašto se uopće trudim, valjda će nekom drugom biti dio zanimljiv ostatak priče, ti slobodno dalje šalaplasti ja više javno neću obećajem, nemam kome objašnjavati jer ne znaš čuti.. a ti ako baš imaš potrebu dalje Panigirik-Baljezgariti možemo preći na privatne poruke, radije ću te trpiti ja nego da zagadjujemo okolinu kao što rekog. Osim ako ovo nekome nije napeto ?
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 12:03 am

ici cemo na private :) ko se svadja taj se voli :) valjda i ja zasluzujem nakon dvije godine patnje da se ovaj gore smiluje i posalje mi nekoga ko kapira u malom prstu neke stvari...

[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 12:25 am

Može, ako bude zanimljiv 'serijal' možemo ga naknadno objaviti. 5
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun

Female
Leo Snake
Broj postova : 1396
Registration date : 09.06.2011

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 12:31 am

Uh, dobro je...već sam pomislila da će se ovo pretvoriti u "rat" ...

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 11:09 am

Ovaj...ovako...nisam se htjela mjesati ali...stvar je u tome da je Primitive vec duze na forumu i cesto sam procitala mnoge netocnosti u njegovim postovima ali obzirom on ima odredjeni nastup (Kahali ga je zamjetio) nije mi se cinilo svrhovitim da nesto tu komentiram, oponiram, objasnjavam i td...e sad je Kahali krenuo objasnjavat i mislim da je u redu da se to kaze ovdje na forumu da i drugi ljudi znaju...

Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 2:08 pm

A jbg ja bi reko terminoloske greske a ne sustinske îli iskustvene.
Neki je svetac reko da je jedan blagoslov vhdjeti nesto,drugi je kad to ušpgjes shvatith a treci je blagoslov to mocí objašniti drugima.mene ovo zadnje zesce jebe :P
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun

Female
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 2:21 pm

Alpha je napisao/la:
Ovaj...ovako...nisam se htjela mjesati ali...stvar je u tome da je Primitive vec duze na forumu i cesto sam procitala mnoge netocnosti u njegovim postovima ali obzirom on ima odredjeni nastup (Kahali ga je zamjetio) nije mi se cinilo svrhovitim da nesto tu komentiram, oponiram, objasnjavam i td...e sad je Kahali krenuo objasnjavat i mislim da je u redu da se to kaze ovdje na forumu da i drugi ljudi znaju...

@Alpha, nije problem reći, naprotiv, ali je bitno kako reći.

Edit: I zašto si ti progovorila tek nakon dvije godine?

A @Primitive na kraju podvio rep...

Zadnja promjena: Lyra; uto lis 25, 2011 3:14 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac

Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Registration date : 05.11.2009

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 2:57 pm

Slažem se s Lyrom. Mislim da Kahalijev pristup nije u redu. Obrazloženje sam dala u raspravi o snovima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 3:44 pm

@Lyra...u to "kako reci" nisam ulazila jer ocekujem da ce se komunicirat normalno i da to ne treba isticati.

Davno sam ja pokusala reci neke stvari ali kada ljudi uzmu nastup "to je tako i gotovo" onda mi se: 1. Nije dalo natezat i dokazivat, 2. Nisam vidjela smisla, 3. Ono sto jesam rekla nije imalo nikakvog efekta, 4. Da bih se upustila u raspravu trebala bih uloziti jako puno energije i vremena sto bih i napravila da sam procijenila da ima smisla ali sam procijenila da nema.

Medjutim, mnogi ljudi na ovom forumu su doticne informacije dozivjeli bas kako su napisane i smatram da ako netko ima volje pojasniti neke stvari (u ovom slucaju Kahali) da bi to bilo dobro jer ce inace neki forumasi zivjeti sa krivim informacijama.

Sto se tice samog nastupa...i Primitive i Kahali se smatraju duhovnjacima, a obojica pisu iz Ega i kao da se uopce ne trude raditi na tome. Sorry Prim... conf1

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 4:34 pm

Postoje pravila na forumu kojih bi se svi trebali držati, pogotovo oni koji se smatraju produhovljenim osobama, a i nije zgorega prve postove pisati malo umjerenije dok ostali forumaši ne upoznaju novog forumaša ;)

Žaba

Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Registration date : 22.06.2011

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 9:59 pm

dovraga..jel samo meni ono bilo napeto ili? :D
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun

Female
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   uto lis 25, 2011 11:36 pm

@Alpha, ok...samo me to zanimalo. I mislila sam da je tako nešto u pitanju.

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   sri lis 26, 2011 12:23 am

primitive101 je napisao/la:
A jbg ja bi reko terminoloske greske a ne sustinske îli iskustvene.
Neki je svetac reko da je jedan blagoslov vhdjeti nesto,drugi je kad to ušpgjes shvatith a treci je blagoslov to mocí objašniti drugima.mene ovo zadnje zesce jebe :P

A četvrti blagoslov bi bio moći se vratiti na prva tri i sagledati stvari i iz neke druge perspektive.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   sri lis 26, 2011 11:03 am

@Blizz...pa mogu se jedino vratiti na prvo posto je mene prvo puklo,a druga dva su rezultat nastao iz tih premisa....Prvo se ne moze promjeniti nikako,jedino druga dva...A kako mjenjam drugo mjenja se i trece... :)
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   sri lis 26, 2011 11:12 am

Alpha je napisao/la:

Sta to tacno da drugi ljudi znaju ? :)
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   sri lis 26, 2011 12:07 pm

Nije Primitive podvio rep,naprotiv....Ja sam dosta cesto govorio da mene interesuje jedino Istiniti model koji objasnjava realnosti oko mene i da u to uklopim moja iskustva,i ako vidim da je neki dio mog modela pogresan mjenjam ga bez ijedne ispustene suze.Ko mi pokaze sustinsku gresku a uzimajuci moje premise i iskustva zahvaljujem mu se kao nekome ko je donio vise svjetla u moj zivot.

Kahil je krenuo malo previse sa nebo u rebra izvukao nesto iz konteksta i pljuvo po tome...No to i nema veze,ako Kahil stvarno moze da mi objasni u privatu neke stvari ja cu ga zvati svojim uciteljem,nije problem,i poljubiti mu stopala. :) Svaka genijalnost je Meni znak prosijavanja Apsoluta u Relativnu kreaciju i ukoliko ta genijalnost od Boga data ukloni mrak sa necega moram stvarno biti sebican pa da to iskuliram,da guram po svome,da budem bahat,fanatik,dogmatik itd....To bi znacilo da imam problem sa fiksiranim umom,a nekome se ovdje cini i da imam.Pa hvala Bogu da imam kad u vezi nekih stvari na koje se fiksirao moj um nisam dosad naisao neko bolje rjesenje ili model,tako da je u um u stanju otvorene fiksiranosti na ono sto smatra nepobitno tacno.

Sto se tice ega...Mislim ljudi,nemojte biti ko mala djeca...Kada Krishna krene da se hvali i kurci u Bhagavat Giti i svaka rjec mu pocinje sa Ja onda On nije egoist...Isto vazi i za Hrista npr....

Spoznaja Apsoluta i njegovo rasijavanje kroz energetska tjela covjeka nece negirati to Ja,samo ce se kontekst iza toga Ja promjeniti...Ja sam dosta stagniro bio jedno vrjeme u razvoju slusajuci savjete takvih autoriteta kojima je jedini problem u "egu" , s tim sto pod egom svako misli sta god hoce...ako uzmem da je moj svjetonazor prije svega onaj od Adi Shankare sustina patnje je neznanje,specificno neznanje,tj nespoznavanje Apsoluta u Sebi,tj impersonalnog Brahmana koji je identican Atmanu,individualno Sopstvu.Uklanjanjem tog neznanja,tj permanentnim prelaskom u nedualno stanje svjesti(nirvikalpa samadi) spoznaje se da je Atman ustvari Brahman i patnja nestaje samom tom spoznajom.Da,kad bi se gadjali autobusima.

Dakle po Shankari problem nije u nikakvom egu,ego je tu tercijalna stvar.Primarni problem u duhovnom putu covjeka je ta sto nije spoznao tu transcendentalnu Istinu.Ona se spoznaje kada nestane veo maye,kada nestane ta energija vezivanja i neznanja...Onu temu sto sam otvorio "O egu" je u sustini bilo to,opis advaite vedante,s tim sto tad jos i nisam bio cuo za taj sistem.Kada sam procitao Shankarin opis realnosti smrznuo sam se,jer je govorio u detalj iste stvari sto i ja.Ja sam naime samo opisivao moje stanje svjesti i slicne energetske promjene.U temi o "O egu" samo zamjenite onu moju energiju emotivnog vezivanja i par tako termina i dobicete advaitu vedantu.

Jer realnost je Jedna,a mudri je zovu raznim imenima.Ovi mudri nisu oni koji su citali o Bogu i pravili model realnosti bez iskustva,nego su ovi mudri oni koji su spoznali da je Atman ustvari Brahman, a ukupno 5 ljudi sa kojima sam chetovo se slazu sa mnom jer i njihova spoznaja i budjenje je bila takva da se u startu Shankarin nauk pokazao kao Istinit,ali onda meni nije bilo jasno ono ucenje Siddharte Gauthame.Ucenje o anatmanu,o nepostojanosti svega onoga sto se zove Ja a sto je ustvari nakupina karme ili karmicki agregat i jos dosta nekih stvari,no to sve zasluzuje posebnu temu.

Naime,spoznaja Brahmana ili Apsoluta nista ne mjenja.Sva vasa karma ostaje tu dje je jeste.Nece se mrdnuti ni pedalj.To sto ste se vi zajebali i vezali za prolazno i nestvarno onoga koji je stvaran zabolje uvo.On je po "defaultu" slobodan,nit bere gorke nit slatke plodove.Brahman je bio transcendentalan karmi prije a bice i poslje.Vas zadatak ce onda biti da nakon sto ste spoznali Apsolutnog Boga krvnicki,lomeci zube,vilicu,ruke i noge,izpustajuci krv i znoj iskoristite Moc te Sveprisutne Istine da bi sprzili sve one nakupine patnje u vama a koje zaista jesu nastale kao rezultat nespoznavanja Brahmana od rodjenja i zivljenja zivota iluzije i lazi i prije svega patnje.Tu je Shankara u pravu.Ali kad kaze da je sama spoznaja Brahmana dovoljna,On je po Meni daleko od Istine.To je mozda bilo tacno u njegovom slucaju,jer je on spoznao Brahman sa 10 godina pa bas i nije imao puno karme za rjesit.

Budin nauk se fokusira bas na taj karmicki problem.Ja sam u mojoj praksi i shvatio koliko je Gautama bio pre pre genijalan i mudar...On je negirajuci Brahmana ucinio najvecu uslugu Brahmanu.

DA se vratim na ego i slicne tlapnje...Kada se prosvjetlite i kada se budete lomili izmedju anahate i grla,tj izmedju zivotinjskog i ljudskog sa jedne i hladne transcendentalne vadjre sa druge strane imajte ovo u vidu....Knez ovoga svjeta kojeg je Buda zvao Mara,a Isus Satana izvanredno zna jednu sljedecu stvar :

Ko dodje do inicijacije u vadjru i prihvati je i odradi spasen je od Sotoninog uticaja,ali i to je daleko od krajnjeg oslobodjenja.To je bio samo problem zivotinje,covjeka i kneza ovoga svjeta...Spektar relativnih problema je jako sirok,i na kraju ispada da sa rastom uvida raste i odgovornost.Eh,sto nisam buba shvaba :)

Tu onda Meni Kahil kaze da je omiriso kauzal 4 puta....Ne radi se o tome.Radi se o tome da nakon spoznaje Brahmana,potpuno i nepovratno izvrsite samoubistvo,potpunu smrt vase licnosti i da ugasite tu istu licnost na donja cetiri elementa sto je uslov da vam se tjelo krene pretvarat u vadjru.Tjelo,psiha itd...Svaka celija....Nije to izlet u kauzal nego pretvaranje cjelog tjelo u nesto totalno novo i vanzemaljski.Nikakve slicnosti ni sa cim.Ni sa samadijem.To je nesto skroz neljudski,hladno,to vam nije duhovnost tipa mama me voli i dava mi sisu,zato je ona duhovna a ovaj cika ima pogled hladne vadjre i bas je egoistican i bash je neduhovan.

Knez ovoga svjeta ne zeli da se inicirate u vadjru,jer tu on nema uticaja.Njegove fore tu ne mogu vise uticati na vas.Anahata je sprzena.Svjest tada prelazi u dijamantno stanje ili munjevito zato i jeste naziv za to vadjra(munja ili dijamant).Ogroman broj skola blage veze nema sta je vadjra i kako se do nje dolazi i inicira.Ogroman broj ucitelja.

Kada se budete lomili izmedju Sotoninih fora i podvala i inicijacije u vadjru i kad vam bude nudio sve sa ovoga svjeta slobodno to prihvatite,jer Svjetlonosa je duhovan,nema ego,on vam sve dava i nudi,ma sve,apsolutno sve sa ovoga svjeta.On je divan,i svjetao i curi mu mljeko iz sise....kad vam energetski sklop u tjelu bude takav da imate svega odredjeni period vremena da napravite te evolicijski presudne odluke vi birajte ugodnost,onoga ucitelja koji vam je ugodan,koji ne psuje i slicno.Birajte Sotonu i fino cete zavrsiti.Dobicete sve sa ovoga svjeta,milione vasih poklonika i u njihovim ocima cete biti duhovni i duhovno svjetlo.No takve odluke vam zatvaraju vertikalu i dovidjenja,mozda vise nikad necete imati takvu sansu.Ni za milion inkarnacija.

Ako tad ne budete odlucili da budete bez presedana "bahati" prema drugima koje Sotona drzi u saci,"bezobrazni" ili pak "neduhovni" ili "egoisticni" zavrsicete gdje je i mjesto takvima koji pored sve blazenog Apsoluta biraju prolazne,"ugodne" stvari.

Znate u cemu je tu najveca fora ?

Sto vam se nece ukazati vadjra tek tako,tj to ce biti put u nepoznato,i ako ste spremni umrjeti za to nepoznato,potpuno umrjeti onda uspjecete .A kad uspijete,ostacete smrznuti tim stanjem svjesti.Kao dijamant,nista ga ne moze omesti,nikakve Sotonine fore i podvale,nista vise.Tek tu pocinje duhovnost,ispod toga su samo pokusaji "ljudskih bica" da se oslobode Sotonine sekte na Zemlji.Apsolut je smrt i nista ljepse nema nego kad vas on ubije.Sotona je cisto zavaravanje i vezivanje za prolazne gluposti i uz to je ugodan,jako ugodan i duhovan.

Sebi i Apsolutu sam se zakleo da ne do Bog da postanem tako duhovan i tako dobar i fin i ljep i da dolaze babe da mi ljube stopala...To da duhovni ljudi trebaju biti ovakvi ili onakvi je glupost i ne funkcionise u praksi.Ja sebe ne smatram duhovnim covjekom nego Apsolutom koji rjesava probleme u Relativnome.Tih problema ima koliko hoces,a jedan od najgorih je postojanje jako mocnog bica koji je kralj Zemlje a hoce da ljude veze u globalne ovce preko globalnog astrala i da ubije svaku pojedinacnu genijalnost i briljijantnost,sto su osobine prosijavanja Apsoluta u Relativno.Cilj evolucuje covjeka je da se svaki covjek razvije do stanja Apsoluta i da kao takav bira da bude Apsolut na svoj sopstveni nacin.Sotona to ne zeli,njemu se to gadi,jer takvi ljudi nisu pod kontrolom njegovih astralnih podvala.On hoce da napravi anahaticne zombije na zemlji sto i vidimo danas sve vise i vise,golabalizacija,mass proizvodi ljudi,itd...Ja iza toga vidim smisljenje akcije i razvijanja,a nisam ni jedini.Sto se mene tice,ukoliko je taj model desavanja na zemlji tacan,a ja sam 100%uvjeren da jeste,svaka hriscanska crkva sprovodio sotoninu volju.Dovoljno je samo uzeti u obzir njihovu dogmu da se Apsolut moze prikazati ljudima u SAMO JEDNOME TJELU KOJE SE ZOVE ISUS !

Pa zamisli ti to,patrijarsi i pape ce reci Apsolutu na kakve sve nacine on moze da se prikaze.Kako je jedna od glavnih zelja Sotone da se pojedinca ne uzdigne do statusa prosvjetljenog Apsoluta u Relativnome sa minimuom stanja svjesti u plavoj visuddhi(grlu,dakle iznad srca i emocija,nizi kauzal)jer bi tako dobio dostojnog protivnika,ove gore nabrojane crkve,sve do jedne sprovode 95% volje Sotone.Onih 5% pravila koje rade nisu dovoljne da ih izvuku.To sto oni vjeruju u ovo ili ono nije bitno,bitni su rezultati i plodovi.A plodovi su takvi da odgovaraju jedino Sotoni.Takodje je bitno i ono sto ce se desiti u realnosti a ne ono u sta cemo vjerovat.

Pravog prosvjetljenog cete prepoznati po tome sto ga pripadnici sotonine sekte maltretiraju,ubijaju ili kamenuju....Primjera ima koliko hoces...Budu su kamenovali i vrjedjali nebrojeno puta....Milarepu su takodje gadjali i vrjedjali itd...Isusa su razapeli...A sad isti soj sotoninih ljudi se premaskiralo u hriscane i voli sotonu.Rjesenje za Sotonu je vadjra i Isusov nauk i njegove rjeci su bile takve da omogucavaju inicijaciju u vadjru.Ja sam maltene zadnjih 3 mjeseca bio Njegov ucenik,a da nisam ni dobro znao Bibliju.Nije poenta navijati za Isusa nego pretvoriti sebe u njegov nauk,sa cime se postizu energetkse promjene u tjelu i inicijacija u vadjru i spas.Spas od sotoninog uticaja,ali to je samo pocetak.Tada ste spasei od lazi i iluzija,ali tek tada krece pravi zivot i sprovodjenje volje Apsoluta,svako na svoj nacin.

Isto tako nisam bio ucenik Shankare ali sam u detalj opisujuci moje iskustvo opisao njegov nauk.

dakle draga moja Alpha,ja ti ne pisem iz Ega,nego iz vadjre.Da sam citao neke Kahilove napade prije pola godine moja jadna i sise gladna anahatica bi se tresla,bila bi uplasena i povrjedjena.A sada,nakon citanja njegovog teksta toga nije bilo.

To je bila samo povratna reakcija bica utemeljenog u vadjri.Dijamant se nije ni zamaglio.Kahil mi jedino moze pomoci,a vjerujem i da hoce da taj dijamant postane cisci ali ga vise ne moze ukaljati...Ni on ni sotona...

:)

Zadnja promjena: primitive101; čet lis 27, 2011 1:50 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   sri lis 26, 2011 1:00 pm

Pa pogledajte realnost malo.Nije isto kad svetac mrzi grjesnika i grjesnik sveca.To su dvije potpuno suprotne mrznje.A iza i jedne i druge stoji Ja,"ego".

kada branite svoju kucu od neprijatelja koji zeli da vam zakolje djete i vi ubijete neprijatelja to je sveti cin,unistili ste zlo i birali dobro.Kada sa druge strane idete i koljete djecu bez razloga onda ste se definisali kao zlo,vas ego vase ja ili vasa odluka je zla....

Kada Isus kaze majci da mu ona nije majka i da su mu braca samo braca po vjeri,to onda izgleda bahato i egoisticno i ludo i bezobrazno u ocima te majke,ali onaj ko je spoznao Apsoluta zna o cemu se tu radi i ko to govori kroz Isusovo tjelo.

Pa nije valjda da bi Isus bio neduhovan i egoistican da nasavsi se u drustvu Sotone i njegove ekipe da im jebe mater i istjebi to zlo ako vec oni ne zele raditi dobro ?

Ego je ono iza cega stoji neko.Ako je iza ega dobro i vrlina ego je dobar i pun vrlina.Ako je iza ega zlo,ego je zao.No,pitanje dobra i zla je tu pitanje gdje su ljudi definisani kao licnost.Ako sudefinisani u srcu i biraju kao prijatelje one koji vam ugadjaju srcu,one koji im ne ugadjaju smatraju neprijateljima.No to je prirodno,ali kad im tu dodje neko treci i pokusa objasniti da je cjeli taj spektar srca bezveze,da smrdi i da je leglo iluzija i fatamorgana i da to moraju odbaciti da bi dobili nesto vise oni ce takvog vidjeti kao nekoga ko im takodje napada "ego" ,ko im je neprijatelj,s tim sto ne kapiraju sta im takav nudi nakon sto ga poslusaju i sprze "glas" iz srca.

Taj nudi raj,ali ljudi biraju sotonin pakao.

Taj onda zavrsi na krstu.....Ljudi u paklu,a knez ovoga svjeta upiste recku u svesku : Evo jos jednog koji je nudio spas a niko ga nije skapirao.Uf,sreca za mene,bash super,inace bi ljudi shvatili da su zarobljeni i u iluziji i da su samo gorivo da on energiju od Boga preusmjeri u svoje anahaticne ciljeve 8)
[Vrh] Go down
Foto
Žaba

Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Registration date : 22.06.2011

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   sri lis 26, 2011 1:06 pm

Prim, ja sam zbunjen..Spomenes isusa, ali i razne druge religije. Vjerojatno sam krivo shvatio, ali ako je isus ono sto je po nauci, onda taj koncept svemira nije u skladu sa ostalim konceptima, u biti uglavnom nijedan nije u skladu sa drugim. U jednom je stvaranje od strane jednog boga, u drugom je od strane vise bogova, u jednom je reinkarnacija, u drugom nema toga.

Prim, ja sam zbunjen sada..
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Today at 12:45 am

[Vrh] Go down

Meditacijom do astralne projekcije
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 21 / 22.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next