Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Star Trek ili Star Wars??

Go down 
+9
SkywardSword
Korplikan
Alpha
Chakotay
Blizzard
wanderer
orca
kika13
Morn
13 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next

Star Trek ili Star Wars
Star Trek
Star Trek ili Star Wars?? Icon_vote_lcap50%Star Trek ili Star Wars?? Icon_vote_rcap
 50% [ 9 ]
Star Wars
Star Trek ili Star Wars?? Icon_vote_lcap33%Star Trek ili Star Wars?? Icon_vote_rcap
 33% [ 6 ]
Volim i Star Trek i Star Wars podjednako
Star Trek ili Star Wars?? Icon_vote_lcap17%Star Trek ili Star Wars?? Icon_vote_rcap
 17% [ 3 ]
Ukupno glasova : 18
 

Autor/icaPoruka
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 2:13 am

.


Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 2:14 am

star trek! xD
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 2:18 am

.


Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 2:18 am

Star Trek ili Star Wars?? Design
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 2:28 am

.


Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 2:38 am



xD
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 2:39 am

.


Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 2:56 am

Star Trek :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 3:13 am

Star Trek ili Star Wars?? Darth-vader-pouring-water
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 10:21 am

Meni fala još jedna opcija, jer volim i jedno i drugo i Star wars i star trek su mi super. Nema tu suparništva pravi SF fan voli i jedne i druge ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 10:54 am

Trekerica :D ce4

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 11:36 am

Live long and prosper Alpha :)

@orca May the Force be with you zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 12:05 pm

U biti nisam neki pretjerani ljubitelj niti jednog niti drugog serijala.. al ono

https://www.youtube.com/watch?v=ZqJS3EQ_v6w disanje koje me podsjeca na ujjayi pranayamu - nenadj**ivo zubi

A tu su jos i lajtsejberi koji su presudili sto se tice mog glasa star w00rzu = )

[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 1:34 pm

Nije stvar u suparništvu.

Star wars se da pogledati ali star trek je realno gledajući jednostavno zanimljiviji i bolji po većini toga.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 2:56 pm

Teško ih je usporediti jer prvo, Star Wars je film, Star Trek je serija, a druga i veoma bitna stvar, u Star Treku je radnja prepričana preko tih serija, s tim da je svaka serija gotovo dio za sebe, kojih ima milijun. Star Wars filmovi prikazuju tek mali, ali mali dio radnje, i mali dio likova. Star Wars opisuju knjige više-manje, koje opisuju razdoblja skroz od početka, tisuće godina prolazi do razdoblja kada nastupa radnja koju prikazuje film. I nakon filma radnja ide dalje, dio je prezentiran u igrama, a ostatak opet u knjigama. I sve skupa je dobro povezano, uzročno-posljedično.

Drugim riječima, smatram da je realno očekivati da će Star Trek fanova biti više jer mnogi su gledali serije i zavoljeli sve to, dok Star Wars fanova ima manje, naročito onih koji pokazuju interes da vide cijelu priču ili barem više od onog što prezentiraju filmovi. Inače, meni su također puno draže Star Trek serije od Star Wars filmova, zanimljivije su. No ipak se držim na strani Star Warsa jer sam se laganini ufurao u priču, a i interesantno mi je opisano sve to sa Silom, borba, razvoj priče i ostalo. Nije sve u ratu, ima puno političkih nadigravanja, kontrola vlasti, potraga za moći... Moram reći da mi je i filozofija Star Warsa zanimljiva, ima predobrih citata.

Tako da, sve u svemu uspoređujemo dvije naizgled slične, a zapravo veoma različite stvari (valjda je svemir i svemirski brodovi jedino što ih zapravo povezuje, i napredna tehnologija samim time)
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 3:00 pm

.


Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 3:07 pm

Jasno da ima, Star Trek ima milijun rasa i sve ostalo, trebao je to netko detaljno i opisati. Čudio bih se da nema! Skoro svaki veći film ima neku svoju knjigu, kako ne bi star trek onda imao, baš fino štivo za obrađivanje.

No poanta je da Star Wars radnja uglavnom leži u knjigama kojih ima o-ho-ho. Google is your friend.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 10:12 pm

Glavna razlika između njih je što je Star trek pravi science fiction dok je star wars samo fantazi. ST kreće od ideje da se proba predvidjeti život u budućnosti, kako će to izgledati za tri ili četiri stoljeća, dok SW se odvija u nekoj dalekoj i zamišljenoj galaksiji u nekom vremenu, sve je izmišljeno, a u ST se pokušava držati fizike i onoga što bi se moglo otkriti u budućnosti, čak se pokušavaju i objasniti mnogi fenomeni.

No bez obzira na to meni su super i jedan i drugi :) I zato bi ja dodao još jednu opciju u anketi i mogućnost ponovnog glasanja. Nadam se da mi autor topica to dopušta? :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimepet ruj 09, 2011 11:31 pm

Star trek me zesce nervira, od prilike ko i turske serije tako da sam glaso za sw koji obozavam.

Edit: da objasnim...
Star trek ima 5-6 serija u kojima se pogubim jer nemajuveze jedna s drugom. Nevolim ni to sto epizode nisu povezane al dobro, to ne smeta puno (nisu ni u dosijei X pa mi je dobra serija). Star trek mi je nekako dosadan, stalno su na brodu i traze zemlju, tu i tamo slete na planet i kad upadnu u nevolje, uvijek se svi izvuku. Dosta je predvidljivo i happy end je nuzan. Ne volim to.

Star wars je pak mnogo sira radnja. Izuzev sile sve ostalo mi je realnije (npr rade proracune za putovanje brzinom svjetlosti da se ne spucaju u neku zvijezdu za razliku od st-a), radnja je vrlo opsezna i moglo se komotno snimiti 20-ak filmova da je bilo volje. Volim ga i zbog igrica koje su perfektne. Happy end je bio na kraju ali tokom tih sest filmova puno se loseg desilo. A i vader je na kraju umro. I to mi je ok. Dosadili su mi happy endovi jer sam previse gledao akcijske filmove oops

Jedino sto nisam pogledo ST film. Vjerojatno ni necu jer cu se samo zivcirat ako je predvidljiv. A ako nije, mozda ga pogledam jednom kad budem prisiljen
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimesub ruj 10, 2011 1:40 pm

.


Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimesub ruj 10, 2011 2:02 pm

Koliko ima epizoda Star Treka (svezajedno mislim)?
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimesub ruj 10, 2011 2:27 pm

.


Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimesub ruj 10, 2011 2:36 pm

Je gugle mi je drug, medjutim na forumu sam pa kad vec zivi ljudi pricaju o istom.. : )
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimesub ruj 10, 2011 2:56 pm

Morn je napisao/la:
google is your friend

Hej, ne kradi mi foru! rofl2
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitimesub ruj 10, 2011 3:01 pm

Ma ništa. U raspravi o vegetarijancima si mogo vidit da kad u nešto oću vjerovat onda nepuštam zubo

Istina da nisam odgledo previše ST-a a ono što sam gledo je prije jedno 4-5 godina preko ljeta što je bivalo u 2 ujutro pa pošto nije bilo ničega na tv-u u to vrijeme gledao sam star trk. Kapetan je bio onaj čelavi. Pogledo sam i 2-3 epizode nekog ST-a di su tražili Zemlju, ne znam koji su to po nazivu. Ugl ovaj sa čelavim kapetanom mi je bio bolji al nimalo me ne mami da gledam sve epizode. Dobro je za ubit vrijeme i ništa više. Ne znam što mi je toliko odbojno u tome da li što se više-manje stalno drža broda, što nema pretjerane akcije (je da su sukobi tu i tamo s nekim al to se svodi na 2-3 hitca između brodova. Ne znam kakvi su krajevi serija ali ne volim što je kraj pojedine epizode dosta predvidljiv, eto.
I SW ima propusta, najveći je snimanje 4, 5, 6 pa onda 1, 2, 3 filma pa ima dosta loše urađenih stvari (kao npr Anakin je kada je došao u jedi akademiju sa 6-7-8 godina već bio prestar da ga prime i učio je sve te vještine do 20 i neku godinu a i onda je bio nedovršen dok je Luke već bio odrastao i kada je počeo trenirati sa Yodom koji ga je svemu naučio u vrlo kratkom vremenu.
Zatim odgovor na to da su kompovi bolji u ST-u... Normalno kad se SW odvija nekad DAVNO u dalekoj galaksiji a ST u 22-23 st. zubi
Zatim, veliki brod poput onoga u ST-u da izgubi masu? Nemam pojma šta si rekao pretpostavljam da je taj warp neko energetsko polje koje putuje kroz svemir dok unutar tog polja brod zapravo stoji... ALI u jednoj temi koju sam otvorio kad sam tek došao sjećam se da sam napisao kako je Michio Kaku rekao kako bi se moglo putovati brzinom svjetlosti (ili vrlo približnom brzinom toj) bez gubljenja mase. Bilo je to nekakvo jedro koje bi radilo na istom principu kao jedro na moru no pošto u vakumu nema otpora, postiglo bi veliku brzinu.
Sad u SW-u nije baš jedro, doduše uopće nema opisa tehnologije ali kažem samo kako je moguće putovati brzinom svjetlosti bez warpa.

No i kada bi me nekako uvjerio da valja ST, ne može nikako biti bolji od Red Dwarf-a hail
[Vrh] Go down
Sponsored content





Star Trek ili Star Wars?? Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Star Trek ili Star Wars??
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Star Wars fan club
» Star trek
» Next Generation(nije vezano za Star Trek)
» Otkriven 4000 godina star hram u Peruu
» U Africi otkriven 2 milijarde godina star nuklearni reaktor

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: