Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak

Go down 
+14
Miki1950
Magic
menijek
LJUBAV
amenities
SkywardSword
orokusaki
tomovujevic
MoW
Einar
Dada289
Dantalion
Fear
PsyPez.
18 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
PsyPez.
Prašina



Male
Scorpio Dog
Broj postova : 2
Age : 29
Registration date : 09.09.2011

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimened ruj 11, 2011 5:37 pm

" Binauralni tonovi (popularno nazvani i brainwave entertainment) su prirodna i znanstveno dokazana audio tehnologija koja može transformirati vaše stanje uma već za 10-ak minuta, promjenom vaših moždanih valova. Jednostavnim slušanjem audio zapisa s binauralnim tonovima, mijenjaju se vaša stanja svijesti, npr. slušanje ujutro omogućava vam da započnete dan osvježeni i puni energije, a slušanje navečer pomaže vam da se opustite i padnete u dubok regenerativni san. Zovu ih još i sredstvom za instant meditaciju.

Binauralne tonove otkrio je 1839. godine njemački eksperimentator, H. W. Dove. Binauralni tonovi rezultat su interakcije dvaju različitih auditivnih impulsa poslanih u svako uho. Na primjer, ako se čisti ton od 400 Hz pošalje u desno uho, te se istovremeno pošalje čisti ton od 410 Hz u lijevo uho (prilikom slušanja na slušalice), mozak percipira razliku između ta dva tona tj. u ovom slučaju 10 Hz, iako se taj ton ne čuje u uobičajenom smislu riječi (doseg ljudskog uha je od 20-20,000 Hz), no mozak ga ipak percipira što utječe na promjenu moždanih valova. Promjenom moždanih valova dolazi do promijenjenih stanja svijesti.

Primjer različitih frekvencija moždanih valova:

Delta 1-3Hz Duboki san, lucidno sanjanje, povećane imunološke funkcije
Theta 4-7Hz Duboko opuštanje, meditacija, povećana memorija, fokus
Alpha 8-12Hz Lagano opuštanje, super učenje, pozitivno razmišljanje
Beta 13-25Hz Normano stanje budnosti, stres, tjeskoba

Studije su pokazale da izlaganje specifičnim tipovima frekvencija utječe na različita stanja uma. Na primjer, poznato je da pola sata slušanja binauralnih tonova od 5Hz može zamijeniti 2 do 3 sata sna.

Različite frekvencije pomažu npr. kod opuštanja, otpuštanja stresa, meditiranja, poboljšanja spavanja, uklanjanja nesanice, vizualizacije, hipnoze, ubrzanog učenja i bolje memorije, bolje intuicije, uklanjanja tjeskobe i depresije, postizanja viših stanja svijesti itd.

Binauralni tonovi također doprinose sinkronizaciji moždanih polutki, te se komunikacija između desne i lijeve moždane polutke poboljšava. Kod većine ljudi, jedna moždana polutka prevladava nad drugom, ovisno o tome koja vrsta zadatka ili aktivnosti se obavlja.

Znanstvena istraživanja dokazala su da napredni meditanti razvijaju svoju sposobnost za korištenjem cijeloga mozga i da žive na uravnoteženiji način kojega karakterizira usklađenost i sinkronizacija moždanih polutki.

Sinkronizacija moždanih polutki povećava sposobnosti učenja, potiče povećanu kreativnost, veću mentalnu jasnoću, veću inteligenciju i intuiciju itd.

Osim toga, sinkronizacija moždanih polutki ima i mnoge zdravstvene pogodnosti, uključujući povećanu proizvodnju serotonina i endorfina, povećanu aktivnost imunološkoga sustava, smanjeni krvni tlak, smanjenje depresije i umora, poboljšano razmišljanje i povećani osjećaj vlastite dobrobiti.

Dokazano je da djeca koja su izložena binauralnim tonovima tijekom redovnih sati u učionici, uče trideset puta brže od drugih učenika.

Poznato je da kada je mozak u stanju Theta frekvencije, tada dolazi do uravnoteživanja razine natrija i kalija. Razine natrija i kalija uključene su u osmozu koja je kemijski proces koji prenosi kemikalije u vaše stanice mozga i izvan njih. Nakon što provedemo duža razdoblja u Beta stanju (normalna svijest), omjer između natrija i kalija je izvan ravnoteže. To je glavni uzrok mentalnog umora. Čak i kratko razdoblje provedeno u Theta stanju (5 – 15 min.) može obnoviti taj omjer na normalu, rezultirajući u osjećaju mentalne osvježenosti.

Nedavna istraživanja pokazala su da ljudima koji pate od napadaja panike, tjeskobe i depresije, neki dijelovi mozga funkcioniraju puno sporije (niže frekvencije nego li ostatak mozga), te njihove moždane polutke nisu usklađene. U teoriji, obzirom da audio tehnologija binauralnih tonova pomaže u ujedinjavanju različitih dijelova mozga u jednu frekvenciju, «sinkronizaciju moždanih valova», tada slušanje binauralnih tonova može pomoći kod takvih stanja.

Istraživači biofeedbacka utvrdili su da ljudi koji uđu u Theta stanje, prošire svoja stanja svijesti, steknu super receptivnost na nove informacije i pokazuju veću mogućnost da reprogramiraju materijal na podsvjesnoj razini. Upravo zato, binauralni tonovi imaju izvrsnu primjenu u meditacijama, hipnozi, vizualizacijama, afirmacijama i raznim drugim metodama osobnog razvoja.

Binauralna glazba tj. binauralni tonovi kombinirani s opuštajućom glazbom najlakši su način za promjenu stanja svijesti i postizanje određenih ciljanih rezultata. "

- preuzeto sa portala hrvatske alternative.

evo, ne znam kamo bi stavio ovu temu pa sam postao ovdje. što vi mislite o brainwave glazbi, kako djeluje na vas, kakva su vam iskustva i dojmovi.. ?
ja ju dosta slušam i sviđa mi se :D
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 1:39 am

U posljednje vrijeme pokusavam lucidno sanjati pa cesto pustam binauralne tonove i mogu ti reci da kod mene djeluje.
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 1:41 am

daj link tog zvuka da ja nočas testiram :D
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 1:46 am

[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 1:50 am

hvala hug

valjda ću se probudit ujutro na vrijeme za ič na posao... zubo
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 1:54 am

nastoji da ne zalutas u onome svijetu, jer covjek lako izgubi smisao za vrijeme kada luta izvan svog tijela ;D
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 1:58 am

eh, da se barem nisam probudi jutros iz sna, tata i mma su mi priredili prekrasno iznenađenje u garaži. riječ je i crnoj metalic boji, brušena koža, full oprema, 1.9 TDI ( nepoderivo za razliku od 2.0 TDI ), to je bio audi, neki novi model A3
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 2:01 am

Nauci lucidno sanjati i moci ces svaku noc provoditi u svom Audiju :D
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 8:32 am

nabo sam slušalice u uha i lagano pustio taj zvuk. Četiri sata mi je dumilo u glavi i cijelo vrijeme sam nekog vraga radio pored neke rijeke. Non stop me nešto vuklo do nje. Već mi je bilo dosta toga i odlučio sam ugasit to te otići spavat normalo da se naspavam. Uzmem mob da ugasim zvuk i vidim da je prošlo četiri sata slušanja tog zvuka, za deset minuta nakon toga zvonila je budilica da se dižem i spremam na posao. Eto. Slušajući taj zvuk bio sam u polubudnom stanju i imao sam osjećaj da vrijeme ne prolazi a prošlo je četiri sata što mi je bilo kao da je prošlo Ni sat vremena ležanja u krevetu. Uglavnom trenutno sam na putu za posao i osjećam se naspavanim
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 12:07 pm

Binauralni zvukovi - odlična stvar. A ako se kombiniraju sa subliminarnim porukama, još su bolji, tj. centrirani na određeni dio za koji nam trebaju.
Kelly Howell ima dobre zvukove, sa ili bez subliminarnih poruka. http://www.brainsync.com/

A ako netko želi stavim ja i link gdje možete downloadirati CD- e.
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 3:26 pm

To polubudno stanje je prvi korak ka lucidnom sanjanju. I bas to je interesantno sto se osjecas odmornije nego da si spavao sve to vrijeme. A zapravo cijelo vrijeme radis nesto, u tom snu.

Dada289 to ti bilo krasno :D
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 4:52 pm

[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 8:01 pm

hvala hail
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 9:05 pm

Ima toga još! Gledam po folderima što je još dobro od binauralnih ritmova, ima holosync, koji je jako dobar za meditacije.

Kažu...
KOJE SU KORISTI BINAURALNE GLAZBE

Binauralni ritmovi se tradicionalno koriste za opuštanje, meditaciju i postizanje dubokog sna. Sve većim znanstvenim otkrićima, binauralni ritmovi ušli su i u svijet metafizike i kvantnih realnosti. Pokazalo se kako su efikasan alat u području osobnog razvoja, jer pospješuju procese promjene vjerovanja i emocionalnih stanja na dubljim nivoima svjesti, te djeluju na poboljšanje energetskog stanja.


Naime, pomoću njih na jednostavan i prirodan način možemo ući u stanje meditacije, sna, transa i kreativnosti. Upravo zato binauralna glazba se koristi prilikom primjena raznih tehnika i metoda kojima se pospješuju promjene, transformacije u životu. Također, s ciljano napravljenom binauralnom glazbom možemo poboljšati svoj fokus, učenje, svjesnost, nivo energije i motivaciju.

Za najbolji učinak slušanja binauralne glazbe koristite stereo slušalice i mjesto gdje se možete opustiti...

Iskusite alfa, theta, delta stanje uma binauralnom glazbom vrhunskog glazbenika Etne na www.etnamusic.net

http://www.quantumzona.com/1/post/2011/2/koje-su-koristi-binauralne-glazbe.html
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimesri stu 02, 2011 9:07 pm

[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimečet stu 03, 2011 7:38 pm

Dada289 slusas li cesto binauralne tonove?
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimečet stu 03, 2011 9:20 pm

Da, jako često. S obzirom da ne mogu meditirati kako treba, upotrebljavam brainsync vrlo često. A i ako me uhvate nesanice, tada spavam sa zvukovima.
Kombinacija meditacije, kristala i binauralnih zvukova... Kombinacija za 5!
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimečet stu 03, 2011 11:32 pm

Vjerujem da jest. Meni najbolje pomaze po danu posto se osjecam sigurnije nego po noci. Tocno mogu da znam da sam trenutno u polubudnom stanju ili stanju dubokog sna i mogu osjetiti kako se organizam obnavlja i puni energijom. Cudesna stvar.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimečet stu 03, 2011 11:46 pm

Definitivno čudesna stvar. Ali, najzanimljivije je da sam mozak prebacuje valove uz pomoć binauralnih ritmova, da sve to što radimo smo mi sami, samo što je puno brže, nego da ulazimo u ta stanja sami, bez toga.
Po danu vremena baš nemam da bi mogla meditirati, ali zato prije spavanja, odradim po pola sata, i odem spavati, i osjećam se kao nova!
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimečet stu 03, 2011 11:55 pm

Eh da, ovisi o mogucnostima svakoga od nas. I treba vjerovati naravno. Citao sam jedan kurs u kojem se potrebno buditi nekoliko puta u noci i iznova pustati te tonove. Puno je bolji osjecaj nego kada covjek spava 5-6-7 ili vise sati u komadu.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimepet stu 04, 2011 12:02 am

Nisam probala, ali s obzirom da radim i sa kristalima u kombinaciji, nije mi potrebno buditi se, nego jednostavno kombiniram kristale sa binauralnim tonovima, i učinak je... Nemam riječi za opisati kakav je
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimepet stu 04, 2011 12:12 am

Kako to ide sa kristalima?
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimepet stu 04, 2011 12:23 am

Izabereš kristal koji te najviše energetski privlači, malo pročitaš o njemu, za što je najbolji (mada, moje mišljenje je to da kristal zove jer te osjeća, nebitno za što je određen nekim pisanim pravilima). Očistiš ga, vodom, kadilom, napuniš energijom, staviš na dio tijela koji je naveden u upitstvima za određeni kristal, ili po svojoj intuiciji, uzmeš slušalice, i odeš na predivno putovanje.
Najčešće radim sa kijanitom, i brazilijanitom, ali po potrebi uzimam i druge kristale.
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimepet stu 04, 2011 12:44 am

Cijela stvar sa kristalima zvuci poprilicno komplicirano. No mozda bas to daje onaj poseban touch.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitimepet stu 04, 2011 6:47 pm

Sad malo nešto nevezano uz Brainwave.

Znate li možda onaj osjećaj kad vas glazba (prava glazba, a ne samo jedan ton) potiče da učinite nešto. Ne mora biti nešto određeno. Sa ili bez subliminarnih poruka, svejedno. Mene zanima sljedeće kod te glazbe:

Koja glazba vas potiče na što?

recimo, kad sam čuo Korven Kuningas od Korpiklaana sam htio zać u prirodu i tamo zaspati. Ne želju, nego potrebu. Užasno opuštajuće. Link

kad stvar ubrza, ostajem opušten, ali sad želim radit dernek. i dakako da tu nema teksta ni bilo kakvih poruka.
Htio bih znati zbog čega takve stvari utječu na nas, tj. znanstveni razlog toga fenomena.

Želim ubit nekog kad čujem Hold the heathen hammer high od Tyra. I prije nego čujem tekst. Zbog čega pjesme imaju takvu energiju?Tyr - Hold the heathen hammer high

EDIT: Korven Kuningas = finski bog vjetra (slavenski Stribor)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Brainwave Generator

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: