Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sinkronicitet

Go down 
+25
Leonora
flory
tulwar
Wayne_Myth
Remke
ANTEA65
Chakotay
Legionar
floridana
Fantom
MoW
Tutankhamon
ThE_IMMORTAL
Blizzard
malena
Flamezar
Merkurica
Alpha
Angel from shadow
gloria_g
od soka prazna flaša
indigocakra
zvezda
Svjetloisjena
B&W
29 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
B&W
Riba
B&W


Female
Gemini Dog
Broj postova : 104
Age : 41
Registration date : 21.12.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimesub pro 22, 2007 5:15 pm

Nekada u razgovoru sa ljudima dobijem odgovore na pitanja koja me muce, na radiju zasvira pjesma.. u razgovoru drugih ljudi ( nije da prisluskujem ) znam cuti samo recenicu-glasniju od drugih koja govori bas o tome o cemu razmisljam..
Nije to stalno, mada bih voljela da ih ima vise..
Dakle sinkroniciteti

Kao što je Jung naglasio, u samoj je prirodi sinkroniciteta da ima smisao, a osobito da se povezuje s dubokom aktivacijom energije iz dubine psihe. Kao da je sklop obrazaca unutar nesvjesnog uma praćen fizičkim obrascima iz vanjskog svijeta. Posebice, kada su psihički obrasci na rubu prijelaza u svijest tada sinkroniciteti dosežu svoj vrhunac. Osim toga, oni uglavnom nestaju kako osoba postaje svjesna nove povezanosti sila unutar svoje osobnosti.
Zbog toga su sinkroniciteti često povezani s razdobljima preobrazbe; primjerice, rođenja, smrti, zaljubljivanja, psihoterapije, snažnog stvaralačkog rada, te čak i kod promjene zanimanja. Kao da unutarnje preslagivanje uzrokuje vanjske odjeke ili kao da se proboj “mentalne energije” širi prema van u fizički svijet. Neki sinkroniciteti započinju u vanjskom svijetu i tada, kako se otkriva njihov smisao, idu prema unutra. Takvi sinkroniciteti ovise o otkrivanju dubljeg značenja obrazaca i skupine pojava koji se oko nas zbivaju. Oni mogu uključivati naše povezivanje s okolinom na poseban način, predosjećajući događaje ili osjećajući neki pozadinski obrazac svijeta.
https://www.youtube.com/watch?v=lmNHW4GzeP8

Dali vi primjecujete sinkronicitete u svom zivotu?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimesub pro 22, 2007 7:18 pm

Da, vrlo često. Mogu o tome napisati cijeli roman. Samo ne sada, zagorjet će mi kolači :D
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimened pro 23, 2007 3:32 am

Da.
Nova knjiga, nasumicno otvaranje i citanje prvog na sta mi padne pogled, npr...
Prva recenica na TV-u kada ga upalim...
...
To je valjda ono da svoju realnost kreiramo sami...
A Junga VOOOLIM!!! *
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimened pro 23, 2007 10:01 pm

jung je daleko najprobavljiviji od svih tih kvazifilozofa...
odlican je!doduse ni from nije za baciti...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimepon pro 24, 2007 4:21 am

Nije... secam se da sam za ispit iz filozofije odabrala njegovo "Umece ljubavi"... dobra je.
A Jung je, po meni, mnogo bolje dotakao sustinu od Frojda koga svi nesto hvale i o cijim se idejama mnogo vise uci... Dok su Jungove ideje o alhemiji, snovima, simbolima... dosta dobre ili bar indikativne... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimepon pro 24, 2007 11:24 am

Jung je jako dobro poznavao istočnjačku mudrost, samo nije o tome previše govorio kako ovdje ne bi izgubio kredibilitet, pretpostavljam. Negdje u 1930-ima dobio je počasni doktoreat na sveučilištu u Kalkuti za radu na ujedinjavanju istočnjačke i zapadnjačke misli :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimepon pro 24, 2007 8:47 pm

A-ha...
I održavao je kontakte sa veoma interesantim ljudima... *
[Vrh] Go down
od soka prazna flaša
Stanica



Female
Cancer Snake
Broj postova : 17
Age : 34
Registration date : 24.12.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimečet pro 27, 2007 6:07 pm

Moram ovo ovdje i sad napisati.. zubi

Ovo ljeto sam čitala neki blog di je ženska usputno spomenula sinkronicitet. Nisan tada ni znala što točno znači. Potaknuta, jelte, time, odem promptno na forum.hr i nađem jednu taman frišku temu o sinkronicitetu. Niti dva dana kasnije, na TV-u, kod Krešimira Miš(a?)ka - tema sinkronicitet, al sam ju kasno ubrala i stigla tek na zadnjih par minuta. I sutra ujutro oko 11, na otoku, došla kod nane s broda, svalim se na kauč, zadnje na pameti mi sinkronicitet, palim tv, a kad ono - taman počinje repriza! Obeznanih se iste sekunde (al dođoh k sebi i odgledah taj put do kraja).

zubi zubi

To bi bilo po prilici svo moje iskustvo sa sinkronicitetom. :|
Nema veze s Jungom ni bilo kakvim smislom, al se mene dojmilo. :cheers:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimečet pro 27, 2007 6:18 pm

Pa eto, to bi bilo to... Svaki pojedini put možemo pomisliti da je slučajnost, ali toga ima kao pljeve. Pa koja je onda to slučajnost? misli
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimečet pro 27, 2007 6:27 pm

moj slučaj - koji me dobrano nasmijao.

vodim ja neke svoje posl. partnere na ručak, i oni žele jesti ribetinu . kako ja naravno nemam pojma o ribama ni na hrvatskom, a kamoli izraze na englesko, jedva mi to nekako odabrali....nisam znala kako se kaže ta riba na hrvatskom...pa im nisam mogla ni prevesti. iako u stvari poznam tu ribu, al ono- na vrhu jezika, al se ne mogu sjetiti ni po cijenu životu :D :D
mozgala ja cijeli dan.... ;) ;)

došla ja na večer doma, onako crknuta, palim tv, bacam se u fotelju. kad na tv-u neki film s Tom Hanksom - i on sprema večeru svojoj obitelji, naime, sprema ribu za večeru - GRDOBINU :D :D
dakle :D :D znate kaj slijedi.... :D :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimečet pro 27, 2007 6:30 pm

Ne, reci? :D
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimečet pro 27, 2007 6:47 pm

:D :D :D

bilo je toga puno, al ovo sam dobro zapamtila jer je fakat smiješno na koji sam način dobila odgovor, Tom Hanks i film????
slažete se??? :P :P
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimečet pro 27, 2007 6:48 pm

Ja se slažem! :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimepet pro 28, 2007 3:03 am

O, da... *
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimepet pro 28, 2007 3:27 am

zvezda je napisao/la:
Da.
Nova knjiga, nasumicno otvaranje i citanje prvog na sta mi padne pogled, npr...
Prva recenica na TV-u kada ga upalim...
...
To je valjda ono da svoju realnost kreiramo sami...
A Junga VOOOLIM!!! *

lol! jel i ti to radish? 5
to mi je prvo kad primim knjigu u ruke
nekad sam znala satima visiti u knjiznici i otvarati knjige tako
vishe sam nauchila i dobila odgovora nego da sam to onako temeljito prouchavala i trazila odgovore

aha sad na temu - definitivno sam znala da to postoji samo nisam znala da se tako zove :D
tnx na temi :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimepet pro 28, 2007 3:46 pm

da, to UVEK radim...
nekada tako biram knjige u biblioteci... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimepet pro 28, 2007 3:52 pm

I ja volim otvarati knjige whee study
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimepet pro 28, 2007 4:31 pm

da, slatka,stara forica....uvijek rado činjena...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimesub pro 29, 2007 12:36 pm

Npr. pre nekoliko dana mi je dolazio jedan decak na cas... na krevetu je knjiga koju cita moja mama... on kaze - sta je ovo?, i otvorim mu knjigu nasumce i procitam - on je tako dobro znao, jer je imao tako dobru nastavnicu... a u pitanju je neki popularni roman, ... ;) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimesub pro 29, 2007 2:58 pm

Ah, te instrukcije :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimened pro 30, 2007 11:50 am

Ludo... ;) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimened sij 13, 2008 4:30 pm

Možemo na ovom topicu ponovo stavljati slučajeve sinkroniciteta koje doživljavamo. :)

Samo, trenutno se ne mogu sjetiti nijednog. Osim da je jedna poznanica srela svoju šogorigu upravo u trenutku kad je toj istoj trebala moralna podrška, a inače se ne susreću tako često...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimened sij 13, 2008 7:47 pm

zvezda je napisao/la:
Nije... secam se da sam za ispit iz filozofije odabrala njegovo "Umece ljubavi"... dobra je.
A Jung je, po meni, mnogo bolje dotakao sustinu od Frojda koga svi nesto hvale i o cijim se idejama mnogo vise uci... Dok su Jungove ideje o alhemiji, snovima, simbolima... dosta dobre ili bar indikativne... *


Sto "Umijece ljubavi" nije napisao Erich Fromm?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimepon sij 14, 2008 3:07 am

Neposredno pre ovog mog posta koji si citirala, indigochakra je napisao: "...ni from nije za baciti",
pa se moja prva izjava nadovezivala na taj njegov komentar o Fromu...
Posle je rec o Jungu i paraleli sa Frojdom... :) *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitimepon sij 14, 2008 11:33 am

Aaaaa...tako da...u biti procitala sam sve postove ali sam ocito previdila tu recenicu indigocakre...

Meni je Jung legenda... :)

Pozz :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sinkronicitet Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sinkronicitet
[Vrh] 
Stranica 1 / 8.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: