Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sinkronicitet

Go down 
+25
Leonora
flory
tulwar
Wayne_Myth
Remke
ANTEA65
Chakotay
Legionar
floridana
Fantom
MoW
Tutankhamon
ThE_IMMORTAL
Blizzard
malena
Flamezar
Merkurica
Alpha
Angel from shadow
gloria_g
od soka prazna flaša
indigocakra
zvezda
Svjetloisjena
B&W
29 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimepet pro 28, 2007 3:46 pm

da, to UVEK radim...
nekada tako biram knjige u biblioteci... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimepet pro 28, 2007 3:52 pm

I ja volim otvarati knjige whee study
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimepet pro 28, 2007 4:31 pm

da, slatka,stara forica....uvijek rado činjena...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimesub pro 29, 2007 12:36 pm

Npr. pre nekoliko dana mi je dolazio jedan decak na cas... na krevetu je knjiga koju cita moja mama... on kaze - sta je ovo?, i otvorim mu knjigu nasumce i procitam - on je tako dobro znao, jer je imao tako dobru nastavnicu... a u pitanju je neki popularni roman, ... ;) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimesub pro 29, 2007 2:58 pm

Ah, te instrukcije :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimened pro 30, 2007 11:50 am

Ludo... ;) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimened sij 13, 2008 4:30 pm

Možemo na ovom topicu ponovo stavljati slučajeve sinkroniciteta koje doživljavamo. :)

Samo, trenutno se ne mogu sjetiti nijednog. Osim da je jedna poznanica srela svoju šogorigu upravo u trenutku kad je toj istoj trebala moralna podrška, a inače se ne susreću tako često...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimened sij 13, 2008 7:47 pm

zvezda je napisao/la:
Nije... secam se da sam za ispit iz filozofije odabrala njegovo "Umece ljubavi"... dobra je.
A Jung je, po meni, mnogo bolje dotakao sustinu od Frojda koga svi nesto hvale i o cijim se idejama mnogo vise uci... Dok su Jungove ideje o alhemiji, snovima, simbolima... dosta dobre ili bar indikativne... *


Sto "Umijece ljubavi" nije napisao Erich Fromm?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimepon sij 14, 2008 3:07 am

Neposredno pre ovog mog posta koji si citirala, indigochakra je napisao: "...ni from nije za baciti",
pa se moja prva izjava nadovezivala na taj njegov komentar o Fromu...
Posle je rec o Jungu i paraleli sa Frojdom... :) *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimepon sij 14, 2008 11:33 am

Aaaaa...tako da...u biti procitala sam sve postove ali sam ocito previdila tu recenicu indigocakre...

Meni je Jung legenda... :)

Pozz :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimepon sij 14, 2008 2:01 pm

Sinkronicitet.....hm, često mi se zna dogoditi da nešto sanjam, zapamtim iz sna samo osobu, događaj ili asocijaciju i tijekom dana zna mi se dogoditi da se to iz sna poklopi s onim što mi se dogodi u određenom trenutku na javi.
Svježi primjer. Jutros kad sam se probudila, pomislila sam na jednu djevojku koja je trudna i pitala sam se je li rodila i tijekom dana do mene je došla vijest da je rodila prije dva dana. :)
Također, pomislim na nešto i to se uskoro (u istom ili kroz nekoliko dana) dogodi.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto sij 15, 2008 12:22 am

Da, to su bas lepi primeri sveopste povezanosti... :) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 06, 2008 8:50 am

Na jednom mjestu kojim prolazim kad idem na posao dva ili tri puta u nekoliko dana pomislila sam na tetu koju jako dugo nisam srela i za koju je vrlo mala vjerojatnost da se u ovom dijelu grada zatekne kao pješak jer stanuje na sasvim drugoj strani i nema nikoga ovdje. I, naravno, nakon nekoliko dana srela sam je upravo na tom mjestu...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 06, 2008 10:13 am

:)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 13, 2008 12:01 am

sta je sinkornitic..
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 13, 2008 11:39 am

To je izraz koji je slavni psiholog C.G.Jung upotrijebio za događaje koji se neobično podudaraju iako se naizgled radi o slučajnosti. Npr. razmišljaš o nekome, sretneš ga. Želiš početi trenirati karate, sretneš ljude koji treniraju, naiđeš na knjige i članke u novinama o toj temi isl. To su slzučajnosti za koje sam znaš da su više od slučajnosti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 13, 2008 2:01 pm

Vjerujete li u sinkronicitet?

Ja, recimo, vjerujem...previse toga mi se poklopilo do sada da bi bila slucajnost...osim toga, s vremenom, kao da sam pocela razlikovat/prepoznavat slucajnost od sinkroniciteta...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 13, 2008 2:04 pm

Ja vjerujem, iako u biti nisam bila 100 posto sigurna u to značenje, ali zato imamo S&S... ljubi
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 13, 2008 3:13 pm

da, naravno da vjerujem, ma štoviše, puno puta mi se to dogodilo - sada se već zabavljam sa sinkronicitetom.

evo napr. neki dan:
idem kupiti poklona za rođ. šefu, i uđem u croatu (kupujuemo kravatu), i kolegica i ja vidimo kravatu s likom (utkana glava) N. Tesle, i zar sumnjate već 3-4 dana nemrem živjet od Tesle..... lolcina

na tv. dokumentarac godišnjica rođenja Tesle, na radiu upravo maloprije pjesma u kojoj se spominje Tesla...ma samo čekam gdje će još iskrsnuti.... lolcina
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 13, 2008 3:14 pm

Iskočit će iz paštete... whee
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 13, 2008 4:29 pm

jel ima ko ovdi koji je mlađi od 14
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 13, 2008 6:00 pm

Od tisuću stvari koje radimo dnevno, čisto je normalno da se svakog drugog dana sretne taj sinkronicitet koji je u stvari čista slučajnost. Šansa je mala da kada mi pomislimo na policiju da će oni proć pokraj nas, ali od 1000 drugih ''neostvarenih sinkroniciteta'' dogodio se baš taj jedan.
Dakle, je li to obična slučajnost ili nešto više od toga? I zašto bi bilo nešto više od toga, uopće ne vidim niti jedan razlog. Vidite li vi?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimeuto svi 13, 2008 6:21 pm

gloria_g je napisao/la:
da, naravno da vjerujem, ma štoviše, puno puta mi se to dogodilo - sada se već zabavljam sa sinkronicitetom.

evo napr. neki dan:
idem kupiti poklona za rođ. šefu, i uđem u croatu (kupujuemo kravatu), i kolegica i ja vidimo kravatu s likom (utkana glava) N. Tesle, i zar sumnjate već 3-4 dana nemrem živjet od Tesle..... lolcina

na tv. dokumentarac godišnjica rođenja Tesle, na radiu upravo maloprije pjesma u kojoj se spominje Tesla...ma samo čekam gdje će još iskrsnuti.... lolcina


Nađoh jednu slikicu koja prikazuje prekrasna električna pražnjenja i želim je podijeliti sa svima lovely

Uh-oh, a šta li je to u pozadini? confused

rofl2

Sinkronicitet - Page 2 Tesla_nikola
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimesri svi 14, 2008 12:15 am

Flamezar je napisao/la:
jel ima ko ovdi koji je mlađi od 14

Zasto, zaboga? confused

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitimesri svi 14, 2008 12:18 am

Omega je napisao/la:
Od tisuću stvari koje radimo dnevno, čisto je normalno da se svakog drugog dana sretne taj sinkronicitet koji je u stvari čista slučajnost. Šansa je mala da kada mi pomislimo na policiju da će oni proć pokraj nas, ali od 1000 drugih ''neostvarenih sinkroniciteta'' dogodio se baš taj jedan.
Dakle, je li to obična slučajnost ili nešto više od toga? I zašto bi bilo nešto više od toga, uopće ne vidim niti jedan razlog. Vidite li vi?

Je, ali sinkronicitet nije ako se poklopi da svaki dan ides u isti ducan i tamo svaki put sretnes susjedu jer ide i ona...sinkronicitet bi bilo da se npr. u nekom trenu sjetis osobe koju nisi vidio 10 godina ni sjetio je se 5 i ujdes u spomenuti ducan, a osoba unutra jer je upravo na proputovanju kroz tvoj grad (sto naravno nikako nisi mogao znati)...tako nekako...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sinkronicitet - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sinkronicitet
[Vrh] 
Stranica 1 / 8.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: