Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kritično ponašanje maloljetnika

Go down 
+13
Mama
Magic
Lyra
Narsil
Chakotay
orca
Alpha
kika13
Einar
Korplikan
Gea
Athena
Legionar
17 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimepon lis 17, 2011 6:00 pm

između ostalog, kriva je i globalizacija i PREvelika dostupnost informacija današnjoj djeci. zato se broj nasilnih slučajeva povećava. Jer se odmah sazna za njih. Jer djeca gledaju Terminatora umjesto da idu nedjeljom u crkvu, jer djeca igraju igrice tipa Bioshock, Doom, Quake, Prototype i sl. i jer na televiziji vide neke strašne užasne stvari (od vijesti do Teletabisa, užas jedan) umjesto štrumpfova i toma i jerrya...manje više se sve svodi na TV i računalo, zar ne? I šta da u takvoj situaciji naprave roditelji koji se nikad nisu našli u takvoj situaciji?
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto lis 18, 2011 6:02 pm

Slažem se. Moja poznanica svojoj je djeci zabranila televizor i internet preko tjedna, samo vikend, i na internet je ukljucila i Carnet koji zabranjuje posjetiteljstvo pojedinim stranicama, a idu spavati na 21.00 : )
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto lis 18, 2011 6:34 pm

Prolazeći po gradu, vidim sve više knjiga od različitih psihologa o baš ovoj tematici. A dvije su mi zapele za oko jer se slično zovu, tipa Fenomen suvremenog razmaženog derišta (skoro pa doslovce tim riječima). Dakle, uviđa se problem koji je nastao, ali je dosta toga već izmaklo kontroli. Da, i nekad je bilo ispada kod djece i nasilja, ali danas je toga ipak više.
Stvar je u tome da svaka škola danas ima tablu - Mjesto nulte tolerancije na nasilje. I sve to super zvuči, puno se s djecom razgovara, ali se ne radi na kažnjavanju nasilnika. Nasilja u školi je sve više. Dijete koje je nasilno prema drugom djetetu ode na razgovor, bude upozoreno i to je to. Dalje, danas ljudi ganjaju novac (jer se jedva preživljava, a dosta njih i radi sklonosti materijalizmu), pa su djeca često sama kod kuće pred TV-om i na kompu. Izgubljeno vrijeme se nadoknađuje materijalnim, a razgovora nema. A s djecom treba razgovarati i ragovarati. Moji klinci tek su krenuli u školu, pa vidim koliko je potrebno razgovarati. Naravno, kad pretjeraju, slijedi kazna. Tipa, nema tv-a, slatkiša, malo više poslova po kući itd. I mislim da to jedino pali. Odgoj djeteta je cjelodnevni posao i potrebno je puno strpljenja i ljubavi. A uz to treba postići da se dijete kod kuće osjeća dobro i zaštićeno tako da zna da si tu za njega ako mu se nešto loše desi ili ako ono zezne stvar. Da se stigne reagirati na vrijeme.

[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto lis 18, 2011 6:41 pm

Način tvog odgoja mi se sviđa. Nova ideja (kada i ako budem imao djecu) : P ... Samo ja mislim da se svakako situacija može rješiti osim fizičkog kažnjavanja, šta, ne bih upotrebljavao : )
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto lis 18, 2011 8:39 pm

@Magic, hvala. Ja isto nisam pobornik fizičkog kažnjavanja. Mislim da je to samo trenutačno rješenje. Treba raditi na dugoročnom razvijanju moralnih vrijednosti kod djeteta, a to se postiže razgovorm, ljubavi, ali i pokazivanjem da svako naše djelo iza sebe nosi posljedice. Naravno, to opet pokazujemo razgovorom, ali i nekim sankcijama (kod nas su to ukidanje slatkiša ili tv-a na neko vrijeme).
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto lis 18, 2011 9:05 pm

Ma ništa : ). Samo ja ne vjerujem da bih ja mogao tako izdržati jer samo onako, nakon 10 sekundi bi mi bilo žao, zato tražim strožu ženu :D
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimesri lis 19, 2011 9:11 am

@Magic, nije ni meni svejedno kad su kazne u pitanju... Na početku, probala ja sve razgovorom bez kazni. Kakva greška :D . Skužiš da bez toga ne ide. A klinci funkcioniraju bolje kad su im postavljene granice. Mi smo tu da im pokažemo razliku između dobrog i lošeg, tu smo da kod njih probudimo empatiju i razumijevanje.To nam je jedna od uloga, kak god da nekad bilo teško. No, ti za svaki slučaj traži strožu ženu :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 2:56 pm

Bez kazni neće biti uspjeha. Nekad ni kazne nisu dovoljne. Štoviše danas se klinac okomi na roditelje. Respekt se dobiva i brigom, i razgovorom, i pomaganjem, ali i šibom. Nisu klinci bedasti. Napravi sranje, a za uzvrat dobi što? Razgovor o tome kako je to loše. "Da, da, whatever" si misli i dere dalje po svojem.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 3:52 pm

@Mama...neki tvrde da se sve treba rijesiti razgovorom...ja nemam djece pa ne mogu reci iz tog kuta ali iz onoga sto vidim ne vidim kako to moze ici...eto, i ti kazes da si probala i da ne ide...to mi je logicno...kako malom djetetu objasniti neke apstraktne stvari razgovorom...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 4:36 pm

'pametna osoba razgovara sa strancem jezikom kojeg stranac razumije, mudra osoba razgovara njegovim materinjim jezikom', (ne znam koga citiram/parafraziram)
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 5:01 pm

Shindayume je napisao/la:
'pametna osoba razgovara sa strancem jezikom kojeg stranac razumije, mudra osoba razgovara njegovim materinjim jezikom', (ne znam koga citiram/parafraziram)

Ovo prvi put čujem i...ne kužim... scratch

Ako mi netko može pojasniti ovo,molila bih... :D
Smisao te poslovice,ili što već je...


confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 5:14 pm

Ni ja ne kuzim izreku...u principu je jednako...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 6:02 pm

Stranac vjerojatno govori više jezika gica
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 6:54 pm

pa, spominjali ste kako je tesko razgovarati s maloljetnicima (strancima).. Da bi im priblizili temu, odlucite hocete li biti pametni i razgovarati s njima na strucnoj razini, tj, jeziku koji im je poznat, ili cete biti mudri i pribliziti im temu na njihovom jeziku..
EDIT: misli se na strancev materinji jezik..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 10:43 pm

Ali u svakom slucaju pricas na jeziku koji razumiju...po tome je svejedno...mislim da nesto ne valja s tom izrekom...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 11:04 pm

Shindayume je napisao/la:
'pametna osoba razgovara sa strancem jezikom kojeg stranac razumije, mudra osoba razgovara njegovim materinjim jezikom', (ne znam koga citiram/parafraziram)
Pametni znaju više stranih jezika, ali mudri znaju kojim jezikom pričati sa maloljetnicima tj. kako im se najbolje približiti.
Čini mi se da si ti to gore dobro objasnila i to bi bilo metaforički rečeno. miga

Dakle, pamet nije najbitnija u konverzaciji sa maloljetnicima :P iliti ne trebamo biti pametni da bismo se nekome približili.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 11:05 pm

Shindayume je napisao/la:
pa, spominjali ste kako je tesko razgovarati s maloljetnicima (strancima).. Da bi im priblizili temu, odlucite hocete li biti pametni i razgovarati s njima na strucnoj razini, tj, jeziku koji im je poznat, ili cete biti mudri i pribliziti im temu na njihovom jeziku..
EDIT: misli se na strancev materinji jezik..

Misliš li možda "Da bi im priblizili temu, odlucite hocete li biti pametni i razgovarati s njima na strucnoj razini, tj, jeziku koji im NIJEpoznat, ili cete biti mudri i pribliziti im temu na njihovom jeziku"?

scratch
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimeuto stu 15, 2011 11:07 pm

Alpha je napisao/la:
Ali u svakom slucaju pricas na jeziku koji razumiju...po tome je svejedno...mislim da nesto ne valja s tom izrekom...

Mislim da se hoće reći samo to da će pametna osoba znati reći nešto strancu što će ovaj u principu razumijeti, ali neće mu to biti blisko, dok će mudra osoba to objasniti tako da stranac to potpuno svlada.
Radi se samo o stupnju toga kako nešto nekome približiti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 11:19 am

@Alpha, da, samo razgovor ne pali. Kad su mi klinci bili dosta mali i ponavljali ponašanje koje nije ok, stavila sam ih na "hlađenje" na stolac. Trajanje je ovisilo o gluposti koju su napravili. Ali, naravno, treba uz to i objasniti zašto su u kazni-kratko i jasno. I to je palilo. Kako odrastaju, izazovi su veći. "Hlađenje" je i dalje tu, ali i uskraćivanje onog što im je drago - crtići, komp i davanje korisnih zadataka (spremanje sobe detaljnije, ...). Uz to opet, po meni, treba objasniti zakaj je to tak.

@Blizzard, da, kad nema dosljednosti, klinci si misle "da,da, briga me". Zabrani mu izlaske, komp i džeparac i već smo na dobrom putu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 11:27 am

Definitivno se slazem da treba objasniti ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitimečet stu 17, 2011 12:03 am

Mislim da je MoW dešifrirao taj citat. :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kritično ponašanje maloljetnika   Kritično ponašanje maloljetnika - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kritično ponašanje maloljetnika
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Zagreb: Svaki dan huligani pretuku 15 maloljetnika!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: