Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Empty
PostajNaslov: Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter   Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Icon_minitimeuto lis 11, 2011 2:33 pm

Halucinogene gljive imaju snažan učinak na mozak i mogu uzrokovati promjenu ličnosti na nekoliko sati ili zauvijek, otkrili su znanstvenici Sveučilišta John Hopkins. Jedinstvena velika doza halucinogena psilocibina, aktivnog sastojka u magičnim gljivama ima trajne posljedice za ljudski karakter, a rastu diljem Europe, u nekim dijelovima Meksika, SAD-u i Tajlandu.

Ove gljive djeluju tako da mijenjaju osobnost kod 60 posto ljudi, a trajne promjene vezane su uz veću maštu, apstraktne ideje, velikodušnost i estetski doživljaj.

- Utjecaj gljiva na karakter veći je nego što smo mogli zamisliti, a promjene nakon uživanja u ovoj vrsti droge traju i nekoliko godina te mogu oštetiti mozak - izjavio je voditelj studije profesor Roland R. Griffith.

Preuzeto sa:www.24sata.hr


šta vi kažete na ovo?
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Empty
PostajNaslov: Re: Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter   Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Icon_minitimepet lis 28, 2011 10:03 am

affraid
sad me zanima o kojim halucinogenim gljivama je riječ?
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Empty
PostajNaslov: Re: Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter   Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Icon_minitimepet lis 28, 2011 8:30 pm

iskreno,ne znam :O
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Empty
PostajNaslov: Re: Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter   Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Icon_minitimesub lis 29, 2011 2:37 am

Ova tema je izuzetno bitna za nekoliko ljudi iz znanstvenog svijeta (još uvijek aktivnih) sa kojima sam razmjenjivao iskustva kroz godine i oni su jedini znanstvenici, i jedina branša Znanosti mimo Kvantne Fizike, koji su došli do istih otkrića kroz Medicinu psihoaktivnih halucinogena kao što su došli oni od kojih smo mi nasljeđivali znanja i uvide.

Ovdje prvenstveno izdvajam čovjeka koji je bio uzor, motivacija za rad i istraživanje, velika fascinacija i ohrabrenje kao i nepresušan izvor informacija, instrukcija i Uvida za mnoge istraživače i ljude na duhovnoj stazi u 20 stoljeću.
Ovaj čovjek je po meni nesumnjivo najveći um 20 stoljeća u branši (bolje reći branšama) sa kojom se bavio i njegova ostavština čovječanstvu je neprocjenjiva.
Na veliku žalost ne postoji puno ljudi koji su se zaista posvetili toj ostavštini kao ni ljudi koji znaju za njega i njegov rad.
Sve što te zanima i sva pitanja koja si postavio i koja ćeš postaviti u budućnosti u vezi ove teme čekaju te odgovorena i objašnjena na jedinastven način od strane ovog čovjeka (botaničara, filozofa, ezoterika, kemičara-mozga, pronalazača).
Radi se o Terence Mckenna-i.
Ovdje neću pokušati napraviti uvod ovom neprikosnovenom geniju jer bi to bilo nemoguće uzevši u obzir obim njegovog znanja i rada o ovoj temi, ali ću reći nekoliko zakključaka do kojih sam došao kroz vlastito iskustvo konzumiranja Halucinogena.
Ja sam, naravno načitan i upućen prethodno od strane Mckenne krenuo u ove experimente i nisam imao povijest konzumiranja halucinogena u mladosti kao ostali (ja sam odabrao najgore nažalost) te sam tako imao čist početaki najbolji mogući pristup ovome.

Ovdje moram naglasiti kako se primjerice DMT razlikuje os Silocibina - psilocibina kao što se brojne druge halucinogene supstance razlikuju od klime i naravno od molekularnog sastava. Artificijelni halucinogeni imitatori su prirodnih i kao i u mnogim drugim primjerima farmakoloških proizvoda često nisu istih svojstava, efekata i konzekvenci.
Kako DMT prepoznajemo ka NN-Di-metil-triptamin tako je silocibin 4-fosforoloxin-di-metil-triptamin i ova razlika je toliko ogromna i veoma veoma značajna.
4-fosforoloxin je tvar koja JEDINA tvar u poznatom nam univezuumu i na Zemlji koja ima ugradjena 4 sl. molekule fosfora i jedina koja ima takve učinke odnosno fosfore koji se vezuju za Neuronske veze odgovorne za govor i na samu dakle sintaxu.. sintaxa kao takva je u naučno-istraživačkom smislu ovih ljudi predstavljena kao nevidljiva arhitektura iza jezika samog i ona je pojam, termin koji je obično nevidljiv ili koja je samo metafora i teorija nastanka jezika dok je u iskustvima sa Silocibinom ona Vidljiva, štoviše ne samo vidljiva nego i Živa i pleše i izvodi svašta pred vama .. ona promatrana od konzumenta Silocibina postaje poznata njemu, otkriva mu se pred njim... ona defakto počinje praviti objekte od rečenica koje se stvaraju u mislima čovjeka koji to proživljava...
Ove stvari nemoguće je proživjeti u 3 dimenzionalnom univerzuumu... često, gotovo uvijek, te rečenične strukture koje su oživjele imaju svoj život neovisno od promatrača i na neki način ga nagovaraju da promatra jednu ili drugu pojavu, pokazuju mu stvari, uče ga..., imaju svoje kvalitete koje nemaju normalni objekti ili normalne pojave u ovom 'Normalnom' univerzuumu kojeg proživljavamo bez utjecaja ovakvih supstanci.
Mnogi judi koji se niakda nisu ni željeli baviti ničim duhovnim počeli su i to vrlo aktivno nakon konzumiranja ovakvih tvari i nakon proživljenih iskustava koja ranije nisu ni slutili da mogu proživjeti.
Postoje razna upozorenja o konzumiranju ovih tvari medjutim isto tako postoje stotine tisuća ljudi koji su ovu stvar stavljali u sebe svaki dan i kada bi mjerili postotak ljudi kojima su se desile trajne negativne posljedice od konzumiranja DMT-a bio bi manji nego od onaj postotak trajnih oštećenja koji je uzrokovao Aspirin ili Analgetik.
Terence je uvijek predlagao i objašnjvao da nećete proživjeti pravi Shamanski Trip ukoliko uzmete nedovoljnu količinu neke halucinogene supstance i često oni koji konzumiraju po prvi put uzmu manje 'Za svaki slučaj'.. ovdje leži opasnost od toga da će um pokušati održati stanje stvari koje je prihvatljivo, dok će sama Tvar i kemijski procesi u Mozgu krenuti u iskustvo, ovako nastaje strah i otpor i tu je najčešće i problem lošeg tripa pa čak i produljenog djelovanja...
... potrebno je, predlaže Mckenna uzeti dostatnu gramažu dovoljno suhog Silecibina koja je tada toliko jaka da će te doživjeti kompletno ne zaustavljivo iskustvo, sa kojim možete zaista čuti i vidjeti, saznati i spoznati informacije kojima nikada ne biste bili izloženi bez ove endemske supstance..
Niti jedna druga biljka ni tvar nije slična ovoj u smislu rasporeda fosfora i zaista je Endemska.
Zasigurno je da Silocibin mjenja percepciju čovjeka, ali ne zato što ga promjeni kemijski ili zato što on nakon toga više nije normalan već zato što je taj čovjek vidio preko granica i skrupula serviranih vrijednosti i ne može više ostati hladnokrvan i jednostavno ignorirati toliki potencijal u sebi i toliki neistražen Univerzum Spoznaja.

Jako je zanimljivo dakle što svi konzumenti (koji su unjeli dostatnu količinu dovoljno suhih ovakvih psihoaktivnih tvari) imaju zajedničku jednu stvar, a to je GLAS.
Svaki od konzumenata čuo je glas, svaki od njih potpuno je uvjeren da to nije njihov glas i da im je rekao stvari koje oni zasigurno nisu znali ranije. Svi oni nikada nisu poslije nisu bili ona ista individua prije, i opet ponavljam ne u negativnom smislu.
Ovakve tvari u jednom ili drugom kemijskom obliku nalaze se na svim prostorima i vremenom su nastale razne teorije, a jedna od njih je i ta da su se ljudi razvili u zadnji homo sapiens oblik stimuliravši si dijelove epifize upravo konzumirajući ove tvari koje se za čudo nalaze upravo i najviše na ulazima (izlazima) iz pećina u kojem su naši pra ljudi živjeli...
Osim ove teorije postoje i druge jako zanimljive a jedna od njih predlaže kako je Silecibin zapravo orudje za komunikaciju sa ne Zemaljskim inteligencijama ... cijela teza objašnjava kako bi bilo posve suludo i gotovo nemoguće obilaziti sve planete na kojima je moguće da će se razviti razvijen-svijestan život i ukoliko bi neka vanzemaljska rasa to htjela nebi morala svakih 100-tinjak tisuća godina odlaziti provjeravati nego bi bilo puno logičnije i jednostavnije ostaviti "spravu" za komunikaciju koja bi otvorila 'kanal' prema njima.
Kako je najkomplexniji kompjuter na Zemlji i u prirodi upravo ljudksi Mozak-Um kojeg vrlo malo znamo i vrlo smo ograničeni u njegovom korištenju tako možemo pretpostaviti da u njemu postoje i "adapteri" i konektori sa kojima bi se mogli "spojiti" sa nekom mogućom Vanzemaljskom inteligencijom..
Ovakve teze potvrdili su i mnogi istraživači i psihonauti unutrašnjih svijetova koji su za putovanje po skrivenim odajama Mozga i otvaranja njegovih skrivenih mogućnosti upravo koristili Silocibin.
Mnogi Shamani danas na Zemlji točno znaju kada će se i kako promjeniti klima, znaju gdje je koja životnja u šumi i znaju vrlo točno kada će netko iz sela umrijeti..
...ovakvi podaci samo su jedan aspekt onoga što lokalni halucinogeni preparati "objašnjavaju" ovim Shamanima, ali njegovo znanje ne staje tu, on zna mnogo više i vremenom svako iskustvo sa ovim tvarima postaje discipliniranije, planiranije i čini takvu individuu sofisticiranijom.
Nekoliko Tunguskih Shamana (ali i Sibirskih) posvjedočilo je da im je upravo taj GLAS točno opisao kako doći do odredjenih stanja bez uporabe tvari te da su danas vrlo sposobni provocirati takvo kemijsko stanje mozga sami od sebe.
Ovakve spoznaje i Znanja zasigurno nisu u našim primarnim tokovima misli, niti nas uče kako da dođemo do njih, ali sam siguran da ovakva vrsta tehnološke i društvene evolucije kakvu danas prepoznajemo na svijetu nebi imala isti tijek niti mislim da bi 60% svijetske populacije bilo bez osnovnih životnih uvjeta da su nas savjetovali ljudi ovakvih kvaliteta uma i svijesti.
Moraš znati da kada pričam o Shamanima mislim na ljude od prethistorijskih vremena pa do današnjih dana, termin Shaman sam upotrijebio samo iz razloga što je najbliža asocijacija metafizičara koji koristi znanje o bilju i prirodi Shaman za mnoge ljude iako su iste ili slične tvari i njihova konzumacija pronadjene u textovima od vremena Rig-Veda u kojim piše da su svećenici koji su pisali svete textove koristili "Soma-u", Soma je u ovom kontextu pandan Psilocibinu, ali i u svim ostalim kulturama je prisutna i veoma bitan faktor.

Ove profesore koje si naveo najvjerovatnije je sama branša natjerala da pišu i objavljuju radove o ovome ali u vremenu kada su stvari vrlo ubrzane i kada nekim instancama ne treba previše budnih ljudi, vjerujem da je cijela stvar napravljena vrlo profano i vrlo namjerno i da ne služi ohrabrivanju konzumiranja nego suprotno širenju straha od ovakvih supstanci. Ovo je moje mišljenje iako nisam sam i nemam samo ja takav stav.
Svi pravi followeri Mckenne (manje više se svi i znamo medjusobno) pričaju sličnim jezikom to jest sličnom terminologijom i većina su tragači koji su inkorporirali razne tehnike raznih tradicija zajedno sa konzumiranjem psihoaktivnih tvari.. dosta nas više ni ne uzima takve tvari niti je Terence pričao o tome kako je to nužno.. nitko nije fanatik i nitko nije isključiv od ljudi koji vole Mckennu to je prekrasna stvar.


Evo ti par linkova pa ćeš dalje sam.. na You-tube-u postoje desetine sati njegovih predavanja (jako malo puta pogledanih), iako imamo i neke nikada objavljivane, ako te bude zanimalo (ili nekog drugog) pitajte i pošaljem vam ako pogledate sve što je objavljeno a htjeli bi još ..:

https://www.youtube.com/watch?v=Nrj1X6TzEXo (ovo je prva epizoda ovog predavanja i poslušaj barem do 5-te minute mislim da bi bilo kome jasno koliko je ovaj čovjek dubok nakon bilo kojeg videa sa njim)

https://www.youtube.com/watch?v=spdxWhKxpF8&feature=related (Meditation vs. Psyhodelics, jako zanimljivih nekoliko ideja o ovoj temi, Mckenna se naravno niakda nije protivio nijednoj duhovnoj praksi)

https://www.youtube.com/watch?v=rKdN8cfc1ak&feature=related (prekrasnih nekoliko minuta sa kraja njegovog predavanja, mislim da je ovo godinu dana prije njegove smrti)










[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Empty
PostajNaslov: Re: Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter   Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Icon_minitimesub lis 29, 2011 2:46 am

hvala puno na videoklipovima,svakako budem pogledao :)
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Empty
PostajNaslov: Re: Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter   Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Icon_minitimečet stu 03, 2011 10:00 pm

Shroom-tastic! :P
[Vrh] Go down
feniks
Prašina
feniks


Male
Cancer Cat
Broj postova : 9
Age : 36
Location : Zagreb
Registration date : 10.11.2011

Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Empty
PostajNaslov: Re: Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter   Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Icon_minitimesub stu 12, 2011 1:31 am

uvijek je bitan onaj koji uzima, a tada i kemijska osnova koja ih odvaja od "droga" poput psilocibina, dmt-a, meskalina, ibogaina, i serotonina veže na receptore po sistemu ključ- brava i kao takve ih razlikuje od svih drugih droga.
Naravno ipak je najbitniji onaj koji doživljava nešto od nečeg, pa u ovom kontekstu i prevelika količina vode može ubiti čovjeka....
također smješni su izvori 24 sata itd.... ta cijela povijest dmt-a, triptamina (LSD-a- inače izvorno pljesan sa raži koj ise do 60. - tih mogao kupiti po kioscima legalno) je iskrenuta. Recimo gljivama se liječilo mnogo psihičkih poremečaja do 1964. , a sve je prestalo kad se jedna cura bacila sa krova pod utjecajem LSD-a i tada je to bio izgovor od strane tadašnje CI- e, a zabrani i daljnje proučavanje toga uključujući i doktor Hoffmana (nobelovca) koji je sintetizirao LSD.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Empty
PostajNaslov: Re: Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter   Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Icon_minitimepon lip 27, 2016 10:37 am

Kako je moguče da se rodi čovijek sa spoznajom koju drugi ljudi steknu uzimanjem psihodelika, haluciogena, psilocibina, dmt-a....???
Treći govor-intervju mi se posebno sviđa Kahali. Ako je moguće htio bi pogledati i ostale koje spominješ? Vidim da je tema duže vrjeme ugašena ali nadam se da tvoja volja nije...

...već sam zaljepio ovaj link negdje ali ne škodi ako ga i na ovaj post zaljepim; http://www.mushroomstone.com/fleurdelisorigin.htm
[Vrh] Go down
Sponsored content





Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Empty
PostajNaslov: Re: Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter   Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Halucinogene gljive mogu zauvijek promijeniti karakter
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» zaledite svoje salo zauvijek

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: