Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Društvena revolucija za rušenje kapitalizma

Go down 
+4
kika13
biga
Korplikan
floridana
8 posters
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimened lis 16, 2011 11:12 am

Zagreb

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  0364007.48

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  0433007.55

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  0434007.55

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  0370007.55

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  0339007.55




Hrvatska se pridružila velikom globalnom prosvjedu koji se u subotu održava u gotovo tisuću gradova i preko 80 zemalja. Od 18 sati Građani s glavnih trgova Zagreba, Splita, Pule i Rijeke iskazuju svoje nezadovoljstvo načinom bogaćenja manjine te nezavidnim položajem većine građana ove zemlj



Rim

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  0368007.48

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  MDF93859_gallery_embed_item

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  MDF93805_gallery_embed_item

U subotu se tijekom prosvjeda u Rimu nekoliko stotina militanata sukobilo sa snagama reda a u sukobima je, po izvješćima talijanskih medija, ozlijeđeno oko 70 prosvjednika i pripadnika snaga sigurnosti. Po informacijama službe hitne pomoći, 45 osoba je prevezeno u bolnice, a 25 osoba je medicinsku pomoć dobilo na licu mjesta. Sindikat policije Siulp je izvijestio da je u neredima ozlijeđeno više od 30 pripadnika redarstvenih snaga. Među hospitaliziranima su jedan prosvjednik koji je u eksploziji petarde izgubio dva prsta, te nekoliko policajaca. Nitko od ozlijeđenih nije u u kritičnom stanju.






Više od deset tisuća Kanađana pridružilo se u subotu globalnim prosvjedima protiv pohlepe korporacija i nesigurnosti.

U Torontu je približno pet tisuća ljudi mirno prosvjedovalo u financijskom središtu grada, nakon čega su u susjednom parku postavili šatore po uzoru na članove pokreta "Okupirajmo Wall Street".

Tisuće "ljutitih" okupile su se i u Ottawi, Halifaxu, Winnipegu, Quebecu, Calgaryju, Vancouveru i Montrealu postavljajući cijeli niz zahtjeva - od raspodjele bogatstva do veće odgovornosti poduzeća, preko "istine iza 9/11", zaštite prava životinja, potpore Palestincima ili kako bi se "udružili da prežive".

Prosvjedi su bili mirni, a policija je izvijestila da nitko nije priveden.

U Ottawi su stotine prosvjednika nosile transparente sa slikom dvadesetogodišnje studentice Jess Menard koja je rekla da "više ne smijemo pristajati na gospodarski sustav koji profit stavlja ispred ljudi", dok se na travnjaku ispred vancouverske Umjetničke galerije okupilo gotovo 3000 prosvjednika.


Prosvjedi nadahnuti pokretom Okupirajmo Wall Street u subotu su počeli u Novome Zelandu, gdje je najviše ljudi, tri tisuće, bilo u Aucklandu, i proširili se tijekom dana na istok u Europu, a prema očekivanjima, vratili su se na izvorište u New York.

U Njemačkoj su se okupile tisuće ljudi u Berlinu, Hamburgu i Leipzigu. Ispred sjedište europske središnje banke u Frankfurtu bilo ih je između pet i šest tisuća. Okupio ih je pokret Stvarna demokracija sad.

Prosvjednici su istomišljenike mobilizirali putem internetske stranice 15october.net . Aktivisti organizirani putem interneta i društvenih mreža Facebook i Twitter izlaze na ulice kako bi zajedno osudili političare i bankare, koje smatraju odgovornim za globalnu ekonomsku krizu.

Prvi su na ulice izašli Australci, Japanci te stanovnici Hong Konga. U manifestu 15.listopada se ističe da velike sile rade za dobrobit nekolicine, ignorirajući želje velike većine te da ta nedopustiva situacija mora prestati.

U Madridu je pet kolona krenulo prema Puerta del Sol, gdje namjeravaju provesti noć. Protiv financijskog sustava i smanjenja davanja za zdravlje i obrazovanje, u središtu Madrida okupilo se u subotu navečer više desetaka tisuća »gnjevnih«.

U Portugalu su deseci tisuća ljudi izašli na ulice. Samo u Lisabonu protiv vladinih mjera štednje prosvjeduje pedeset tisuća ljudi svih dobi.

U Bruxellesu prosvjeduje oko šest tisuća ljudi, a više tisuća okupilo ih se na glavnom atenskom trgu Sintagmi. U prijateljskoj atmosferi, kako javljaju agencije, Grci su ovaj globalni prosvjed iskoristili i za »unutarnja pitanja« noseći parole »dolje vlada, EU i MMF«.

U Londonu je bilo oko tisuću ljudi, a ispred katedrale svetog Pavla pridružio im se i osnivač Wikileaksa Julian Assange, na oduševljenje okupljenih.

Nekoliko stotina ljudi okupilo se i u Zuerichu, Beču i Helsinkiju. U Sarajevu i Ljubljani ih je također bilo nekoliko stotina, a u Beogradu stotinjak.

U Nizozemskoj se tisuću prosvjednika okupilo u den Haagu i isto toliko u Amsterdamu. U Švicarskoj se u Zuerichu okupilo oko 500 prosvjednika. Agencija STA prenosi da se na Kongresnom trgu u Ljubljani okupilo oko 300 demnstranata koji su prosvjedovali protiv »nasilja financijskog kapitalizma«.

izvor
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimened lis 16, 2011 11:16 am

tužno je da se Hrvati moraju ponovo izboriti za ono šta smo do nedavno imali, za razliku od ostatka svijeta. doduše ne baš do kraja razrađeno ali je bilo koliko toliko funkcionalno. mislim da smo se u tom društvu puno više osjećali kao ljudi nego sada. sada smo ono koliko imamo na bankovnim računima.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimened lis 16, 2011 11:44 am

TOOO!!!!
Mislio sam da neću doživjeti da se ljudi pobune protiv kapitalizma al očito sam se gadno prevario.
Samo što prosvjedom neće ništa postić, nema ničeg bez sile. Boli one na vrhu ona stvar što ovi hodaju okolo sa natpisima. Da sam znao za ovo pridružio bi im se.
Jedino što sam ja više za socijalizam/komunizam dok bi ovi nekakvu direktnu demokraciju ili društvo bez države suspect

Mislim, kak misle direktnu demokraciju, to se održalo u Ateni nepunih 100 godina i nikad prije i kasnije toga nije bilo, neizvedivo je. Što točno oće da se o svakom zakonu glasa i da mi izeberemo neke predstavnike u saboru s mandatom od godinu-dve? Nema šanse, ima nas 4 i pol milijuna a ne par tisuća jbt, kaos bi nastao.
Za društvo bez države bi se složio ali to treba puno vremena proć, ne možeš u roku 20 godina zanemarit sve što se dešavalo proteklih 3000 godina. Prvo trebamo svi postati jedna država da bi se ona na kraju uništila (što kažu i je cilj ali cilj kapitalista pa da nas sve drže u šaci. No nekapitalistička jedna država zvuči u redu).
Al dobro, o tome poslje kada jednom padne kapitalizam. zubi

Drago mi je da ljudi vide u čemu je problem, hvala internetu što postoji!
Samo ko što rekoh, kapitalizam neće pasti zbog prosvjeda. Treba napravit sranje jbg Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Facts3
No za početak treba nastaviti s prosvjedima pa onda šta bude.

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimened lis 16, 2011 2:49 pm

Korplikan, slažem se s tobom.. bez sile glavonje neće ništa skužiti, al nažalost zbog te sile bi moglo biti mnogo kolateralnih žrtava, što je meni osobno neprihvatljivo. jer neće ni jadranka ni josipović stati pred rulju, nego će poslati policiju i opet će biti, idi podmetni leđa ili idi doma sa knjižicom...
razumijem ja da ima loših policajaca, al nažalost s*anja se događaju dobrim ljudima...

a to za socijalizam/komunizam. jedini problem tog vladanja je bio što je izbacio vjeru i na neki je način zabranio. to ih je došlo glave na kraju. al da je bio milijun puta bolji prema 'malom' čovjeku, naravno...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimened lis 16, 2011 3:29 pm

Ja se sve nekako bojim da će ovo preći u veće sukobe...pa sukobi u nešto više...
Nadam se da sam u krivu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimened lis 16, 2011 4:09 pm

Od svakog državnog uređenja se može napraviti nešto dobro ili nešto loše. Znamo kakvi su ljudi na vlasti, tako da od strane lošeg, dobro ne može biti... I ja sam mislila da će svijest ljudi još dugo biti ista, jer poznata je apatija, i stav: "Ah šta mi sitne ribe možemo napraviti". Pa kako se sve ovo događa globalno, još više sam iznenađenja. Samo mi je žao nereda, jer smatram da se i mirnim putem puno toga može riješiti.

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimened lis 16, 2011 4:12 pm

Ne znam čemu čuđenje, ovoga će biti sve više i više.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimened lis 16, 2011 4:53 pm

Ne znam, mislim da se mirno neće ništa napraviti.
Neće velke face reć "gle naši budući robovi se bune protiv nas, ne žele to. Ajmo ih pustiti" zubi

Volio bi da se može mirno al čini mi se da neće tako ići. Revolucija ftw. Mada neće je još bit. Ovo su tek prosvjedi. Onda će se sve ubrzo smirit pa ćemo čekat novu krizu i ako bude ubrzo onda bi moglo bit nešto. Ako prođe neko vrijeme između kriza vjerojatno opet samo prosvjedi....

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimepon lis 17, 2011 7:01 pm

treba bit monarhizam. to je najbolje. ljudi osnuju "monarhiju", izaberu vođu za kojeg misle da će bit najbolji i dadnu mu potpunu vlast. ne mislim na hitlere, staljine i sl. nego na Perikla i starogrčku ekipu (mada je i tad bilo senata i stranaka, al je bih to modificirao)
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimeuto lis 18, 2011 12:33 am

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  6255437316_933e8ace0c

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitimesub stu 19, 2011 12:00 am

Einar je napisao/la:
treba bit monarhizam. to je najbolje. ljudi osnuju "monarhiju", izaberu vođu za kojeg misle da će bit najbolji i dadnu mu potpunu vlast. ne mislim na hitlere, staljine i sl. nego na Perikla i starogrčku ekipu (mada je i tad bilo senata i stranaka, al je bih to modificirao)

Bilo bi možda dobro, ali naravno monarh može jako zloupotrebiti svoju moć i nitko mu ne može ništa (A. Karađorđević).
[Vrh] Go down
Sponsored content





Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Empty
PostajNaslov: Re: Društvena revolucija za rušenje kapitalizma    Društvena revolucija za rušenje kapitalizma  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Društvena revolucija za rušenje kapitalizma
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Religija i revolucija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: