Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Empty
PostajNaslov: Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!    Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Icon_minitimečet stu 10, 2011 3:29 pm

Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Mark_zuckerberg_335704461"Kompanije poput Googlea, Microsofta i Yahooa prikupljaju puno više informacija o korisnicima nego Facebook. Samo što oni to rade korisnicima iza leđa. Dok vi surfate, oni skupljaju informacije o vama, iako vi to ne znate", tvrdi Mark Zuckerberg.Osnivač Facebooka i najmlađi svjetski milijarder intervjue daje vrlo rijetko. Iznimku je napravio kada se pojavio u talk showu Charlieja Rosea na PBS-u.

S popularnim je američkim novinarom Zuckerberg razgovarao o cijelom nizu interesantnih tema. Osim o Facebooku i njegovoj konkurenciji, razgovaralo se o nedavno preminulom Steveu Jobsu, ali i o ulozi koju su društvene mreže odigrale u "Arapskom proljeću".

Narušavanje privatnosti dolazi uz nove tehnologije

Govoreći o narušavanju privatnosti, zbog čega je Facebook često na udaru javnosti, Zuckerberg tvrdi da se takvi prigovori uvijek pojavljuju kod novih tehnologija. "Kada je na telefonima prvi puta uvedena usluga koja vam omogućuje da vidite tko vas zove, ljudi su također govorili da se radi o narušavanju privatnosti", kaže Zuckerberg, prenosi Index.

Iako je prozvao konkurentske kompanije tvrdnjom da više zadiru u privatnost korisnika nego Facebook, Zuckerberg inzistira da nema "ratnog stanja" između njegove firme i ostalih giganata iz Silicijske doline. "Ljudi vole govoriti o ratu, ali mi zapravo jako puno surađujemo", kaže Zuckerberg, te dodaje kako najbolju suradnju Facebook ima s Appleom i Amazonom, dok priznaje da su odnosi s Googleom nešto kompetitivniji.

"Izradili su Google+, to je praktički njihov mali Facebook", podbo je Zuckerberg šefove Googlea.

"Jobs nije želio kupiti Facebook"

"Bio je nevjerojatan čovjek", kazao je Zuckerberg govoreći o nedavno preminulom osnivaču Applea Steveu Jobsu. Zuckerberg ističe kako je imao čast poznavati Jobsa i družiti se s njim. Bio mu je, tvrdi, svojevrsni mentor. "Imao sam za njega puno pitanja", kaže Zuckerberg.

Jobs ga je, tvrdi, naučio kako izraditi kvalitetan proizvod i kako voditi kompaniju u Silicijskoj dolini. Rosea je zanimali i je li Jobs ikad izrazio interes da kupi Facebook. "Ne, niti bih ga ja želio prodati", kaže Zuckerberg.

Uskoro milijardu korisnika

Odluka da zadrži Facebook iako ga je već u samim začecima mogao prodati za ogromne svote novca pokazala se pravim potezom. Zuckerbergovo "čedo" danas je vodeća svjetska društvena mreža s više od 800 milijuna korisnika. Ta bi se brojka mogla uskoro popeti i na milijardu.

"Ako nam bude dobro išlo, mogli bi doći do milijardu korisnika do kraja 2012. godine", kaže Zuckerberg. Posebno ako Facebook u budućnosti postane dostupan i kineskim korisnicima, gdje je trenutno zabranjen. "Za sada još ne razmišljamo o tome. Radije ćemo se fokusirati na druga mjesta u svijetu, gdje možemo jednostavnije povezati ljude. Ako najprije radite jednostavnije stvari, možete napraviti velik napredak", kaže Zuckerberg.

"Arapsko proljeće" bilo bi moguće i bez Facebooka

Vrlo je zanimljivo mišljenje šefa Facebooka o ulozi društvenih mreža u revolucionarnim pokretima na Bliskom istoku i u sjevernoj Africi. Zuckerberg, naime, smatra da Facebook i Twitter nisu toliko relevantni za "Arapsko proljeće", odnosno da su mediji ipak prenapuhali ulogu društvenih mreža u borbi protiv opresorskih režima.

"Mislim da je uloga društvenih mreža u svemu tome malo napuhana. Ako ljudi žele promjenu, pronaći će način da dođu do te promjene. Tehnologija tu nije bitna za uspjeh, potrebni su ljudi koji žele bolji i drugačiji život. Tehnologija je samo sredstvo. Ne utvaram si da 'Arapsko proljeće' ne bi bilo moguće kada Facebook ne bi postojao", zaključuje Zuckerberg.


Mozda je sve ovo ...LUPETANJE ..
Recimo :
Pogledajte samo ovu fotografiju sa protesta u Kanadi. Stavite kursor na bilo koga u mnoštvu i kliknite dva..tri puta.
Face se vide toliko jasno .. da nema shanse na sudu se ..'prati' : 'Ja nisam bio tu'!


Pronadji me... confused confused confused
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Empty
PostajNaslov: Re: Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!    Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Icon_minitimečet stu 10, 2011 3:39 pm

a sta i da skupljaju.. sta mi tu mali ljudi mozemo.. informacija koje sire paranoju, a recimo ne daju uz istu i nikakvo rjesenje za istu.. koja korist od njih?
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Empty
PostajNaslov: Re: Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!    Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Icon_minitimesub sij 14, 2012 9:30 pm

Ma lupa gluposti, Facebook je najvece sranje.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Empty
PostajNaslov: Re: Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!    Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Icon_minitimeuto sij 17, 2012 3:13 pm

ja bar nemam problema s tim...potpuno sam transparentan...@ :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Empty
PostajNaslov: Re: Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!    Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Google, Microsoft i Yahoo skupljaju podatke o vama!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Microsoft napada Google
» Microsoft i News Corp planiraju blokirati Google
» Internet Messendzeri - Yahoo,Aol,Msn,Gtalk,....
» Ameri skupljaju potpise za objavu dokumenta o vanzemaljcima
» Microsoft Surface

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: