Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Promjena sexualne orijentacije

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjena sexualne orijentacije  Empty
PostajNaslov: Promjena sexualne orijentacije    Promjena sexualne orijentacije  Icon_minitimepet stu 11, 2011 1:55 pm

Priča britanskog ragbijaša Chrisa Bircha jedna je od nevjerojatnijih koje smo čuli. Ovaj nekadašnji stokilaš pretrpio je tešku ozljedu vrata na treningu, pao je u komu, a kad se nekoliko mjeseci poslije probudio - bio je gay. To mu je, naravno, sasvim promijenilo život.

Raskinuo je zaruke sa svojom djevojkom, ostavio se ragbija i postao frizer te našao 19-godišnjeg dečka s kojim je već godinu i pol dana u sretnoj vezi.

"Jednostavno, kad sam se probudio bio sam gay i još uvijek jesam. Znam da zvuči čudno, ali kad sam se probudio osjećao sam se drugačije. Žene me više nisu zanimale, definitivno sam bio gay. Nikada prije me nisu privlačili muškarci, nisam čak imao ni prijatelje homoseksualce. Međutim, nije mi više bilo važno tko sam bio prije, morao sam slijediti svoje prave osjećaje", ispričao je Chris za Daily Mail.

Prije nesreće, Birch je dane provodio gledajući sportske prijenose i ispijajući pivo u svom gradiću u Južnom Walesu.

"Odjednom sam mrzio sve u vezi s mojim starim životom. Nisam se više nalazio sa starim prijateljima, mrzio sam sport, a moj mi je posao bio dosadan", opisao je 26-godišnjak i dodao kako je promijenio i izgled.

"Odjednom sam počeo puno više pažnje poklanjati svojim nastupima, počeo sam 'blajhati' kosu i znatno sam smršavio".
Sve je to urodilo novom ljubavi, dečkom kojeg je upoznao jedne večeri na plesu. kada su te iste večeri završili krevetu, Chrisu je bilo jasno:

"Da definitivno sam bio gay. Možda je onaj stari Chris potpuno nestao, ali zaista, ne žalim za ničim". izvor


Mozak se najbolje proucava kod razlicitih, ekstremnih situacija i anomalija (nazovimo to tako). Ova prica je dobra podloga za proucavanje...ako netko moze postati gey od udarca da li bi neki drugi "udarac" mogao od gey-a napraviti heteroseksualca?

Osim proucavanja centra za sexualnu orijentaciju prica dobro ilustrira koliko je nasa percepcija temeljena prakticki na iluziji. Decko je prije udarca (i kome) znao da je hetero i to je za njega bila jedina stvarnost, sada je stvarnost nesto drugo. Zanimljivo kako se ideja o stvarnosti mijenja ;)


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Promjena sexualne orijentacije  Empty
PostajNaslov: Re: Promjena sexualne orijentacije    Promjena sexualne orijentacije  Icon_minitimepet stu 11, 2011 2:07 pm

Sada kuzim! Oni u splitu su htjeli pomoci homosexualcima..a mi ih napali da su nasilnici.

Mene je uvijek zanimalo koliko je kemija bitna u ljudskim reakcijama. Cinjenica je da imamo gene koji odreduju puno toga, ali utjece i vanjski svijet na nase ideje i cak razvoj tijela, ali nekako mi se cini da je ta kemija u mozgu malo zanemarena. U osnovi, barem se meni tako cini, mi smo vise pod utjecajem tih hormona i raznih kemikalija, sto vanjskih, sto unutarnjih, nego pod utjecajem gena.

Iako vec vidim da ce sada poceti ideje o "lijeku" za homosexualizam..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjena sexualne orijentacije  Empty
PostajNaslov: Re: Promjena sexualne orijentacije    Promjena sexualne orijentacije  Icon_minitimepet stu 11, 2011 2:56 pm

Nije kemija zanemarena. Postoje teorije o tome kako homoseksualnost ovisi o izlucivanju (kolicina, odnosi, ne znam detalje) hormona (dakle kemija) za vrijeme trudnoce. Tako bi bilo tocno da se homoseksualna osoba radja. Medjutim ta teorija nije imala dovoljno cvrste temelje (ne znam da li se radilo o statistici ili nedovoljnom broju ispitanika ili necem trecem) da bi bila proglasena cinjenicnom. Uglavnom se smatra da je stvar u skupu faktora od kemije, okoline, odgoja, mozda cak i DNA....drugim rijecima - ne zna se nista pouzdano :P

A to za Split (tj. generalno za one koji su skloni nasilju nad homo populacijom) mi je bas palo na pamet u smislu da bi se netko mogao "genijalno sjetit" da bi zbilja mogao batinama "izlijeciti" homoseksualnost. Pa recimo zamisli da neki decko prizna (zatucanom) ocu da je gey...ima da ga nema conf1

_________________
Respect
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Promjena sexualne orijentacije  Empty
PostajNaslov: Re: Promjena sexualne orijentacije    Promjena sexualne orijentacije  Icon_minitimepet stu 11, 2011 9:19 pm

Dečku je tek 19 godina, što jednostavno znači da mu je mozak još uvijek "friški" i da nešto poput kome može vrlo lako utjecati na njega,tj općenito cijeli endokrini sustav..

Ali s druge strane, opet, tek mu je bilo 19 godina. Oko tih pubertetskih godina ljudi otkrivaju i priznaju da vole osobe istog spola... Možda je jednostavno htjeo ispočetka početi sve? Ovakve velike promjene većinu osoba izmjene u bilo kojem smislu. Možda je dečko shvatio da je cijeli svoj "prijašnji" život bio osoba koja se trudila samo uklopiti u "normalnost".
Osobno mislim da su mediji napravili samo neku tu senzaciju od njega.
Zanimljiviji su mi događaji kada se djeca probude i odjednom znaju pričati neki strani jezik.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjena sexualne orijentacije  Empty
PostajNaslov: Re: Promjena sexualne orijentacije    Promjena sexualne orijentacije  Icon_minitimepet stu 11, 2011 11:42 pm

Ne, ne...on ima 26 godina i imao je i zarucnicu prije nezgode. A decko s kojim je poceo vezu nakon kome ima 19 godina. Inace, rekao je kako prije nezgode nije imao homosexualnih sklonosti (predpostavljam da ne laze), a onaj tko ih ima zna od pocetka da ih ima...cak i ako ih ne priznaje ;)

I meni je jako zanimljivo kad ljudi u snu ili nakon nesrece ili tako nesto krenu pricat nepoznatim jezikom... :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Promjena sexualne orijentacije  Empty
PostajNaslov: Re: Promjena sexualne orijentacije    Promjena sexualne orijentacije  Icon_minitimesub stu 12, 2011 5:07 pm

Aha, ja sam mislila da je i njemu bilo 19 kad se to dogodilo, nemam pojma zakaj. Krivo shvatih. :P
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Promjena sexualne orijentacije  Empty
PostajNaslov: Re: Promjena sexualne orijentacije    Promjena sexualne orijentacije  Icon_minitimesub stu 12, 2011 5:28 pm

Iz osobnog iskustva znam da se 'homic', 'bi' postaje.. Sve ovisi o nasem subjektivnom gledistu i utjecaju okoline (a mediji vrlo puno pridonose tome)..

homoseksualnost je izbor a svatko ima pravo na svoj izbor bez osudjivanja.. Ragbijasa ne poznajemo osobno, ne znamo sigurno kakvo je djetinjstvo imao, sto se gradilo u njegovoj podsvjesti prije nego je izaslo u svijest.. A to nesto je utjecalo na njegovo budjenje iz kome sa 'ja ram gej' mislju..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjena sexualne orijentacije  Empty
PostajNaslov: Re: Promjena sexualne orijentacije    Promjena sexualne orijentacije  Icon_minitimened stu 13, 2011 12:59 am

Vjerujem da ima i ljudi na koje moze utjecati okolina kako navodis ali "pravi" homo/hetero/bi se, da tako kazem, radja tj. on/ona zna od pocetka budjenja sexualne energije sto/tko ga/ju privlaci. Zato se ne slazem da je sexualna orijentacija nesto sto biramo. Mozda je tako kod ljudi koji su nesigurni ili bisexualci (pa se opredijele)...
Za ragbijasa, naravno, ne mozemo znati pouzdano vec samo na osnov njegovih tvrdnji...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Promjena sexualne orijentacije  Empty
PostajNaslov: Re: Promjena sexualne orijentacije    Promjena sexualne orijentacije  Icon_minitimepon stu 14, 2011 12:13 am

koliko znam, a koliko sam cula od svojih prijatelja, osoba u vrijeme spolnog sazrijevanja nekad dodje u 'napast' fantazirati o spolnom odnosu sa osobom istog spola (isto se dogodilo kod mene, isto su mi prepricavali) sto ih nuzno ne cini homoseksualcima/biseksualcima.. I da su imali takva iskustva, ne mora znaciti da su homo/bi..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjena sexualne orijentacije  Empty
PostajNaslov: Re: Promjena sexualne orijentacije    Promjena sexualne orijentacije  Icon_minitimepon stu 14, 2011 12:28 am

To je u redu ali mislim da ljudi uglavnom znaju od pocetka koji ih spol apsolutno privlaci (da tako kazem). Na stranu pubertetske mastarije, zbunjenosti i ljudi koji su odrasli u takvom okruzenju da su od malena potiskivali stvarnu orijentaciju.
Recimo gay osoba ce reci kako je oduvijek znala da ju privlaci isti spol. Manji broj ce biti zbunjen oko toga pa kasnije odabrati ali tu bi se onda radilo o nekoj vrsti biseksualnosti koja je normalna i prilicno cesta jer vecina ljudi (kazu statistike) ima jednu dozu sklonosti prema istom spolu samo sto nije izrazena pa ju osoba ne mora ni biti svjesna.Upravo radi toga dolazi do tih pubertetskih "momenata". Postoje testovi na netu po tom pitanju.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
 
Promjena sexualne orijentacije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» promjena nadimka
» Promjena spola
» Promjena dokumenata

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: