Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Fakultet

Go down 
+6
Kahali
kika13
Akasha
orca
Shindayume
TheGodfather
10 posters
Autor/icaPoruka
TheGodfather
Stanica



Male
Leo Rat
Broj postova : 29
Age : 27
Registration date : 06.11.2010

Fakultet Empty
PostajNaslov: Fakultet   Fakultet Icon_minitimesub stu 12, 2011 4:41 pm

Drago mi je sto vas opet vidim al imam opet problem........:D
Upisao sam opcu gimnaziju i sad me zanima koliki je minimalni prosjek ocjena da se moze upasti u medicinski fakultet ( u bilo kojem gradu u RH ).....
al to nije sve jos me zanima kad udemo u EU hoce li se sto promjeniti tj. hoce li se povecati bodovni prag ili nesto slicno...ž
hvala puno.... tup
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimesub stu 12, 2011 4:51 pm

savjetujem ti da istraziz program pojedinih medicinskih fakulteta u RH.. Odvoji one koji ti se cine prihvatljivim i odi na njihove stranice.. Trebali bi imati bodovni prag za ovu godinu pa se ravnaj po tome..
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimesub stu 12, 2011 4:53 pm

preporucam ti da umjesto medicine upises kakve tecajeve logike..
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha


Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Age : 34
Location : Between nowhere and hiding
Registration date : 09.11.2011

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimened stu 13, 2011 5:29 pm

Sad sve ovisi kako ćeš proć na državnoj maturi jer ako netko, čak i iz neke stručne škole, bolje napiše tu državnu je u prednosti. Prije su gimnazije imale neke nepisane prednosti nad bilo kojim drugim školama .... doduše za 4 godine tko zna kako će sve to izgledat pa su svi savjeti koje ćeš dobit redundantni. Najbolji savjet ti je da budeš marljiv, učiš i ...... ne znam..... da kad budeš upisivao fakultet da 100% znaš da te to interesira i da se time želiš bavit u životu.
[Vrh] Go down
TheGodfather
Stanica



Male
Leo Rat
Broj postova : 29
Age : 27
Registration date : 06.11.2010

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimened stu 13, 2011 7:58 pm

puno ti hvala Akasha...
Imas pravo sve ovisi o maturi to svi govore....:)
[Vrh] Go down
TheGodfather
Stanica



Male
Leo Rat
Broj postova : 29
Age : 27
Registration date : 06.11.2010

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimened stu 13, 2011 8:01 pm

mislim vaznija je matura nego ocijene al ja se drzim svoje ocjene 4...
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimened stu 13, 2011 8:31 pm

TheGodfather je napisao/la:
mislim vaznija je matura nego ocijene al ja se drzim svoje ocjene 4...

Važno ti je sve. Što ti vrijedi dobro napisana matura ako nemaš dobre ocjene...
Jedna moja prijateljica je položila sve što je bilo potrebno na maturi za medicinu u ZG, ali ocjene su je zeznule za par bodova i ode sve k vragu.
A i ja sam se uspjela upisati na željeni faks jedino jer sam imala dobre ocjene.
Trudi se koliko god možeš i za maturu i za općenito ocjene.
Puno učenja i truda je potrebno, jer konkurencija je jaka. Posebno za medicinski,pravo,filozofski.... =/
Ali nije nemoguće.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimepon stu 14, 2011 3:47 am

Što se budemo dalje kretali po ovoj ubrzanoj vremenskoj matrici koju trenutno proživljavamo, fakulteti će, kao i druge edukativne ustanove istog ili sličnog karaktera drastično mjenjati koncept i sve se brže mjenjati.
S jedne strane doživljavati ćemo sve veći utjecaj sistema bliskih Bologni i takvih ideja ukalupljene bodujuće edukacije puine kompeticijske piramidalne logike i svrhe,
dok ćemo sa druge strane sve više nazirati mogućnost posebne vrste školovanja, alternativa školovanju i obrazovanju i sve tanjoj i tanjoj liniji koja sada dijeli jednu Kvantnu-Fiziku od jedne Filozofije primjerice..
većina Znanosti danas, zbog napredka ili nekog revolucionarnog otkrića u jednoj branši Znanosti, u drugoj ne može ostati ista shema poimanja ili predočavanja nečeg... linije sve više izbljeđuju i dolazi se polako do spajanja i uvjetno rečeno Simbiotičkih Znanosti...


Ni jedna stvar koju danas učite na fakultetima baš i nije univerzalno točna, ogroman broj mladih ljudi koji odlazi na fakultete uče privremene, polovične ili potpune (ne)istinite "Istine" i isti taj ogroman broj mladih ljudi većinom misle kako "pa to je ipak fakultet, ipak oni znaju, oni su doktori Znanosti" što je potpuni BOLLOCKS...
Ja sam studirao 4 fakulteta, od toga sam jedan završio, a iskreno bilo bi mi draže da nisam ni jedan. Jer da nisam to bi značilo da sam tada shvaćao ovo što shvaćam danas, a to je da se na faxevima prodaju te i take istine jer moraju.
Profesorica koja sama zna nešto što predaje nije točno neće i ne pada joj na kraj pameti da to i govori jer ima svašta za izgubiti (plaću, na koju ima kredit, koju troši na familiju i ima "sigurnost...), to jest hoću reći da istraživački motivirani rad na nekoj temi i "borba protiv vjetrenjača" prestaje, revolucija u Znanosti prestaje kada se u nju uključi novac, "ucjena", strah od gubitka plaće ("igračaka")
Ta ista profesorica, pa taman da ju je neka nadnaravna sila odvela unazad 18 miliona godina i da je na svoje oči vidjela kako Darwin nije u pravu sa Sapiensom nebi to ni govorila ni predavala u školi .. zbog straha od gubitka našeg novca, posjedovanja, odgovornosti, svagdašnje...
TO je i takav je Anglo-saksonski princip Ušutkavanja Genija, ušutkavanja Istine.
Mi zadnjih 50 godina imamo alternative za "motore unutarnjeg izgaranja" ali se NE SMIJE, ne ide, ne prolazi.... a i kako će kada je tim istim mladim ljudima cilj "papir" na kojem piše da je Inžinjer ovaj ili doktor onaj, da bi roditelji bili ponosni na još jednog u generaciji licemjera, da bi dobili zaposlenje, "sigurnost" i "sreću" i sve što ide uz kuću, posao, brak i psa kao idealno "za mog sinčića" .....
PASSION, fascinacija, revolucija i želja za evolucijom, sve to prestaje i pada u vodu kada dodješ u godine i kada "sazriš" (čitaj kada ti napune glavu koju su godinama pripremali za to, sa konačnim sranjima i plitkim ciljevima i ti to prihvatiš kao konačne i istinske vrijednosti).
Fakultet jedino po meni može vrijediti kao ustanova u kojoj bi netko privremeno naučio sve te netočne stvari koje ga uče i onda ih zaboravio kada dobije diplomu, a tada se uputio na prava istraživanja o toj nauci iz pravih izvora puno naprednijih i točnijih i da se nakon toga involvira unutar neke zajednice ili strukture i polako ga iznutra počne mjenjati u svojoj domeni koliko može i dok može.

Od svih znanosti koje se danas mogu studirati, najveći Lobisti i najztupljeniji zapravo (po meni ljudi koji su učinili najviše zla na ovoj planeti i to svjesno) krugovi su oko Arhitekture, Medicine i Fizike jer su ove Znanosti usko povezane sa Najvećim industrijama i lobijima na Svijetu i one se najteže mjenjaju i najmanje u njima postoji prostora za improvizaciju, alternativu i istraživanje a gdje bi ih trebalo biti najviše i u čemu smo davno morali biti miljama svijetlosnih godina od "spaljivanja ostataka mrtvih životinja" da bi došli od točke A do točke B (nisam bio u nijednom prijevoznom sredstvu, osim aviona i Rikshe, zadnjih 6 godina)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimepon stu 14, 2011 3:51 am

Uzeti dijete od majke (roditelja) sa 7 godina, po 5-6 sati na dan, 5 dana u tjednu kroz cijelu godinu, Anglo-saksonsko-Illuminatski je plan i ideja kako svo stanovništvo što prije početi ispirati pogrešnim Vrijednostima, instaliranjem kompeticijske logike (natjecateljske umjesto Empatične) i kako im što prije Uzeti osjećaj bilo kakve slobodne volje, spriječiti prirodni Spoznajni proces, odvojiti ih od prirode (grad-škola) i rano promijeniti koncept što je to uopće prava Sloboda, pa i sloboda od informacije iluzije.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimepon stu 14, 2011 1:05 pm

Dobro a šta učiniti po tom pitanju? Pa nemožemo dijete ne poslati u školu zubi

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimepon stu 14, 2011 11:45 pm

Slažem se s Kahalijem.

Najviše oko:
Citat :
Ni jedna stvar koju danas učite na fakultetima baš i nije univerzalno točna, ogroman broj mladih ljudi koji odlazi na fakultete uče privremene, polovične ili potpune (ne)istinite "Istine" i isti taj ogroman broj mladih ljudi većinom misle kako "pa to je ipak fakultet, ipak oni znaju, oni su doktori Znanosti"

Što se tiče Bolonje - čisti debilizam za kojeg se govori da je uveden a zapravo,nakon koliko već godina, ni profesori ni studenti nemaju pojma što je ta bolonja ili općenito njen smisao.
Štoviše, to je toliki promašaj. Većina predavanja nije obvezna i, bar na mom faksu, ispiti su uglavnom pismeni - što znači - nemoj dolaziti na predavanja niti ikada vidjeti tko uopće predaje taj predmet, već samo naštrebetaj neke informacije, dođi na ispit, prođi i bok.
Fakultet je postao skupljanje samo tih idiotskih ECTS bodova. To šta će pola njih izaći sa faksa bez ikakvog znanja, ma nema veze.... I onda će ti isti ljudi jednom završiti sa titulom doktor znanosti...
Pokušaj provedbe bolonje u Hrv je totalni promašaj i za*eb.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimeuto stu 15, 2011 12:24 am

Slazem se da je bolonja totalni propuh no

_________________
Respect
[Vrh] Go down
TheGodfather
Stanica



Male
Leo Rat
Broj postova : 29
Age : 27
Registration date : 06.11.2010

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimened pro 11, 2011 11:48 pm

evo zanima me jos nesto...
sad su na mef rijeka objavili dokumente i sve ostalo potrebno za upis pa na kraju pise da je kvota 130
molio bih vas da ako znate sto to znaci
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimepon pro 12, 2011 12:11 am

To znači da će se na faks primiti 130 studenata prve godine.

To pak znači da ako ih se prijavi 250 za prijemni ispit koji zadovoljavaju uvjete prijave, i ako 190 prođe minimalne uvjete na ispitu, da će od tih 190 odabrati njih 130 prvih po rangu da se upišu. Ostali će otpasti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
TheGodfather
Stanica



Male
Leo Rat
Broj postova : 29
Age : 27
Registration date : 06.11.2010

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimepon pro 12, 2011 12:25 am

to nije bas lijepa vijest al sto je tu je....
jos nesto tamo pise da su obavezni bio,kem i fiz na maturi i pokraj njih pise 25%
a na kraju pise ukupni prag na razredbenom postupku : 40 %

1) sto znaci ovih 25 % ( jeli to postotak koji moras imati na maturi , iz tog predmeta ili )
2) jako me zbunjuje ovih 40 %
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimepon pro 12, 2011 12:01 pm

Tih 25% ti najvjerojatnije znači da na temelju ocjena iz dotična tri predmeta možeš osvojiti maksimalno 25% od ukupnog mogućeg broja bodova na razredbenom postupku.
To npr. znači da ako razredbeni postupak ukupno nosi 1000 bodova da ti ocjene iz gimnazije iz ova tri predmeta nose najviše 250 bodova, a sve ostalo (750 bodova) dobivaš na temelju prijemnog ispita.
Tako je barem prije bilo, danas tko zna... ako mi daš direktni link provjerit ću ti šta hoće reći.

Ovih 40% je jasno: trebaš na kraju imati minimalno 40% bodova na razredbenom postupku da bi te uopće razmotrili za upis (prema mojem prethodnom postu to bi bili onih 190 ljudi koji su prošli minimalne uvjete, tj. prag). To još uvijek ne znači da su upisani, samo da ih se razmatra.


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
TheGodfather
Stanica



Male
Leo Rat
Broj postova : 29
Age : 27
Registration date : 06.11.2010

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimeuto pro 20, 2011 5:08 pm

ljudi sretan i blagoslovljen Bozic onima koji slave i ne slave.....
Imam jos jedno malo pitanje za MoW-a posto vidim da je on iskusan....
Zanima me da li se moze polagati na Medicinskom fakultetu u Zagrebu Neurologija ....
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimesri pro 21, 2011 4:10 pm

Naravno da da, ako upišeš MEF u Zagrebu. Ako ćeš studirati na drugom sveučilištu, onda se oko toga trebaš raspitati u studentskoj službi.

Sretan Božić i tebi, također. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimesri pro 21, 2011 8:22 pm

e ovako, da i ja odgovorim.
stvar je ta da li tvoj fakultet priznaje taj ispit sa zagrebačkog fakulteta.
npr, znam da moj faks ne priznaje neke kolegije sa drugih fakulteta koji se čak isto zovu. pa tako dobivamo da se ne prizna matematika sa matematičkog fakulteta!! mislim glupost, al kao što je MoW rekao teba se raspitati da li tvoj faks priznaje taj ispit položen u drugom fakultetu.

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
TheGodfather
Stanica



Male
Leo Rat
Broj postova : 29
Age : 27
Registration date : 06.11.2010

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimeuto sij 03, 2012 9:54 pm

Imam još jedno pitanje a to je kad uđemo u EU hoće li se sto mijenjati u vezi faca medicine na gore stvari ( povećanje bodovnog Praga ) ili na nesto najbolje ...
[Vrh] Go down
TheGodfather
Stanica



Male
Leo Rat
Broj postova : 29
Age : 27
Registration date : 06.11.2010

Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitimeuto sij 03, 2012 9:56 pm

Ovo face je fax krivo sam napisa
[Vrh] Go down
Sponsored content





Fakultet Empty
PostajNaslov: Re: Fakultet   Fakultet Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Fakultet
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obrazovanje :: Kutak za školarce i studente-
Forum(o)Bir: